Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 2 147 | 2 483 | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 2 147 | 2 483 | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Muži | 1 079 | 1 228 | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 1 068 | 1 255 | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 69,9 ob./km² | 543,9 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 49,7 % | 50,5 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 45,1 let | 43,5 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 24,7 % | 20,1 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 13,8 % | 14,6 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 178,8 | 137,2 | 138,0 | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 61,4 % | 65,3 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 295 | 368 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 1 244 | 1 420 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 473 | 465 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 23,5 % | 20,6 % |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Index stáří | 160,3 | 126,4 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 2 184 | 2 423 | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 2 012 | 2 253 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 2 312 | 2 190 | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Svobodných | 862 | 892 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 733 | 899 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Rozvedených | 266 | 283 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 137 | 171 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Bez víry | 1 082 | 1 187 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Věřících | 245 | 345 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 71 | 85 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | -44 | 81 | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Narození | 11 | 16 | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -14 | -4 | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 73 | 200 | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 8 | 10 | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | -30 | 85 | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 9 | 12 | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 103 | 115 | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 25 | 20 | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 5,0 ‰ | 6,6 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | -20,5 ‰ | 32,6 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 3,6 ‰ | 4,1 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 4,0 ‰ | 4,9 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 11,4 ‰ | 8,3 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 30,69 km² | 4,57 km² | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 48,4 % | 64,5 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 45,2 % | 0,2 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 0,62 % | 1,19 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 0,82 % | 6,60 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Částí obce | 4 | 3 | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 18 353 tis. Kč | 0 tis. Kč | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 15 | 9 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 69 088 886 Kč | 66 774 023 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 52 732 tis. Kč | 53 731 tis. Kč | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 10 300 tis. Kč | 18 862 tis. Kč | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 105 955 tis. Kč | 81 378 tis. Kč | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | -14 396 tis. Kč | -11 132 tis. Kč | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 120 352 tis. Kč | 92 510 tis. Kč | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 8 548 Kč | 0 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 9,7 % | 23,2 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 32 179 Kč | 26 892 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 49 350 Kč | 32 774 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 56 056 Kč | 37 257 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 6,07 % | 4,93 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 83 | 80 | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 40 | 58 | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 2,70 % | 3,50 % | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 3,6 | 5,3 | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 348 subjektů | 645 subjektů | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 172 subjektů | 321 subjektů | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 49,4 % | 49,8 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Subjektů | 347 | 655 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 16,2 | 26,4 | 17,1 | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Adresních míst | 637 | 705 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 52 | 31 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 504 | 492 | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 953 | 961 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 556 | 459 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 236 | 329 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Kamna | 59 | 56 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 749 | 867 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 7 | 2 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 409 | 652 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 3 | 8 | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 0 | 0 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 3 | 7 | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 1,37 | 3,33 | 2,78 | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 8,2 % | 4,4 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 59 | 225 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| S maturitou | 382 | 602 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Jen základní | 353 | 236 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 3,4 % | 11,9 % |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 84 | 81 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 300 | 200 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| ZUŠ | 1 | 1 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Mateřské školy | 1 | 2 | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 67 | 70 | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Žáků základních škol | 190 | 199 | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Základní školy | 1 | 1 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 0 | 4 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 0 | 2 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Lékárny | 0 | 0 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 0 | 1 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Gynekologové | 0 | 0 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 0,0 | 4,0 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 0,0 | 8,1 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 54,7 % | 66,8 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 59,7 % | 67,7 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 24,4 % | 33,7 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 50,1 % | 51,5 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 27,2 % | 32,9 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 12,9 % | 24,1 % | - |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 237 | 113 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Exekucí | 1 266 | 556 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 6 b. | 3 b. | - | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 1 | 0 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 0 | 0 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 110,4 ‰ | 45,5 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 607 osob | 979 osob |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 529 osob | 771 osob |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 64 osob | 295 osob |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | -543 osob | -684 osob |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 401 osob | 280 osob |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 539 | 675 | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 84,6 % | 95,7 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 3 | 2 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 0 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Ubytovací zařízení | 1 | 3 | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Památné stromy | 7 | 0 |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 272 kg | 433 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 127 kg | 164 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 99 kg | 97 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 595,9 t | 1 039,3 t | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 278,2 t | 394,9 t | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 66,6 t | 267,7 t | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 2,1 t | 9,6 t | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 49,4 % | 39,7 % | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 217,2 t | 232,7 t | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Papír | 36,6 t | 113,2 t | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Plast | 45,1 t | 65,4 t | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 28,8 t | 52,3 t | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Kov | 106,6 t | 1,8 t | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 6,2 t | 131,4 t | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Textil | 9,3 t | 7,6 t | |
| Ukazatel | Luby | Velká Hleďsebe | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 0,0 t | 0,3 t | |
| Vybavenost obce | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace | ano | ano |
| Kanalizace s ČOV | ano | ano |
| Plyn | ano | ano |
| Sběrný dvůr | ano | ano |
| Kino | ano | ne |
| Kulturní dům | ano | ano |
| Středisko volného času | ano | ne |
| Kostel | ano | ano |
| Zařízení sociálních služeb | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Domovy se zvláštním režimem | 1 | - |
| Chráněná příroda | Luby | Velká Hleďsebe |
|---|---|---|
| Geopark |
|
|
| Obvod ORP | Cheb | Mariánské Lázně |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 52,7 % | 57,9 % |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 4,6 nocí | 4,1 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 47,2 % | 54,3 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 19,4 | 57,8 |