Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 2 052 | 2 252 | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 2 052 | 2 252 | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Muži | 1 028 | 1 126 | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 1 024 | 1 126 | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 155,9 ob./km² | 473,8 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 49,9 % | 50,0 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 42,5 let | 41,5 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 20,1 % | 17,5 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 17,0 % | 17,1 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 118,1 | 102,6 | 138,0 | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 62,9 % | 65,5 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 328 | 354 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 1 188 | 1 388 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 388 | 364 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 20,4 % | 17,3 % |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Index stáří | 118,3 | 102,8 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 2 031 | 2 258 | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 1 904 | 2 106 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 1 830 | 1 575 | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Svobodných | 774 | 845 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 838 | 918 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Rozvedených | 156 | 197 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 130 | 138 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Bez víry | 720 | 1 016 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Věřících | 606 | 561 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 243 | 181 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | 42 | 23 | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Narození | 16 | 15 | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -5 | -7 | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 78 | 75 | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 5 | 3 | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | 47 | 30 | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 12 | 8 | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 31 | 45 | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 21 | 22 | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 7,9 ‰ | 6,6 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | 20,5 ‰ | 10,2 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 2,5 ‰ | 1,4 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 6,0 ‰ | 3,6 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 10,3 ‰ | 9,7 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 13,17 km² | 4,75 km² | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 71,7 % | 53,4 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 18,6 % | 12,5 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 1,72 % | 4,59 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 1,79 % | 6,87 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Částí obce | 1 | 1 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 111 728 tis. Kč | 46 250 tis. Kč | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 20 | 22 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 47 627 131 Kč | 503 850 086 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 44 880 tis. Kč | 54 776 tis. Kč | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 61 222 tis. Kč | 3 234 tis. Kč | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 110 652 tis. Kč | 70 816 tis. Kč | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | -42 398 tis. Kč | -62 225 tis. Kč | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 153 050 tis. Kč | 133 041 tis. Kč | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 54 448 Kč | 20 537 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 55,3 % | 4,6 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 23 210 Kč | 223 734 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 53 924 Kč | 31 446 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 74 586 Kč | 59 077 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 5,42 % | 4,21 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 70 | 65 | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 47 | 50 | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 3,47 % | 3,22 % | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 11,8 | 1,4 | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 462 subjektů | 607 subjektů | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 297 subjektů | 397 subjektů | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 64,3 % | 65,4 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Subjektů | 466 | 603 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 22,7 | 26,8 | 17,1 | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Adresních míst | 898 | 774 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 161 | 2 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 605 | 460 | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 663 | 789 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 218 | 206 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 339 | 419 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Kamna | 47 | 81 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 552 | 762 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 4 | 0 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 383 | 481 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 13 | 7 | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 10 | 0 | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 3 | 7 | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 6,47 | 3,14 | 2,78 | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 17,9 % | 0,3 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 294 | 395 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| S maturitou | 493 | 612 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Jen základní | 196 | 173 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 18,7 % | 22,5 % |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 93 | 90 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 300 | 140 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| ZUŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Mateřské školy | 1 | 1 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 66 | 84 | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Žáků základních škol | 195 | 101 | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Základní školy | 1 | 1 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 4 | 1 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 1 | 1 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Lékárny | 0 | 0 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 1 | 0 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Gynekologové | 0 | 0 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 4,9 | 4,4 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 4,9 | 0,0 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 69,9 % | 74,8 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 68,8 % | 76,4 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 34,9 % | 31,7 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 55,9 % | 52,2 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 39,2 % | 37,8 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 24,1 % | 19,4 % | - |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 46 | 49 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Exekucí | 234 | 216 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 1 b. | 3 b. | - | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 0 | 1 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 0 | 0 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 22,4 ‰ | 21,8 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 783 osob | 1 039 osob |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 631 osob | 779 osob |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 80 osob | 1 349 osob |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | -703 osob | 310 osob |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 262 osob | 266 osob |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 190 | 599 | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 21,2 % | 77,4 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 1 | 1 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 0 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Památné stromy | 0 | 1 |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 334 kg | 408 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 173 kg | 168 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 49 kg | 71 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 672,0 t | 910,3 t | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 348,7 t | 374,8 t | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 140,1 t | 167,5 t | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 162,7 t | 0,1 t | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 29,6 % | 52,3 % | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 99,0 t | 158,8 t | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Papír | 27,3 t | 60,5 t | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Plast | 37,7 t | 56,0 t | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 32,1 t | 41,1 t | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Kov | 2,0 t | 1,2 t | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 13,0 t | 186,3 t | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Textil | 0,0 t | 3,1 t | |
| Ukazatel | Janovice | Sviadnov | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 2,5 t | 3,0 t | |
| Vybavenost obce | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace s ČOV | ne | ano |
| Plyn | ano | ano |
| Sběrný dvůr | ne | ano |
| Dům s pečovatelskou službou | ne | ano |
| Kulturní dům | ne | ano |
| Středisko volného času | ne | ano |
| Kostel | ano | ano |
| Zařízení sociálních služeb | Janovice | Sviadnov |
|---|---|---|
| Domovy se zvláštním režimem | - | 1 |
| Obvod ORP | Frýdlant nad Ostravicí | Frýdek-Místek |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 39,8 % | 44,9 % |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 2,2 nocí | 2,2 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 10,6 % | 15,6 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 14,5 | 1,6 |