Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 630 | 589 | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 630 | 589 | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Muži | 331 | 297 | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 299 | 292 | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 47,4 ob./km² | 88,8 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 47,5 % | 49,6 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 43,0 let | 41,6 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 19,0 % | 18,0 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 17,0 % | 18,2 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 112,1 | 99,1 | 138,0 | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 64,0 % | 63,8 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 102 | 122 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 390 | 384 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 118 | 90 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 19,3 % | 15,1 % |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Index stáří | 115,7 | 73,8 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 637 | 588 | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 610 | 596 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 544 | 635 | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Svobodných | 244 | 267 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 262 | 234 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Rozvedených | 68 | 58 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 35 | 35 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Bez víry | 244 | 275 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Věřících | 199 | 172 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 78 | 88 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | -23 | -5 | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Narození | 3 | 5 | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -3 | -2 | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 9 | 16 | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 0 | 3 | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | -20 | -3 | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 4 | 4 | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 29 | 19 | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 6 | 7 | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 4,7 ‰ | 8,5 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | -36,5 ‰ | -8,5 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 0,0 ‰ | 5,1 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 6,3 ‰ | 6,8 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 9,4 ‰ | 11,9 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 13,29 km² | 6,64 km² | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 36,6 % | 80,3 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 58,4 % | 8,1 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 0,27 % | 1,78 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 0,95 % | 1,77 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Částí obce | 3 | 2 | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 0 tis. Kč | 8 220 tis. Kč | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 6 | 9 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 24 299 551 Kč | 33 005 871 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 15 887 tis. Kč | 13 359 tis. Kč | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 1 189 tis. Kč | 1 749 tis. Kč | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 18 433 tis. Kč | 16 190 tis. Kč | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | 1 217 tis. Kč | -7 928 tis. Kč | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 17 216 tis. Kč | 24 118 tis. Kč | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 0 Kč | 13 956 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 6,5 % | 10,8 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 38 571 Kč | 56 037 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 29 259 Kč | 27 488 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 27 326 Kč | 40 948 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 2,98 % | 2,93 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 13 | 11 | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 10 | 13 | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 2,48 % | 3,45 % | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 2,5 | 13,0 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 119 subjektů | 109 subjektů | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 79 subjektů | 72 subjektů | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 66,4 % | 66,1 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Subjektů | 122 | 111 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 19,4 | 18,8 | 17,1 | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Adresních míst | 323 | 227 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 44 | 1 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 243 | 211 | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 218 | 229 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 34 | 55 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 132 | 119 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Kamna | 33 | 32 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 169 | 189 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 8 | 0 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 143 | 160 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 0 | 0 | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 0 | 0 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 0 | 0 | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 0,00 | 0,00 | 2,78 | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 13,6 % | 0,4 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 71 | 45 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| S maturitou | 128 | 136 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Jen základní | 70 | 69 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 14,0 % | 9,5 % |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 26 | 37 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 35 | 0 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| ZUŠ | 1 | 1 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Mateřské školy | 1 | 1 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 22 | 37 | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Základní školy | 1 | 0 | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 0 | 0 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Lékárny | 0 | 0 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Gynekologové | 0 | 0 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 77,0 % | 66,7 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 72,8 % | 70,1 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 38,3 % | 30,3 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 66,9 % | 60,2 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 41,0 % | 35,5 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 23,9 % | 24,5 % | - |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 24 | 32 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Exekucí | 103 | 151 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 1 b. | 2 b. | - | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 0 | 0 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 0 | 0 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 38,1 ‰ | 54,3 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 273 osob | 325 osob |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 211 osob | 222 osob |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 25 osob | 22 osob |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | -248 osob | -303 osob |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 64 osob | 36 osob |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 237 | 227 | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 73,4 % | 100,0 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 0 | 1 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 0 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Ubytovací zařízení | 2 | 1 | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Památné stromy | 0 | 0 |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 297 kg | 273 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 143 kg | 166 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 89 kg | 68 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 194,2 t | 162,3 t | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 93,6 t | 98,9 t | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 40,6 t | 15,7 t | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 21,5 t | 12,7 t | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 42,3 % | 35,1 % | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 57,9 t | 40,1 t | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Papír | 7,4 t | 9,2 t | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Plast | 7,1 t | 11,2 t | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 9,6 t | 7,4 t | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Kov | 33,9 t | 12,3 t | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 0,0 t | 0,1 t | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Textil | 0,0 t | 2,1 t | |
| Ukazatel | Kostelany | Zlobice | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 1,4 t | 0,3 t | |
| Vybavenost obce | Kostelany | Zlobice |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace | ano | ano |
| Kanalizace s ČOV | ano | ne |
| Plyn | ano | ano |
| Sběrný dvůr | ano | ne |
| Kulturní dům | ano | ano |
| Kostel | ne | ano |