Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 2 148 | 4 393 | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 2 148 | 4 393 | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Muži | 1 075 | 2 202 | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 1 073 | 2 191 | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 74,0 ob./km² | 198,3 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 50,0 % | 49,9 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 42,2 let | 41,5 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 18,9 % | 17,7 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 16,8 % | 16,9 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 112,8 | 104,6 | 138,0 | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 64,3 % | 65,4 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 365 | 741 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 1 235 | 2 630 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 393 | 716 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 19,7 % | 17,5 % |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Index stáří | 107,7 | 96,6 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 2 141 | 4 389 | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 1 993 | 4 087 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 1 993 | 3 527 | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Svobodných | 832 | 1 689 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 832 | 1 782 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Rozvedených | 218 | 379 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 111 | 225 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Bez víry | 995 | 2 251 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Věřících | 344 | 688 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 85 | 190 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | 25 | -58 | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Narození | 23 | 31 | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | 5 | 4 | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 76 | 211 | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 4 | 13 | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | 20 | -62 | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 5 | 16 | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 56 | 273 | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 18 | 27 | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 10,7 ‰ | 7,1 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | 11,6 ‰ | -13,2 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 1,9 ‰ | 3,0 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 2,3 ‰ | 3,6 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 8,4 ‰ | 6,2 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 29,03 km² | 22,16 km² | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 90,4 % | 78,9 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 1,1 % | 9,1 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 1,74 % | 3,43 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 1,86 % | 2,63 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Částí obce | 4 | 7 | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 0 tis. Kč | 0 tis. Kč | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 7 | 22 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 27 471 158 Kč | 147 595 504 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 52 494 tis. Kč | 106 401 tis. Kč | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 2 687 tis. Kč | 6 649 tis. Kč | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 64 129 tis. Kč | 128 988 tis. Kč | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | 16 943 tis. Kč | 10 337 tis. Kč | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 47 186 tis. Kč | 118 651 tis. Kč | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 0 Kč | 0 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 4,2 % | 5,2 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 12 789 Kč | 33 598 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 29 855 Kč | 29 362 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 21 967 Kč | 27 009 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 2,68 % | 3,90 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 38 | 120 | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 29 | 67 | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 2,08 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 2,1 | 7,4 | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 450 subjektů | 1 151 subjektů | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 271 subjektů | 769 subjektů | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 60,2 % | 66,8 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Subjektů | 459 | 1 180 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 21,4 | 26,9 | 17,1 | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Adresních míst | 837 | 1 563 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 1 | 96 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 699 | 1 094 | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 756 | 1 573 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 149 | 358 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 399 | 972 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Kamna | 112 | 104 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 708 | 1 484 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 0 | 3 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 492 | 1 306 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 3 | 13 | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 0 | 0 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 3 | 13 | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 1,41 | 2,92 | 2,78 | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 0,1 % | 6,1 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 156 | 617 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| S maturitou | 467 | 1 122 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Jen základní | 195 | 375 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 9,6 % | 18,4 % |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 90 | 213 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 400 | 560 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| ZUŠ | 1 | 1 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Mateřské školy | 1 | 1 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 79 | 178 | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Žáků základních škol | 238 | 491 | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Základní školy | 2 | 1 | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 2 | 6 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 2 | 2 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Lékárny | 1 | 1 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 1 | 1 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 0 | 1 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Gynekologové | 0 | 0 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 4,7 | 2,3 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 4,7 | 2,3 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 9,3 | 4,6 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 0,0 | 2,3 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 72,2 % | 76,0 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 71,8 % | 75,1 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 31,9 % | 34,6 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 63,5 % | 53,8 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 35,2 % | 36,9 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 43,5 % | 41,2 % | - |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 92 | 114 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Exekucí | 515 | 557 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 1 b. | 2 b. | - | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 0 | 0 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 0 | 0 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 42,8 ‰ | 26,0 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 775 osob | 1 742 osob |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 676 osob | 1 396 osob |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 199 osob | 503 osob |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | -576 osob | -1 239 osob |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 387 osob | 802 osob |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 735 | 1 300 | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 87,8 % | 83,2 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 11 | 12 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 0 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Památné stromy | 1 | 0 |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 222 kg | 357 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 122 kg | 150 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 63 kg | 57 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 471,4 t | 1 587,4 t | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 258,5 t | 667,6 t | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 70,2 t | 135,6 t | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 21,8 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 46,1 % | 56,0 % | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 132,9 t | 251,9 t | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Papír | 47,8 t | 96,6 t | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Plast | 56,1 t | 82,6 t | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 28,7 t | 67,6 t | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Kov | 0,3 t | 5,1 t | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 0,6 t | 512,4 t | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Textil | 6,5 t | 6,3 t | |
| Ukazatel | Dolní Roveň | Sezemice | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 2,6 t | 1,4 t | |
| Vybavenost obce | Dolní Roveň | Sezemice |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace | ne | ano |
| Kanalizace s ČOV | ano | ano |
| Plyn | ano | ano |
| Sběrný dvůr | ano | ano |
| Dům s pečovatelskou službou | ne | ano |
| Kulturní dům | ano | ano |
| Středisko volného času | ne | ano |
| Kostel | ano | ano |