Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 788 | 921 | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 788 | 921 | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Muži | 399 | 465 | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 389 | 456 | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 127,0 ob./km² | 88,8 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 49,4 % | 49,5 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 43,5 let | 42,9 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 21,6 % | 19,5 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 15,7 % | 16,3 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 137,1 | 120,0 | 138,0 | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 62,7 % | 64,2 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 124 | 129 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 496 | 562 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 163 | 150 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 20,8 % | 17,8 % |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Index stáří | 131,5 | 116,3 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 783 | 912 | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 783 | 841 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 762 | 795 | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Svobodných | 308 | 346 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 338 | 358 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Rozvedených | 69 | 74 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 65 | 52 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Bez víry | 467 | 464 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Věřících | 69 | 123 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 14 | 17 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | 10 | 17 | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Narození | 2 | 5 | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -5 | 0 | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 26 | 52 | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 2 | 1 | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | 15 | 17 | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 1 | 8 | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 11 | 35 | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 7 | 5 | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 2,6 ‰ | 5,5 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | 12,7 ‰ | 18,5 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 2,6 ‰ | 1,1 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 1,3 ‰ | 8,8 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 8,9 ‰ | 5,5 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 6,21 km² | 10,37 km² | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 89,3 % | 50,0 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 1,1 % | 17,2 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 1,07 % | 0,85 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 1,91 % | 4,31 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Částí obce | 1 | 1 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 1 402 tis. Kč | 0 tis. Kč | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 4 | 4 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 7 268 464 Kč | 120 548 269 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 16 184 tis. Kč | 45 286 tis. Kč | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 1 725 tis. Kč | 3 249 tis. Kč | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 18 980 tis. Kč | 51 481 tis. Kč | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | 1 381 tis. Kč | 2 283 tis. Kč | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 17 599 tis. Kč | 49 198 tis. Kč | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 1 779 Kč | 0 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 9,1 % | 6,3 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 9 224 Kč | 130 888 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 24 086 Kč | 55 897 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 22 334 Kč | 53 418 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 5,26 % | 5,58 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 27 | 33 | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 15 | 13 | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 3,12 % | 2,24 % | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 2,5 | 0,0 | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 157 subjektů | 200 subjektů | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 104 subjektů | 124 subjektů | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 66,2 % | 62,0 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Subjektů | 159 | 203 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 20,2 | 22,0 | 17,1 | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Adresních míst | 307 | 392 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 1 | 64 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 272 | 270 | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 309 | 288 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 59 | 64 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 190 | 171 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Kamna | 38 | 34 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 231 | 229 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 0 | 1 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 248 | 200 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 4 | 6 | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 0 | 0 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 4 | 6 | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 5,14 | 6,64 | 2,78 | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 0,3 % | 16,3 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 70 | 74 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| S maturitou | 226 | 204 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Jen základní | 96 | 99 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 10,6 % | 10,4 % |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 25 | 45 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 0 | 50 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| ZUŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Mateřské školy | 1 | 1 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 23 | 42 | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Základní školy | 0 | 1 | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 0 | 3 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 0 | 3 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Lékárny | 0 | 1 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Gynekologové | 0 | 0 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 0,0 | 10,9 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 0,0 | 32,6 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 70,6 % | 72,2 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 74,2 % | 77,8 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 32,4 % | 40,4 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 40,7 % | 68,4 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 33,7 % | 38,9 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 21,9 % | 23,0 % | - |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 25 | 42 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Exekucí | 127 | 199 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 0 b. | 3 b. | - | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 0 | 0 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 0 | 0 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 31,7 ‰ | 45,6 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 382 osob | 328 osob |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 277 osob | 246 osob |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 11 osob | 2 998 osob |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | -371 osob | 2 670 osob |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 53 osob | 171 osob |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 189 | 207 | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 61,6 % | 52,8 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 3 | 1 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 0 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Památné stromy | 0 | 1 |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 396 kg | 383 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 233 kg | 174 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 37 kg | 95 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 308,0 t | 346,0 t | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 180,9 t | 157,0 t | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 0,0 t | 23,6 t | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 0,0 t | 5,3 t | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 63,0 % | 52,5 % | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 28,7 t | 86,2 t | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Papír | 12,6 t | 25,0 t | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Plast | 13,1 t | 21,9 t | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 3,0 t | 9,9 t | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Kov | 0,0 t | 29,3 t | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 96,2 t | 71,7 t | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Textil | 2,1 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Dobřichov | Ovčáry | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 0,0 t | 0,3 t | |
| Vybavenost obce | Dobřichov | Ovčáry |
|---|---|---|
| Vodovod | ne | ano |
| Kanalizace s ČOV | ano | ano |
| Plyn | ano | ano |
| Sběrný dvůr | ano | ano |
| Kulturní dům | ne | ano |
| Středisko volného času | ne | ano |
| Kostel | ano | ano |