Vložit na web

Damníkov vs. Orlické Podhůří

Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.

Damníkov Ústí nad Orlicí · Pardubický kraj 500 až 999 obyvatel · venkov
Orlické Podhůří Ústí nad Orlicí · Pardubický kraj 500 až 999 obyvatel · venkov
Třetí sloupec: hodnota za vybraný celek, jen u podílů a přepočtů.

Obyvatelstvo

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Obyvatel 2025 698 2 187. z 6 258 683 2 232. z 6 258 +15

Graf vývoje: Obyvatel

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
K 1. 1. 2026 698 2 187. z 6 258 683 2 232. z 6 258 +15

Graf vývoje: K 1. 1.

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Muži 2025 358 2 156. z 6 258 343 2 253. z 6 258 +15

Graf vývoje: Muži

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Ženy 2025 340 2 235. z 6 258 340 2 235. z 6 258 0

Graf vývoje: Ženy

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Hustota 2025 54,9 ob./km² 3 166. z 6 258 50,5 ob./km² 3 423. z 6 258 +4,4 1,1× 138,4 ob./km²

Graf vývoje: Hustota

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Podíl žen 2025 48,7 % 4 135. z 6 254 49,8 % 2 857. z 6 254 −1,1 50,8 %

Graf vývoje: Podíl žen

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Průměrný věk 2025 41,8 let 4 562. z 6 254 41,3 let 4 969. z 6 254 +0,5 43,3 let

Graf vývoje: Průměrný věk

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Senioři 65+ 2025 17,0 % 5 211. z 6 254 19,0 % 4 136. z 6 254 −2,0 20,8 %

Graf vývoje: Senioři 65+

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Děti 0-14 let 2025 14,3 % 4 201. z 6 254 16,8 % 1 947. z 6 254 −2,5 15,1 %

Graf vývoje: Děti 0-14 let

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Index stáří 2025 119,0 3 995. z 6 249 113,0 4 350. z 6 249 +6,0 1,1× 138,0

Graf vývoje: Index stáří

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Věk 15-64 let 2025 68,6 % 451. z 6 254 64,1 % 2 716. z 6 254 +4,5 1,1× 64,1 %

Graf vývoje: Věk 15-64 let

Věková pyramida

Sčítání 2021
  • Damníkov (pruhy)
  • Orlické Podhůří (obrys)
2 % 2 % 4 % 4 % 6 % 6 % 8 % 8 % Muži 90+ let: 0 (0,0 %) Ženy 90+ let: 1 (0,2 %) 90+ Muži 85-89 let: 2 (0,3 %) Ženy 85-89 let: 6 (0,9 %) 85-89 Muži 80-84 let: 5 (0,8 %) Ženy 80-84 let: 11 (1,7 %) 80-84 Muži 75-79 let: 13 (2,0 %) Ženy 75-79 let: 5 (0,8 %) 75-79 Muži 70-74 let: 14 (2,2 %) Ženy 70-74 let: 29 (4,5 %) 70-74 Muži 65-69 let: 11 (1,7 %) Ženy 65-69 let: 21 (3,2 %) 65-69 Muži 60-64 let: 20 (3,1 %) Ženy 60-64 let: 16 (2,5 %) 60-64 Muži 55-59 let: 22 (3,4 %) Ženy 55-59 let: 15 (2,3 %) 55-59 Muži 50-54 let: 18 (2,8 %) Ženy 50-54 let: 17 (2,6 %) 50-54 Muži 45-49 let: 47 (7,2 %) Ženy 45-49 let: 25 (3,9 %) 45-49 Muži 40-44 let: 24 (3,7 %) Ženy 40-44 let: 33 (5,1 %) 40-44 Muži 35-39 let: 21 (3,2 %) Ženy 35-39 let: 25 (3,9 %) 35-39 Muži 30-34 let: 17 (2,6 %) Ženy 30-34 let: 11 (1,7 %) 30-34 Muži 25-29 let: 24 (3,7 %) Ženy 25-29 let: 15 (2,3 %) 25-29 Muži 20-24 let: 15 (2,3 %) Ženy 20-24 let: 22 (3,4 %) 20-24 Muži 15-19 let: 19 (2,9 %) Ženy 15-19 let: 24 (3,7 %) 15-19 Muži 10-14 let: 20 (3,1 %) Ženy 10-14 let: 23 (3,5 %) 10-14 Muži 5-9 let: 11 (1,7 %) Ženy 5-9 let: 14 (2,2 %) 5-9 Muži 0-4 let: 21 (3,2 %) Ženy 0-4 let: 12 (1,9 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel každé obce po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Kde obrys přečnívá pruh, má Orlické Podhůří v té skupině větší podíl lidí než Damníkov. Obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Dětí 0-14 let 2021 101 2 472. z 6 254 127 1 979. z 6 254 −26
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Ve věku 15-64 2021 430 2 153. z 6 254 391 2 358. z 6 254 +39 1,1×
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Ve věku 65+ 2021 118 2 419. z 6 254 120 2 386. z 6 254 −2
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Podíl seniorů 2021 18,2 % 4 405. z 6 254 18,8 % 4 022. z 6 254 −0,6
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Index stáří 2021 116,8 3 475. z 6 252 94,5 4 877. z 6 252 +22,3 1,2×
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Střední stav 2025 695 2 189. z 6 258 678 2 254. z 6 258 +17

Graf vývoje: Střední stav

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Sčítání 2021 2021 649 2 243. z 6 254 638 2 286. z 6 254 +11
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Obyvatel při sčítání 2011 695 2 045. z 6 250 626 2 244. z 6 250 +69 1,1×

Graf vývoje: Obyvatel při sčítání

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Svobodných 2021 286 2 118. z 6 254 271 2 226. z 6 254 +15 1,1×
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Ženatých a vdaných 2021 253 2 428. z 6 254 263 2 343. z 6 254 −10
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Rozvedených 2021 60 2 304. z 6 254 58 2 386. z 6 254 +2
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Ovdovělých 2021 46 2 113. z 6 254 43 2 248. z 6 254 +3 1,1×
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Bez víry 2021 324 2 061. z 6 254 310 2 150. z 6 254 +14
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Věřících 2021 70 3 582. z 6 254 151 2 163. z 6 254 −81
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Římských katolíků 2021 21 3 507. z 6 254 81 1 526. z 6 254 −60
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Přírůstek obyvatel 2025 -1 3 463. z 6 258 -4 4 360. z 6 258 +3

Graf vývoje: Přírůstek obyvatel

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Narození 2025 5 2 078. z 6 258 5 2 078. z 6 258 0

Graf vývoje: Narození

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Přirozený přírůstek 2025 -4 4 526. z 6 258 -1 2 463. z 6 258 −3 4,0×

Graf vývoje: Přirozený přírůstek

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Přistěhovalí 2025 24 2 138. z 6 258 17 2 834. z 6 258 +7 1,4×

Graf vývoje: Přistěhovalí

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Rozvody 2024 3 2 +1 1,5×

Graf vývoje: Rozvody

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Saldo migrace 2025 3 2 564. z 6 258 -3 4 632. z 6 258 +6

Graf vývoje: Saldo migrace

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Sňatky 2024 6 4 +2 1,5×

Graf vývoje: Sňatky

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Vystěhovalí 2025 21 2 048. z 6 258 20 2 137. z 6 258 +1

Graf vývoje: Vystěhovalí

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Zemřelí 2025 9 1 641. z 6 258 6 2 310. z 6 258 +3 1,5×

Graf vývoje: Zemřelí

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Porodnost 2025 7,2 ‰ 2 751. z 6 254 7,4 ‰ 2 614. z 6 254 −0,2 7,1 ‰

Graf vývoje: Porodnost

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Přírůstek na 1 000 2025 -1,4 ‰ 3 534. z 6 254 -5,9 ‰ 4 111. z 6 254 +4,4 0,6 ‰

Graf vývoje: Přírůstek na 1 000

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Rozvody na 1 000 ob. 2024 4,4 ‰ 2,9 ‰ +1,5 1,5× 1,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Rozvody na 1 000 ob.

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Sňatky na 1 000 ob. 2024 8,8 ‰ 5,8 ‰ +3,0 1,5× 3,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Sňatky na 1 000 ob.

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Úmrtnost 2025 12,9 ‰ 1 575. z 6 254 8,8 ‰ 3 506. z 6 254 +4,1 1,5× 10,4 ‰

Graf vývoje: Úmrtnost

Obce a území

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Rozloha 2025 12,72 km² 1 843. z 6 258 13,53 km² 1 693. z 6 258 −0,81

Graf vývoje: Rozloha

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Zemědělská půda 2025 69,1 % 2 369. z 6 258 54,7 % 4 098. z 6 258 +14,4 1,3× 53,1 %

Graf vývoje: Zemědělská půda

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Lesy 2025 21,4 % 3 485. z 6 258 39,2 % 1 612. z 6 258 −17,7 34,0 %

Graf vývoje: Lesy

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Vodní plochy 2025 0,60 % 4 577. z 6 258 0,56 % 4 711. z 6 258 +0,04 1,1× 2,18 %

Graf vývoje: Vodní plochy

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Zastavěno 2025 0,80 % 5 311. z 6 258 0,98 % 4 632. z 6 258 −0,17 1,73 %

Graf vývoje: Zastavěno

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Částí obce 2025 1 2 654. z 6 258 6 441. z 6 258 −5

Graf vývoje: Částí obce

Veřejné finance

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Dluh obce 2025 18 241 tis. Kč 5 649. z 6 247 4 975 tis. Kč 4 769. z 6 247 +13 266 3,7×

Graf vývoje: Dluh obce

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Projekty EU 2014-2020 2023 5 1 804. z 6 258 9 976. z 6 258 −4
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Výdaje projektů EU 2023 4 685 979 Kč 3 431. z 6 258 11 277 834 Kč 2 693. z 6 258 −6 591 855 600 469 124 785 Kč
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Daňové příjmy 2025 18 356 tis. Kč 2 080. z 6 253 16 148 tis. Kč 2 357. z 6 253 +2 208 1,1×

Graf vývoje: Daňové příjmy

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Dotace 2025 11 474 tis. Kč 894. z 6 253 26 801 tis. Kč 435. z 6 253 −15 326

Graf vývoje: Dotace

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Příjmy rozpočtu 2025 31 636 tis. Kč 1 847. z 6 253 47 120 tis. Kč 1 243. z 6 253 −15 484

Graf vývoje: Příjmy rozpočtu

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Saldo rozpočtu 2025 2 639 tis. Kč 1 739. z 6 253 -9 525 tis. Kč 5 601. z 6 253 +12 164

Graf vývoje: Saldo rozpočtu

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Výdaje rozpočtu 2025 28 997 tis. Kč 1 944. z 6 253 56 644 tis. Kč 1 027. z 6 253 −27 647

Graf vývoje: Výdaje rozpočtu

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Dluh na obyvatele 2025 26 133 Kč 5 787. z 6 247 7 284 Kč 4 735. z 6 247 +18 849 3,6× 5 825 Kč

Graf vývoje: Dluh na obyvatele

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Podíl dotací 2025 36,3 % 509. z 6 253 56,9 % 146. z 6 253 −20,6 18,9 %

Graf vývoje: Podíl dotací

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
EU projekty na ob. 2023 6 713 Kč 3 849. z 6 254 16 512 Kč 2 848. z 6 254 −9 799 79 370 Kč
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Příjmy na obyvatele 2025 45 324 Kč 1 219. z 6 253 68 989 Kč 333. z 6 253 −23 665 48 930 Kč

Graf vývoje: Příjmy na obyvatele

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Výdaje na obyvatele 2025 41 543 Kč 1 805. z 6 253 82 934 Kč 270. z 6 253 −41 391 47 568 Kč

Graf vývoje: Výdaje na obyvatele

Práce a ekonomika

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Nezaměstnanost 2026-08 5,22 % 4 406. z 6 254 2,05 % 514. z 6 254 +3,17 2,5× 5,05 %

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Uchazeči o práci 2026-08 25 4 413. z 6 258 10 2 423. z 6 258 +15 2,5×

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Uchazeči o práci 2024 10 2 764. z 6 093 12 3 162. z 6 093 −2

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Nezaměstnanost 2024 2,15 % 1 275. z 6 073 2,84 % 2 270. z 6 073 −0,69

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Firmy a organizace

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Registrovaných 2025 120 subjektů 2 739. z 6 257 159 subjektů 2 146. z 6 257 −39

Graf vývoje: Registrovaných

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Aktivních 2025 70 subjektů 2 852. z 6 257 101 subjektů 2 089. z 6 257 −31

Graf vývoje: Aktivních

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Podíl aktivních 2025 58,3 % 4 542. z 6 257 63,5 % 2 741. z 6 257 −5,2 61,6 %

Graf vývoje: Podíl aktivních

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Subjektů 2026-08 117 2 818. z 6 249 158 2 172. z 6 249 −41
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Subjektů na 100 ob. 2026-07 16,8 5 788. z 6 246 23,1 2 640. z 6 246 −6,4 17,1

Graf vývoje: Subjektů na 100 ob.

Nemovitosti a výstavba

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Adresních míst 2026-08 235 2 945. z 6 258 385 1 817. z 6 258 −150
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Čísel evidenčních 2026-08 2 4 198. z 6 258 105 796. z 6 258 −103
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Domů při sčítání 2011 197 2 599. z 6 252 239 2 137. z 6 252 −42

Graf vývoje: Domů při sčítání

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Obydlených bytů 2021 250 2 148. z 6 255 228 2 361. z 6 255 +22 1,1×
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Dálkové vytápění 2021 54 2 297. z 6 243 52 2 363. z 6 243 +2
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Vlastní kotel 2021 163 1 738. z 6 254 126 2 223. z 6 254 +37 1,3×
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Kamna 2021 19 3 103. z 6 254 22 2 770. z 6 254 −3
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Voda z vodovodu 2021 224 1 944. z 6 081 193 2 228. z 6 081 +31 1,2×
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Bez vodovodu 2021 3 4 775. z 6 254 1 2 688. z 6 254 +2 3,0×
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Plyn ze sítě 2021 187 1 638. z 6 254 127 2 169. z 6 254 +60 1,5×
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Dokončené byty 2024 3 1 323. z 6 258 1 2 588. z 6 258 +2 3,0×

Graf vývoje: Dokončené byty

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Byty v bytových domech 2024 0 134. z 6 258 0 134. z 6 258 0
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Byty v rodinných domech 2024 3 1 179. z 6 258 1 2 417. z 6 258 +2 3,0×

Graf vývoje: Byty v rodinných domech

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Bytů na 1 000 ob. 2024 4,29 1 558. z 6 254 1,46 3 292. z 6 254 +2,84 2,9× 2,78

Graf vývoje: Bytů na 1 000 ob.

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Čísla evidenční 2026-08 0,9 % 4 569. z 6 256 27,3 % 756. z 6 256 −26,4 13,4 %

Školství

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Vysokoškoláků 2021 29 3 637. z 6 254 65 2 138. z 6 254 −36
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
S maturitou 2021 118 2 838. z 6 254 174 2 036. z 6 254 −56
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Jen základní 2021 111 1 476. z 6 254 61 2 643. z 6 254 +50 1,8×
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Podíl VŠ 2021 5,3 % 5 806. z 6 254 12,7 % 2 146. z 6 254 −7,4
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Míst v MŠ 2026-09 52 1 552. z 6 258 28 2 581. z 6 258 +24 1,9×
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Míst v ZŠ 2026-09 190 1 326. z 6 258 50 2 243. z 6 258 +140 3,8×
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Míst na SŠ 2026-09 0 410. z 6 258 0 410. z 6 258 0
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
ZUŠ 2026-09 0 1 190. z 6 258 0 1 190. z 6 258 0
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Mateřské školy 2024 1 298. z 6 258 1 298. z 6 258 0
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Dětí v mateřských školách 2024 45 1 399. z 6 258 23 2 633. z 6 258 +22 2,0×

Graf vývoje: Dětí v mateřských školách

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Žáků základních škol 2024 118 1 264. z 2 607 27 2 260. z 2 607 +91 4,4×

Graf vývoje: Žáků základních škol

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Základní školy 2024 1 486. z 6 258 1 486. z 6 258 0

Zdravotnictví

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Zdravotnická zařízení 2026 1 1 430. z 6 258 0 2 147. z 6 258 +1
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Praktičtí lékaři 2026 1 916. z 6 258 0 1 699. z 6 258 +1
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Lékárny 2026 0 793. z 6 258 0 793. z 6 258 0
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Dětští lékaři 2026 0 865. z 6 258 0 865. z 6 258 0
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Zubní lékaři 2026 0 1 019. z 6 258 0 1 019. z 6 258 0
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Gynekologové 2026 0 566. z 6 258 0 566. z 6 258 0
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Dětští lékaři na 10 000 ob. 2026 0,0 865. z 6 254 0,0 865. z 6 254 0
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Gynekologové na 10 000 ob. 2026 0,0 566. z 6 254 0,0 566. z 6 254 0
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Lékárny na 10 000 ob. 2026 0,0 793. z 6 254 0,0 793. z 6 254 0
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Praktici na 10 000 ob. 2026 14,3 448. z 6 254 0,0 1 699. z 6 254 +14,3
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Zubaři na 10 000 ob. 2026 0,0 1 019. z 6 254 0,0 1 019. z 6 254 0

Volby a politika

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Účast - sněmovna 2025 72,7 % 3 107. z 6 254 79,1 % 764. z 6 254 −6,4 69,0 %

Graf vývoje: Účast - sněmovna

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Účast - prezident 2023 69,4 % 4 843. z 6 254 80,6 % 695. z 6 254 −11,2 70,3 %

Graf vývoje: Účast - prezident

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Účast - kraje 2024 30,7 % 4 964. z 6 253 42,9 % 1 191. z 6 253 −12,2 33,3 %

Graf vývoje: Účast - kraje

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Účast - obce 2026 67,2 % 1 714. z 6 249 58,2 % 3 486. z 6 249 +9,0 1,2× 48,1 %

Graf vývoje: Účast - obce

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Účast - Evropa 2024 30,9 % 5 637. z 6 254 47,7 % 816. z 6 254 −16,8 36,8 %

Graf vývoje: Účast - Evropa

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Účast - Senát 2022 41,9 % 50,9 % −9,0 -

Sociální situace

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Osob v exekuci 2026-09 19 3 411. z 6 101 21 3 627. z 6 101 −2
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Exekucí 2026-09 85 3 272. z 6 101 134 4 111. z 6 101 −49
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Index soc. vyloučení 2024 0 b. 1. z 6 258 1 b. 1 883. z 6 258 −1 -

Graf vývoje: Index soc. vyloučení

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Zařízení soc. služeb 2024 0 702. z 6 258 0 702. z 6 258 0
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Domovy pro seniory 2024 0 373. z 6 258 0 373. z 6 258 0
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
V exekuci na 1 000 ob. 2026-09 27,2 ‰ 2 491. z 6 101 30,7 ‰ 2 908. z 6 101 −3,5 76,0 ‰

Doprava

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Vyjíždějící 2021 290 osob 2 253. z 6 258 319 osob 2 031. z 6 258 −29
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Vyjíždějící za prací 2021 242 osob 2 005. z 6 258 215 osob 2 251. z 6 258 +27 1,1×
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Přijíždějící 2021 153 osob 1 463. z 6 258 29 osob 3 346. z 6 258 +124 5,3×
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Saldo dojížďky 2021 -137 osob 3 348. z 6 258 -290 osob 5 050. z 6 258 +153
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Pracují v obci 2021 117 osob 1 724. z 6 258 96 osob 1 989. z 6 258 +21 1,2×

Internet

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Adres se 100 Mbit/s 2025 20 5 451. z 6 258 24 5 384. z 6 258 −4

Graf vývoje: Adres se 100 Mbit/s

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Pokrytí 100 Mbit/s 2025 8,5 % 5 517. z 6 256 6,2 % 5 573. z 6 256 +2,3 1,4× 73,4 %

Graf vývoje: Pokrytí 100 Mbit/s

Cestovní ruch

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Kulturní památky 2026 3 2 193. z 6 252 4 1 723. z 6 252 −1
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Národní kulturní památky 2026 0 309. z 6 252 0 309. z 6 252 0

Životní prostředí

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Památné stromy 2026 1 1 263. z 6 258 0 2 264. z 6 258 +1
Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Odpad na obyvatele 2024 690 kg 5 980. z 6 254 625 kg 5 823. z 6 254 +65 1,1× 414 kg

Graf vývoje: Odpad na obyvatele

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Směsný na obyvatele 2024 151 kg 1 680. z 6 254 169 kg 2 462. z 6 254 −18 205 kg

Graf vývoje: Směsný na obyvatele

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl Česko
Tříděný na obyvatele 2024 59 kg 3 652. z 6 254 65 kg 2 986. z 6 254 −6 69 kg

Graf vývoje: Tříděný na obyvatele

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Komunální odpad 2024 482,5 t 5 042. z 6 258 429,3 t 4 897. z 6 258 +53,2 1,1×

Graf vývoje: Komunální odpad

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Směsný odpad 2024 105,6 t 3 609. z 6 258 116,1 t 3 807. z 6 258 −10,5

Graf vývoje: Směsný odpad

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Objemný odpad 2024 60,2 t 5 406. z 6 258 3,0 t 1 570. z 6 258 +57,2 19,8×

Graf vývoje: Objemný odpad

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Stavební odpad 2024 0,0 t 3 125. z 6 258 7,8 t 1 339. z 6 258 −7,8

Graf vývoje: Stavební odpad

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Cíl pro třídění 2024 69,9 % 399. z 6 258 73,2 % 245. z 6 258 −3,3

Graf vývoje: Cíl pro třídění

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Tříděný sběr 2024 41,1 t 2 483. z 6 258 44,3 t 2 349. z 6 258 −3,3

Graf vývoje: Tříděný sběr

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Papír 2024 9,7 t 2 629. z 6 258 18,7 t 1 590. z 6 258 −9,0

Graf vývoje: Papír

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Plast 2024 2,8 t 5 394. z 6 258 15,7 t 2 155. z 6 258 −13,0

Graf vývoje: Plast

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Sklo 2024 20,0 t 1 287. z 6 258 9,9 t 2 473. z 6 258 +10,1 2,0×

Graf vývoje: Sklo

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Kov 2024 8,6 t 1 346. z 6 258 0,0 t 4 843. z 6 258 +8,6

Graf vývoje: Kov

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Bioodpad 2024 270,3 t 542. z 6 258 264,7 t 551. z 6 258 +5,6

Graf vývoje: Bioodpad

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Textil 2024 5,1 t 649. z 6 258 0,0 t 3 029. z 6 258 +5,1

Graf vývoje: Textil

Ukazatel Damníkov Orlické Podhůří Rozdíl
Nebezpečný odpad 2024 0,3 t 2 626. z 6 258 1,2 t 927. z 6 258 −0,9

Graf vývoje: Nebezpečný odpad

Co v obcích je

Vybavenost obce Sčítání 2021 Damníkov Orlické Podhůří
Vodovod ano ano
Kanalizace ano ne
Kanalizace s ČOV ano ano
Plyn ano ano
Sběrný dvůr ano ne
Kulturní dům ano ano
Středisko volného času ne ano
Kostel ano ano

Ze 12 sledovaných položek jsou tu ty, které má aspoň jedna z obcí.

Okolí obcí

Údaje, které se za jednotlivé obce nezveřejňují, jen za obvod ORP, okres nebo kraj, ve kterém obec leží. Popisují spíš okolí než obec samotnou.

Obvod ORP Lanškroun Ústí nad Orlicí
Podíl dětí narozených mimo manželství 2025 49,7 % 46,9 %
Průměrný počet přenocování na hosta 2025 2,4 nocí 2,8 nocí
Podíl zahraničních hostů 2025 15,7 % 9,2 %
Přenocování hostů na obyvatele 2025 2,9 2,1

Zdroje: přehled datových zdrojů · Rozdíl je prostý rozdíl hodnot, poměr je podíl levé hodnoty k pravé. Graf kreslí jen období, za která máme data obou obcí, a obě čáry mají společnou osu.