Vložit na web

Dačice vs. Hluboká nad Vltavou

Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.

Dačice Jindřichův Hradec · Jihočeský kraj 5 000 až 9 999 obyvatel · venkov
Hluboká nad Vltavou České Budějovice · Jihočeský kraj 5 000 až 9 999 obyvatel · venkov
Třetí sloupec: hodnota za vybraný celek, jen u podílů a přepočtů.

Obyvatelstvo

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Obyvatel 2025 7 118 189. z 6 258 5 679 233. z 6 258 +1 439 1,3×

Graf vývoje: Obyvatel

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
K 1. 1. 2026 7 118 189. z 6 258 5 679 233. z 6 258 +1 439 1,3×

Graf vývoje: K 1. 1.

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Muži 2025 3 454 190. z 6 258 2 788 235. z 6 258 +666 1,2×

Graf vývoje: Muži

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Ženy 2025 3 664 188. z 6 258 2 891 235. z 6 258 +773 1,3×

Graf vývoje: Ženy

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Hustota 2025 106,3 ob./km² 1 553. z 6 258 62,3 ob./km² 2 808. z 6 258 +44,0 1,7× 138,4 ob./km²

Graf vývoje: Hustota

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Podíl žen 2025 51,5 % 907. z 6 254 50,9 % 1 509. z 6 254 +0,6 50,8 %

Graf vývoje: Podíl žen

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Průměrný věk 2025 45,9 let 774. z 6 254 42,2 let 4 182. z 6 254 +3,7 1,1× 43,3 let

Graf vývoje: Průměrný věk

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Senioři 65+ 2025 26,4 % 512. z 6 254 20,4 % 3 229. z 6 254 +6,0 1,3× 20,8 %

Graf vývoje: Senioři 65+

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Děti 0-14 let 2025 14,1 % 4 371. z 6 254 17,7 % 1 354. z 6 254 −3,5 15,1 %

Graf vývoje: Děti 0-14 let

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Index stáří 2025 186,8 896. z 6 249 115,6 4 189. z 6 249 +71,2 1,6× 138,0

Graf vývoje: Index stáří

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Věk 15-64 let 2025 59,5 % 5 620. z 6 254 61,9 % 4 486. z 6 254 −2,5 64,1 %

Graf vývoje: Věk 15-64 let

Věková pyramida

Sčítání 2021
  • Dačice (pruhy)
  • Hluboká nad Vltavou (obrys)
2 % 2 % 4 % 4 % Muži 90+ let: 9 (0,1 %) Ženy 90+ let: 39 (0,6 %) 90+ Muži 85-89 let: 37 (0,5 %) Ženy 85-89 let: 82 (1,2 %) 85-89 Muži 80-84 let: 66 (0,9 %) Ženy 80-84 let: 132 (1,9 %) 80-84 Muži 75-79 let: 127 (1,8 %) Ženy 75-79 let: 198 (2,8 %) 75-79 Muži 70-74 let: 225 (3,2 %) Ženy 70-74 let: 268 (3,8 %) 70-74 Muži 65-69 let: 245 (3,5 %) Ženy 65-69 let: 276 (3,9 %) 65-69 Muži 60-64 let: 270 (3,9 %) Ženy 60-64 let: 267 (3,8 %) 60-64 Muži 55-59 let: 245 (3,5 %) Ženy 55-59 let: 258 (3,7 %) 55-59 Muži 50-54 let: 203 (2,9 %) Ženy 50-54 let: 224 (3,2 %) 50-54 Muži 45-49 let: 266 (3,8 %) Ženy 45-49 let: 271 (3,9 %) 45-49 Muži 40-44 let: 252 (3,6 %) Ženy 40-44 let: 233 (3,3 %) 40-44 Muži 35-39 let: 228 (3,3 %) Ženy 35-39 let: 194 (2,8 %) 35-39 Muži 30-34 let: 213 (3,0 %) Ženy 30-34 let: 190 (2,7 %) 30-34 Muži 25-29 let: 192 (2,7 %) Ženy 25-29 let: 151 (2,2 %) 25-29 Muži 20-24 let: 159 (2,3 %) Ženy 20-24 let: 160 (2,3 %) 20-24 Muži 15-19 let: 154 (2,2 %) Ženy 15-19 let: 153 (2,2 %) 15-19 Muži 10-14 let: 191 (2,7 %) Ženy 10-14 let: 169 (2,4 %) 10-14 Muži 5-9 let: 170 (2,4 %) Ženy 5-9 let: 172 (2,5 %) 5-9 Muži 0-4 let: 149 (2,1 %) Ženy 0-4 let: 184 (2,6 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel každé obce po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Kde obrys přečnívá pruh, má Hluboká nad Vltavou v té skupině větší podíl lidí než Dačice. Obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Dětí 0-14 let 2021 1 035 203. z 6 254 917 237. z 6 254 +118 1,1×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Ve věku 15-64 2021 4 283 192. z 6 254 3 327 245. z 6 254 +956 1,3×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Ve věku 65+ 2021 1 704 160. z 6 254 1 066 267. z 6 254 +638 1,6×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Podíl seniorů 2021 24,3 % 976. z 6 254 20,1 % 3 185. z 6 254 +4,2 1,2×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Index stáří 2021 164,6 1 119. z 6 252 116,2 3 516. z 6 252 +48,4 1,4×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Střední stav 2025 7 140 189. z 6 258 5 651 235. z 6 258 +1 489 1,3×

Graf vývoje: Střední stav

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Sčítání 2021 2021 7 022 185. z 6 254 5 310 244. z 6 254 +1 712 1,3×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Obyvatel při sčítání 2011 7 722 168. z 6 250 4 909 280. z 6 250 +2 813 1,6×

Graf vývoje: Obyvatel při sčítání

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Svobodných 2021 2 741 197. z 6 254 2 189 249. z 6 254 +552 1,3×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Ženatých a vdaných 2021 2 939 168. z 6 254 2 186 241. z 6 254 +753 1,3×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Rozvedených 2021 740 212. z 6 254 567 272. z 6 254 +173 1,3×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Ovdovělých 2021 585 163. z 6 254 335 294. z 6 254 +250 1,7×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Bez víry 2021 2 602 252. z 6 254 2 357 275. z 6 254 +245 1,1×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Věřících 2021 2 144 135. z 6 254 1 150 277. z 6 254 +994 1,9×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Římských katolíků 2021 950 99. z 6 254 327 391. z 6 254 +623 2,9×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Přírůstek obyvatel 2025 -39 6 059. z 6 258 53 100. z 6 258 −92

Graf vývoje: Přírůstek obyvatel

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Narození 2025 45 210. z 6 258 50 187. z 6 258 −5

Graf vývoje: Narození

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Přirozený přírůstek 2025 -29 6 037. z 6 258 -6 5 105. z 6 258 −23 4,8×

Graf vývoje: Přirozený přírůstek

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Přistěhovalí 2025 135 366. z 6 258 257 193. z 6 258 −122

Graf vývoje: Přistěhovalí

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Rozvody 2024 4 13 −9

Graf vývoje: Rozvody

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Saldo migrace 2025 -10 5 662. z 6 258 59 132. z 6 258 −69

Graf vývoje: Saldo migrace

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Sňatky 2024 19 30 −11

Graf vývoje: Sňatky

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Vystěhovalí 2025 145 310. z 6 258 198 234. z 6 258 −53

Graf vývoje: Vystěhovalí

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Zemřelí 2025 74 196. z 6 258 56 262. z 6 258 +18 1,3×

Graf vývoje: Zemřelí

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Porodnost 2025 6,3 ‰ 3 426. z 6 254 8,8 ‰ 1 762. z 6 254 −2,5 7,1 ‰

Graf vývoje: Porodnost

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Přírůstek na 1 000 2025 -5,5 ‰ 4 051. z 6 254 9,3 ‰ 2 024. z 6 254 −14,8 0,6 ‰

Graf vývoje: Přírůstek na 1 000

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Rozvody na 1 000 ob. 2024 0,6 ‰ 2,3 ‰ −1,8 1,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Rozvody na 1 000 ob.

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Sňatky na 1 000 ob. 2024 2,6 ‰ 5,3 ‰ −2,7 3,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Sňatky na 1 000 ob.

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Úmrtnost 2025 10,4 ‰ 2 646. z 6 254 9,9 ‰ 2 917. z 6 254 +0,5 10,4 ‰

Graf vývoje: Úmrtnost

Obce a území

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Rozloha 2025 66,96 km² 74. z 6 258 91,10 km² 31. z 6 258 −24,14

Graf vývoje: Rozloha

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Zemědělská půda 2025 65,0 % 2 909. z 6 258 32,9 % 5 643. z 6 258 +32,1 2,0× 53,1 %

Graf vývoje: Zemědělská půda

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Lesy 2025 24,1 % 3 189. z 6 258 53,7 % 742. z 6 258 −29,6 34,0 %

Graf vývoje: Lesy

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Vodní plochy 2025 2,23 % 1 440. z 6 258 6,32 % 345. z 6 258 −4,09 2,18 %

Graf vývoje: Vodní plochy

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Zastavěno 2025 1,77 % 2 057. z 6 258 1,04 % 4 369. z 6 258 +0,73 1,7× 1,73 %

Graf vývoje: Zastavěno

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Částí obce 2025 16 41. z 6 258 11 114. z 6 258 +5 1,5×

Graf vývoje: Částí obce

Veřejné finance

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Dluh obce 2025 60 926 tis. Kč 6 089. z 6 247 0 tis. Kč 1. z 6 247 +60 926

Graf vývoje: Dluh obce

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Projekty EU 2014-2020 2023 42 169. z 6 258 31 240. z 6 258 +11 1,4×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Výdaje projektů EU 2023 367 940 555 Kč 262. z 6 258 704 280 318 Kč 134. z 6 258 −336 339 763 600 469 124 785 Kč
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Daňové příjmy 2025 202 375 tis. Kč 171. z 6 253 148 679 tis. Kč 239. z 6 253 +53 696 1,4×

Graf vývoje: Daňové příjmy

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Dotace 2025 79 465 tis. Kč 154. z 6 253 267 483 tis. Kč 24. z 6 253 −188 018

Graf vývoje: Dotace

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Příjmy rozpočtu 2025 352 111 tis. Kč 157. z 6 253 539 751 tis. Kč 99. z 6 253 −187 640

Graf vývoje: Příjmy rozpočtu

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Saldo rozpočtu 2025 27 465 tis. Kč 74. z 6 253 131 197 tis. Kč 6. z 6 253 −103 732

Graf vývoje: Saldo rozpočtu

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Výdaje rozpočtu 2025 324 646 tis. Kč 185. z 6 253 408 554 tis. Kč 145. z 6 253 −83 908

Graf vývoje: Výdaje rozpočtu

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Dluh na obyvatele 2025 8 559 Kč 4 858. z 6 247 0 Kč 1. z 6 247 +8 559 5 825 Kč

Graf vývoje: Dluh na obyvatele

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Podíl dotací 2025 22,6 % 1 167. z 6 253 49,6 % 218. z 6 253 −27,0 18,9 %

Graf vývoje: Podíl dotací

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
EU projekty na ob. 2023 51 692 Kč 1 458. z 6 254 124 015 Kč 604. z 6 254 −72 323 79 370 Kč
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Příjmy na obyvatele 2025 49 468 Kč 911. z 6 253 95 043 Kč 151. z 6 253 −45 576 48 930 Kč

Graf vývoje: Příjmy na obyvatele

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Výdaje na obyvatele 2025 45 609 Kč 1 393. z 6 253 71 941 Kč 392. z 6 253 −26 332 47 568 Kč

Graf vývoje: Výdaje na obyvatele

Práce a ekonomika

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Nezaměstnanost 2026-08 4,13 % 2 986. z 6 254 3,33 % 1 745. z 6 254 +0,80 1,2× 5,05 %

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Uchazeči o práci 2026-08 181 6 008. z 6 258 120 5 884. z 6 258 +61 1,5×

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Uchazeči o práci 2024 154 5 860. z 6 093 127 5 806. z 6 093 +27 1,2×

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Nezaměstnanost 2024 3,43 % 3 140. z 6 073 3,45 % 3 162. z 6 073 −0,02

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Uchazečů na místo 2024 3,1 1 660. z 3 296 2,4 1 381. z 3 296 +0,7 1,3×

Graf vývoje: Uchazečů na místo

Firmy a organizace

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Registrovaných 2025 1 390 subjektů 214. z 6 257 1 714 subjektů 166. z 6 257 −324

Graf vývoje: Registrovaných

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Aktivních 2025 897 subjektů 201. z 6 257 1 113 subjektů 158. z 6 257 −216

Graf vývoje: Aktivních

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Podíl aktivních 2025 64,5 % 2 340. z 6 257 64,9 % 2 208. z 6 257 −0,4 61,6 %

Graf vývoje: Podíl aktivních

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Subjektů 2026-08 1 398 207. z 6 249 1 743 157. z 6 249 −345
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Subjektů na 100 ob. 2026-07 19,6 4 726. z 6 246 30,7 450. z 6 246 −11,1 17,1

Graf vývoje: Subjektů na 100 ob.

Nemovitosti a výstavba

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Adresních míst 2026-10 2 087 186. z 6 258 1 944 200. z 6 258 +143 1,1×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Čísel evidenčních 2026-10 34 1 805. z 6 258 155 572. z 6 258 −121
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Domů při sčítání 2011 1 771 140. z 6 252 1 444 196. z 6 252 +327 1,2×

Graf vývoje: Domů při sčítání

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Obydlených bytů 2021 2 849 192. z 6 255 2 071 263. z 6 255 +778 1,4×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Dálkové vytápění 2021 1 329 200. z 6 243 813 285. z 6 243 +516 1,6×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Vlastní kotel 2021 1 241 148. z 6 254 931 218. z 6 254 +310 1,3×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Kamna 2021 149 318. z 6 254 169 275. z 6 254 −20
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Voda z vodovodu 2021 2 649 181. z 6 081 1 843 265. z 6 081 +806 1,4×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Bez vodovodu 2021 4 5 213. z 6 254 7 5 812. z 6 254 −3
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Plyn ze sítě 2021 1 660 212. z 6 254 1 125 298. z 6 254 +535 1,5×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Dokončené byty 2024 6 667. z 6 258 19 172. z 6 258 −13

Graf vývoje: Dokončené byty

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Byty v bytových domech 2024 0 134. z 6 258 0 134. z 6 258 0

Graf vývoje: Byty v bytových domech

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Byty v rodinných domech 2024 6 522. z 6 258 16 97. z 6 258 −10

Graf vývoje: Byty v rodinných domech

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Bytů na 1 000 ob. 2024 0,84 3 701. z 6 254 3,38 2 014. z 6 254 −2,54 2,78

Graf vývoje: Bytů na 1 000 ob.

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Čísla evidenční 2026-10 1,6 % 4 108. z 6 256 8,0 % 2 370. z 6 256 −6,3 13,4 %

Školství

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Vysokoškoláků 2021 720 232. z 6 254 1 003 157. z 6 254 −283
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
S maturitou 2021 1 896 173. z 6 254 1 408 237. z 6 254 +488 1,3×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Jen základní 2021 809 188. z 6 254 511 317. z 6 254 +298 1,6×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Podíl VŠ 2021 12,0 % 2 507. z 6 254 22,8 % 250. z 6 254 −10,8
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Míst v MŠ 2026-09 332 163. z 6 258 198 293. z 6 258 +134 1,7×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Míst v ZŠ 2026-09 1 222 188. z 6 258 600 385. z 6 258 +622 2,0×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Míst na SŠ 2026-09 1 376 138. z 6 258 650 237. z 6 258 +726 2,1×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
ZUŠ 2026-09 1 111. z 6 258 1 111. z 6 258 0
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Mateřské školy 2024 1 298. z 6 258 1 298. z 6 258 0
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Dětí v mateřských školách 2024 291 157. z 6 258 180 262. z 6 258 +111 1,6×

Graf vývoje: Dětí v mateřských školách

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Žáků základních škol 2024 930 176. z 2 607 519 308. z 2 607 +411 1,8×

Graf vývoje: Žáků základních škol

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Základní školy 2024 4 135. z 6 258 1 486. z 6 258 +3 4,0×

Graf vývoje: Základní školy

Zdravotnictví

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Zdravotnická zařízení 2026 47 138. z 6 258 21 249. z 6 258 +26 2,2×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Praktičtí lékaři 2026 8 141. z 6 258 5 218. z 6 258 +3 1,6×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Lékárny 2026 3 149. z 6 258 1 303. z 6 258 +2 3,0×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Dětští lékaři 2026 2 139. z 6 258 1 243. z 6 258 +1 2,0×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Zubní lékaři 2026 8 99. z 6 258 3 212. z 6 258 +5 2,7×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Gynekologové 2026 4 63. z 6 258 1 199. z 6 258 +3 4,0×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Dětští lékaři na 10 000 ob. 2026 2,8 597. z 6 254 1,8 787. z 6 254 +1,0 1,6×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Gynekologové na 10 000 ob. 2026 5,6 87. z 6 254 1,8 464. z 6 254 +3,9 3,2×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Lékárny na 10 000 ob. 2026 4,2 377. z 6 254 1,8 771. z 6 254 +2,5 2,4×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Praktici na 10 000 ob. 2026 11,2 702. z 6 254 8,8 1 039. z 6 254 +2,4 1,3×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Zubaři na 10 000 ob. 2026 11,2 142. z 6 254 5,3 611. z 6 254 +6,0 2,1×

Volby a politika

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Účast - sněmovna 2025 69,9 % 4 364. z 6 254 72,8 % 3 074. z 6 254 −2,9 69,0 %

Graf vývoje: Účast - sněmovna

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Účast - prezident 2023 71,8 % 3 959. z 6 254 72,8 % 3 528. z 6 254 −0,9 70,3 %

Graf vývoje: Účast - prezident

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Účast - kraje 2024 36,6 % 2 860. z 6 253 43,4 % 1 117. z 6 253 −6,9 33,3 %

Graf vývoje: Účast - kraje

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Účast - obce 2026 49,7 % 4 880. z 6 249 59,1 % 3 307. z 6 249 −9,4 48,1 %

Graf vývoje: Účast - obce

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Účast - Evropa 2024 37,5 % 3 519. z 6 254 41,2 % 2 206. z 6 254 −3,7 36,8 %

Graf vývoje: Účast - Evropa

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Účast - Senát 2022 37,1 % 26,9 % +10,3 1,4× -

Sociální situace

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Osob v exekuci 2026-09 172 5 728. z 6 101 181 5 742. z 6 101 −9
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Exekucí 2026-09 795 5 711. z 6 101 959 5 759. z 6 101 −164
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Index soc. vyloučení 2024 5 b. 5 004. z 6 258 3 b. 3 950. z 6 258 +2 1,7× -

Graf vývoje: Index soc. vyloučení

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Zařízení soc. služeb 2024 3 193. z 6 258 2 248. z 6 258 +1 1,5×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Domovy pro seniory 2024 1 66. z 6 258 1 66. z 6 258 0
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
V exekuci na 1 000 ob. 2026-09 24,2 ‰ 2 058. z 6 101 31,9 ‰ 3 062. z 6 101 −7,7 76,0 ‰

Doprava

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Vyjíždějící 2021 921 osob 530. z 6 258 1 964 osob 186. z 6 258 −1 043
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Vyjíždějící za prací 2021 705 osob 561. z 6 258 1 571 osob 191. z 6 258 −866
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Přijíždějící 2021 3 029 osob 145. z 6 258 1 417 osob 272. z 6 258 +1 612 2,1×
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Saldo dojížďky 2021 2 108 osob 89. z 6 258 -547 osob 5 898. z 6 258 +2 655
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Pracují v obci 2021 3 066 osob 134. z 6 258 1 183 osob 289. z 6 258 +1 883 2,6×

Internet

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Adres se 100 Mbit/s 2025 2 081 147. z 6 258 1 886 173. z 6 258 +195 1,1×

Graf vývoje: Adres se 100 Mbit/s

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Pokrytí 100 Mbit/s 2025 99,7 % 667. z 6 256 97,0 % 2 141. z 6 256 +2,7 73,4 %

Graf vývoje: Pokrytí 100 Mbit/s

Cestovní ruch

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Kulturní památky 2026 46 106. z 6 252 81 51. z 6 252 −35
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Národní kulturní památky 2026 1 45. z 6 252 1 45. z 6 252 0
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Lůžek k ubytování 2025 144 510. z 676 1 490 43. z 676 −1 346

Graf vývoje: Lůžek k ubytování

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Ubytovací zařízení 2025 5 365. z 2 067 20 68. z 2 067 −15

Graf vývoje: Ubytovací zařízení

Životní prostředí

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Památné stromy 2026 7 307. z 6 258 81 45. z 6 258 −74
Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Odpad na obyvatele 2024 444 kg 4 548. z 6 254 463 kg 4 790. z 6 254 −19 414 kg

Graf vývoje: Odpad na obyvatele

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Směsný na obyvatele 2024 190 kg 3 379. z 6 254 255 kg 5 373. z 6 254 −66 205 kg

Graf vývoje: Směsný na obyvatele

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl Česko
Tříděný na obyvatele 2024 56 kg 3 934. z 6 254 65 kg 2 884. z 6 254 −9 69 kg

Graf vývoje: Tříděný na obyvatele

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Komunální odpad 2024 3 179,4 t 6 088. z 6 258 2 607,0 t 6 051. z 6 258 +572,4 1,2×

Graf vývoje: Komunální odpad

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Směsný odpad 2024 1 358,6 t 6 078. z 6 258 1 437,4 t 6 088. z 6 258 −78,8

Graf vývoje: Směsný odpad

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Objemný odpad 2024 354,1 t 6 092. z 6 258 133,2 t 5 819. z 6 258 +220,9 2,7×

Graf vývoje: Objemný odpad

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Stavební odpad 2024 215,3 t 223. z 6 258 553,8 t 89. z 6 258 −338,5

Graf vývoje: Stavební odpad

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Cíl pro třídění 2024 53,2 % 2 359. z 6 258 38,3 % 4 595. z 6 258 +14,9 1,4×

Graf vývoje: Cíl pro třídění

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Tříděný sběr 2024 401,4 t 239. z 6 258 368,2 t 258. z 6 258 +33,2 1,1×

Graf vývoje: Tříděný sběr

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Papír 2024 136,1 t 245. z 6 258 129,0 t 256. z 6 258 +7,1 1,1×

Graf vývoje: Papír

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Plast 2024 138,8 t 201. z 6 258 87,5 t 331. z 6 258 +51,3 1,6×

Graf vývoje: Plast

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Sklo 2024 99,0 t 227. z 6 258 116,6 t 182. z 6 258 −17,6

Graf vývoje: Sklo

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Kov 2024 27,5 t 587. z 6 258 35,1 t 442. z 6 258 −7,6

Graf vývoje: Kov

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Bioodpad 2024 964,9 t 125. z 6 258 302,3 t 478. z 6 258 +662,6 3,2×

Graf vývoje: Bioodpad

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Textil 2024 30,1 t 127. z 6 258 0,0 t 3 029. z 6 258 +30,1

Graf vývoje: Textil

Ukazatel Dačice Hluboká nad Vltavou Rozdíl
Nebezpečný odpad 2024 3,9 t 264. z 6 258 1,5 t 738. z 6 258 +2,4 2,7×

Graf vývoje: Nebezpečný odpad

Co v obcích je

Vybavenost obce Sčítání 2021 Dačice Hluboká nad Vltavou
Vodovod ano ano
Kanalizace ne ano
Kanalizace s ČOV ano ano
Plyn ano ano
Sběrný dvůr ano ano
Dům s pečovatelskou službou ano ne
Kino ano ano
Kulturní dům ano ano
Informační centrum ano ano
Středisko volného času ano ano
Kostel ano ano
Koupaliště ano ano

Ze 12 sledovaných položek jsou tu ty, které má aspoň jedna z obcí.

Zařízení sociálních služeb 2024 Dačice Hluboká nad Vltavou
Domovy pro seniory 1 1
Stacionáře denní 2 -
Azylové domy - 1

Počet zařízení podle druhu, ne kapacita. Registr poskytovatelů sociálních služeb.

Okolí obcí

Údaje, které se za jednotlivé obce nezveřejňují, jen za obvod ORP, okres nebo kraj, ve kterém obec leží. Popisují spíš okolí než obec samotnou.

Obvod ORP Dačice České Budějovice
Podíl dětí narozených mimo manželství 2025 55,4 % 42,8 %
Naděje dožití při narození - muži 2025 76,0 let 77,0 let
Naděje dožití při narození - ženy 2025 82,8 let 82,4 let
Průměrný počet přenocování na hosta 2025 2,5 nocí 1,8 nocí
Podíl zahraničních hostů 2025 17,8 % 51,5 %
Přenocování hostů na obyvatele 2025 3,5 3,7
Okres okres Jindřichův Hradec okres České Budějovice
Průměrný věk matky při narození prvního dítěte 2025 28,5 let 29,5 let
OSVČ s hlavní činností na 1 000 obyvatel 2025 53,4 60,2
Kupní cena rodinných domů za m² 2025 43 921 Kč/m² 57 903 Kč/m²
Kupní cena bytů za m² 2025 45 876 Kč/m² 69 348 Kč/m²
Průměrný starobní důchod 2025 21 029 Kč 22 095 Kč
Starobní důchodci na 100 obyvatel 2025 25,5 % 21,0 %

Zdroje: přehled datových zdrojů · Rozdíl je prostý rozdíl hodnot, poměr je podíl levé hodnoty k pravé. Graf kreslí jen období, za která máme data obou obcí, a obě čáry mají společnou osu.