Vložit na web

Němčice nad Hanou vs. Vrbátky

Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.

Němčice nad Hanou Prostějov · Olomoucký kraj 1 000 až 1 999 obyvatel · venkov
Vrbátky Prostějov · Olomoucký kraj 1 000 až 1 999 obyvatel · venkov
Třetí sloupec: hodnota za vybraný celek, jen u podílů a přepočtů.

Obyvatelstvo

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Obyvatel 2025 1 902 782. z 6 258 1 728 865. z 6 258 +174 1,1×

Graf vývoje: Obyvatel

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
K 1. 1. 2026 1 902 782. z 6 258 1 728 865. z 6 258 +174 1,1×

Graf vývoje: K 1. 1.

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Muži 2025 924 807. z 6 258 842 888. z 6 258 +82 1,1×

Graf vývoje: Muži

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Ženy 2025 978 755. z 6 258 886 847. z 6 258 +92 1,1×

Graf vývoje: Ženy

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Hustota 2025 157,7 ob./km² 909. z 6 258 130,3 ob./km² 1 167. z 6 258 +27,4 1,2× 138,4 ob./km²

Graf vývoje: Hustota

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Podíl žen 2025 51,4 % 984. z 6 254 51,3 % 1 073. z 6 254 +0,1 50,8 %

Graf vývoje: Podíl žen

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Průměrný věk 2025 44,5 let 1 720. z 6 254 41,1 let 5 118. z 6 254 +3,4 1,1× 43,3 let

Graf vývoje: Průměrný věk

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Senioři 65+ 2025 23,4 % 1 400. z 6 254 19,3 % 3 947. z 6 254 +4,2 1,2× 20,8 %

Graf vývoje: Senioři 65+

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Děti 0-14 let 2025 14,1 % 4 371. z 6 254 18,8 % 809. z 6 254 −4,7 15,1 %

Graf vývoje: Děti 0-14 let

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Index stáří 2025 166,4 1 442. z 6 249 102,8 4 920. z 6 249 +63,6 1,6× 138,0

Graf vývoje: Index stáří

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Věk 15-64 let 2025 62,5 % 4 061. z 6 254 62,0 % 4 426. z 6 254 +0,5 64,1 %

Graf vývoje: Věk 15-64 let

Věková pyramida

Sčítání 2021
  • Němčice nad Hanou (pruhy)
  • Vrbátky (obrys)
2 % 2 % 4 % 4 % Muži 90+ let: 2 (0,1 %) Ženy 90+ let: 2 (0,1 %) 90+ Muži 85-89 let: 9 (0,5 %) Ženy 85-89 let: 21 (1,1 %) 85-89 Muži 80-84 let: 19 (1,0 %) Ženy 80-84 let: 28 (1,5 %) 80-84 Muži 75-79 let: 34 (1,8 %) Ženy 75-79 let: 57 (3,1 %) 75-79 Muži 70-74 let: 57 (3,1 %) Ženy 70-74 let: 73 (3,9 %) 70-74 Muži 65-69 let: 66 (3,6 %) Ženy 65-69 let: 79 (4,3 %) 65-69 Muži 60-64 let: 51 (2,8 %) Ženy 60-64 let: 52 (2,8 %) 60-64 Muži 55-59 let: 55 (3,0 %) Ženy 55-59 let: 58 (3,1 %) 55-59 Muži 50-54 let: 76 (4,1 %) Ženy 50-54 let: 67 (3,6 %) 50-54 Muži 45-49 let: 84 (4,5 %) Ženy 45-49 let: 76 (4,1 %) 45-49 Muži 40-44 let: 62 (3,3 %) Ženy 40-44 let: 64 (3,5 %) 40-44 Muži 35-39 let: 52 (2,8 %) Ženy 35-39 let: 43 (2,3 %) 35-39 Muži 30-34 let: 52 (2,8 %) Ženy 30-34 let: 48 (2,6 %) 30-34 Muži 25-29 let: 65 (3,5 %) Ženy 25-29 let: 53 (2,9 %) 25-29 Muži 20-24 let: 44 (2,4 %) Ženy 20-24 let: 45 (2,4 %) 20-24 Muži 15-19 let: 42 (2,3 %) Ženy 15-19 let: 51 (2,8 %) 15-19 Muži 10-14 let: 63 (3,4 %) Ženy 10-14 let: 51 (2,8 %) 10-14 Muži 5-9 let: 35 (1,9 %) Ženy 5-9 let: 39 (2,1 %) 5-9 Muži 0-4 let: 40 (2,2 %) Ženy 0-4 let: 39 (2,1 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel každé obce po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Kde obrys přečnívá pruh, má Vrbátky v té skupině větší podíl lidí než Němčice nad Hanou. Obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Dětí 0-14 let 2021 267 930. z 6 254 351 685. z 6 254 −84
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Ve věku 15-64 2021 1 140 788. z 6 254 1 040 876. z 6 254 +100 1,1×
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Ve věku 65+ 2021 447 612. z 6 254 323 857. z 6 254 +124 1,4×
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Podíl seniorů 2021 24,1 % 1 046. z 6 254 18,8 % 4 022. z 6 254 +5,3 1,3×
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Index stáří 2021 167,4 1 038. z 6 252 92,0 5 011. z 6 252 +75,4 1,8×
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Střední stav 2025 1 905 778. z 6 258 1 721 866. z 6 258 +184 1,1×

Graf vývoje: Střední stav

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Sčítání 2021 2021 1 854 760. z 6 254 1 714 836. z 6 254 +140 1,1×
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Obyvatel při sčítání 2011 2 026 663. z 6 250 1 674 830. z 6 250 +352 1,2×

Graf vývoje: Obyvatel při sčítání

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Svobodných 2021 756 780. z 6 254 760 775. z 6 254 −4
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Ženatých a vdaných 2021 754 788. z 6 254 664 894. z 6 254 +90 1,1×
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Rozvedených 2021 182 761. z 6 254 171 808. z 6 254 +11 1,1×
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Ovdovělých 2021 157 603. z 6 254 116 832. z 6 254 +41 1,4×
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Bez víry 2021 612 1 080. z 6 254 777 839. z 6 254 −165
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Věřících 2021 632 535. z 6 254 439 785. z 6 254 +193 1,4×
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Římských katolíků 2021 298 427. z 6 254 152 879. z 6 254 +146 2,0×
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Přírůstek obyvatel 2025 -16 5 680. z 6 258 -1 3 463. z 6 258 −15 16,0×

Graf vývoje: Přírůstek obyvatel

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Narození 2025 14 730. z 6 258 13 791. z 6 258 +1 1,1×

Graf vývoje: Narození

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Přirozený přírůstek 2025 -7 5 290. z 6 258 1 927. z 6 258 −8

Graf vývoje: Přirozený přírůstek

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Přistěhovalí 2025 39 1 347. z 6 258 29 1 774. z 6 258 +10 1,3×

Graf vývoje: Přistěhovalí

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Rozvody 2024 2 5 −3

Graf vývoje: Rozvody

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Saldo migrace 2025 -9 5 578. z 6 258 -2 4 335. z 6 258 −7 4,5×

Graf vývoje: Saldo migrace

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Sňatky 2024 7 7 0

Graf vývoje: Sňatky

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Vystěhovalí 2025 48 940. z 6 258 31 1 435. z 6 258 +17 1,5×

Graf vývoje: Vystěhovalí

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Zemřelí 2025 21 678. z 6 258 12 1 223. z 6 258 +9 1,8×

Graf vývoje: Zemřelí

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Porodnost 2025 7,3 ‰ 2 694. z 6 254 7,6 ‰ 2 490. z 6 254 −0,2 7,1 ‰

Graf vývoje: Porodnost

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Přírůstek na 1 000 2025 -8,4 ‰ 4 419. z 6 254 -0,6 ‰ 3 477. z 6 254 −7,8 14,5× 0,6 ‰

Graf vývoje: Přírůstek na 1 000

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Rozvody na 1 000 ob. 2024 1,0 ‰ 2,8 ‰ −1,8 1,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Rozvody na 1 000 ob.

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Sňatky na 1 000 ob. 2024 3,6 ‰ 4,0 ‰ −0,3 3,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Sňatky na 1 000 ob.

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Úmrtnost 2025 11,0 ‰ 2 338. z 6 254 7,0 ‰ 4 406. z 6 254 +4,1 1,6× 10,4 ‰

Graf vývoje: Úmrtnost

Obce a území

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Rozloha 2025 12,06 km² 1 996. z 6 258 13,26 km² 1 740. z 6 258 −1,20

Graf vývoje: Rozloha

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Zemědělská půda 2025 80,9 % 1 082. z 6 258 89,7 % 221. z 6 258 −8,8 53,1 %

Graf vývoje: Zemědělská půda

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Lesy 2025 0,4 % 5 956. z 6 258 0,3 % 5 992. z 6 258 +0,1 1,3× 34,0 %

Graf vývoje: Lesy

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Vodní plochy 2025 1,46 % 2 318. z 6 258 0,67 % 4 318. z 6 258 +0,80 2,2× 2,18 %

Graf vývoje: Vodní plochy

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Zastavěno 2025 2,58 % 901. z 6 258 2,29 % 1 205. z 6 258 +0,29 1,1× 1,73 %

Graf vývoje: Zastavěno

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Částí obce 2025 1 2 654. z 6 258 3 1 097. z 6 258 −2

Graf vývoje: Částí obce

Veřejné finance

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Dluh obce 2025 0 tis. Kč 1. z 6 247 0 tis. Kč 1. z 6 247 0

Graf vývoje: Dluh obce

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Projekty EU 2014-2020 2023 15 548. z 6 258 8 1 101. z 6 258 +7 1,9×
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Výdaje projektů EU 2023 148 965 226 Kč 631. z 6 258 89 529 184 Kč 937. z 6 258 +59 436 042 1,7× 600 469 124 785 Kč
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Daňové příjmy 2025 72 692 tis. Kč 502. z 6 253 43 969 tis. Kč 878. z 6 253 +28 723 1,7×

Graf vývoje: Daňové příjmy

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Dotace 2025 34 138 tis. Kč 350. z 6 253 17 352 tis. Kč 634. z 6 253 +16 786 2,0×

Graf vývoje: Dotace

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Příjmy rozpočtu 2025 121 644 tis. Kč 445. z 6 253 67 269 tis. Kč 846. z 6 253 +54 375 1,8×

Graf vývoje: Příjmy rozpočtu

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Saldo rozpočtu 2025 -10 724 tis. Kč 5 666. z 6 253 9 452 tis. Kč 444. z 6 253 −20 176

Graf vývoje: Saldo rozpočtu

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Výdaje rozpočtu 2025 132 368 tis. Kč 438. z 6 253 57 817 tis. Kč 1 004. z 6 253 +74 551 2,3×

Graf vývoje: Výdaje rozpočtu

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Dluh na obyvatele 2025 0 Kč 1. z 6 247 0 Kč 1. z 6 247 0 5 825 Kč

Graf vývoje: Dluh na obyvatele

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Podíl dotací 2025 28,1 % 808. z 6 253 25,8 % 942. z 6 253 +2,3 1,1× 18,9 %

Graf vývoje: Podíl dotací

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
EU projekty na ob. 2023 78 320 Kč 1 022. z 6 254 51 811 Kč 1 455. z 6 254 +26 509 1,5× 79 370 Kč
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Příjmy na obyvatele 2025 63 956 Kč 415. z 6 253 38 929 Kč 2 074. z 6 253 +25 027 1,6× 48 930 Kč

Graf vývoje: Příjmy na obyvatele

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Výdaje na obyvatele 2025 69 594 Kč 434. z 6 253 33 459 Kč 3 029. z 6 253 +36 135 2,1× 47 568 Kč

Graf vývoje: Výdaje na obyvatele

Práce a ekonomika

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Nezaměstnanost 2026-08 5,89 % 5 022. z 6 254 4,86 % 4 010. z 6 254 +1,03 1,2× 5,05 %

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Uchazeči o práci 2026-08 73 5 655. z 6 258 54 5 455. z 6 258 +19 1,4×

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Uchazeči o práci 2024 47 5 346. z 6 093 24 4 565. z 6 093 +23 2,0×

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Nezaměstnanost 2024 3,53 % 3 291. z 6 073 2,22 % 1 358. z 6 073 +1,31 1,6×

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Uchazečů na místo 2024 7,8 2 535. z 3 296 4,0 1 853. z 3 296 +3,8 2,0×

Graf vývoje: Uchazečů na místo

Firmy a organizace

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Registrovaných 2025 337 subjektů 983. z 6 257 299 subjektů 1 109. z 6 257 +38 1,1×

Graf vývoje: Registrovaných

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Aktivních 2025 198 subjektů 1 033. z 6 257 186 subjektů 1 090. z 6 257 +12 1,1×

Graf vývoje: Aktivních

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Podíl aktivních 2025 58,8 % 4 391. z 6 257 62,2 % 3 253. z 6 257 −3,5 61,6 %

Graf vývoje: Podíl aktivních

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Subjektů 2026-08 330 1 004. z 6 249 303 1 103. z 6 249 +27 1,1×
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Subjektů na 100 ob. 2026-07 17,4 5 630. z 6 246 17,5 5 598. z 6 246 −0,2 17,1

Graf vývoje: Subjektů na 100 ob.

Nemovitosti a výstavba

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Adresních míst 2026-08 633 976. z 6 258 673 900. z 6 258 −40
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Čísel evidenčních 2026-08 10 2 955. z 6 258 53 1 406. z 6 258 −43
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Domů při sčítání 2011 543 771. z 6 252 559 734. z 6 252 −16

Graf vývoje: Domů při sčítání

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Obydlených bytů 2021 730 718. z 6 255 611 880. z 6 255 +119 1,2×
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Dálkové vytápění 2021 250 661. z 6 243 130 1 119. z 6 243 +120 1,9×
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Vlastní kotel 2021 365 702. z 6 254 350 747. z 6 254 +15
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Kamna 2021 63 856. z 6 254 63 856. z 6 254 0
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Voda z vodovodu 2021 620 706. z 6 081 456 973. z 6 081 +164 1,4×
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Bez vodovodu 2021 2 4 072. z 6 254 4 5 213. z 6 254 −2
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Plyn ze sítě 2021 624 543. z 6 254 513 648. z 6 254 +111 1,2×
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Dokončené byty 2024 0 3 913. z 6 258 7 556. z 6 258 −7

Graf vývoje: Dokončené byty

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Byty v bytových domech 2024 0 134. z 6 258 0 134. z 6 258 0

Graf vývoje: Byty v bytových domech

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Byty v rodinných domech 2024 0 3 784. z 6 258 7 414. z 6 258 −7

Graf vývoje: Byty v rodinných domech

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Bytů na 1 000 ob. 2024 0,00 3 913. z 6 254 4,05 1 668. z 6 254 −4,05 2,78

Graf vývoje: Bytů na 1 000 ob.

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Čísla evidenční 2026-08 1,6 % 4 106. z 6 256 7,9 % 2 387. z 6 256 −6,3 13,4 %

Školství

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Vysokoškoláků 2021 162 971. z 6 254 178 884. z 6 254 −16
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
S maturitou 2021 418 857. z 6 254 397 907. z 6 254 +21 1,1×
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Jen základní 2021 195 822. z 6 254 185 879. z 6 254 +10 1,1×
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Podíl VŠ 2021 10,2 % 3 558. z 6 254 13,1 % 1 948. z 6 254 −2,9
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Míst v MŠ 2026-09 100 683. z 6 258 121 532. z 6 258 −21
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Míst v ZŠ 2026-09 600 385. z 6 258 230 1 173. z 6 258 +370 2,6×
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Míst na SŠ 2026-09 150 358. z 6 258 0 410. z 6 258 +150
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
ZUŠ 2026-09 1 111. z 6 258 1 111. z 6 258 0
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Mateřské školy 2024 1 298. z 6 258 1 298. z 6 258 0
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Dětí v mateřských školách 2024 85 641. z 6 258 98 526. z 6 258 −13

Graf vývoje: Dětí v mateřských školách

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Žáků základních škol 2024 385 428. z 2 607 209 827. z 2 607 +176 1,8×

Graf vývoje: Žáků základních škol

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Základní školy 2024 1 486. z 6 258 1 486. z 6 258 0

Zdravotnictví

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Zdravotnická zařízení 2026 11 338. z 6 258 4 677. z 6 258 +7 2,8×
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Praktičtí lékaři 2026 2 480. z 6 258 2 480. z 6 258 0
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Lékárny 2026 1 303. z 6 258 0 793. z 6 258 +1
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Dětští lékaři 2026 1 243. z 6 258 1 243. z 6 258 0
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Zubní lékaři 2026 2 255. z 6 258 2 255. z 6 258 0
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Gynekologové 2026 0 566. z 6 258 0 566. z 6 258 0
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Dětští lékaři na 10 000 ob. 2026 5,3 274. z 6 254 5,8 248. z 6 254 −0,5
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Gynekologové na 10 000 ob. 2026 0,0 566. z 6 254 0,0 566. z 6 254 0
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Lékárny na 10 000 ob. 2026 5,3 226. z 6 254 0,0 793. z 6 254 +5,3
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Praktici na 10 000 ob. 2026 10,5 786. z 6 254 11,6 667. z 6 254 −1,1
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Zubaři na 10 000 ob. 2026 10,5 174. z 6 254 11,6 130. z 6 254 −1,1

Volby a politika

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Účast - sněmovna 2025 65,8 % 5 502. z 6 254 70,8 % 3 999. z 6 254 −4,9 69,0 %

Graf vývoje: Účast - sněmovna

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Účast - prezident 2023 65,1 % 5 764. z 6 254 73,8 % 3 092. z 6 254 −8,7 70,3 %

Graf vývoje: Účast - prezident

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Účast - kraje 2024 30,1 % 5 138. z 6 253 35,2 % 3 377. z 6 253 −5,1 33,3 %

Graf vývoje: Účast - kraje

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Účast - obce 2026 50,9 % 4 723. z 6 249 58,9 % 3 356. z 6 249 −8,0 48,1 %

Graf vývoje: Účast - obce

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Účast - Evropa 2024 32,4 % 5 279. z 6 254 37,1 % 3 669. z 6 254 −4,7 36,8 %

Graf vývoje: Účast - Evropa

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Účast - Senát 2024 10,6 % 13,1 % −2,6 -

Sociální situace

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Osob v exekuci 2026-09 90 5 461. z 6 101 74 5 335. z 6 101 +16 1,2×
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Exekucí 2026-09 495 5 513. z 6 101 469 5 484. z 6 101 +26 1,1×
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Index soc. vyloučení 2024 5 b. 5 004. z 6 258 4 b. 4 526. z 6 258 +1 1,3× -

Graf vývoje: Index soc. vyloučení

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Zařízení soc. služeb 2024 0 702. z 6 258 0 702. z 6 258 0
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Domovy pro seniory 2024 0 373. z 6 258 0 373. z 6 258 0
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
V exekuci na 1 000 ob. 2026-09 47,3 ‰ 4 474. z 6 101 42,8 ‰ 4 160. z 6 101 +4,5 1,1× 76,0 ‰

Doprava

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Vyjíždějící 2021 659 osob 861. z 6 258 690 osob 819. z 6 258 −31
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Vyjíždějící za prací 2021 549 osob 802. z 6 258 549 osob 802. z 6 258 0
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Přijíždějící 2021 519 osob 577. z 6 258 229 osob 1 100. z 6 258 +290 2,3×
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Saldo dojížďky 2021 -140 osob 3 390. z 6 258 -461 osob 5 717. z 6 258 +321
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Pracují v obci 2021 373 osob 736. z 6 258 325 osob 823. z 6 258 +48 1,1×

Internet

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Adres se 100 Mbit/s 2025 14 5 527. z 6 258 675 623. z 6 258 −661

Graf vývoje: Adres se 100 Mbit/s

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Pokrytí 100 Mbit/s 2025 2,2 % 5 745. z 6 256 100,3 % 50. z 6 256 −98,1 73,4 %

Graf vývoje: Pokrytí 100 Mbit/s

Cestovní ruch

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Kulturní památky 2026 7 993. z 6 252 7 993. z 6 252 0
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Národní kulturní památky 2026 0 309. z 6 252 0 309. z 6 252 0

Životní prostředí

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Památné stromy 2026 0 2 264. z 6 258 1 1 263. z 6 258 −1
Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Odpad na obyvatele 2024 494 kg 5 125. z 6 254 368 kg 3 218. z 6 254 +126 1,3× 414 kg

Graf vývoje: Odpad na obyvatele

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Směsný na obyvatele 2024 196 kg 3 613. z 6 254 182 kg 3 042. z 6 254 +14 1,1× 205 kg

Graf vývoje: Směsný na obyvatele

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl Česko
Tříděný na obyvatele 2024 69 kg 2 535. z 6 254 74 kg 2 123. z 6 254 −5 69 kg

Graf vývoje: Tříděný na obyvatele

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Komunální odpad 2024 948,2 t 5 650. z 6 258 636,3 t 5 331. z 6 258 +311,9 1,5×

Graf vývoje: Komunální odpad

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Směsný odpad 2024 375,3 t 5 562. z 6 258 315,0 t 5 416. z 6 258 +60,4 1,2×

Graf vývoje: Směsný odpad

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Objemný odpad 2024 21,3 t 4 478. z 6 258 123,0 t 5 785. z 6 258 −101,8

Graf vývoje: Objemný odpad

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Stavební odpad 2024 0,0 t 3 125. z 6 258 87,4 t 454. z 6 258 −87,4

Graf vývoje: Stavební odpad

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Cíl pro třídění 2024 54,7 % 2 120. z 6 258 41,8 % 4 083. z 6 258 +12,9 1,3×

Graf vývoje: Cíl pro třídění

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Tříděný sběr 2024 132,7 t 763. z 6 258 127,9 t 799. z 6 258 +4,7

Graf vývoje: Tříděný sběr

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Papír 2024 27,1 t 1 136. z 6 258 49,6 t 636. z 6 258 −22,4

Graf vývoje: Papír

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Plast 2024 40,7 t 782. z 6 258 39,0 t 829. z 6 258 +1,7

Graf vývoje: Plast

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Sklo 2024 63,7 t 363. z 6 258 25,6 t 983. z 6 258 +38,1 2,5×

Graf vývoje: Sklo

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Kov 2024 1,1 t 2 846. z 6 258 13,8 t 1 012. z 6 258 −12,7

Graf vývoje: Kov

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Bioodpad 2024 308,1 t 471. z 6 258 57,4 t 2 039. z 6 258 +250,7 5,4×

Graf vývoje: Bioodpad

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Textil 2024 0,0 t 3 029. z 6 258 3,6 t 934. z 6 258 −3,6

Graf vývoje: Textil

Ukazatel Němčice nad Hanou Vrbátky Rozdíl
Nebezpečný odpad 2024 1,2 t 927. z 6 258 0,0 t 4 591. z 6 258 +1,2 39,6×

Graf vývoje: Nebezpečný odpad

Co v obcích je

Vybavenost obce Sčítání 2021 Němčice nad Hanou Vrbátky
Vodovod ano ano
Kanalizace s ČOV ano ano
Plyn ano ano
Sběrný dvůr ne ano
Dům s pečovatelskou službou ano ano
Kino ano ne
Kulturní dům ano ano
Informační centrum ano ne
Středisko volného času ano ano
Kostel ano ano

Ze 12 sledovaných položek jsou tu ty, které má aspoň jedna z obcí.

Zdroje: přehled datových zdrojů · Rozdíl je prostý rozdíl hodnot, poměr je podíl levé hodnoty k pravé. Graf kreslí jen období, za která máme data obou obcí, a obě čáry mají společnou osu.