Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 545 | 519 | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 545 | 519 | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Muži | 269 | 251 | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 276 | 268 | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 73,3 ob./km² | 44,3 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 50,6 % | 51,6 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 44,1 let | 45,6 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 21,3 % | 27,0 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 16,0 % | 15,8 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 133,3 | 170,7 | 138,0 | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 62,8 % | 57,2 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 104 | 76 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 344 | 294 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 113 | 122 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 20,1 % | 24,8 % |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Index stáří | 108,7 | 160,5 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 554 | 521 | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 561 | 492 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 575 | 507 | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Svobodných | 221 | 182 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 234 | 222 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Rozvedených | 63 | 39 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 42 | 46 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Bez víry | 354 | 271 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Věřících | 61 | 80 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 11 | 24 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | -24 | 0 | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Narození | 4 | 3 | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -6 | -3 | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 11 | 12 | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 2 | 2 | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | -18 | 3 | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 2 | 2 | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 29 | 9 | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 10 | 6 | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 7,2 ‰ | 5,8 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | -44,0 ‰ | 0,0 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 3,5 ‰ | 3,9 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 3,5 ‰ | 3,9 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 18,1 ‰ | 11,5 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 7,44 km² | 11,73 km² | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 64,5 % | 85,2 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 19,3 % | 5,0 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 0,89 % | 1,93 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 2,96 % | 1,94 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Částí obce | 1 | 1 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 11 679 tis. Kč | 5 877 tis. Kč | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 1 | 5 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 1 670 029 Kč | 9 776 395 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 14 038 tis. Kč | 13 100 tis. Kč | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 1 521 tis. Kč | 2 901 tis. Kč | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 17 409 tis. Kč | 18 547 tis. Kč | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | 481 tis. Kč | -1 542 tis. Kč | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 16 927 tis. Kč | 20 089 tis. Kč | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 21 429 Kč | 11 324 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 8,7 % | 15,6 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 3 064 Kč | 18 837 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 31 943 Kč | 35 736 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 31 059 Kč | 38 707 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 5,56 % | 4,04 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 22 | 12 | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 13 | 13 | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 3,36 % | 3,96 % | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 2,2 | 1,9 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 135 subjektů | 111 subjektů | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 74 subjektů | 68 subjektů | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 54,8 % | 61,3 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Subjektů | 138 | 111 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 25,3 | 21,4 | 17,1 | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Adresních míst | 230 | 254 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 0 | 0 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 194 | 227 | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 225 | 203 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 46 | 37 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 129 | 118 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Kamna | 29 | 28 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 198 | 81 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 0 | 5 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 124 | 132 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 1 | 1 | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 0 | 0 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 1 | 1 | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 1,76 | 1,93 | 2,78 | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 0,0 % | 0,0 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 44 | 19 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| S maturitou | 155 | 112 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Jen základní | 46 | 72 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 9,6 % | 4,6 % |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 28 | 0 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| ZUŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Mateřské školy | 1 | 0 | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 26 | 0 | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Základní školy | 0 | 0 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 2 | 0 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 1 | 0 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Lékárny | 1 | 0 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 1 | 0 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Gynekologové | 0 | 0 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 18,3 | 0,0 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 18,3 | 0,0 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 18,3 | 0,0 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 73,2 % | 72,6 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 72,1 % | 73,9 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 34,1 % | 33,4 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 53,6 % | 43,8 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 38,6 % | 35,1 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 18,2 % | 12,8 % | - |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 20 | 10 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Exekucí | 92 | 40 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 0 b. | 0 b. | - | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 0 | 0 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 0 | 0 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 36,7 ‰ | 19,3 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 279 osob | 211 osob |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 208 osob | 150 osob |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 136 osob | 67 osob |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | -143 osob | -144 osob |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 54 osob | 47 osob |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 55 | 214 | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 23,9 % | 84,3 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 3 | 1 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 0 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Památné stromy | 1 | 0 |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 409 kg | 280 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 140 kg | 187 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 57 kg | 80 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 232,5 t | 145,2 t | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 79,5 t | 97,3 t | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 0,0 t | 5,4 t | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 0,0 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 69,9 % | 39,1 % | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 32,6 t | 41,4 t | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Papír | 11,5 t | 14,0 t | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Plast | 16,2 t | 18,5 t | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 4,8 t | 5,5 t | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Kov | 0,2 t | 3,5 t | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 117,5 t | 0,1 t | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Textil | 2,7 t | 0,6 t | |
| Ukazatel | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 0,3 t | 0,4 t | |
| Vybavenost obce | Dobřenice | Lužec nad Cidlinou |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace | ne | ano |
| Kanalizace s ČOV | ano | ano |
| Plyn | ano | ano |
| Kulturní dům | ano | ano |
| Kostel | ano | ano |
| Obvod ORP | Hradec Králové | Nový Bydžov |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 45,4 % | 45,6 % |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 2,1 nocí | 2,1 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 24,8 % | 30,4 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 1,8 | 0,1 |