Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 2 726 | 2 459 | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 2 726 | 2 459 | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Muži | 1 332 | 1 264 | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 1 394 | 1 195 | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 71,0 ob./km² | 66,6 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 51,1 % | 48,6 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 44,6 let | 47,7 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 23,3 % | 26,8 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 14,2 % | 11,6 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 163,4 | 230,4 | 138,0 | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 62,5 % | 61,6 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 387 | 321 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 1 648 | 1 441 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 599 | 720 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 22,7 % | 29,0 % |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Index stáří | 154,8 | 224,3 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 2 752 | 2 481 | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 2 634 | 2 482 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 2 765 | 2 965 | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Svobodných | 1 117 | 975 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 979 | 990 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Rozvedených | 334 | 250 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 191 | 266 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Bez víry | 1 439 | 1 358 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Věřících | 372 | 455 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 57 | 114 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | -25 | -19 | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Narození | 19 | 21 | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -12 | -13 | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 89 | 67 | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 8 | 3 | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | -13 | -6 | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 12 | 6 | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 102 | 73 | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 31 | 34 | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 6,9 ‰ | 8,5 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | -9,2 ‰ | -7,7 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 2,9 ‰ | 1,2 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 4,3 ‰ | 2,4 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 11,3 ‰ | 13,7 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 38,41 km² | 36,94 km² | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 8,0 % | 32,1 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 88,6 % | 61,0 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 0,72 % | 0,91 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 0,70 % | 1,20 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Částí obce | 2 | 7 | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 0 tis. Kč | 15 803 tis. Kč | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 13 | 19 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 19 704 296 Kč | 87 143 464 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 72 266 tis. Kč | 71 816 tis. Kč | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 3 996 tis. Kč | 11 508 tis. Kč | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 123 474 tis. Kč | 103 766 tis. Kč | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | -13 024 tis. Kč | -508 tis. Kč | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 136 497 tis. Kč | 104 274 tis. Kč | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 0 Kč | 6 427 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 3,2 % | 11,1 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 7 228 Kč | 35 439 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 45 295 Kč | 42 199 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 50 072 Kč | 42 405 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 7,34 % | 4,69 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 138 | 73 | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 126 | 90 | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 6,27 % | 5,72 % | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 63,0 | 2,7 | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 565 subjektů | 793 subjektů | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 329 subjektů | 493 subjektů | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 58,2 % | 62,2 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Subjektů | 578 | 778 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 21,2 | 31,6 | 17,1 | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Adresních míst | 722 | 1 571 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 4 | 0 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 611 | 1 372 | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 1 208 | 1 027 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 733 | 432 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 305 | 303 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Kamna | 74 | 199 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 1 086 | 724 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 0 | 3 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 464 | 515 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 6 | 8 | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 0 | 0 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 2 | 8 | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 2,18 | 3,23 | 2,78 | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 0,6 % | 0,0 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 159 | 241 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| S maturitou | 617 | 631 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Jen základní | 322 | 321 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 7,1 % | 11,2 % |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 130 | 150 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 400 | 500 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 1 340 | 0 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| ZUŠ | 1 | 1 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Mateřské školy | 1 | 2 | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 105 | 90 | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Žáků základních škol | 362 | 197 | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Základní školy | 1 | 1 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 6 | 9 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 1 | 2 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Lékárny | 1 | 1 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 0 | 1 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 1 | 2 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Gynekologové | 1 | 0 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 0,0 | 4,1 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 3,7 | 0,0 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 3,7 | 4,1 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 3,7 | 8,1 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 3,7 | 8,1 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 68,3 % | 70,4 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 67,3 % | 77,8 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 35,3 % | 33,6 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 51,7 % | 58,8 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 34,1 % | 40,4 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 18,1 % | 16,5 % | - |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 195 | 107 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Exekucí | 952 | 456 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 10 b. | 6 b. | - | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 0 | 2 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 0 | 1 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 71,5 ‰ | 43,5 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 853 osob | 535 osob |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 712 osob | 396 osob |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 519 osob | 232 osob |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | -334 osob | -303 osob |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 603 osob | 721 osob |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 138 | 926 | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 19,1 % | 58,9 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 4 | 13 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 1 | 0 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Lůžek k ubytování | 389 | 3 083 | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Ubytovací zařízení | 7 | 78 | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Památné stromy | 1 | 3 |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 268 kg | 373 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 221 kg | 155 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 40 kg | 137 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 736,1 t | 923,1 t | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 606,8 t | 384,6 t | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 0,0 t | 88,4 t | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 178,8 t | 5,4 t | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 54,3 % | 65,3 % | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 110,7 t | 338,4 t | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Papír | 38,6 t | 98,9 t | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Plast | 33,3 t | 90,9 t | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 38,2 t | 103,4 t | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Kov | 0,6 t | 45,1 t | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 0,3 t | 0,3 t | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Textil | 9,0 t | 13,4 t | |
| Ukazatel | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 2,0 t | 3,7 t | |
| Vybavenost obce | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace s ČOV | ano | ano |
| Plyn | ano | ano |
| Sběrný dvůr | ne | ano |
| Dům s pečovatelskou službou | ano | ano |
| Kino | ano | ne |
| Kulturní dům | ano | ano |
| Informační centrum | ano | ano |
| Středisko volného času | ne | ano |
| Kostel | ano | ano |
| Koupaliště | ano | ne |
| Zařízení sociálních služeb | Hejnice | Rokytnice nad Jizerou |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | - | 1 |
| Domovy se zvláštním režimem | - | 1 |
| Obvod ORP | Frýdlant | Jilemnice |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 62,2 % | 50,4 % |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 3,9 nocí | 3,4 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 11,4 % | 17,2 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 8,6 | 21,1 |
| Okres | okres Liberec | okres Semily |
|---|---|---|
| Průměrný věk matky při narození prvního dítěte | 28,9 let | 28,7 let |
| OSVČ s hlavní činností na 1 000 obyvatel | 62,4 | 65,5 |
| Kupní cena rodinných domů za m² | 61 814 Kč/m² | 44 581 Kč/m² |
| Kupní cena bytů za m² | 64 893 Kč/m² | 53 026 Kč/m² |
| Průměrný starobní důchod | 21 460 Kč | 21 317 Kč |
| Starobní důchodci na 100 obyvatel | 21,0 % | 24,6 % |