Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 1 369 | 1 580 | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 1 369 | 1 580 | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Muži | 664 | 815 | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 705 | 765 | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 31,0 ob./km² | 19,8 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 51,5 % | 48,4 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 48,0 let | 45,4 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 28,9 % | 22,7 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 12,9 % | 12,3 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 223,7 | 185,1 | 138,0 | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 58,1 % | 65,0 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 209 | 255 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 785 | 1 060 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 367 | 317 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 27,0 % | 19,4 % |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Index stáří | 175,6 | 124,3 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 1 382 | 1 579 | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 1 361 | 1 632 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 1 480 | 1 865 | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Svobodných | 551 | 687 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 490 | 630 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Rozvedených | 197 | 223 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 118 | 82 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Bez víry | 523 | 911 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Věřících | 306 | 236 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 100 | 46 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | 2 | -19 | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Narození | 5 | 9 | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -11 | -8 | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 54 | 52 | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 2 | 1 | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | 13 | -11 | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 4 | 9 | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 41 | 63 | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 16 | 17 | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 3,6 ‰ | 5,7 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | 1,5 ‰ | -12,0 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 1,5 ‰ | 0,6 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 2,9 ‰ | 5,6 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 11,6 ‰ | 10,8 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 44,14 km² | 79,76 km² | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 29,1 % | 12,0 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 63,2 % | 80,5 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 0,35 % | 1,10 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 0,71 % | 0,52 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Částí obce | 9 | 6 | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 44 678 tis. Kč | 4 156 tis. Kč | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 8 | 10 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 215 161 508 Kč | 107 317 468 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 55 185 tis. Kč | 80 027 tis. Kč | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 15 626 tis. Kč | 12 576 tis. Kč | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 133 927 tis. Kč | 135 415 tis. Kč | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | -23 179 tis. Kč | 23 702 tis. Kč | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 157 106 tis. Kč | 111 714 tis. Kč | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 32 636 Kč | 2 630 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 11,7 % | 9,3 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 157 167 Kč | 67 922 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 97 828 Kč | 85 706 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 114 760 Kč | 70 705 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 7,29 % | 1,56 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 60 | 21 | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 59 | 17 | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 6,97 % | 1,58 % | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 4,2 | 0,4 | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 383 subjektů | 686 subjektů | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 216 subjektů | 286 subjektů | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 56,4 % | 41,7 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Subjektů | 381 | 687 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 27,8 | 43,5 | 17,1 | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Adresních míst | 627 | 1 098 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 110 | 273 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 424 | 520 | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 609 | 714 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 461 | 431 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 80 | 167 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Kamna | 34 | 39 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 507 | 524 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 0 | 1 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 5 | 547 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 49 | 15 | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 46 | 8 | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 3 | 7 | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 35,84 | 9,38 | 2,78 | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 17,5 % | 24,9 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 141 | 205 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| S maturitou | 303 | 475 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Jen základní | 201 | 144 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 12,2 % | 14,9 % |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 91 | 75 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 620 | 270 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 0 | 730 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| ZUŠ | 1 | 1 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Mateřské školy | 1 | 1 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 51 | 43 | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Žáků základních škol | 166 | 170 | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Základní školy | 1 | 1 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 5 | 5 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 2 | 1 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Lékárny | 1 | 1 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 1 | 0 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 1 | 1 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Gynekologové | 1 | 1 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 7,3 | 0,0 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 7,3 | 6,3 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 7,3 | 6,3 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 14,6 | 6,3 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 7,3 | 6,3 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 65,8 % | 73,3 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 66,1 % | 81,7 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 27,0 % | 26,2 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 56,1 % | 62,1 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 36,3 % | 38,7 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 10,4 % | 11,4 % | - |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 69 | 117 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Exekucí | 331 | 511 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 1 b. | 1 b. | - | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 0 | 0 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 0 | 0 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 50,4 ‰ | 74,1 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 286 osob | 401 osob |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 207 osob | 299 osob |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 319 osob | 283 osob |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | 33 osob | -118 osob |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 394 osob | 591 osob |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 587 | 317 | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 93,6 % | 28,9 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 27 | 11 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 0 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Lůžek k ubytování | 480 | 3 278 | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Ubytovací zařízení | 16 | 72 | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Památné stromy | 7 | 32 |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 530 kg | 468 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 247 kg | 204 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 78 kg | 184 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 724,4 t | 749,0 t | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 337,7 t | 326,7 t | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 111,8 t | 98,9 t | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 70,9 t | 81,9 t | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 42,0 % | 44,9 % | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 107,2 t | 293,9 t | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Papír | 32,7 t | 86,8 t | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Plast | 24,3 t | 69,6 t | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 34,9 t | 90,4 t | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Kov | 15,3 t | 47,1 t | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 115,5 t | 20,2 t | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Textil | 6,6 t | 4,3 t | |
| Ukazatel | Kašperské Hory | Železná Ruda | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 3,6 t | 0,9 t | |
| Vybavenost obce | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace s ČOV | ano | ano |
| Sběrný dvůr | ano | ano |
| Kino | ano | ne |
| Kulturní dům | ano | ne |
| Informační centrum | ano | ano |
| Středisko volného času | ano | ne |
| Kostel | ano | ano |
| Chráněná příroda | Kašperské Hory | Železná Ruda |
|---|---|---|
| Geopark |
|
|