Vložit na web

Babice vs. Lužice

Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.

Babice Olomouc · Olomoucký kraj 200 až 499 obyvatel · venkov
Lužice Olomouc · Olomoucký kraj 200 až 499 obyvatel · venkov
Třetí sloupec: hodnota za vybraný celek, jen u podílů a přepočtů.

Obyvatelstvo

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Obyvatel 2025 457 3 119. z 6 258 409 3 384. z 6 258 +48 1,1×

Graf vývoje: Obyvatel

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
K 1. 1. 2026 457 3 119. z 6 258 409 3 384. z 6 258 +48 1,1×

Graf vývoje: K 1. 1.

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Muži 2025 226 3 191. z 6 258 208 3 363. z 6 258 +18 1,1×

Graf vývoje: Muži

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Ženy 2025 231 3 049. z 6 258 201 3 389. z 6 258 +30 1,1×

Graf vývoje: Ženy

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Hustota 2025 76,9 ob./km² 2 246. z 6 258 79,5 ob./km² 2 157. z 6 258 −2,6 138,4 ob./km²

Graf vývoje: Hustota

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Podíl žen 2025 50,5 % 1 976. z 6 254 49,1 % 3 726. z 6 254 +1,4 50,8 %

Graf vývoje: Podíl žen

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Průměrný věk 2025 44,8 let 1 475. z 6 254 41,1 let 5 118. z 6 254 +3,7 1,1× 43,3 let

Graf vývoje: Průměrný věk

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Senioři 65+ 2025 20,6 % 3 095. z 6 254 18,3 % 4 568. z 6 254 +2,2 1,1× 20,8 %

Graf vývoje: Senioři 65+

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Děti 0-14 let 2025 13,1 % 5 131. z 6 254 20,5 % 357. z 6 254 −7,4 15,1 %

Graf vývoje: Děti 0-14 let

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Index stáří 2025 156,7 1 831. z 6 249 89,3 5 521. z 6 249 +67,4 1,8× 138,0

Graf vývoje: Index stáří

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Věk 15-64 let 2025 66,3 % 1 206. z 6 254 61,1 % 4 991. z 6 254 +5,2 1,1× 64,1 %

Graf vývoje: Věk 15-64 let

Věková pyramida

Sčítání 2021
  • Babice (pruhy)
  • Lužice (obrys)
2 % 2 % 4 % 4 % 6 % 6 % Muži 90+ let: 0 (0,0 %) Ženy 90+ let: 0 (0,0 %) 90+ Muži 85-89 let: 1 (0,2 %) Ženy 85-89 let: 1 (0,2 %) 85-89 Muži 80-84 let: 4 (0,9 %) Ženy 80-84 let: 3 (0,7 %) 80-84 Muži 75-79 let: 6 (1,3 %) Ženy 75-79 let: 16 (3,5 %) 75-79 Muži 70-74 let: 12 (2,6 %) Ženy 70-74 let: 18 (3,9 %) 70-74 Muži 65-69 let: 8 (1,8 %) Ženy 65-69 let: 14 (3,1 %) 65-69 Muži 60-64 let: 14 (3,1 %) Ženy 60-64 let: 15 (3,3 %) 60-64 Muži 55-59 let: 20 (4,4 %) Ženy 55-59 let: 16 (3,5 %) 55-59 Muži 50-54 let: 19 (4,2 %) Ženy 50-54 let: 18 (3,9 %) 50-54 Muži 45-49 let: 26 (5,7 %) Ženy 45-49 let: 20 (4,4 %) 45-49 Muži 40-44 let: 12 (2,6 %) Ženy 40-44 let: 15 (3,3 %) 40-44 Muži 35-39 let: 21 (4,6 %) Ženy 35-39 let: 15 (3,3 %) 35-39 Muži 30-34 let: 13 (2,8 %) Ženy 30-34 let: 15 (3,3 %) 30-34 Muži 25-29 let: 14 (3,1 %) Ženy 25-29 let: 10 (2,2 %) 25-29 Muži 20-24 let: 8 (1,8 %) Ženy 20-24 let: 7 (1,5 %) 20-24 Muži 15-19 let: 12 (2,6 %) Ženy 15-19 let: 11 (2,4 %) 15-19 Muži 10-14 let: 14 (3,1 %) Ženy 10-14 let: 13 (2,8 %) 10-14 Muži 5-9 let: 14 (3,1 %) Ženy 5-9 let: 10 (2,2 %) 5-9 Muži 0-4 let: 8 (1,8 %) Ženy 0-4 let: 14 (3,1 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel každé obce po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Kde obrys přečnívá pruh, má Lužice v té skupině větší podíl lidí než Babice. Obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Dětí 0-14 let 2021 73 3 134. z 6 254 69 3 251. z 6 254 +4 1,1×
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Ve věku 15-64 2021 301 2 920. z 6 254 250 3 353. z 6 254 +51 1,2×
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Ve věku 65+ 2021 83 3 180. z 6 254 67 3 657. z 6 254 +16 1,2×
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Podíl seniorů 2021 18,2 % 4 405. z 6 254 17,4 % 4 806. z 6 254 +0,8
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Index stáří 2021 113,7 3 676. z 6 252 97,1 4 746. z 6 252 +16,6 1,2×
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Střední stav 2025 458 3 103. z 6 258 404 3 408. z 6 258 +54 1,1×

Graf vývoje: Střední stav

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Sčítání 2021 2021 457 3 016. z 6 254 386 3 410. z 6 254 +71 1,2×
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Obyvatel při sčítání 2011 448 2 992. z 6 250 344 3 557. z 6 250 +104 1,3×

Graf vývoje: Obyvatel při sčítání

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Svobodných 2021 186 3 046. z 6 254 156 3 444. z 6 254 +30 1,2×
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Ženatých a vdaných 2021 190 3 042. z 6 254 172 3 267. z 6 254 +18 1,1×
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Rozvedených 2021 34 3 517. z 6 254 30 3 797. z 6 254 +4 1,1×
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Ovdovělých 2021 44 2 204. z 6 254 27 3 255. z 6 254 +17 1,6×
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Bez víry 2021 245 2 639. z 6 254 215 2 884. z 6 254 +30 1,1×
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Věřících 2021 64 3 797. z 6 254 51 4 249. z 6 254 +13 1,3×
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Římských katolíků 2021 20 3 588. z 6 254 19 3 680. z 6 254 +1 1,1×
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Přírůstek obyvatel 2025 -1 3 463. z 6 258 -2 3 773. z 6 258 +1

Graf vývoje: Přírůstek obyvatel

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Narození 2025 3 2 949. z 6 258 0 5 430. z 6 258 +3

Graf vývoje: Narození

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Přirozený přírůstek 2025 -1 2 463. z 6 258 -1 2 463. z 6 258 0

Graf vývoje: Přirozený přírůstek

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Přistěhovalí 2025 11 3 683. z 6 258 19 2 575. z 6 258 −8

Graf vývoje: Přistěhovalí

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Rozvody 2024 1 2 −1

Graf vývoje: Rozvody

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Saldo migrace 2025 0 3 597. z 6 258 -1 3 979. z 6 258 +1

Graf vývoje: Saldo migrace

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Sňatky 2024 3 1 +2 3,0×

Graf vývoje: Sňatky

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Vystěhovalí 2025 11 3 329. z 6 258 20 2 137. z 6 258 −9

Graf vývoje: Vystěhovalí

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Zemřelí 2025 4 3 079. z 6 258 1 5 021. z 6 258 +3 4,0×

Graf vývoje: Zemřelí

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Porodnost 2025 6,6 ‰ 3 195. z 6 254 0,0 ‰ 5 430. z 6 254 +6,6 7,1 ‰

Graf vývoje: Porodnost

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Přírůstek na 1 000 2025 -2,2 ‰ 3 621. z 6 254 -4,9 ‰ 3 971. z 6 254 +2,7 0,6 ‰

Graf vývoje: Přírůstek na 1 000

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Rozvody na 1 000 ob. 2024 2,2 ‰ 4,8 ‰ −2,6 1,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Rozvody na 1 000 ob.

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Sňatky na 1 000 ob. 2024 6,5 ‰ 2,4 ‰ +4,1 2,7× 3,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Sňatky na 1 000 ob.

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Úmrtnost 2025 8,7 ‰ 3 566. z 6 254 2,5 ‰ 5 671. z 6 254 +6,3 3,5× 10,4 ‰

Graf vývoje: Úmrtnost

Obce a území

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Rozloha 2025 5,95 km² 4 045. z 6 258 5,15 km² 4 486. z 6 258 +0,80 1,2×

Graf vývoje: Rozloha

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Zemědělská půda 2025 71,5 % 2 086. z 6 258 92,6 % 36. z 6 258 −21,1 53,1 %

Graf vývoje: Zemědělská půda

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Lesy 2025 13,5 % 4 388. z 6 258 0,0 % 6 134. z 6 258 +13,5 34,0 %

Graf vývoje: Lesy

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Vodní plochy 2025 2,29 % 1 399. z 6 258 0,89 % 3 611. z 6 258 +1,40 2,6× 2,18 %

Graf vývoje: Vodní plochy

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Zastavěno 2025 2,01 % 1 612. z 6 258 1,98 % 1 656. z 6 258 +0,03 1,73 %

Graf vývoje: Zastavěno

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Částí obce 2025 1 2 654. z 6 258 1 2 654. z 6 258 0

Veřejné finance

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Dluh obce 2025 4 000 tis. Kč 4 608. z 6 247 0 tis. Kč 1. z 6 247 +4 000

Graf vývoje: Dluh obce

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Projekty EU 2014-2020 2023 5 1 804. z 6 258 3 2 855. z 6 258 +2 1,7×
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Výdaje projektů EU 2023 39 491 415 Kč 1 576. z 6 258 48 222 207 Kč 1 414. z 6 258 −8 730 792 600 469 124 785 Kč
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Daňové příjmy 2025 11 628 tis. Kč 3 051. z 6 253 10 194 tis. Kč 3 341. z 6 253 +1 434 1,1×

Graf vývoje: Daňové příjmy

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Dotace 2025 2 894 tis. Kč 2 256. z 6 253 992 tis. Kč 3 842. z 6 253 +1 902 2,9×

Graf vývoje: Dotace

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Příjmy rozpočtu 2025 15 380 tis. Kč 3 269. z 6 253 13 030 tis. Kč 3 627. z 6 253 +2 350 1,2×

Graf vývoje: Příjmy rozpočtu

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Saldo rozpočtu 2025 4 046 tis. Kč 1 250. z 6 253 1 396 tis. Kč 2 513. z 6 253 +2 650 2,9×

Graf vývoje: Saldo rozpočtu

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Výdaje rozpočtu 2025 11 334 tis. Kč 3 775. z 6 253 11 634 tis. Kč 3 713. z 6 253 −300

Graf vývoje: Výdaje rozpočtu

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Dluh na obyvatele 2025 8 753 Kč 4 872. z 6 247 0 Kč 1. z 6 247 +8 753 5 825 Kč

Graf vývoje: Dluh na obyvatele

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Podíl dotací 2025 18,8 % 1 524. z 6 253 7,6 % 3 749. z 6 253 +11,2 2,5× 18,9 %

Graf vývoje: Podíl dotací

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
EU projekty na ob. 2023 86 414 Kč 918. z 6 254 117 903 Kč 643. z 6 254 −31 488 79 370 Kč
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Příjmy na obyvatele 2025 33 653 Kč 3 268. z 6 253 31 858 Kč 3 802. z 6 253 +1 796 1,1× 48 930 Kč

Graf vývoje: Příjmy na obyvatele

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Výdaje na obyvatele 2025 24 801 Kč 4 733. z 6 253 28 444 Kč 3 993. z 6 253 −3 644 47 568 Kč

Graf vývoje: Výdaje na obyvatele

Práce a ekonomika

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Nezaměstnanost 2026-08 3,30 % 1 692. z 6 254 5,20 % 4 386. z 6 254 −1,90 5,05 %

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Uchazeči o práci 2026-08 11 2 615. z 6 258 13 2 973. z 6 258 −2

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Uchazeči o práci 2024 12 3 162. z 6 093 10 2 764. z 6 093 +2 1,2×

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Nezaměstnanost 2024 4,07 % 3 973. z 6 073 3,46 % 3 200. z 6 073 +0,61 1,2×

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Firmy a organizace

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Registrovaných 2025 84 subjektů 3 518. z 6 257 92 subjektů 3 328. z 6 257 −8

Graf vývoje: Registrovaných

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Aktivních 2025 54 subjektů 3 445. z 6 257 63 subjektů 3 093. z 6 257 −9

Graf vývoje: Aktivních

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Podíl aktivních 2025 64,3 % 2 420. z 6 257 68,5 % 1 094. z 6 257 −4,2 61,6 %

Graf vývoje: Podíl aktivních

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Subjektů 2026-08 86 3 492. z 6 249 94 3 297. z 6 249 −8
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Subjektů na 100 ob. 2026-07 18,8 5 107. z 6 246 23,0 2 697. z 6 246 −4,2 17,1

Graf vývoje: Subjektů na 100 ob.

Nemovitosti a výstavba

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Adresních míst 2026-08 155 3 967. z 6 258 184 3 548. z 6 258 −29
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Čísel evidenčních 2026-08 7 3 264. z 6 258 44 1 569. z 6 258 −37
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Domů při sčítání 2011 118 3 883. z 6 252 104 4 219. z 6 252 +14 1,1×

Graf vývoje: Domů při sčítání

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Obydlených bytů 2021 176 2 939. z 6 255 146 3 355. z 6 255 +30 1,2×
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Dálkové vytápění 2021 42 2 735. z 6 243 29 3 454. z 6 243 +13 1,4×
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Vlastní kotel 2021 103 2 670. z 6 254 89 2 990. z 6 254 +14 1,2×
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Kamna 2021 17 3 374. z 6 254 7 5 129. z 6 254 +10 2,4×
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Voda z vodovodu 2021 162 2 561. z 6 081 131 2 975. z 6 081 +31 1,2×
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Bez vodovodu 2021 0 1. z 6 254 1 2 688. z 6 254 −1
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Plyn ze sítě 2021 146 1 974. z 6 254 95 2 572. z 6 254 +51 1,5×
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Dokončené byty 2024 1 2 588. z 6 258 3 1 323. z 6 258 −2

Graf vývoje: Dokončené byty

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Byty v bytových domech 2024 0 134. z 6 258 0 134. z 6 258 0
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Byty v rodinných domech 2024 1 2 417. z 6 258 3 1 179. z 6 258 −2

Graf vývoje: Byty v rodinných domech

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Bytů na 1 000 ob. 2024 2,18 2 768. z 6 254 7,30 750. z 6 254 −5,12 2,78

Graf vývoje: Bytů na 1 000 ob.

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Čísla evidenční 2026-08 4,5 % 3 088. z 6 256 23,9 % 913. z 6 256 −19,4 13,4 %

Školství

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Vysokoškoláků 2021 40 3 014. z 6 254 39 3 065. z 6 254 +1
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
S maturitou 2021 116 2 877. z 6 254 78 3 714. z 6 254 +38 1,5×
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Jen základní 2021 54 2 905. z 6 254 45 3 297. z 6 254 +9 1,2×
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Podíl VŠ 2021 10,4 % 3 425. z 6 254 12,3 % 2 344. z 6 254 −1,9
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Míst v MŠ 2026-09 41 2 049. z 6 258 50 1 592. z 6 258 −9
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Míst v ZŠ 2026-09 60 2 016. z 6 258 0 2 620. z 6 258 +60
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Míst na SŠ 2026-09 0 410. z 6 258 0 410. z 6 258 0
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
ZUŠ 2026-09 0 1 190. z 6 258 0 1 190. z 6 258 0
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Mateřské školy 2024 1 298. z 6 258 1 298. z 6 258 0
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Dětí v mateřských školách 2024 36 1 884. z 6 258 46 1 365. z 6 258 −10

Graf vývoje: Dětí v mateřských školách

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Základní školy 2024 1 486. z 6 258 0 2 608. z 6 258 +1

Graf vývoje: Základní školy

Zdravotnictví

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Zdravotnická zařízení 2026 0 2 147. z 6 258 0 2 147. z 6 258 0
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Praktičtí lékaři 2026 0 1 699. z 6 258 0 1 699. z 6 258 0
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Lékárny 2026 0 793. z 6 258 0 793. z 6 258 0
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Dětští lékaři 2026 0 865. z 6 258 0 865. z 6 258 0
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Zubní lékaři 2026 0 1 019. z 6 258 0 1 019. z 6 258 0
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Gynekologové 2026 0 566. z 6 258 0 566. z 6 258 0
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Dětští lékaři na 10 000 ob. 2026 0,0 865. z 6 254 0,0 865. z 6 254 0
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Gynekologové na 10 000 ob. 2026 0,0 566. z 6 254 0,0 566. z 6 254 0
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Lékárny na 10 000 ob. 2026 0,0 793. z 6 254 0,0 793. z 6 254 0
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Praktici na 10 000 ob. 2026 0,0 1 699. z 6 254 0,0 1 699. z 6 254 0
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Zubaři na 10 000 ob. 2026 0,0 1 019. z 6 254 0,0 1 019. z 6 254 0

Volby a politika

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Účast - sněmovna 2025 72,2 % 3 333. z 6 254 69,4 % 4 529. z 6 254 +2,9 69,0 %

Graf vývoje: Účast - sněmovna

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Účast - prezident 2023 80,9 % 651. z 6 254 68,3 % 5 172. z 6 254 +12,6 1,2× 70,3 %

Graf vývoje: Účast - prezident

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Účast - kraje 2024 43,9 % 1 024. z 6 253 23,5 % 6 125. z 6 253 +20,5 1,9× 33,3 %

Graf vývoje: Účast - kraje

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Účast - obce 2026 58,7 % 3 397. z 6 249 63,6 % 2 399. z 6 249 −5,0 48,1 %

Graf vývoje: Účast - obce

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Účast - Evropa 2024 39,9 % 2 629. z 6 254 32,6 % 5 218. z 6 254 +7,3 1,2× 36,8 %

Graf vývoje: Účast - Evropa

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Účast - Senát 2026 18,7 % 1 620. z 2 184 17,3 % 1 753. z 2 184 +1,4 1,1× -

Sociální situace

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Osob v exekuci 2026-09 8 1 696. z 6 101 11 2 300. z 6 101 −3
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Exekucí 2026-09 45 2 066. z 6 101 49 2 217. z 6 101 −4
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Index soc. vyloučení 2024 4 b. 4 526. z 6 258 2 b. 3 174. z 6 258 +2 2,0× -

Graf vývoje: Index soc. vyloučení

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Zařízení soc. služeb 2024 0 702. z 6 258 0 702. z 6 258 0
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Domovy pro seniory 2024 0 373. z 6 258 0 373. z 6 258 0
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
V exekuci na 1 000 ob. 2026-09 17,5 ‰ 1 048. z 6 101 26,9 ‰ 2 441. z 6 101 −9,4 76,0 ‰

Doprava

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Vyjíždějící 2021 237 osob 2 752. z 6 258 173 osob 3 489. z 6 258 +64 1,4×
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Vyjíždějící za prací 2021 182 osob 2 642. z 6 258 127 osob 3 430. z 6 258 +55 1,4×
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Přijíždějící 2021 72 osob 2 235. z 6 258 51 osob 2 664. z 6 258 +21 1,4×
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Saldo dojížďky 2021 -165 osob 3 768. z 6 258 -122 osob 3 059. z 6 258 −43 1,4×
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Pracují v obci 2021 43 osob 3 065. z 6 258 35 osob 3 378. z 6 258 +8 1,2×

Internet

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Adres se 100 Mbit/s 2025 147 2 861. z 6 258 135 3 039. z 6 258 +12 1,1×

Graf vývoje: Adres se 100 Mbit/s

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Pokrytí 100 Mbit/s 2025 94,8 % 2 424. z 6 256 73,4 % 3 416. z 6 256 +21,5 1,3× 73,4 %

Graf vývoje: Pokrytí 100 Mbit/s

Cestovní ruch

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Kulturní památky 2026 0 4 970. z 6 252 0 4 970. z 6 252 0
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Národní kulturní památky 2026 0 309. z 6 252 0 309. z 6 252 0

Životní prostředí

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Památné stromy 2026 0 2 264. z 6 258 0 2 264. z 6 258 0
Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Odpad na obyvatele 2024 540 kg 5 462. z 6 254 601 kg 5 742. z 6 254 −61 414 kg

Graf vývoje: Odpad na obyvatele

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Směsný na obyvatele 2024 117 kg 561. z 6 254 142 kg 1 264. z 6 254 −25 205 kg

Graf vývoje: Směsný na obyvatele

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl Česko
Tříděný na obyvatele 2024 159 kg 173. z 6 254 127 kg 400. z 6 254 +32 1,3× 69 kg

Graf vývoje: Tříděný na obyvatele

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Komunální odpad 2024 247,3 t 3 938. z 6 258 247,0 t 3 935. z 6 258 +0,3

Graf vývoje: Komunální odpad

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Směsný odpad 2024 53,7 t 2 114. z 6 258 58,4 t 2 291. z 6 258 −4,7

Graf vývoje: Směsný odpad

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Objemný odpad 2024 5,0 t 2 207. z 6 258 5,0 t 2 207. z 6 258 0

Graf vývoje: Objemný odpad

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Stavební odpad 2024 19,9 t 956. z 6 258 8,2 t 1 317. z 6 258 +11,7 2,4×

Graf vývoje: Stavební odpad

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Cíl pro třídění 2024 79,5 % 99. z 6 258 76,4 % 159. z 6 258 +3,0

Graf vývoje: Cíl pro třídění

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Tříděný sběr 2024 72,7 t 1 446. z 6 258 52,2 t 2 025. z 6 258 +20,6 1,4×

Graf vývoje: Tříděný sběr

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Papír 2024 10,6 t 2 485. z 6 258 10,6 t 2 485. z 6 258 0

Graf vývoje: Papír

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Plast 2024 13,9 t 2 395. z 6 258 12,5 t 2 623. z 6 258 +1,4 1,1×

Graf vývoje: Plast

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Sklo 2024 7,5 t 3 019. z 6 258 7,3 t 3 079. z 6 258 +0,3

Graf vývoje: Sklo

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Kov 2024 40,7 t 372. z 6 258 21,8 t 738. z 6 258 +18,9 1,9×

Graf vývoje: Kov

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Bioodpad 2024 112,0 t 1 240. z 6 258 130,6 t 1 081. z 6 258 −18,6

Graf vývoje: Bioodpad

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Textil 2024 1,4 t 1 962. z 6 258 0,0 t 3 029. z 6 258 +1,4

Graf vývoje: Textil

Ukazatel Babice Lužice Rozdíl
Nebezpečný odpad 2024 0,3 t 2 626. z 6 258 0,3 t 2 626. z 6 258 0 1,1×

Graf vývoje: Nebezpečný odpad

Co v obcích je

Vybavenost obce Sčítání 2021 Babice Lužice
Vodovod ano ano
Kanalizace s ČOV ano ano
Plyn ano ano
Kulturní dům ano ne
Kostel ano ne

Ze 12 sledovaných položek jsou tu ty, které má aspoň jedna z obcí.

Zdroje: přehled datových zdrojů · Rozdíl je prostý rozdíl hodnot, poměr je podíl levé hodnoty k pravé. Graf kreslí jen období, za která máme data obou obcí, a obě čáry mají společnou osu.