Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 845 | 904 | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 845 | 904 | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Muži | 424 | 437 | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 421 | 467 | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 35,2 ob./km² | 238,4 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 49,8 % | 51,7 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 46,0 let | 42,4 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 26,3 % | 19,8 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 13,7 % | 15,3 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 191,4 | 129,7 | 138,0 | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 60,0 % | 64,9 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 119 | 154 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 504 | 549 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 203 | 163 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 24,6 % | 18,8 % |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Index stáří | 170,6 | 105,8 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 850 | 909 | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 826 | 866 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 803 | 907 | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Svobodných | 310 | 350 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 386 | 388 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Rozvedených | 66 | 53 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 59 | 73 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Bez víry | 256 | 196 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Věřících | 356 | 430 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 179 | 255 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | -4 | -14 | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Narození | 5 | 7 | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -4 | 0 | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 16 | 29 | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 1 | 1 | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | 0 | -14 | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 2 | 3 | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 16 | 43 | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 9 | 7 | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 5,9 ‰ | 7,7 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | -4,7 ‰ | -15,5 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 1,2 ‰ | 1,1 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 2,4 ‰ | 3,3 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 10,6 ‰ | 7,7 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 24,01 km² | 3,79 km² | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 23,7 % | 80,6 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 71,6 % | 0,0 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 0,94 % | 1,20 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 0,87 % | 4,96 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Částí obce | 1 | 1 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 0 tis. Kč | 62 737 tis. Kč | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 14 | 2 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 32 918 214 Kč | 2 756 139 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 22 533 tis. Kč | 30 607 tis. Kč | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 1 209 tis. Kč | 2 199 tis. Kč | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 28 367 tis. Kč | 34 870 tis. Kč | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | 7 528 tis. Kč | 12 867 tis. Kč | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 20 839 tis. Kč | 22 002 tis. Kč | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 0 Kč | 69 399 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 4,3 % | 6,3 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 38 956 Kč | 3 049 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 33 570 Kč | 38 573 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 24 662 Kč | 24 339 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 6,90 % | 4,43 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 39 | 28 | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 30 | 21 | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 5,46 % | 3,04 % | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 15,0 | 3,5 | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 204 subjektů | 194 subjektů | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 126 subjektů | 136 subjektů | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 61,8 % | 70,1 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Subjektů | 207 | 197 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 24,5 | 21,8 | 17,1 | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Adresních míst | 810 | 317 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 452 | 0 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 329 | 286 | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 253 | 297 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 44 | 73 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 140 | 183 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Kamna | 33 | 23 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 179 | 273 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 1 | 1 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 180 | 255 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 2 | 0 | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 0 | 0 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 2 | 0 | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 2,36 | 0,00 | 2,78 | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 55,8 % | 0,0 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 87 | 59 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| S maturitou | 200 | 165 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Jen základní | 83 | 122 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 12,3 % | 8,3 % |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 30 | 43 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 60 | 0 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| ZUŠ | 1 | 0 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Mateřské školy | 1 | 1 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 27 | 39 | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Základní školy | 1 | 0 | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 0 | 0 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Lékárny | 0 | 0 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Gynekologové | 0 | 0 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 70,0 % | 74,1 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 71,0 % | 71,7 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 27,8 % | 31,3 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 59,0 % | 65,9 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 32,7 % | 33,9 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 20,8 % | 20,1 % | - |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 15 | 26 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Exekucí | 51 | 177 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 1 b. | 1 b. | - | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 0 | 0 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 0 | 0 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 17,8 ‰ | 28,8 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 320 osob | 418 osob |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 250 osob | 281 osob |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 24 osob | 91 osob |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | -296 osob | -327 osob |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 94 osob | 85 osob |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 790 | 317 | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 97,5 % | 100,0 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 1 | 2 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 0 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Památné stromy | 0 | 0 |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 451 kg | 401 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 353 kg | 165 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 88 kg | 33 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 383,0 t | 367,7 t | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 299,7 t | 151,2 t | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 2,7 t | 19,7 t | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 0,0 t | 52,1 t | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 30,8 % | 59,1 % | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 74,6 t | 30,2 t | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Papír | 13,0 t | 6,8 t | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Plast | 16,8 t | 13,1 t | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 12,0 t | 9,4 t | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Kov | 32,9 t | 0,9 t | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 0,0 t | 166,6 t | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Textil | 5,5 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Radějov | Těmice | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 33,3 t | 0,0 t | |
| Vybavenost obce | Radějov | Těmice |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace | ne | ano |
| Kanalizace s ČOV | ano | ne |
| Plyn | ano | ano |
| Dům s pečovatelskou službou | ne | ano |
| Kulturní dům | ne | ano |
| Informační centrum | ano | ne |
| Kostel | ano | ano |
| Koupaliště | ne | ano |
| Obvod ORP | Veselí nad Moravou | Kyjov |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 38,7 % | 42,5 % |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 2,2 nocí | 2,0 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 17,2 % | 10,5 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 3,0 | 1,4 |