Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 6 998 | 6 445 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 6 998 | 6 445 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Muži | 3 389 | 3 160 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 3 609 | 3 285 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 314,2 ob./km² | 187,2 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 51,6 % | 51,0 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 45,0 let | 45,5 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 23,6 % | 25,9 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 14,8 % | 13,9 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 158,9 | 186,3 | 138,0 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 61,6 % | 60,2 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 1 049 | 1 024 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 4 197 | 3 851 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 1 628 | 1 520 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 23,7 % | 23,8 % |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Index stáří | 155,2 | 148,4 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 7 062 | 6 479 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 6 874 | 6 395 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 7 814 | 6 918 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Svobodných | 2 940 | 2 538 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 2 401 | 2 634 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Rozvedených | 981 | 752 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 527 | 457 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Bez víry | 3 434 | 2 938 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Věřících | 1 087 | 1 490 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 224 | 497 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | -110 | -87 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Narození | 56 | 58 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -42 | -8 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 147 | 124 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 7 | 10 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | -68 | -79 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 36 | 36 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 215 | 203 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 98 | 66 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 7,9 ‰ | 9,0 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | -15,7 ‰ | -13,5 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 1,0 ‰ | 1,5 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 5,1 ‰ | 5,5 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 13,9 ‰ | 10,2 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 22,28 km² | 34,44 km² | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 66,1 % | 66,0 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 16,7 % | 22,3 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 1,34 % | 1,16 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 3,72 % | 3,26 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Částí obce | 8 | 8 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 111 607 tis. Kč | 0 tis. Kč | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 80 | 26 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 358 947 155 Kč | 139 830 240 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 182 901 tis. Kč | 170 127 tis. Kč | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 133 220 tis. Kč | 46 038 tis. Kč | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 366 999 tis. Kč | 289 893 tis. Kč | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | -96 003 tis. Kč | -20 702 tis. Kč | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 463 002 tis. Kč | 310 594 tis. Kč | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 15 948 Kč | 0 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 36,3 % | 15,9 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 51 293 Kč | 21 696 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 52 443 Kč | 44 979 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 66 162 Kč | 48 192 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 11,39 % | 3,50 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 519 | 142 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 481 | 110 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 10,41 % | 2,70 % | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 9,8 | 2,3 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 1 217 subjektů | 1 308 subjektů | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 766 subjektů | 808 subjektů | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 62,9 % | 61,8 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Subjektů | 1 219 | 1 318 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 17,4 | 20,5 | 17,1 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Adresních míst | 1 438 | 1 549 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 14 | 3 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 1 236 | 1 284 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 3 166 | 2 771 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 1 375 | 1 831 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 775 | 604 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Kamna | 583 | 211 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 2 835 | 2 557 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 1 | 7 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 792 | 624 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 15 | 6 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 0 | 0 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 12 | 6 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 2,11 | 0,92 | 2,78 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 1,0 % | 0,2 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 443 | 749 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| S maturitou | 1 429 | 1 886 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Jen základní | 1 012 | 663 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 7,6 % | 13,9 % |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 283 | 267 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 1 315 | 1 125 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 419 | 1 318 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| ZUŠ | 1 | 1 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Mateřské školy | 2 | 1 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 200 | 220 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Žáků základních škol | 863 | 660 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Základní školy | 4 | 3 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 35 | 25 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 7 | 9 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Lékárny | 3 | 3 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 2 | 2 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 4 | 1 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Gynekologové | 2 | 2 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 2,9 | 3,1 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 2,9 | 3,1 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 4,3 | 4,7 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 10,0 | 14,0 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 5,7 | 1,6 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 60,6 % | 73,5 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 62,3 % | 73,6 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 26,7 % | 35,2 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 40,5 % | 57,4 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 29,7 % | 38,8 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 15,7 % | 55,2 % | - |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 822 | 222 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Exekucí | 5 008 | 1 131 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 26 b. | 6 b. | - | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 4 | 0 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 1 | 0 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 117,5 ‰ | 34,4 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 1 189 osob | 1 587 osob |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 949 osob | 1 331 osob |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 1 636 osob | 2 191 osob |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | 447 osob | 604 osob |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 2 387 osob | 2 158 osob |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 782 | 408 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 54,4 % | 26,3 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 70 | 19 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 3 | 0 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Lůžek k ubytování | 397 | 137 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Ubytovací zařízení | 7 | 3 | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Památné stromy | 1 | 9 |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 319 kg | 354 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 146 kg | 203 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 63 kg | 91 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 2 267,2 t | 2 313,3 t | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 1 041,0 t | 1 325,0 t | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 81,9 t | 344,3 t | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 11,6 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 56,7 % | 37,7 % | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 445,4 t | 592,3 t | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Papír | 143,3 t | 142,5 t | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Plast | 191,5 t | 139,3 t | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 99,8 t | 127,2 t | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Kov | 10,8 t | 183,3 t | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 697,5 t | 16,4 t | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Textil | 0,0 t | 27,0 t | |
| Ukazatel | Broumov | Dobruška | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 0,4 t | 8,3 t | |
| Vybavenost obce | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace | ano | ano |
| Kanalizace s ČOV | ano | ano |
| Plyn | ano | ano |
| Sběrný dvůr | ano | ano |
| Dům s pečovatelskou službou | ano | ne |
| Kino | ano | ano |
| Kulturní dům | ano | ano |
| Informační centrum | ano | ano |
| Středisko volného času | ano | ano |
| Kostel | ano | ano |
| Koupaliště | ne | ano |
| Zařízení sociálních služeb | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Centra denních služeb | 1 | - |
| Domovy pro seniory | 1 | - |
| Domovy se zvláštním režimem | 1 | - |
| Sociální poradny | 1 | - |
| Chráněná příroda | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Geopark |
|
- |
| Obvod ORP | Broumov | Dobruška |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 69,9 % | 48,7 % |
| Naděje dožití při narození - muži | 75,0 let | 78,1 let |
| Naděje dožití při narození - ženy | 82,0 let | 82,3 let |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 2,6 nocí | 2,5 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 22,6 % | 12,6 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 8,8 | 7,7 |
| Okres | okres Náchod | okres Rychnov nad Kněžnou |
|---|---|---|
| Průměrný věk matky při narození prvního dítěte | 28,7 let | 28,3 let |
| OSVČ s hlavní činností na 1 000 obyvatel | 58,0 | 51,1 |
| Kupní cena rodinných domů za m² | 43 260 Kč/m² | 48 746 Kč/m² |
| Kupní cena bytů za m² | 46 815 Kč/m² | 48 659 Kč/m² |
| Průměrný starobní důchod | 20 971 Kč | 21 499 Kč |
| Starobní důchodci na 100 obyvatel | 24,6 % | 23,0 % |