Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 406 | 406 | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 406 | 406 | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Muži | 198 | 200 | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 208 | 206 | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 72,1 ob./km² | 56,7 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 51,2 % | 50,7 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 44,3 let | 39,8 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 22,2 % | 17,2 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 13,5 % | 17,5 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 163,6 | 98,6 | 138,0 | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 64,3 % | 65,3 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 64 | 68 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 257 | 240 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 87 | 63 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 21,3 % | 17,0 % |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Index stáří | 135,9 | 92,6 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 405 | 401 | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 408 | 371 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 370 | 310 | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Svobodných | 162 | 169 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 164 | 139 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Rozvedených | 51 | 36 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 31 | 24 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Bez víry | 252 | 182 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Věřících | 41 | 55 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 10 | 9 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | -1 | 7 | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Narození | 4 | 5 | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -1 | 0 | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 7 | 15 | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 0 | 1 | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | 0 | 7 | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 2 | 2 | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 7 | 8 | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 5 | 5 | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 9,9 ‰ | 12,5 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | -2,5 ‰ | 17,2 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 0,0 ‰ | 2,5 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 4,9 ‰ | 5,0 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 12,3 ‰ | 12,5 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 5,63 km² | 7,17 km² | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 86,2 % | 56,0 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 4,0 % | 37,6 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 0,84 % | 0,45 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 1,73 % | 1,51 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Částí obce | 2 | 1 | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 0 tis. Kč | 2 512 tis. Kč | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 0 | 0 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 0 Kč | 0 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 9 136 tis. Kč | 8 899 tis. Kč | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 409 tis. Kč | 352 tis. Kč | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 10 037 tis. Kč | 11 621 tis. Kč | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | -9 127 tis. Kč | -12 230 tis. Kč | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 19 164 tis. Kč | 23 851 tis. Kč | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 0 Kč | 6 187 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 4,1 % | 3,0 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 0 Kč | 0 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 24 722 Kč | 28 624 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 47 203 Kč | 58 746 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 3,83 % | 7,17 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 10 | 19 | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 5 | 13 | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 1,15 % | 5,08 % | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 5,0 | 6,5 | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 79 subjektů | 85 subjektů | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 53 subjektů | 52 subjektů | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 67,1 % | 61,2 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Subjektů | 80 | 87 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 19,7 | 21,4 | 17,1 | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Adresních míst | 197 | 173 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 10 | 4 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 134 | 137 | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 164 | 144 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 27 | 17 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 88 | 89 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Kamna | 24 | 15 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 136 | 103 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 0 | 0 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 0 | 79 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 2 | 1 | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 0 | 0 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 2 | 1 | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 4,91 | 2,51 | 2,78 | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 5,1 % | 2,3 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 37 | 35 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| S maturitou | 107 | 93 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Jen základní | 52 | 45 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 10,8 % | 11,6 % |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| ZUŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Mateřské školy | 0 | 0 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 0 | 0 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Základní školy | 0 | 0 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 0 | 0 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Lékárny | 0 | 0 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Gynekologové | 0 | 0 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 74,9 % | 71,4 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 75,3 % | 75,2 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 28,3 % | 35,6 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 51,9 % | 51,8 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 38,1 % | 35,8 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 17,3 % | 15,9 % | - |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 19 | 21 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Exekucí | 90 | 94 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 0 b. | 5 b. | - | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 0 | 0 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 0 | 0 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 46,8 ‰ | 51,7 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 203 osob | 178 osob |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 160 osob | 127 osob |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 23 osob | 9 osob |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | -180 osob | -169 osob |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 27 osob | 25 osob |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 189 | 98 | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 95,9 % | 56,6 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 0 | 0 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 0 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Památné stromy | 0 | 0 |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 521 kg | 480 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 237 kg | 240 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 88 kg | 58 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 212,1 t | 191,7 t | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 96,4 t | 95,6 t | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 4,9 t | 9,5 t | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 0,0 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 53,8 % | 49,8 % | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 35,9 t | 23,1 t | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Papír | 12,7 t | 9,0 t | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Plast | 12,7 t | 10,1 t | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 9,8 t | 3,8 t | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Kov | 0,7 t | 0,2 t | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 74,3 t | 59,5 t | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Textil | 0,0 t | 1,3 t | |
| Ukazatel | Krupá | Němčice | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 0,6 t | 0,2 t | |
| Vybavenost obce | Krupá | Němčice |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace s ČOV | ne | ano |
| Plyn | ne | ano |
| Kulturní dům | ano | ne |
| Obvod ORP | Český Brod | Kolín |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 40,1 % | 46,2 % |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 2,1 nocí | 2,0 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 16,3 % | 25,0 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 0,6 | 0,8 |