Vložit na web

Jenčice vs. Lukavec

Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.

Jenčice Litoměřice · Ústecký kraj 200 až 499 obyvatel · venkov
Lukavec Litoměřice · Ústecký kraj 200 až 499 obyvatel · venkov
Třetí sloupec: hodnota za vybraný celek, jen u podílů a přepočtů.

Obyvatelstvo

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Obyvatel 2025 347 3 748. z 6 258 367 3 630. z 6 258 −20

Graf vývoje: Obyvatel

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
K 1. 1. 2026 347 3 748. z 6 258 367 3 630. z 6 258 −20

Graf vývoje: K 1. 1.

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Muži 2025 177 3 728. z 6 258 182 3 681. z 6 258 −5

Graf vývoje: Muži

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Ženy 2025 170 3 753. z 6 258 185 3 571. z 6 258 −15

Graf vývoje: Ženy

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Hustota 2025 54,7 ob./km² 3 177. z 6 258 109,4 ob./km² 1 475. z 6 258 −54,8 138,4 ob./km²

Graf vývoje: Hustota

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Podíl žen 2025 49,0 % 3 823. z 6 254 50,4 % 2 096. z 6 254 −1,4 50,8 %

Graf vývoje: Podíl žen

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Průměrný věk 2025 46,2 let 625. z 6 254 42,4 let 3 980. z 6 254 +3,8 1,1× 43,3 let

Graf vývoje: Průměrný věk

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Senioři 65+ 2025 24,8 % 873. z 6 254 15,8 % 5 597. z 6 254 +9,0 1,6× 20,8 %

Graf vývoje: Senioři 65+

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Děti 0-14 let 2025 11,8 % 5 658. z 6 254 13,4 % 4 943. z 6 254 −1,5 15,1 %

Graf vývoje: Děti 0-14 let

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Index stáří 2025 209,8 574. z 6 249 118,4 4 025. z 6 249 +91,4 1,8× 138,0

Graf vývoje: Index stáří

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Věk 15-64 let 2025 63,4 % 3 296. z 6 254 70,8 % 160. z 6 254 −7,4 64,1 %

Graf vývoje: Věk 15-64 let

Věková pyramida

Sčítání 2021
  • Jenčice (pruhy)
  • Lukavec (obrys)
2 % 2 % 4 % 4 % 6 % 6 % Muži 90+ let: 0 (0,0 %) Ženy 90+ let: 0 (0,0 %) 90+ Muži 85-89 let: 0 (0,0 %) Ženy 85-89 let: 3 (1,0 %) 85-89 Muži 80-84 let: 4 (1,3 %) Ženy 80-84 let: 7 (2,2 %) 80-84 Muži 75-79 let: 10 (3,2 %) Ženy 75-79 let: 9 (2,9 %) 75-79 Muži 70-74 let: 12 (3,8 %) Ženy 70-74 let: 14 (4,5 %) 70-74 Muži 65-69 let: 10 (3,2 %) Ženy 65-69 let: 16 (5,1 %) 65-69 Muži 60-64 let: 15 (4,8 %) Ženy 60-64 let: 9 (2,9 %) 60-64 Muži 55-59 let: 12 (3,8 %) Ženy 55-59 let: 10 (3,2 %) 55-59 Muži 50-54 let: 14 (4,5 %) Ženy 50-54 let: 9 (2,9 %) 50-54 Muži 45-49 let: 10 (3,2 %) Ženy 45-49 let: 15 (4,8 %) 45-49 Muži 40-44 let: 11 (3,5 %) Ženy 40-44 let: 12 (3,8 %) 40-44 Muži 35-39 let: 8 (2,6 %) Ženy 35-39 let: 4 (1,3 %) 35-39 Muži 30-34 let: 10 (3,2 %) Ženy 30-34 let: 6 (1,9 %) 30-34 Muži 25-29 let: 13 (4,2 %) Ženy 25-29 let: 8 (2,6 %) 25-29 Muži 20-24 let: 8 (2,6 %) Ženy 20-24 let: 5 (1,6 %) 20-24 Muži 15-19 let: 11 (3,5 %) Ženy 15-19 let: 10 (3,2 %) 15-19 Muži 10-14 let: 8 (2,6 %) Ženy 10-14 let: 3 (1,0 %) 10-14 Muži 5-9 let: 2 (0,6 %) Ženy 5-9 let: 4 (1,3 %) 5-9 Muži 0-4 let: 6 (1,9 %) Ženy 0-4 let: 5 (1,6 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel každé obce po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Kde obrys přečnívá pruh, má Lukavec v té skupině větší podíl lidí než Jenčice. Obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Dětí 0-14 let 2021 28 4 980. z 6 254 52 3 877. z 6 254 −24
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Ve věku 15-64 2021 200 3 835. z 6 254 245 3 392. z 6 254 −45
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Ve věku 65+ 2021 85 3 131. z 6 254 51 4 300. z 6 254 +34 1,7×
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Podíl seniorů 2021 27,2 % 438. z 6 254 14,7 % 5 754. z 6 254 +12,5 1,9×
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Index stáří 2021 303,6 132. z 6 252 98,1 4 690. z 6 252 +205,5 3,1×
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Střední stav 2025 342 3 781. z 6 258 373 3 589. z 6 258 −31

Graf vývoje: Střední stav

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Sčítání 2021 2021 313 3 860. z 6 254 348 3 636. z 6 254 −35
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Obyvatel při sčítání 2011 352 3 512. z 6 250 376 3 371. z 6 250 −24

Graf vývoje: Obyvatel při sčítání

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Svobodných 2021 116 4 066. z 6 254 156 3 444. z 6 254 −40
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Ženatých a vdaných 2021 128 3 910. z 6 254 127 3 927. z 6 254 +1
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Rozvedených 2021 39 3 241. z 6 254 47 2 841. z 6 254 −8
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Ovdovělých 2021 26 3 330. z 6 254 18 4 143. z 6 254 +8 1,4×
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Bez víry 2021 165 3 443. z 6 254 187 3 155. z 6 254 −22
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Věřících 2021 47 4 397. z 6 254 30 5 127. z 6 254 +17 1,6×
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Římských katolíků 2021 9 4 702. z 6 254 2 5 806. z 6 254 +7 4,5×
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Přírůstek obyvatel 2025 4 1 956. z 6 258 -3 4 082. z 6 258 +7

Graf vývoje: Přírůstek obyvatel

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Narození 2025 4 2 496. z 6 258 3 2 949. z 6 258 +1 1,3×

Graf vývoje: Narození

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Přirozený přírůstek 2025 0 1 537. z 6 258 -1 2 463. z 6 258 +1

Graf vývoje: Přirozený přírůstek

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Přistěhovalí 2025 14 3 199. z 6 258 8 4 239. z 6 258 +6 1,8×

Graf vývoje: Přistěhovalí

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Rozvody 2024 1 3 −2

Graf vývoje: Rozvody

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Saldo migrace 2025 4 2 279. z 6 258 -2 4 335. z 6 258 +6

Graf vývoje: Saldo migrace

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Sňatky 2024 3 4 −1

Graf vývoje: Sňatky

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Vystěhovalí 2025 10 3 494. z 6 258 10 3 494. z 6 258 0

Graf vývoje: Vystěhovalí

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Zemřelí 2025 4 3 079. z 6 258 4 3 079. z 6 258 0

Graf vývoje: Zemřelí

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Porodnost 2025 11,7 ‰ 852. z 6 254 8,0 ‰ 2 230. z 6 254 +3,7 1,5× 7,1 ‰

Graf vývoje: Porodnost

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Přírůstek na 1 000 2025 11,5 ‰ 1 801. z 6 254 -8,2 ‰ 4 394. z 6 254 +19,7 0,6 ‰

Graf vývoje: Přírůstek na 1 000

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Rozvody na 1 000 ob. 2024 2,9 ‰ 8,3 ‰ −5,4 1,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Rozvody na 1 000 ob.

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Sňatky na 1 000 ob. 2024 8,8 ‰ 11,1 ‰ −2,3 3,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Sňatky na 1 000 ob.

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Úmrtnost 2025 11,7 ‰ 2 025. z 6 254 10,7 ‰ 2 504. z 6 254 +1,0 1,1× 10,4 ‰

Graf vývoje: Úmrtnost

Obce a území

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Rozloha 2025 6,35 km² 3 833. z 6 258 3,35 km² 5 544. z 6 258 +2,99 1,9×

Graf vývoje: Rozloha

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Zemědělská půda 2025 63,5 % 3 096. z 6 258 87,2 % 440. z 6 258 −23,8 53,1 %

Graf vývoje: Zemědělská půda

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Lesy 2025 29,6 % 2 517. z 6 258 0,0 % 6 134. z 6 258 +29,6 34,0 %

Graf vývoje: Lesy

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Vodní plochy 2025 0,23 % 5 833. z 6 258 0,24 % 5 795. z 6 258 −0,01 2,18 %

Graf vývoje: Vodní plochy

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Zastavěno 2025 1,12 % 4 071. z 6 258 1,90 % 1 786. z 6 258 −0,78 1,73 %

Graf vývoje: Zastavěno

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Částí obce 2025 1 2 654. z 6 258 1 2 654. z 6 258 0

Veřejné finance

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Dluh obce 2025 0 tis. Kč 1. z 6 247 14 929 tis. Kč 5 500. z 6 247 −14 929

Graf vývoje: Dluh obce

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Projekty EU 2014-2020 2023 3 2 855. z 6 258 3 2 855. z 6 258 0
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Výdaje projektů EU 2023 3 728 282 Kč 3 644. z 6 258 15 389 268 Kč 2 432. z 6 258 −11 660 986 600 469 124 785 Kč
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Daňové příjmy 2025 7 980 tis. Kč 3 917. z 6 253 8 183 tis. Kč 3 856. z 6 253 −203

Graf vývoje: Daňové příjmy

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Dotace 2025 143 tis. Kč 5 814. z 6 253 3 124 tis. Kč 2 160. z 6 253 −2 980

Graf vývoje: Dotace

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Příjmy rozpočtu 2025 8 644 tis. Kč 4 478. z 6 253 13 315 tis. Kč 3 584. z 6 253 −4 671

Graf vývoje: Příjmy rozpočtu

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Saldo rozpočtu 2025 798 tis. Kč 3 067. z 6 253 -4 664 tis. Kč 5 196. z 6 253 +5 461

Graf vývoje: Saldo rozpočtu

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Výdaje rozpočtu 2025 7 846 tis. Kč 4 461. z 6 253 17 978 tis. Kč 2 875. z 6 253 −10 133

Graf vývoje: Výdaje rozpočtu

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Dluh na obyvatele 2025 0 Kč 1. z 6 247 40 678 Kč 6 048. z 6 247 −40 678 5 825 Kč

Graf vývoje: Dluh na obyvatele

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Podíl dotací 2025 1,7 % 5 977. z 6 253 23,5 % 1 100. z 6 253 −21,8 18,9 %

Graf vývoje: Podíl dotací

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
EU projekty na ob. 2023 10 744 Kč 3 360. z 6 254 41 933 Kč 1 711. z 6 254 −31 188 79 370 Kč
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Příjmy na obyvatele 2025 24 909 Kč 5 806. z 6 253 36 280 Kč 2 594. z 6 253 −11 371 48 930 Kč

Graf vývoje: Příjmy na obyvatele

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Výdaje na obyvatele 2025 22 610 Kč 5 167. z 6 253 48 988 Kč 1 134. z 6 253 −26 377 47 568 Kč

Graf vývoje: Výdaje na obyvatele

Práce a ekonomika

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Nezaměstnanost 2026-08 4,55 % 3 572. z 6 254 3,08 % 1 425. z 6 254 +1,47 1,5× 5,05 %

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Uchazeči o práci 2026-08 11 2 615. z 6 258 10 2 423. z 6 258 +1 1,1×

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Uchazeči o práci 2024 8 2 288. z 6 093 17 3 894. z 6 093 −9

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Nezaměstnanost 2024 3,83 % 3 684. z 6 073 5,20 % 4 945. z 6 073 −1,38

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Firmy a organizace

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Registrovaných 2025 79 subjektů 3 677. z 6 257 92 subjektů 3 328. z 6 257 −13

Graf vývoje: Registrovaných

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Aktivních 2025 48 subjektů 3 704. z 6 257 56 subjektů 3 373. z 6 257 −8

Graf vývoje: Aktivních

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Podíl aktivních 2025 60,8 % 3 763. z 6 257 60,9 % 3 728. z 6 257 −0,1 61,6 %

Graf vývoje: Podíl aktivních

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Subjektů 2026-08 78 3 737. z 6 249 95 3 274. z 6 249 −17
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Subjektů na 100 ob. 2026-07 22,5 2 984. z 6 246 25,9 1 441. z 6 246 −3,4 17,1

Graf vývoje: Subjektů na 100 ob.

Nemovitosti a výstavba

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Adresních míst 2026-08 155 3 967. z 6 258 130 4 392. z 6 258 +25 1,2×
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Čísel evidenčních 2026-08 1 4 572. z 6 258 1 4 572. z 6 258 0
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Domů při sčítání 2011 139 3 456. z 6 252 120 3 836. z 6 252 +19 1,2×

Graf vývoje: Domů při sčítání

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Obydlených bytů 2021 145 3 373. z 6 255 136 3 519. z 6 255 +9 1,1×
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Dálkové vytápění 2021 26 3 669. z 6 243 30 3 384. z 6 243 −4
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Vlastní kotel 2021 92 2 923. z 6 254 83 3 166. z 6 254 +9 1,1×
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Kamna 2021 16 3 516. z 6 254 6 5 356. z 6 254 +10 2,7×
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Voda z vodovodu 2021 128 3 015. z 6 081 123 3 114. z 6 081 +5
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Bez vodovodu 2021 2 4 072. z 6 254 1 2 688. z 6 254 +1 2,0×
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Plyn ze sítě 2021 116 2 301. z 6 254 106 2 443. z 6 254 +10 1,1×
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Dokončené byty 2024 0 3 913. z 6 258 0 3 913. z 6 258 0

Graf vývoje: Dokončené byty

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Byty v bytových domech 2024 0 134. z 6 258 0 134. z 6 258 0
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Byty v rodinných domech 2024 0 3 784. z 6 258 0 3 784. z 6 258 0

Graf vývoje: Byty v rodinných domech

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Bytů na 1 000 ob. 2024 0,00 3 913. z 6 254 0,00 3 913. z 6 254 0 2,78

Graf vývoje: Bytů na 1 000 ob.

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Čísla evidenční 2026-08 0,6 % 4 802. z 6 256 0,8 % 4 632. z 6 256 −0,1 13,4 %

Školství

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Vysokoškoláků 2021 45 2 801. z 6 254 18 4 556. z 6 254 +27 2,5×
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
S maturitou 2021 99 3 196. z 6 254 85 3 537. z 6 254 +14 1,2×
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Jen základní 2021 37 3 741. z 6 254 52 2 977. z 6 254 −15
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Podíl VŠ 2021 15,8 % 1 061. z 6 254 6,1 % 5 602. z 6 254 +9,7 2,6×
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Míst v MŠ 2026-09 0 3 438. z 6 258 15 3 422. z 6 258 −15
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Míst v ZŠ 2026-09 0 2 620. z 6 258 0 2 620. z 6 258 0
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Míst na SŠ 2026-09 0 410. z 6 258 0 410. z 6 258 0
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
ZUŠ 2026-09 0 1 190. z 6 258 0 1 190. z 6 258 0
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Mateřské školy 2024 0 3 386. z 6 258 1 298. z 6 258 −1

Graf vývoje: Mateřské školy

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Dětí v mateřských školách 2024 0 3 453. z 6 258 15 3 339. z 6 258 −15

Graf vývoje: Dětí v mateřských školách

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Základní školy 2024 0 2 608. z 6 258 0 2 608. z 6 258 0

Zdravotnictví

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Zdravotnická zařízení 2026 0 2 147. z 6 258 1 1 430. z 6 258 −1
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Praktičtí lékaři 2026 0 1 699. z 6 258 1 916. z 6 258 −1
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Lékárny 2026 0 793. z 6 258 0 793. z 6 258 0
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Dětští lékaři 2026 0 865. z 6 258 0 865. z 6 258 0
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Zubní lékaři 2026 0 1 019. z 6 258 0 1 019. z 6 258 0
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Gynekologové 2026 0 566. z 6 258 0 566. z 6 258 0
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Dětští lékaři na 10 000 ob. 2026 0,0 865. z 6 254 0,0 865. z 6 254 0
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Gynekologové na 10 000 ob. 2026 0,0 566. z 6 254 0,0 566. z 6 254 0
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Lékárny na 10 000 ob. 2026 0,0 793. z 6 254 0,0 793. z 6 254 0
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Praktici na 10 000 ob. 2026 0,0 1 699. z 6 254 27,2 85. z 6 254 −27,2
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Zubaři na 10 000 ob. 2026 0,0 1 019. z 6 254 0,0 1 019. z 6 254 0

Volby a politika

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Účast - sněmovna 2025 74,3 % 2 407. z 6 254 71,8 % 3 533. z 6 254 +2,5 69,0 %

Graf vývoje: Účast - sněmovna

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Účast - prezident 2023 75,5 % 2 337. z 6 254 77,4 % 1 557. z 6 254 −1,9 70,3 %

Graf vývoje: Účast - prezident

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Účast - kraje 2024 49,5 % 437. z 6 253 38,0 % 2 389. z 6 253 +11,4 1,3× 33,3 %

Graf vývoje: Účast - kraje

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Účast - obce 2026 65,1 % 2 088. z 6 249 61,6 % 2 788. z 6 249 +3,4 1,1× 48,1 %

Graf vývoje: Účast - obce

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Účast - Evropa 2024 47,8 % 802. z 6 254 40,6 % 2 404. z 6 254 +7,3 1,2× 36,8 %

Graf vývoje: Účast - Evropa

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Účast - Senát 2024 23,3 % 21,6 % +1,7 1,1× -

Sociální situace

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Osob v exekuci 2026-09 13 2 625. z 6 101 25 3 964. z 6 101 −12
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Exekucí 2026-09 58 2 513. z 6 101 156 4 351. z 6 101 −98
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Index soc. vyloučení 2024 1 b. 1 883. z 6 258 7 b. 5 546. z 6 258 −6 -

Graf vývoje: Index soc. vyloučení

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Zařízení soc. služeb 2024 0 702. z 6 258 0 702. z 6 258 0
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Domovy pro seniory 2024 0 373. z 6 258 0 373. z 6 258 0
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
V exekuci na 1 000 ob. 2026-09 37,5 ‰ 3 669. z 6 101 68,1 ‰ 5 395. z 6 101 −30,7 76,0 ‰

Doprava

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Vyjíždějící 2021 154 osob 3 750. z 6 258 173 osob 3 489. z 6 258 −19
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Vyjíždějící za prací 2021 122 osob 3 510. z 6 258 127 osob 3 430. z 6 258 −5
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Přijíždějící 2021 4 osob 5 206. z 6 258 52 osob 2 643. z 6 258 −48
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Saldo dojížďky 2021 -150 osob 3 547. z 6 258 -121 osob 3 039. z 6 258 −29 1,2×
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Pracují v obci 2021 19 osob 4 381. z 6 258 38 osob 3 248. z 6 258 −19

Internet

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Adres se 100 Mbit/s 2025 154 2 777. z 6 258 130 3 113. z 6 258 +24 1,2×

Graf vývoje: Adres se 100 Mbit/s

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Pokrytí 100 Mbit/s 2025 99,4 % 1 064. z 6 256 100,0 % 91. z 6 256 −0,6 73,4 %

Graf vývoje: Pokrytí 100 Mbit/s

Cestovní ruch

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Kulturní památky 2026 1 3 761. z 6 252 1 3 761. z 6 252 0
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Národní kulturní památky 2026 0 309. z 6 252 0 309. z 6 252 0

Životní prostředí

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Památné stromy 2026 2 869. z 6 258 0 2 264. z 6 258 +2
Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Odpad na obyvatele 2024 516 kg 5 297. z 6 254 244 kg 742. z 6 254 +273 2,1× 414 kg

Graf vývoje: Odpad na obyvatele

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Směsný na obyvatele 2024 234 kg 4 918. z 6 254 115 kg 506. z 6 254 +120 2,0× 205 kg

Graf vývoje: Směsný na obyvatele

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl Česko
Tříděný na obyvatele 2024 61 kg 3 347. z 6 254 99 kg 890. z 6 254 −37 69 kg

Graf vývoje: Tříděný na obyvatele

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Komunální odpad 2024 177,0 t 3 248. z 6 258 90,1 t 1 816. z 6 258 +86,9 2,0×

Graf vývoje: Komunální odpad

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Směsný odpad 2024 80,4 t 3 017. z 6 258 42,4 t 1 650. z 6 258 +38,0 1,9×

Graf vývoje: Směsný odpad

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Objemný odpad 2024 4,1 t 1 926. z 6 258 8,7 t 3 110. z 6 258 −4,6

Graf vývoje: Objemný odpad

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Stavební odpad 2024 0,0 t 3 125. z 6 258 9,5 t 1 245. z 6 258 −9,5

Graf vývoje: Stavební odpad

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Cíl pro třídění 2024 53,7 % 2 273. z 6 258 49,7 % 2 891. z 6 258 +4,0 1,1×

Graf vývoje: Cíl pro třídění

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Tříděný sběr 2024 21,0 t 3 824. z 6 258 36,5 t 2 720. z 6 258 −15,5

Graf vývoje: Tříděný sběr

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Papír 2024 5,4 t 3 654. z 6 258 5,9 t 3 521. z 6 258 −0,5

Graf vývoje: Papír

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Plast 2024 9,9 t 3 146. z 6 258 6,5 t 3 974. z 6 258 +3,4 1,5×

Graf vývoje: Plast

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Sklo 2024 5,3 t 3 746. z 6 258 4,5 t 4 092. z 6 258 +0,8 1,2×

Graf vývoje: Sklo

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Kov 2024 0,4 t 3 664. z 6 258 19,6 t 793. z 6 258 −19,2

Graf vývoje: Kov

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Bioodpad 2024 70,9 t 1 777. z 6 258 0,1 t 4 789. z 6 258 +70,8 541,4×

Graf vývoje: Bioodpad

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Textil 2024 0,0 t 3 029. z 6 258 2,1 t 1 453. z 6 258 −2,1

Graf vývoje: Textil

Ukazatel Jenčice Lukavec Rozdíl
Nebezpečný odpad 2024 0,6 t 1 683. z 6 258 0,3 t 2 626. z 6 258 +0,3 2,3×

Graf vývoje: Nebezpečný odpad

Co v obcích je

Vybavenost obce Sčítání 2021 Jenčice Lukavec
Vodovod ano ano
Kanalizace ano ne
Kanalizace s ČOV ano ano
Plyn ano ano
Sběrný dvůr ne ano
Kulturní dům ano ano
Kostel ne ano

Ze 12 sledovaných položek jsou tu ty, které má aspoň jedna z obcí.

Zdroje: přehled datových zdrojů · Rozdíl je prostý rozdíl hodnot, poměr je podíl levé hodnoty k pravé. Graf kreslí jen období, za která máme data obou obcí, a obě čáry mají společnou osu.