Vložit na web

Břežany I vs. Ohaře

Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.

Břežany I Kolín · Středočeský kraj 200 až 499 obyvatel · venkov
Ohaře Kolín · Středočeský kraj 200 až 499 obyvatel · venkov
Třetí sloupec: hodnota za vybraný celek, jen u podílů a přepočtů.

Obyvatelstvo

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Obyvatel 2025 315 3 963. z 6 258 329 3 868. z 6 258 −14

Graf vývoje: Obyvatel

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
K 1. 1. 2026 315 3 963. z 6 258 329 3 868. z 6 258 −14

Graf vývoje: K 1. 1.

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Muži 2025 174 3 759. z 6 258 166 3 879. z 6 258 +8

Graf vývoje: Muži

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Ženy 2025 141 4 158. z 6 258 163 3 849. z 6 258 −22

Graf vývoje: Ženy

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Hustota 2025 52,3 ob./km² 3 321. z 6 258 54,5 ob./km² 3 186. z 6 258 −2,2 138,4 ob./km²

Graf vývoje: Hustota

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Podíl žen 2025 44,8 % 5 988. z 6 254 49,5 % 3 235. z 6 254 −4,8 50,8 %

Graf vývoje: Podíl žen

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Průměrný věk 2025 41,8 let 4 562. z 6 254 42,3 let 4 080. z 6 254 −0,5 43,3 let

Graf vývoje: Průměrný věk

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Senioři 65+ 2025 20,0 % 3 511. z 6 254 22,2 % 2 046. z 6 254 −2,2 20,8 %

Graf vývoje: Senioři 65+

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Děti 0-14 let 2025 16,5 % 2 191. z 6 254 15,8 % 2 798. z 6 254 +0,7 15,1 %

Graf vývoje: Děti 0-14 let

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Index stáří 2025 121,2 3 857. z 6 249 140,4 2 662. z 6 249 −19,2 138,0

Graf vývoje: Index stáří

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Věk 15-64 let 2025 63,5 % 3 213. z 6 254 62,0 % 4 426. z 6 254 +1,5 64,1 %

Graf vývoje: Věk 15-64 let

Věková pyramida

Sčítání 2021
  • Břežany I (pruhy)
  • Ohaře (obrys)
2 % 2 % 4 % 4 % 6 % 6 % 8 % 8 % Muži 90+ let: 0 (0,0 %) Ženy 90+ let: 2 (0,7 %) 90+ Muži 85-89 let: 4 (1,4 %) Ženy 85-89 let: 3 (1,0 %) 85-89 Muži 80-84 let: 0 (0,0 %) Ženy 80-84 let: 4 (1,4 %) 80-84 Muži 75-79 let: 7 (2,4 %) Ženy 75-79 let: 5 (1,7 %) 75-79 Muži 70-74 let: 9 (3,0 %) Ženy 70-74 let: 8 (2,7 %) 70-74 Muži 65-69 let: 8 (2,7 %) Ženy 65-69 let: 10 (3,4 %) 65-69 Muži 60-64 let: 7 (2,4 %) Ženy 60-64 let: 12 (4,0 %) 60-64 Muži 55-59 let: 9 (3,0 %) Ženy 55-59 let: 5 (1,7 %) 55-59 Muži 50-54 let: 16 (5,4 %) Ženy 50-54 let: 11 (3,7 %) 50-54 Muži 45-49 let: 10 (3,4 %) Ženy 45-49 let: 10 (3,4 %) 45-49 Muži 40-44 let: 17 (5,7 %) Ženy 40-44 let: 8 (2,7 %) 40-44 Muži 35-39 let: 13 (4,4 %) Ženy 35-39 let: 9 (3,0 %) 35-39 Muži 30-34 let: 7 (2,4 %) Ženy 30-34 let: 8 (2,7 %) 30-34 Muži 25-29 let: 7 (2,4 %) Ženy 25-29 let: 8 (2,7 %) 25-29 Muži 20-24 let: 8 (2,7 %) Ženy 20-24 let: 4 (1,4 %) 20-24 Muži 15-19 let: 10 (3,4 %) Ženy 15-19 let: 4 (1,4 %) 15-19 Muži 10-14 let: 12 (4,0 %) Ženy 10-14 let: 6 (2,0 %) 10-14 Muži 5-9 let: 7 (2,4 %) Ženy 5-9 let: 7 (2,4 %) 5-9 Muži 0-4 let: 13 (4,4 %) Ženy 0-4 let: 9 (3,0 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel každé obce po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Kde obrys přečnívá pruh, má Ohaře v té skupině větší podíl lidí než Břežany I. Obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Dětí 0-14 let 2021 54 3 779. z 6 254 50 3 942. z 6 254 +4 1,1×
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Ve věku 15-64 2021 183 4 010. z 6 254 192 3 919. z 6 254 −9
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Ve věku 65+ 2021 60 3 910. z 6 254 52 4 260. z 6 254 +8 1,2×
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Podíl seniorů 2021 20,2 % 3 134. z 6 254 17,7 % 4 666. z 6 254 +2,5 1,1×
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Index stáří 2021 111,1 3 848. z 6 252 104,0 4 298. z 6 252 +7,1 1,1×
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Střední stav 2025 314 3 967. z 6 258 329 3 852. z 6 258 −15

Graf vývoje: Střední stav

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Sčítání 2021 2021 297 3 972. z 6 254 294 3 994. z 6 254 +3
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Obyvatel při sčítání 2011 318 3 745. z 6 250 294 3 921. z 6 250 +24 1,1×

Graf vývoje: Obyvatel při sčítání

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Svobodných 2021 124 3 928. z 6 254 110 4 168. z 6 254 +14 1,1×
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Ženatých a vdaných 2021 118 4 083. z 6 254 119 4 064. z 6 254 −1
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Rozvedených 2021 33 3 593. z 6 254 39 3 241. z 6 254 −6
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Ovdovělých 2021 20 3 936. z 6 254 24 3 512. z 6 254 −4
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Bez víry 2021 172 3 350. z 6 254 141 3 760. z 6 254 +31 1,2×
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Věřících 2021 50 4 289. z 6 254 68 3 649. z 6 254 −18
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Římských katolíků 2021 0 6 112. z 6 254 14 4 134. z 6 254 −14
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Přírůstek obyvatel 2025 0 3 114. z 6 258 4 1 956. z 6 258 −4

Graf vývoje: Přírůstek obyvatel

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Narození 2025 3 2 949. z 6 258 2 3 635. z 6 258 +1 1,5×

Graf vývoje: Narození

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Přirozený přírůstek 2025 0 1 537. z 6 258 0 1 537. z 6 258 0

Graf vývoje: Přirozený přírůstek

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Přistěhovalí 2025 12 3 509. z 6 258 21 2 386. z 6 258 −9

Graf vývoje: Přistěhovalí

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Rozvody 2024 0 0 0

Graf vývoje: Rozvody

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Saldo migrace 2025 0 3 597. z 6 258 4 2 279. z 6 258 −4

Graf vývoje: Saldo migrace

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Sňatky 2024 2 4 −2

Graf vývoje: Sňatky

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Vystěhovalí 2025 12 3 168. z 6 258 17 2 464. z 6 258 −5

Graf vývoje: Vystěhovalí

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Zemřelí 2025 3 3 634. z 6 258 2 4 296. z 6 258 +1 1,5×

Graf vývoje: Zemřelí

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Porodnost 2025 9,6 ‰ 1 414. z 6 254 6,1 ‰ 3 591. z 6 254 +3,5 1,6× 7,1 ‰

Graf vývoje: Porodnost

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Přírůstek na 1 000 2025 0,0 ‰ 3 114. z 6 254 12,2 ‰ 1 727. z 6 254 −12,2 0,6 ‰

Graf vývoje: Přírůstek na 1 000

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Rozvody na 1 000 ob. 2024 0,0 ‰ 0,0 ‰ 0 1,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Rozvody na 1 000 ob.

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Sňatky na 1 000 ob. 2024 6,3 ‰ 12,3 ‰ −6,0 3,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Sňatky na 1 000 ob.

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Úmrtnost 2025 9,6 ‰ 3 071. z 6 254 6,1 ‰ 4 776. z 6 254 +3,5 1,6× 10,4 ‰

Graf vývoje: Úmrtnost

Obce a území

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Rozloha 2025 6,03 km² 3 997. z 6 258 6,04 km² 3 988. z 6 258 −0,01

Graf vývoje: Rozloha

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Zemědělská půda 2025 90,3 % 164. z 6 258 83,1 % 851. z 6 258 +7,1 1,1× 53,1 %

Graf vývoje: Zemědělská půda

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Lesy 2025 0,5 % 5 917. z 6 258 6,4 % 5 070. z 6 258 −5,9 34,0 %

Graf vývoje: Lesy

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Vodní plochy 2025 0,09 % 6 118. z 6 258 0,64 % 4 434. z 6 258 −0,55 2,18 %

Graf vývoje: Vodní plochy

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Zastavěno 2025 1,98 % 1 656. z 6 258 2,13 % 1 421. z 6 258 −0,15 1,73 %

Graf vývoje: Zastavěno

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Částí obce 2025 2 1 631. z 6 258 1 2 654. z 6 258 +1 2,0×

Graf vývoje: Částí obce

Veřejné finance

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Dluh obce 2025 0 tis. Kč 1. z 6 247 0 tis. Kč 1. z 6 247 0

Graf vývoje: Dluh obce

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Projekty EU 2014-2020 2023 1 4 517. z 6 258 0 5 506. z 6 258 +1
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Výdaje projektů EU 2023 173 536 Kč 5 113. z 6 258 0 Kč 5 506. z 6 258 +173 536 600 469 124 785 Kč
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Daňové příjmy 2025 8 055 tis. Kč 3 890. z 6 253 8 048 tis. Kč 3 895. z 6 253 +7

Graf vývoje: Daňové příjmy

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Dotace 2025 417 tis. Kč 4 948. z 6 253 1 864 tis. Kč 2 855. z 6 253 −1 447

Graf vývoje: Dotace

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Příjmy rozpočtu 2025 8 788 tis. Kč 4 447. z 6 253 10 689 tis. Kč 4 047. z 6 253 −1 901

Graf vývoje: Příjmy rozpočtu

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Saldo rozpočtu 2025 -3 778 tis. Kč 5 088. z 6 253 4 847 tis. Kč 1 050. z 6 253 −8 625

Graf vývoje: Saldo rozpočtu

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Výdaje rozpočtu 2025 12 566 tis. Kč 3 570. z 6 253 5 841 tis. Kč 4 950. z 6 253 +6 724 2,2×

Graf vývoje: Výdaje rozpočtu

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Dluh na obyvatele 2025 0 Kč 1. z 6 247 0 Kč 1. z 6 247 0 5 825 Kč

Graf vývoje: Dluh na obyvatele

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Podíl dotací 2025 4,7 % 4 856. z 6 253 17,4 % 1 710. z 6 253 −12,7 18,9 %

Graf vývoje: Podíl dotací

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
EU projekty na ob. 2023 551 Kč 5 180. z 6 254 0 Kč 5 503. z 6 254 +551 79 370 Kč
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Příjmy na obyvatele 2025 27 897 Kč 5 018. z 6 253 32 488 Kč 3 607. z 6 253 −4 591 48 930 Kč

Graf vývoje: Příjmy na obyvatele

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Výdaje na obyvatele 2025 39 891 Kč 2 013. z 6 253 17 755 Kč 5 874. z 6 253 +22 137 2,2× 47 568 Kč

Graf vývoje: Výdaje na obyvatele

Práce a ekonomika

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Nezaměstnanost 2026-08 5,00 % 4 153. z 6 254 3,92 % 2 636. z 6 254 +1,08 1,3× 5,05 %

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Uchazeči o práci 2026-08 10 2 423. z 6 258 8 1 968. z 6 258 +2 1,3×

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Uchazeči o práci 2024 13 3 326. z 6 093 4 1 009. z 6 093 +9 3,3×

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Nezaměstnanost 2024 6,44 % 5 522. z 6 073 2,03 % 1 115. z 6 073 +4,41 3,2×

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Uchazečů na místo 2024 13,0 2 864. z 3 296 0,7 463. z 3 296 +12,3 19,5×

Graf vývoje: Uchazečů na místo

Firmy a organizace

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Registrovaných 2025 77 subjektů 3 748. z 6 257 70 subjektů 3 948. z 6 257 +7 1,1×

Graf vývoje: Registrovaných

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Aktivních 2025 54 subjektů 3 445. z 6 257 38 subjektů 4 226. z 6 257 +16 1,4×

Graf vývoje: Aktivních

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Podíl aktivních 2025 70,1 % 782. z 6 257 54,3 % 5 445. z 6 257 +15,8 1,3× 61,6 %

Graf vývoje: Podíl aktivních

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Subjektů 2026-08 77 3 768. z 6 249 77 3 768. z 6 249 0
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Subjektů na 100 ob. 2026-07 24,4 2 019. z 6 246 23,4 2 493. z 6 246 +1,0 17,1

Graf vývoje: Subjektů na 100 ob.

Nemovitosti a výstavba

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Adresních míst 2026-08 151 4 032. z 6 258 180 3 613. z 6 258 −29
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Čísel evidenčních 2026-08 0 5 157. z 6 258 0 5 157. z 6 258 0
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Domů při sčítání 2011 135 3 522. z 6 252 151 3 258. z 6 252 −16

Graf vývoje: Domů při sčítání

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Obydlených bytů 2021 113 3 913. z 6 255 114 3 893. z 6 255 −1
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Dálkové vytápění 2021 9 5 380. z 6 243 18 4 352. z 6 243 −9
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Vlastní kotel 2021 60 3 829. z 6 254 61 3 792. z 6 254 −1
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Kamna 2021 24 2 546. z 6 254 23 2 652. z 6 254 +1
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Voda z vodovodu 2021 66 4 336. z 6 081 1 5 947. z 6 081 +65 66,0×
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Bez vodovodu 2021 1 2 688. z 6 254 1 2 688. z 6 254 0
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Plyn ze sítě 2021 0 4 921. z 6 254 0 4 921. z 6 254 0
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Dokončené byty 2024 2 1 801. z 6 258 4 1 012. z 6 258 −2

Graf vývoje: Dokončené byty

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Byty v bytových domech 2024 0 134. z 6 258 0 134. z 6 258 0
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Byty v rodinných domech 2024 2 1 653. z 6 258 4 873. z 6 258 −2

Graf vývoje: Byty v rodinných domech

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Bytů na 1 000 ob. 2024 6,35 950. z 6 254 12,31 261. z 6 254 −5,96 2,78

Graf vývoje: Bytů na 1 000 ob.

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Čísla evidenční 2026-08 0,0 % 5 157. z 6 256 0,0 % 5 157. z 6 256 0 13,4 %

Školství

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Vysokoškoláků 2021 14 4 951. z 6 254 20 4 338. z 6 254 −6
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
S maturitou 2021 67 4 056. z 6 254 77 3 748. z 6 254 −10
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Jen základní 2021 30 4 173. z 6 254 33 3 962. z 6 254 −3
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Podíl VŠ 2021 5,8 % 5 682. z 6 254 8,2 % 4 708. z 6 254 −2,4
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Míst v MŠ 2026-09 0 3 438. z 6 258 28 2 581. z 6 258 −28
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Míst v ZŠ 2026-09 0 2 620. z 6 258 0 2 620. z 6 258 0
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Míst na SŠ 2026-09 0 410. z 6 258 0 410. z 6 258 0
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
ZUŠ 2026-09 0 1 190. z 6 258 0 1 190. z 6 258 0
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Mateřské školy 2024 0 3 386. z 6 258 1 298. z 6 258 −1

Graf vývoje: Mateřské školy

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Dětí v mateřských školách 2024 0 3 453. z 6 258 28 2 238. z 6 258 −28

Graf vývoje: Dětí v mateřských školách

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Základní školy 2024 0 2 608. z 6 258 0 2 608. z 6 258 0

Zdravotnictví

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Zdravotnická zařízení 2026 0 2 147. z 6 258 0 2 147. z 6 258 0
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Praktičtí lékaři 2026 0 1 699. z 6 258 0 1 699. z 6 258 0
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Lékárny 2026 0 793. z 6 258 0 793. z 6 258 0
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Dětští lékaři 2026 0 865. z 6 258 0 865. z 6 258 0
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Zubní lékaři 2026 0 1 019. z 6 258 0 1 019. z 6 258 0
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Gynekologové 2026 0 566. z 6 258 0 566. z 6 258 0
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Dětští lékaři na 10 000 ob. 2026 0,0 865. z 6 254 0,0 865. z 6 254 0
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Gynekologové na 10 000 ob. 2026 0,0 566. z 6 254 0,0 566. z 6 254 0
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Lékárny na 10 000 ob. 2026 0,0 793. z 6 254 0,0 793. z 6 254 0
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Praktici na 10 000 ob. 2026 0,0 1 699. z 6 254 0,0 1 699. z 6 254 0
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Zubaři na 10 000 ob. 2026 0,0 1 019. z 6 254 0,0 1 019. z 6 254 0

Volby a politika

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Účast - sněmovna 2025 68,0 % 4 993. z 6 254 72,2 % 3 333. z 6 254 −4,2 69,0 %

Graf vývoje: Účast - sněmovna

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Účast - prezident 2023 68,3 % 5 172. z 6 254 71,4 % 4 123. z 6 254 −3,1 70,3 %

Graf vývoje: Účast - prezident

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Účast - kraje 2024 34,6 % 3 611. z 6 253 29,3 % 5 356. z 6 253 +5,3 1,2× 33,3 %

Graf vývoje: Účast - kraje

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Účast - obce 2026 49,8 % 4 872. z 6 249 64,1 % 2 298. z 6 249 −14,3 48,1 %

Graf vývoje: Účast - obce

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Účast - Evropa 2024 36,2 % 4 054. z 6 254 49,8 % 599. z 6 254 −13,6 36,8 %

Graf vývoje: Účast - Evropa

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Účast - Senát 2026 22,8 % 1 196. z 2 184 17,4 % 1 749. z 2 184 +5,3 1,3× -

Sociální situace

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Osob v exekuci 2026-09 22 3 701. z 6 101 10 2 124. z 6 101 +12 2,2×
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Exekucí 2026-09 115 3 853. z 6 101 60 2 563. z 6 101 +55 1,9×
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Index soc. vyloučení 2024 2 b. 3 174. z 6 258 2 b. 3 174. z 6 258 0 -

Graf vývoje: Index soc. vyloučení

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Zařízení soc. služeb 2024 0 702. z 6 258 0 702. z 6 258 0
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Domovy pro seniory 2024 0 373. z 6 258 0 373. z 6 258 0
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
V exekuci na 1 000 ob. 2026-09 69,8 ‰ 5 427. z 6 101 30,4 ‰ 2 871. z 6 101 +39,4 2,3× 76,0 ‰

Doprava

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Vyjíždějící 2021 126 osob 4 205. z 6 258 144 osob 3 903. z 6 258 −18
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Vyjíždějící za prací 2021 84 osob 4 350. z 6 258 112 osob 3 713. z 6 258 −28
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Přijíždějící 2021 37 osob 3 066. z 6 258 33 osob 3 191. z 6 258 +4 1,1×
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Saldo dojížďky 2021 -89 osob 2 341. z 6 258 -111 osob 2 846. z 6 258 +22
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Pracují v obci 2021 22 osob 4 150. z 6 258 17 osob 4 558. z 6 258 +5 1,3×

Internet

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Adres se 100 Mbit/s 2025 36 5 174. z 6 258 107 3 552. z 6 258 −71

Graf vývoje: Adres se 100 Mbit/s

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Pokrytí 100 Mbit/s 2025 23,8 % 5 046. z 6 256 59,4 % 3 865. z 6 256 −35,6 73,4 %

Graf vývoje: Pokrytí 100 Mbit/s

Cestovní ruch

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Kulturní památky 2026 3 2 193. z 6 252 0 4 970. z 6 252 +3
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Národní kulturní památky 2026 0 309. z 6 252 0 309. z 6 252 0

Životní prostředí

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Památné stromy 2026 0 2 264. z 6 258 0 2 264. z 6 258 0
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Odpad na obyvatele 2024 399 kg 3 811. z 6 254 467 kg 4 836. z 6 254 −68 414 kg

Graf vývoje: Odpad na obyvatele

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Směsný na obyvatele 2024 353 kg 6 064. z 6 254 279 kg 5 676. z 6 254 +74 1,3× 205 kg

Graf vývoje: Směsný na obyvatele

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl Česko
Tříděný na obyvatele 2024 36 kg 5 730. z 6 254 56 kg 4 004. z 6 254 −19 69 kg

Graf vývoje: Tříděný na obyvatele

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Komunální odpad 2024 125,8 t 2 488. z 6 258 151,7 t 2 920. z 6 258 −25,9

Graf vývoje: Komunální odpad

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Směsný odpad 2024 111,3 t 3 707. z 6 258 90,8 t 3 282. z 6 258 +20,6 1,2×

Graf vývoje: Směsný odpad

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Objemný odpad 2024 3,0 t 1 570. z 6 258 4,1 t 1 926. z 6 258 −1,2

Graf vývoje: Objemný odpad

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Stavební odpad 2024 0,0 t 3 125. z 6 258 0,0 t 3 125. z 6 258 0
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Cíl pro třídění 2024 19,2 % 6 112. z 6 258 43,5 % 3 842. z 6 258 −24,2

Graf vývoje: Cíl pro třídění

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Tříděný sběr 2024 11,4 t 4 912. z 6 258 18,0 t 4 135. z 6 258 −6,7

Graf vývoje: Tříděný sběr

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Papír 2024 2,4 t 4 946. z 6 258 7,9 t 3 024. z 6 258 −5,6

Graf vývoje: Papír

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Plast 2024 5,2 t 4 385. z 6 258 8,2 t 3 542. z 6 258 −3,0

Graf vývoje: Plast

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Sklo 2024 3,6 t 4 547. z 6 258 1,7 t 5 586. z 6 258 +1,8 2,0×

Graf vývoje: Sklo

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Kov 2024 0,2 t 4 181. z 6 258 0,2 t 4 181. z 6 258 0 1,2×
Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Bioodpad 2024 0,0 t 5 257. z 6 258 35,1 t 2 602. z 6 258 −35,1

Graf vývoje: Bioodpad

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Textil 2024 0,0 t 3 029. z 6 258 1,9 t 1 565. z 6 258 −1,9

Graf vývoje: Textil

Ukazatel Břežany I Ohaře Rozdíl
Nebezpečný odpad 2024 0,1 t 3 807. z 6 258 0,1 t 3 807. z 6 258 0 1,3×

Graf vývoje: Nebezpečný odpad

Co v obcích je

Vybavenost obce Sčítání 2021 Břežany I Ohaře
Kanalizace ano ne
Kanalizace s ČOV ne ano
Kostel ne ano

Ze 12 sledovaných položek jsou tu ty, které má aspoň jedna z obcí.

Zdroje: přehled datových zdrojů · Rozdíl je prostý rozdíl hodnot, poměr je podíl levé hodnoty k pravé. Graf kreslí jen období, za která máme data obou obcí, a obě čáry mají společnou osu.