Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 4 528 | 4 088 | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 4 528 | 4 088 | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Muži | 2 222 | 2 048 | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 2 306 | 2 040 | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 460,5 ob./km² | 410,6 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 50,9 % | 49,9 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 34,7 let | 38,7 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 7,8 % | 11,9 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 24,1 % | 18,0 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 32,4 | 65,8 | 138,0 | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 68,1 % | 70,1 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 1 036 | 985 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 2 595 | 2 901 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 286 | 496 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 7,3 % | 11,3 % |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Index stáří | 27,6 | 50,4 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 4 453 | 4 065 | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 3 917 | 4 382 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 2 024 | 2 655 | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Svobodných | 1 896 | 1 992 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 1 602 | 1 854 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Rozvedených | 316 | 392 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 84 | 130 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Bez víry | 2 103 | 2 444 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Věřících | 661 | 713 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 103 | 92 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | 124 | -9 | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Narození | 47 | 26 | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | 32 | 12 | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 336 | 193 | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 12 | 10 | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | 92 | -21 | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 22 | 16 | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 244 | 214 | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 15 | 14 | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 10,6 ‰ | 6,4 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | 27,4 ‰ | -2,2 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 2,7 ‰ | 2,5 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 5,0 ‰ | 4,0 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 3,4 ‰ | 3,4 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 9,83 km² | 9,96 km² | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 83,8 % | 73,9 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 0,0 % | 8,6 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 0,14 % | 1,81 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 3,93 % | 4,03 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Částí obce | 2 | 4 | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 0 tis. Kč | 19 800 tis. Kč | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 15 | 31 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 184 656 991 Kč | 513 554 974 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 124 584 tis. Kč | 98 265 tis. Kč | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 17 401 tis. Kč | 8 607 tis. Kč | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 148 800 tis. Kč | 122 482 tis. Kč | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | 3 487 tis. Kč | -1 018 tis. Kč | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 145 313 tis. Kč | 123 500 tis. Kč | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 0 Kč | 4 843 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 11,7 % | 7,0 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 40 781 Kč | 125 625 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 32 862 Kč | 29 961 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 32 092 Kč | 30 210 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 2,40 % | 2,69 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 79 | 82 | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 34 | 47 | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 1,01 % | 1,67 % | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 1,0 | 0,8 | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 1 042 subjektů | 1 403 subjektů | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 691 subjektů | 938 subjektů | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 66,3 % | 66,9 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Subjektů | 1 103 | 1 451 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 24,4 | 35,5 | 17,1 | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Adresních míst | 1 237 | 2 386 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 0 | 1 162 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 556 | 929 | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 1 444 | 1 415 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 358 | 256 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 895 | 772 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Kamna | 33 | 100 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 1 286 | 1 017 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 2 | 14 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 1 261 | 623 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 70 | 5 | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 32 | 0 | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 38 | 5 | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 15,89 | 1,22 | 2,78 | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 0,0 % | 48,7 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 723 | 989 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| S maturitou | 1 021 | 1 121 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Jen základní | 275 | 387 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 25,1 % | 29,1 % |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 241 | 177 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 1 180 | 367 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| ZUŠ | 1 | 1 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Mateřské školy | 1 | 2 | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 222 | 139 | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Žáků základních škol | 1 015 | 265 | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Základní školy | 2 | 3 | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 5 | 5 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 3 | 2 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Lékárny | 1 | 0 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 1 | 0 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 1 | 0 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Gynekologové | 0 | 0 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 2,2 | 0,0 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 2,2 | 0,0 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 6,6 | 4,9 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 2,2 | 0,0 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 77,4 % | 75,5 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 79,3 % | 78,2 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 30,7 % | 34,6 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 55,3 % | 58,1 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 37,9 % | 42,7 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 19,2 % | 23,7 % | - |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 69 | 85 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Exekucí | 317 | 343 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 0 b. | 0 b. | - | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 0 | 0 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 0 | 0 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 15,2 ‰ | 20,8 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 1 643 osob | 2 341 osob |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 1 415 osob | 1 581 osob |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 1 673 osob | 1 725 osob |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | 30 osob | -616 osob |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 975 osob | 690 osob |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 1 217 | 2 382 | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 98,4 % | 99,8 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 3 | 3 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 0 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Památné stromy | 0 | 0 |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 301 kg | 595 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 170 kg | 171 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 56 kg | 89 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 1 324,7 t | 2 437,5 t | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 749,9 t | 701,1 t | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 54,2 t | 213,0 t | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 561,2 t | 203,8 t | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 40,7 % | 62,8 % | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 246,8 t | 365,8 t | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Papír | 111,0 t | 151,3 t | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Plast | 89,5 t | 118,9 t | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 46,4 t | 90,6 t | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Kov | 0,0 t | 5,1 t | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 263,6 t | 1 126,4 t | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Textil | 7,7 t | 26,8 t | |
| Ukazatel | Nehvizdy | Zdiby | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 2,6 t | 4,4 t | |
| Vybavenost obce | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace | ano | ne |
| Kanalizace s ČOV | ano | ano |
| Plyn | ano | ano |
| Sběrný dvůr | ano | ano |
| Kulturní dům | ne | ano |
| Kostel | ano | ano |
| Chráněná příroda | Nehvizdy | Zdiby |
|---|---|---|
| Geopark | - |
|