Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 167 | 171 | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 167 | 171 | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Muži | 85 | 91 | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 82 | 80 | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 56,9 ob./km² | 6,8 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 49,1 % | 46,8 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 41,9 let | 46,7 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 22,2 % | 21,1 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 15,6 % | 8,8 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 142,3 | 240,0 | 138,0 | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 62,3 % | 70,2 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 23 | 20 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 96 | 124 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 32 | 36 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 21,2 % | 20,0 % |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Index stáří | 139,1 | 180,0 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 163 | 167 | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 151 | 180 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 174 | 175 | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Svobodných | 67 | 77 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 58 | 69 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Rozvedených | 12 | 22 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 14 | 12 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Bez víry | 38 | 92 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Věřících | 52 | 40 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 16 | 8 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | 6 | -17 | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Narození | 3 | 0 | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | 1 | -1 | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 9 | 8 | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 0 | 0 | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | 5 | -16 | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 2 | 1 | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 4 | 24 | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 2 | 1 | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 18,4 ‰ | 0,0 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | 35,9 ‰ | -99,4 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 0,0 ‰ | 0,0 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 12,3 ‰ | 5,8 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 12,3 ‰ | 6,0 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 2,93 km² | 25,08 km² | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 92,2 % | 14,1 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 1,0 % | 81,6 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 0,35 % | 0,24 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 1,64 % | 0,30 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Částí obce | 1 | 3 | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 0 tis. Kč | 0 tis. Kč | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 2 | 11 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 3 490 609 Kč | 17 085 323 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 3 706 tis. Kč | 11 928 tis. Kč | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 457 tis. Kč | 13 925 tis. Kč | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 4 714 tis. Kč | 29 987 tis. Kč | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | 989 tis. Kč | 1 474 tis. Kč | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 3 725 tis. Kč | 28 513 tis. Kč | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 0 Kč | 0 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 9,7 % | 46,4 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 20 902 Kč | 99 914 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 28 228 Kč | 175 363 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 22 307 Kč | 166 743 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 3,85 % | 4,17 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 4 | 5 | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 2 | 2 | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 2,04 % | 1,74 % | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 31 subjektů | 118 subjektů | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 19 subjektů | 78 subjektů | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 61,3 % | 66,1 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Subjektů | 31 | 119 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 18,6 | 69,6 | 17,1 | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Adresních míst | 67 | 326 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 0 | 185 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 59 | 67 | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 54 | 61 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 13 | 17 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 29 | 21 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Kamna | 7 | 11 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 37 | 49 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 0 | 0 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 41 | 4 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 0 | 1 | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 0 | 0 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 0 | 1 | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 0,00 | 5,32 | 2,78 | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 0,0 % | 56,7 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 12 | 27 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| S maturitou | 38 | 67 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Jen základní | 24 | 13 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 9,4 % | 16,9 % |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| ZUŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Mateřské školy | 0 | 0 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 0 | 0 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Základní školy | 0 | 0 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 0 | 0 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Lékárny | 0 | 0 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Gynekologové | 0 | 0 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 72,5 % | 84,7 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 70,0 % | 92,6 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 27,0 % | 43,2 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 75,0 % | 59,5 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 34,1 % | 52,7 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 23,6 % | 16,8 % | - |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 6 | 6 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Exekucí | 20 | 41 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 0 b. | 1 b. | - | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 0 | 0 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 0 | 0 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 35,9 ‰ | 35,1 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 76 osob | 48 osob |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 57 osob | 29 osob |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 2 osob | 78 osob |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | -74 osob | 30 osob |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 7 osob | 69 osob |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 66 | 49 | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 98,5 % | 15,0 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 0 | 2 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 0 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Památné stromy | 0 | 3 |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 653 kg | 812 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 249 kg | 498 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 177 kg | 212 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 105,1 t | 152,7 t | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 40,1 t | 93,6 t | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 2,3 t | 3,7 t | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Stavební odpad | 0,0 t | 0,0 t |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 66,2 % | 36,5 % | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 28,6 t | 39,8 t | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Papír | 5,8 t | 9,1 t | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Plast | 2,6 t | 13,7 t | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 2,9 t | 16,0 t | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Kov | 17,2 t | 1,0 t | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 33,9 t | 15,3 t | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Textil | 0,0 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Nahošovice | Ostružná | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 0,3 t | 0,3 t | |
| Vybavenost obce | Nahošovice | Ostružná |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace | ano | ne |
| Kanalizace s ČOV | ne | ano |
| Plyn | ano | ano |
| Kostel | ano | ano |
| Obvod ORP | Přerov | Jeseník |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 53,0 % | 52,8 % |
| Naděje dožití při narození - muži | 75,9 let | 73,7 let |
| Naděje dožití při narození - ženy | 81,9 let | 80,5 let |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 1,9 nocí | 3,9 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 32,3 % | 7,6 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 0,8 | 16,5 |
| Okres | okres Přerov | okres Jeseník |
|---|---|---|
| Průměrný věk matky při narození prvního dítěte | 28,8 let | 28,1 let |
| OSVČ s hlavní činností na 1 000 obyvatel | 46,3 | 60,3 |
| Kupní cena rodinných domů za m² | 39 017 Kč/m² | 38 628 Kč/m² |
| Kupní cena bytů za m² | 49 550 Kč/m² | 39 625 Kč/m² |
| Průměrný starobní důchod | 21 210 Kč | 20 327 Kč |
| Starobní důchodci na 100 obyvatel | 24,3 % | 26,1 % |