Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 12 683 | 13 921 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 12 683 | 13 921 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Muži | 6 233 | 6 428 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 6 450 | 7 493 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 227,1 ob./km² | 268,8 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 50,9 % | 53,8 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 42,8 let | 45,8 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 19,5 % | 25,2 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 14,5 % | 12,4 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 134,6 | 203,3 | 138,0 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 66,0 % | 62,3 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 2 054 | 1 579 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 7 797 | 7 236 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 2 406 | 3 164 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 19,6 % | 26,4 % |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Index stáří | 117,1 | 200,4 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 12 655 | 13 914 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 12 257 | 11 979 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 13 009 | 13 552 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Svobodných | 5 595 | 4 819 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 3 989 | 4 151 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Rozvedených | 1 783 | 1 933 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 835 | 1 019 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Bez víry | 6 470 | 5 706 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Věřících | 1 751 | 2 331 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 266 | 418 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | -1 | -131 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Narození | 77 | 70 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -72 | -131 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 433 | 998 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 26 | 24 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | 71 | 0 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 56 | 49 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 362 | 998 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 149 | 201 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 6,1 ‰ | 5,0 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | -0,1 ‰ | -9,4 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 2,0 ‰ | 1,7 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 4,4 ‰ | 3,5 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 11,8 ‰ | 14,4 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 55,86 km² | 51,79 km² | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 29,7 % | 15,2 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 57,5 % | 69,8 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 0,57 % | 2,17 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 1,83 % | 2,17 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Částí obce | 9 | 6 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 235 681 tis. Kč | 0 tis. Kč | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 33 | 28 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 207 841 294 Kč | 337 865 547 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 320 558 tis. Kč | 449 819 tis. Kč | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 49 711 tis. Kč | 81 014 tis. Kč | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 436 675 tis. Kč | 611 946 tis. Kč | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | -163 244 tis. Kč | -12 583 tis. Kč | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 599 919 tis. Kč | 624 529 tis. Kč | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 18 582 Kč | 0 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 11,4 % | 13,2 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 16 387 Kč | 24 270 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 34 430 Kč | 43 959 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 47 301 Kč | 44 862 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 5,42 % | 5,92 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 495 | 544 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 311 | 515 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 3,33 % | 5,54 % | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 1,5 | 2,3 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 2 495 subjektů | 4 066 subjektů | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 1 133 subjektů | 1 894 subjektů | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 45,4 % | 46,6 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Subjektů | 2 491 | 4 092 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 19,6 | 29,4 | 17,1 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Adresních míst | 3 746 | 2 548 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 1 271 | 726 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 2 139 | 1 475 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 5 635 | 5 839 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 3 193 | 3 859 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 1 536 | 1 185 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Kamna | 260 | 388 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 4 682 | 5 266 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 18 | 6 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 4 663 | 4 112 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 30 | 82 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 0 | 72 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 13 | 2 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 2,37 | 5,84 | 2,78 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 33,9 % | 28,5 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 640 | 1 340 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| S maturitou | 2 667 | 3 390 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Jen základní | 2 010 | 1 383 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 6,3 % | 12,9 % |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 433 | 481 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 1 610 | 1 780 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 775 | 2 010 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| ZUŠ | 1 | 1 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Mateřské školy | 4 | 6 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 358 | 402 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Žáků základních škol | 1 240 | 1 390 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Základní školy | 5 | 4 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 38 | 145 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 8 | 10 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Lékárny | 4 | 6 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 2 | 2 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 5 | 9 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Gynekologové | 1 | 7 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 1,6 | 1,4 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 0,8 | 5,0 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 3,2 | 4,3 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 6,3 | 7,2 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 3,9 | 6,5 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 52,9 % | 60,7 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 55,3 % | 61,5 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 25,9 % | 29,0 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 33,7 % | 38,7 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 25,6 % | 31,7 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 14,4 % | 25,8 % | - |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 1 706 | 994 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Exekucí | 8 404 | 4 562 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 14 b. | 13 b. | - | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 4 | 7 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 1 | 2 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 134,5 ‰ | 71,4 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 2 698 osob | 2 159 osob |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 2 265 osob | 1 790 osob |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 792 osob | 3 218 osob |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | -1 906 osob | 1 059 osob |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 4 283 osob | 4 297 osob |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 1 394 | 2 529 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 37,2 % | 99,3 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 18 | 47 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 2 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Lůžek k ubytování | 280 | 7 651 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Ubytovací zařízení | 8 | 93 | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Památné stromy | 1 | 408 |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 559 kg | 218 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 376 kg | 144 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 22 kg | 53 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 7 092,3 t | 3 061,2 t | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 4 768,3 t | 2 027,1 t | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 833,1 t | 18,4 t | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 0,0 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 30,2 % | 40,5 % | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 285,0 t | 744,2 t | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Papír | 91,1 t | 304,8 t | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Plast | 49,4 t | 241,3 t | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 136,1 t | 198,1 t | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Kov | 8,3 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 1 046,7 t | 198,2 t | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Textil | 13,9 t | 31,5 t | |
| Ukazatel | Aš | Mariánské Lázně | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 0,2 t | 0,0 t | |
| Vybavenost obce | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace s ČOV | ano | ano |
| Plyn | ano | ano |
| Sběrný dvůr | ano | ano |
| Dům s pečovatelskou službou | ano | ano |
| Kino | ne | ano |
| Kulturní dům | ano | ano |
| Informační centrum | ano | ano |
| Středisko volného času | ano | ano |
| Kostel | ano | ano |
| Koupaliště | ne | ano |
| Zařízení sociálních služeb | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 1 | 2 |
| Sociální poradny | - | 2 |
| Stacionáře denní | 1 | 1 |
| Azylové domy | 1 | - |
| Chráněné bydlení | 1 | - |
| Domovy se zvláštním režimem | - | 1 |
| Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež | - | 1 |
| Chráněná příroda | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Geopark |
|
|
| Obvod ORP | Aš | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 61,3 % | 57,9 % |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 2,3 nocí | 4,1 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 39,4 % | 54,3 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 1,3 | 57,8 |