Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 1 301 | 1 299 | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 1 301 | 1 299 | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Muži | 656 | 630 | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 645 | 669 | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 159,9 ob./km² | 80,1 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 49,6 % | 51,5 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 43,9 let | 42,6 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 21,3 % | 18,9 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 15,4 % | 15,1 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 138,5 | 125,0 | 138,0 | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 63,3 % | 66,1 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 201 | 223 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 808 | 820 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 267 | 217 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 20,9 % | 17,2 % |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Index stáří | 132,8 | 97,3 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 1 303 | 1 289 | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 1 276 | 1 260 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 1 213 | 1 267 | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Svobodných | 463 | 532 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 582 | 506 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Rozvedených | 135 | 130 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 95 | 89 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Bez víry | 400 | 442 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Věřících | 510 | 493 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 273 | 238 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | -19 | 0 | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Narození | 14 | 8 | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -9 | -2 | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 32 | 24 | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 0 | 2 | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | -10 | 2 | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 3 | 4 | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 42 | 22 | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 23 | 10 | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 10,7 ‰ | 6,2 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | -14,6 ‰ | 0,0 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 0,0 ‰ | 1,5 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 2,3 ‰ | 3,1 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 17,7 ‰ | 7,8 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 8,14 km² | 16,22 km² | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 40,1 % | 86,9 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 46,0 % | 2,4 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 2,18 % | 1,77 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 2,08 % | 1,48 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Částí obce | 2 | 1 | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 677 tis. Kč | 0 tis. Kč | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 12 | 5 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 20 599 628 Kč | 25 766 488 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 33 182 tis. Kč | 35 195 tis. Kč | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 2 796 tis. Kč | 4 660 tis. Kč | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 45 223 tis. Kč | 46 036 tis. Kč | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | 19 360 tis. Kč | 13 512 tis. Kč | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 25 863 tis. Kč | 32 524 tis. Kč | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 520 Kč | 0 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 6,2 % | 10,1 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 15 834 Kč | 19 836 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 34 760 Kč | 35 439 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 19 879 Kč | 25 038 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 4,25 % | 4,78 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 38 | 42 | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 33 | 34 | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 3,97 % | 4,00 % | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 33,0 | 1,7 | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 294 subjektů | 285 subjektů | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 168 subjektů | 182 subjektů | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 57,1 % | 63,9 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Subjektů | 302 | 296 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 23,2 | 22,8 | 17,1 | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Adresních míst | 504 | 450 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 47 | 8 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 388 | 404 | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 484 | 455 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 141 | 113 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 255 | 278 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Kamna | 51 | 29 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 374 | 403 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 3 | 2 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 367 | 409 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 9 | 0 | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 7 | 0 | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 1 | 0 | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 6,82 | 0,00 | 2,78 | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 9,3 % | 1,8 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 159 | 120 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| S maturitou | 350 | 292 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Jen základní | 129 | 142 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 14,8 % | 11,6 % |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 140 | 96 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 350 | 300 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| ZUŠ | 1 | 0 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Mateřské školy | 1 | 1 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 112 | 69 | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Žáků základních škol | 268 | 228 | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Základní školy | 1 | 1 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 4 | 3 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 3 | 3 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Lékárny | 0 | 1 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 1 | 1 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 1 | 0 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Gynekologové | 0 | 0 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 7,7 | 7,7 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 0,0 | 7,7 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 23,1 | 23,1 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 7,7 | 0,0 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 73,7 % | 72,5 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 75,1 % | 68,1 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 37,7 % | 39,8 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 65,5 % | 56,3 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 38,5 % | 33,2 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 16,8 % | 47,5 % | - |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 23 | 39 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Exekucí | 126 | 199 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 1 b. | 1 b. | - | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 0 | 0 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 0 | 0 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 17,7 ‰ | 30,0 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 530 osob | 502 osob |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 455 osob | 412 osob |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 220 osob | 225 osob |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | -310 osob | -277 osob |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 225 osob | 236 osob |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 140 | 448 | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 27,8 % | 99,6 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 2 | 6 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 0 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Památné stromy | 1 | 0 |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 913 kg | 181 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 348 kg | 117 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 201 kg | 63 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 1 205,0 t | 234,6 t | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 459,4 t | 152,1 t | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 59,2 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 223,9 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 61,1 % | 59,5 % | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 265,2 t | 81,9 t | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Papír | 44,9 t | 21,3 t | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Plast | 58,4 t | 36,7 t | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 67,2 t | 24,0 t | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Kov | 94,7 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 359,0 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Textil | 14,0 t | 0,6 t | |
| Ukazatel | Dolní Loučky | Těšany | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 6,0 t | 0,0 t | |
| Vybavenost obce | Dolní Loučky | Těšany |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace | ano | ne |
| Kanalizace s ČOV | ano | ano |
| Plyn | ano | ano |
| Sběrný dvůr | ne | ano |
| Kulturní dům | ano | ne |
| Středisko volného času | ne | ano |
| Kostel | ano | ano |
| Obvod ORP | Tišnov | Židlochovice |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 34,6 % | 34,0 % |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 2,8 nocí | 1,8 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 7,4 % | 29,0 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 1,9 | 0,3 |