Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 371 | 376 | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 371 | 376 | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Muži | 206 | 190 | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 165 | 186 | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 38,0 ob./km² | 87,7 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 44,5 % | 49,5 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 45,7 let | 43,2 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 25,1 % | 22,1 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 14,8 % | 15,7 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 169,1 | 140,7 | 138,0 | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 60,1 % | 62,2 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 50 | 73 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 218 | 212 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 74 | 76 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 21,6 % | 21,1 % |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Index stáří | 148,0 | 104,1 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 364 | 375 | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 342 | 361 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 394 | 358 | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Svobodných | 141 | 147 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 122 | 160 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Rozvedených | 50 | 27 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 28 | 26 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Bez víry | 192 | 179 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Věřících | 66 | 87 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 14 | 22 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | 2 | 8 | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Narození | 4 | 2 | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | 1 | -1 | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 18 | 17 | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 0 | 0 | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | 1 | 9 | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 1 | 1 | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 17 | 8 | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 3 | 3 | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 11,0 ‰ | 5,3 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | 5,4 ‰ | 21,3 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 0,0 ‰ | 0,0 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 2,7 ‰ | 2,7 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 8,2 ‰ | 8,0 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 9,77 km² | 4,29 km² | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 56,1 % | 44,0 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 36,8 % | 45,1 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 0,76 % | 2,37 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 0,88 % | 1,67 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Částí obce | 1 | 1 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 0 tis. Kč | 451 tis. Kč | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 1 | 3 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 90 857 Kč | 3 845 693 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 9 226 tis. Kč | 8 150 tis. Kč | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 11 109 tis. Kč | 1 131 tis. Kč | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 22 955 tis. Kč | 10 764 tis. Kč | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | -4 055 tis. Kč | -1 154 tis. Kč | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 27 010 tis. Kč | 11 918 tis. Kč | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 0 Kč | 1 199 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 48,4 % | 10,5 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 245 Kč | 10 228 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 61 872 Kč | 28 627 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 72 802 Kč | 31 697 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 3,59 % | 2,56 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 10 | 7 | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 13 | 9 | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 5,51 % | 3,46 % | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 1,0 | 9,0 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 79 subjektů | 88 subjektů | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 47 subjektů | 54 subjektů | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 59,5 % | 61,4 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Subjektů | 76 | 88 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 20,5 | 23,4 | 17,1 | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Adresních míst | 207 | 169 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 8 | 18 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 158 | 132 | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 152 | 129 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 29 | 53 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 76 | 40 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Kamna | 23 | 18 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 68 | 114 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 1 | 0 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 1 | 3 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 1 | 0 | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 0 | 0 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 1 | 0 | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 2,71 | 0,00 | 2,78 | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 3,9 % | 10,7 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 20 | 44 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| S maturitou | 79 | 85 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Jen základní | 56 | 36 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 6,8 % | 15,3 % |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 28 | 48 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| ZUŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Mateřské školy | 1 | 1 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 14 | 40 | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Základní školy | 0 | 0 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 0 | 0 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Lékárny | 0 | 0 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Gynekologové | 0 | 0 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 65,8 % | 75,9 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 67,2 % | 76,0 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 29,6 % | 34,3 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 60,1 % | 64,5 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 33,4 % | 38,3 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 46,4 % | 54,0 % | - |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 22 | 8 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Exekucí | 125 | 59 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 0 b. | 5 b. | - | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 0 | 0 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 0 | 0 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 59,3 ‰ | 21,3 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 142 osob | 186 osob |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 105 osob | 125 osob |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 21 osob | 40 osob |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | -121 osob | -146 osob |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 36 osob | 21 osob |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 0 | 15 | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 0,0 % | 8,9 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 5 | 6 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 0 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Památné stromy | 1 | 2 |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 373 kg | 415 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 208 kg | 142 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 67 kg | 149 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 137,6 t | 152,8 t | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 76,9 t | 52,2 t | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 6,2 t | 7,2 t | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 1,2 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 42,7 % | 64,6 % | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 24,7 t | 54,8 t | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Papír | 6,6 t | 10,9 t | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Plast | 9,0 t | 11,1 t | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 8,6 t | 3,1 t | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Kov | 0,6 t | 29,6 t | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 28,0 t | 38,2 t | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Textil | 1,3 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Borovnice | Suchovršice | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 0,5 t | 0,3 t | |
| Vybavenost obce | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace s ČOV | ano | ne |
| Kulturní dům | ano | ano |
| Kostel | ano | ne |
| Chráněná příroda | Borovnice | Suchovršice |
|---|---|---|
| Geopark |
|
|
| Obvod ORP | Dvůr Králové nad Labem | Trutnov |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 49,7 % | 59,4 % |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 2,3 nocí | 3,4 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 8,4 % | 21,9 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 4,7 | 21,8 |