Vložit na web

Lásenice vs. Pluhův Žďár

Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.

Lásenice Jindřichův Hradec · Jihočeský kraj 500 až 999 obyvatel · venkov
Pluhův Žďár Jindřichův Hradec · Jihočeský kraj 500 až 999 obyvatel · venkov
Třetí sloupec: hodnota za vybraný celek, jen u podílů a přepočtů.

Obyvatelstvo

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Obyvatel 2025 556 2 709. z 6 258 599 2 553. z 6 258 −43

Graf vývoje: Obyvatel

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
K 1. 1. 2026 556 2 709. z 6 258 599 2 553. z 6 258 −43

Graf vývoje: K 1. 1.

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Muži 2025 293 2 641. z 6 258 307 2 526. z 6 258 −14

Graf vývoje: Muži

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Ženy 2025 263 2 787. z 6 258 292 2 579. z 6 258 −29

Graf vývoje: Ženy

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Hustota 2025 53,4 ob./km² 3 248. z 6 258 17,9 ob./km² 5 700. z 6 258 +35,5 3,0× 138,4 ob./km²

Graf vývoje: Hustota

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Podíl žen 2025 47,3 % 5 245. z 6 254 48,7 % 4 135. z 6 254 −1,4 50,8 %

Graf vývoje: Podíl žen

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Průměrný věk 2025 43,7 let 2 516. z 6 254 44,7 let 1 567. z 6 254 −1,0 43,3 let

Graf vývoje: Průměrný věk

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Senioři 65+ 2025 22,1 % 2 117. z 6 254 24,4 % 990. z 6 254 −2,3 20,8 %

Graf vývoje: Senioři 65+

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Děti 0-14 let 2025 14,0 % 4 465. z 6 254 14,9 % 3 643. z 6 254 −0,8 15,1 %

Graf vývoje: Děti 0-14 let

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Index stáří 2025 157,7 1 793. z 6 249 164,0 1 524. z 6 249 −6,4 138,0

Graf vývoje: Index stáří

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Věk 15-64 let 2025 63,8 % 2 957. z 6 254 60,8 % 5 146. z 6 254 +3,1 1,1× 64,1 %

Graf vývoje: Věk 15-64 let

Věková pyramida

Sčítání 2021
  • Lásenice (pruhy)
  • Pluhův Žďár (obrys)
2 % 2 % 4 % 4 % 6 % 6 % 8 % 8 % Muži 90+ let: 1 (0,2 %) Ženy 90+ let: 1 (0,2 %) 90+ Muži 85-89 let: 1 (0,2 %) Ženy 85-89 let: 1 (0,2 %) 85-89 Muži 80-84 let: 3 (0,6 %) Ženy 80-84 let: 8 (1,5 %) 80-84 Muži 75-79 let: 5 (0,9 %) Ženy 75-79 let: 8 (1,5 %) 75-79 Muži 70-74 let: 12 (2,2 %) Ženy 70-74 let: 16 (3,0 %) 70-74 Muži 65-69 let: 22 (4,1 %) Ženy 65-69 let: 19 (3,5 %) 65-69 Muži 60-64 let: 21 (3,9 %) Ženy 60-64 let: 20 (3,7 %) 60-64 Muži 55-59 let: 18 (3,3 %) Ženy 55-59 let: 12 (2,2 %) 55-59 Muži 50-54 let: 19 (3,5 %) Ženy 50-54 let: 15 (2,8 %) 50-54 Muži 45-49 let: 21 (3,9 %) Ženy 45-49 let: 13 (2,4 %) 45-49 Muži 40-44 let: 39 (7,2 %) Ženy 40-44 let: 30 (5,6 %) 40-44 Muži 35-39 let: 19 (3,5 %) Ženy 35-39 let: 18 (3,3 %) 35-39 Muži 30-34 let: 9 (1,7 %) Ženy 30-34 let: 9 (1,7 %) 30-34 Muži 25-29 let: 14 (2,6 %) Ženy 25-29 let: 11 (2,0 %) 25-29 Muži 20-24 let: 19 (3,5 %) Ženy 20-24 let: 14 (2,6 %) 20-24 Muži 15-19 let: 13 (2,4 %) Ženy 15-19 let: 15 (2,8 %) 15-19 Muži 10-14 let: 17 (3,2 %) Ženy 10-14 let: 17 (3,2 %) 10-14 Muži 5-9 let: 16 (3,0 %) Ženy 5-9 let: 17 (3,2 %) 5-9 Muži 0-4 let: 13 (2,4 %) Ženy 0-4 let: 14 (2,6 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel každé obce po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Kde obrys přečnívá pruh, má Pluhův Žďár v té skupině větší podíl lidí než Lásenice. Obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Dětí 0-14 let 2021 94 2 610. z 6 254 89 2 719. z 6 254 +5 1,1×
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Ve věku 15-64 2021 349 2 619. z 6 254 374 2 461. z 6 254 −25
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Ve věku 65+ 2021 97 2 828. z 6 254 129 2 237. z 6 254 −32
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Podíl seniorů 2021 18,0 % 4 515. z 6 254 21,8 % 2 087. z 6 254 −3,8
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Index stáří 2021 103,2 4 343. z 6 252 144,9 1 837. z 6 252 −41,8
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Střední stav 2025 558 2 706. z 6 258 596 2 557. z 6 258 −38

Graf vývoje: Střední stav

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Sčítání 2021 2021 540 2 682. z 6 254 592 2 481. z 6 254 −52
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Obyvatel při sčítání 2011 564 2 480. z 6 250 613 2 293. z 6 250 −49

Graf vývoje: Obyvatel při sčítání

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Svobodných 2021 240 2 519. z 6 254 216 2 734. z 6 254 +24 1,1×
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Ženatých a vdaných 2021 218 2 742. z 6 254 270 2 282. z 6 254 −52
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Rozvedených 2021 50 2 716. z 6 254 70 1 990. z 6 254 −20
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Ovdovělých 2021 30 3 031. z 6 254 36 2 621. z 6 254 −6
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Bez víry 2021 290 2 287. z 6 254 238 2 682. z 6 254 +52 1,2×
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Věřících 2021 72 3 529. z 6 254 128 2 431. z 6 254 −56
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Římských katolíků 2021 22 3 431. z 6 254 51 2 151. z 6 254 −29
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Přírůstek obyvatel 2025 3 2 169. z 6 258 6 1 528. z 6 258 −3

Graf vývoje: Přírůstek obyvatel

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Narození 2025 4 2 496. z 6 258 5 2 078. z 6 258 −1

Graf vývoje: Narození

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Přirozený přírůstek 2025 0 1 537. z 6 258 3 318. z 6 258 −3

Graf vývoje: Přirozený přírůstek

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Přistěhovalí 2025 13 3 352. z 6 258 20 2 465. z 6 258 −7

Graf vývoje: Přistěhovalí

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Rozvody 2024 0 0 0

Graf vývoje: Rozvody

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Saldo migrace 2025 3 2 564. z 6 258 3 2 564. z 6 258 0

Graf vývoje: Saldo migrace

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Sňatky 2024 2 3 −1

Graf vývoje: Sňatky

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Vystěhovalí 2025 10 3 494. z 6 258 17 2 464. z 6 258 −7

Graf vývoje: Vystěhovalí

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Zemřelí 2025 4 3 079. z 6 258 2 4 296. z 6 258 +2 2,0×

Graf vývoje: Zemřelí

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Porodnost 2025 7,2 ‰ 2 751. z 6 254 8,4 ‰ 1 999. z 6 254 −1,2 7,1 ‰

Graf vývoje: Porodnost

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Přírůstek na 1 000 2025 5,4 ‰ 2 516. z 6 254 10,0 ‰ 1 951. z 6 254 −4,6 0,6 ‰

Graf vývoje: Přírůstek na 1 000

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Rozvody na 1 000 ob. 2024 0,0 ‰ 0,0 ‰ 0 1,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Rozvody na 1 000 ob.

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Sňatky na 1 000 ob. 2024 3,5 ‰ 5,0 ‰ −1,5 3,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Sňatky na 1 000 ob.

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Úmrtnost 2025 7,2 ‰ 4 331. z 6 254 3,4 ‰ 5 530. z 6 254 +3,8 2,1× 10,4 ‰

Graf vývoje: Úmrtnost

Obce a území

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Rozloha 2025 10,41 km² 2 372. z 6 258 33,39 km² 412. z 6 258 −22,97

Graf vývoje: Rozloha

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Zemědělská půda 2025 53,5 % 4 216. z 6 258 66,2 % 2 755. z 6 258 −12,7 53,1 %

Graf vývoje: Zemědělská půda

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Lesy 2025 21,0 % 3 533. z 6 258 21,6 % 3 470. z 6 258 −0,5 34,0 %

Graf vývoje: Lesy

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Vodní plochy 2025 17,52 % 56. z 6 258 6,77 % 319. z 6 258 +10,75 2,6× 2,18 %

Graf vývoje: Vodní plochy

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Zastavěno 2025 1,24 % 3 632. z 6 258 1,15 % 3 966. z 6 258 +0,08 1,1× 1,73 %

Graf vývoje: Zastavěno

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Částí obce 2025 1 2 654. z 6 258 8 238. z 6 258 −7

Graf vývoje: Částí obce

Veřejné finance

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Dluh obce 2025 0 tis. Kč 1. z 6 247 19 459 tis. Kč 5 684. z 6 247 −19 459

Graf vývoje: Dluh obce

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Projekty EU 2014-2020 2023 2 3 520. z 6 258 3 2 855. z 6 258 −1
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Výdaje projektů EU 2023 128 765 Kč 5 187. z 6 258 8 740 616 Kč 2 932. z 6 258 −8 611 851 600 469 124 785 Kč
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Daňové příjmy 2025 13 495 tis. Kč 2 751. z 6 253 18 161 tis. Kč 2 108. z 6 253 −4 665

Graf vývoje: Daňové příjmy

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Dotace 2025 710 tis. Kč 4 301. z 6 253 5 039 tis. Kč 1 637. z 6 253 −4 329

Graf vývoje: Dotace

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Příjmy rozpočtu 2025 17 456 tis. Kč 3 004. z 6 253 28 288 tis. Kč 2 044. z 6 253 −10 832

Graf vývoje: Příjmy rozpočtu

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Saldo rozpočtu 2025 6 436 tis. Kč 761. z 6 253 5 472 tis. Kč 913. z 6 253 +964 1,2×

Graf vývoje: Saldo rozpočtu

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Výdaje rozpočtu 2025 11 020 tis. Kč 3 838. z 6 253 22 816 tis. Kč 2 418. z 6 253 −11 796

Graf vývoje: Výdaje rozpočtu

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Dluh na obyvatele 2025 0 Kč 1. z 6 247 32 486 Kč 5 914. z 6 247 −32 486 5 825 Kč

Graf vývoje: Dluh na obyvatele

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Podíl dotací 2025 4,1 % 5 127. z 6 253 17,8 % 1 643. z 6 253 −13,7 18,9 %

Graf vývoje: Podíl dotací

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
EU projekty na ob. 2023 232 Kč 5 306. z 6 254 14 592 Kč 2 991. z 6 254 −14 360 79 370 Kč
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Příjmy na obyvatele 2025 31 396 Kč 3 949. z 6 253 47 226 Kč 1 063. z 6 253 −15 830 48 930 Kč

Graf vývoje: Příjmy na obyvatele

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Výdaje na obyvatele 2025 19 820 Kč 5 619. z 6 253 38 091 Kč 2 274. z 6 253 −18 271 47 568 Kč

Graf vývoje: Výdaje na obyvatele

Práce a ekonomika

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Nezaměstnanost 2026-08 3,38 % 1 831. z 6 254 1,92 % 454. z 6 254 +1,46 1,8× 5,05 %

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Uchazeči o práci 2026-08 12 2 810. z 6 258 7 1 682. z 6 258 +5 1,7×

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Uchazeči o práci 2024 15 3 624. z 6 093 6 1 724. z 6 093 +9 2,5×

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Nezaměstnanost 2024 3,43 % 3 140. z 6 073 1,65 % 689. z 6 073 +1,78 2,1×

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Uchazečů na místo 2020 vs. 2024 7,5 3,0 1 565. z 3 296 +4,5 2,5×

Firmy a organizace

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Registrovaných 2025 96 subjektů 3 225. z 6 257 157 subjektů 2 165. z 6 257 −61

Graf vývoje: Registrovaných

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Aktivních 2025 58 subjektů 3 294. z 6 257 101 subjektů 2 089. z 6 257 −43

Graf vývoje: Aktivních

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Podíl aktivních 2025 60,4 % 3 896. z 6 257 64,3 % 2 420. z 6 257 −3,9 61,6 %

Graf vývoje: Podíl aktivních

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Subjektů 2026-08 97 3 228. z 6 249 156 2 199. z 6 249 −59
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Subjektů na 100 ob. 2026-07 17,4 5 630. z 6 246 26,0 1 400. z 6 246 −8,6 17,1

Graf vývoje: Subjektů na 100 ob.

Nemovitosti a výstavba

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Adresních míst 2026-08 311 2 261. z 6 258 356 1 956. z 6 258 −45
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Čísel evidenčních 2026-08 94 886. z 6 258 11 2 864. z 6 258 +83 8,5×
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Domů při sčítání 2011 188 2 716. z 6 252 322 1 495. z 6 252 −134

Graf vývoje: Domů při sčítání

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Obydlených bytů 2021 195 2 731. z 6 255 230 2 338. z 6 255 −35
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Dálkové vytápění 2021 42 2 735. z 6 243 44 2 647. z 6 243 −2
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Vlastní kotel 2021 101 2 725. z 6 254 132 2 129. z 6 254 −31
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Kamna 2021 32 1 916. z 6 254 27 2 276. z 6 254 +5 1,2×
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Voda z vodovodu 2021 153 2 685. z 6 081 160 2 584. z 6 081 −7
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Bez vodovodu 2021 1 2 688. z 6 254 2 4 072. z 6 254 −1
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Plyn ze sítě 2021 1 4 455. z 6 254 64 3 060. z 6 254 −63
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Dokončené byty 2024 1 2 588. z 6 258 0 3 913. z 6 258 +1

Graf vývoje: Dokončené byty

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Byty v bytových domech 2024 0 134. z 6 258 0 134. z 6 258 0
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Byty v rodinných domech 2024 1 2 417. z 6 258 0 3 784. z 6 258 +1

Graf vývoje: Byty v rodinných domech

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Bytů na 1 000 ob. 2024 1,81 3 016. z 6 254 0,00 3 913. z 6 254 +1,81 2,78

Graf vývoje: Bytů na 1 000 ob.

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Čísla evidenční 2026-08 30,2 % 637. z 6 256 3,1 % 3 502. z 6 256 +27,1 9,8× 13,4 %

Školství

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Vysokoškoláků 2021 41 2 972. z 6 254 43 2 885. z 6 254 −2
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
S maturitou 2021 128 2 682. z 6 254 153 2 318. z 6 254 −25
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Jen základní 2021 58 2 752. z 6 254 58 2 752. z 6 254 0
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Podíl VŠ 2021 9,2 % 4 179. z 6 254 8,5 % 4 553. z 6 254 +0,6 1,1×
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Míst v MŠ 2026-09 30 2 422. z 6 258 28 2 581. z 6 258 +2 1,1×
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Míst v ZŠ 2026-09 0 2 620. z 6 258 0 2 620. z 6 258 0
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Míst na SŠ 2026-09 0 410. z 6 258 0 410. z 6 258 0
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
ZUŠ 2026-09 0 1 190. z 6 258 0 1 190. z 6 258 0
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Mateřské školy 2024 1 298. z 6 258 1 298. z 6 258 0
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Dětí v mateřských školách 2024 20 2 974. z 6 258 26 2 347. z 6 258 −6

Graf vývoje: Dětí v mateřských školách

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Základní školy 2024 0 2 608. z 6 258 0 2 608. z 6 258 0

Zdravotnictví

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Zdravotnická zařízení 2026 0 2 147. z 6 258 2 1 075. z 6 258 −2
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Praktičtí lékaři 2026 0 1 699. z 6 258 0 1 699. z 6 258 0
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Lékárny 2026 0 793. z 6 258 0 793. z 6 258 0
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Dětští lékaři 2026 0 865. z 6 258 0 865. z 6 258 0
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Zubní lékaři 2026 0 1 019. z 6 258 1 403. z 6 258 −1
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Gynekologové 2026 0 566. z 6 258 0 566. z 6 258 0
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Dětští lékaři na 10 000 ob. 2026 0,0 865. z 6 254 0,0 865. z 6 254 0
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Gynekologové na 10 000 ob. 2026 0,0 566. z 6 254 0,0 566. z 6 254 0
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Lékárny na 10 000 ob. 2026 0,0 793. z 6 254 0,0 793. z 6 254 0
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Praktici na 10 000 ob. 2026 0,0 1 699. z 6 254 0,0 1 699. z 6 254 0
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Zubaři na 10 000 ob. 2026 0,0 1 019. z 6 254 16,7 47. z 6 254 −16,7

Volby a politika

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Účast - sněmovna 2025 69,4 % 4 529. z 6 254 72,4 % 3 235. z 6 254 −3,0 69,0 %

Graf vývoje: Účast - sněmovna

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Účast - prezident 2023 70,4 % 4 511. z 6 254 72,6 % 3 612. z 6 254 −2,2 70,3 %

Graf vývoje: Účast - prezident

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Účast - kraje 2024 35,1 % 3 426. z 6 253 37,4 % 2 587. z 6 253 −2,3 33,3 %

Graf vývoje: Účast - kraje

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Účast - obce 2026 36,5 % 5 992. z 6 249 60,7 % 2 968. z 6 249 −24,2 48,1 %

Graf vývoje: Účast - obce

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Účast - Evropa 2024 39,7 % 2 695. z 6 254 36,0 % 4 124. z 6 254 +3,7 1,1× 36,8 %

Graf vývoje: Účast - Evropa

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Účast - Senát 2026 20,6 % 1 421. z 2 184 15,2 % 1 924. z 2 184 +5,4 1,4× -

Sociální situace

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Osob v exekuci 2026-09 31 4 307. z 6 101 26 4 026. z 6 101 +5 1,2×
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Exekucí 2026-09 179 4 570. z 6 101 140 4 180. z 6 101 +39 1,3×
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Index soc. vyloučení 2024 3 b. 3 950. z 6 258 0 b. 1. z 6 258 +3 -

Graf vývoje: Index soc. vyloučení

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Zařízení soc. služeb 2024 0 702. z 6 258 0 702. z 6 258 0
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Domovy pro seniory 2024 0 373. z 6 258 0 373. z 6 258 0
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
V exekuci na 1 000 ob. 2026-09 55,8 ‰ 4 935. z 6 101 43,4 ‰ 4 200. z 6 101 +12,3 1,3× 76,0 ‰

Doprava

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Vyjíždějící 2021 274 osob 2 399. z 6 258 227 osob 2 859. z 6 258 +47 1,2×
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Vyjíždějící za prací 2021 186 osob 2 590. z 6 258 153 osob 3 029. z 6 258 +33 1,2×
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Přijíždějící 2021 29 osob 3 346. z 6 258 37 osob 3 066. z 6 258 −8
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Saldo dojížďky 2021 -245 osob 4 691. z 6 258 -190 osob 4 116. z 6 258 −55 1,3×
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Pracují v obci 2021 40 osob 3 170. z 6 258 116 osob 1 736. z 6 258 −76

Internet

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Adres se 100 Mbit/s 2025 311 1 529. z 6 258 256 1 827. z 6 258 +55 1,2×

Graf vývoje: Adres se 100 Mbit/s

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Pokrytí 100 Mbit/s 2025 100,0 % 91. z 6 256 71,9 % 3 472. z 6 256 +28,1 1,4× 73,4 %

Graf vývoje: Pokrytí 100 Mbit/s

Cestovní ruch

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Kulturní památky 2026 1 3 761. z 6 252 10 693. z 6 252 −9
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Národní kulturní památky 2026 0 309. z 6 252 1 45. z 6 252 −1
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Ubytovací zařízení 2021 vs. 2025 1 2 744. z 2 067 −1

Životní prostředí

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Památné stromy 2026 2 869. z 6 258 0 2 264. z 6 258 +2
Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Odpad na obyvatele 2024 462 kg 4 772. z 6 254 428 kg 4 319. z 6 254 +34 1,1× 414 kg

Graf vývoje: Odpad na obyvatele

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Směsný na obyvatele 2024 238 kg 5 010. z 6 254 301 kg 5 851. z 6 254 −63 205 kg

Graf vývoje: Směsný na obyvatele

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl Česko
Tříděný na obyvatele 2024 112 kg 604. z 6 254 64 kg 3 064. z 6 254 +48 1,8× 69 kg

Graf vývoje: Tříděný na obyvatele

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Komunální odpad 2024 255,6 t 4 013. z 6 258 253,7 t 3 992. z 6 258 +2,0

Graf vývoje: Komunální odpad

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Směsný odpad 2024 131,7 t 4 075. z 6 258 178,5 t 4 672. z 6 258 −46,8

Graf vývoje: Směsný odpad

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Objemný odpad 2024 18,2 t 4 275. z 6 258 6,8 t 2 717. z 6 258 +11,3 2,7×

Graf vývoje: Objemný odpad

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Stavební odpad 2024 0,0 t 3 125. z 6 258 8,5 t 1 292. z 6 258 −8,5

Graf vývoje: Stavební odpad

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Cíl pro třídění 2024 48,6 % 3 067. z 6 258 35,7 % 4 915. z 6 258 +12,9 1,4×

Graf vývoje: Cíl pro třídění

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Tříděný sběr 2024 62,0 t 1 683. z 6 258 37,8 t 2 645. z 6 258 +24,2 1,6×

Graf vývoje: Tříděný sběr

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Papír 2024 12,2 t 2 251. z 6 258 11,9 t 2 299. z 6 258 +0,3

Graf vývoje: Papír

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Plast 2024 10,1 t 3 089. z 6 258 14,4 t 2 314. z 6 258 −4,4

Graf vývoje: Plast

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Sklo 2024 4,7 t 4 001. z 6 258 11,5 t 2 183. z 6 258 −6,8

Graf vývoje: Sklo

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Kov 2024 35,1 t 442. z 6 258 0,0 t 4 843. z 6 258 +35,1

Graf vývoje: Kov

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Bioodpad 2024 41,9 t 2 400. z 6 258 0,1 t 4 789. z 6 258 +41,8 284,9×

Graf vývoje: Bioodpad

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Textil 2024 1,8 t 1 641. z 6 258 0,0 t 3 029. z 6 258 +1,8

Graf vývoje: Textil

Ukazatel Lásenice Pluhův Žďár Rozdíl
Nebezpečný odpad 2024 0,0 t 4 591. z 6 258 1,4 t 795. z 6 258 −1,4

Graf vývoje: Nebezpečný odpad

Co v obcích je

Vybavenost obce Sčítání 2021 Lásenice Pluhův Žďár
Vodovod ano ano
Kanalizace ne ano
Kanalizace s ČOV ano ano
Plyn ne ano
Sběrný dvůr ne ano
Kulturní dům ano ano
Kostel ne ano

Ze 12 sledovaných položek jsou tu ty, které má aspoň jedna z obcí.

Zdroje: přehled datových zdrojů · Rozdíl je prostý rozdíl hodnot, poměr je podíl levé hodnoty k pravé. Graf kreslí jen období, za která máme data obou obcí, a obě čáry mají společnou osu.