Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 682 | 652 | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 682 | 652 | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Muži | 349 | 335 | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 333 | 317 | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 144,1 ob./km² | 92,7 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 48,8 % | 48,6 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 38,6 let | 40,0 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 14,4 % | 16,4 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 20,4 % | 19,8 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 70,5 | 82,9 | 138,0 | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 65,2 % | 63,8 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 135 | 142 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 414 | 364 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 89 | 102 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 14,0 % | 16,8 % |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Index stáří | 65,9 | 71,8 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 686 | 656 | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 638 | 608 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 569 | 464 | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Svobodných | 290 | 282 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 247 | 241 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Rozvedených | 79 | 52 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 21 | 32 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Bez víry | 334 | 299 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Věřících | 79 | 129 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 20 | 17 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | -5 | -8 | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Narození | 5 | 3 | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -4 | 2 | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 30 | 18 | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 2 | 2 | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | -1 | -10 | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 1 | 3 | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 31 | 28 | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 9 | 1 | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 7,3 ‰ | 4,6 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | -7,3 ‰ | -12,3 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 3,0 ‰ | 3,0 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 1,5 ‰ | 4,6 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 13,1 ‰ | 1,5 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 4,73 km² | 7,03 km² | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 87,8 % | 85,2 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 2,0 % | 0,0 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 2,10 % | 0,69 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 2,59 % | 1,43 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Částí obce | 1 | 2 | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 17 760 tis. Kč | 0 tis. Kč | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 6 | 3 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 9 795 386 Kč | 3 763 706 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 14 367 tis. Kč | 14 103 tis. Kč | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 1 421 tis. Kč | 1 172 tis. Kč | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 17 664 tis. Kč | 17 884 tis. Kč | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | -6 136 tis. Kč | -14 617 tis. Kč | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 23 800 tis. Kč | 32 501 tis. Kč | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 26 041 Kč | 0 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 8,0 % | 6,6 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 14 363 Kč | 5 773 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 25 900 Kč | 27 430 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 34 898 Kč | 49 848 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 7,19 % | 5,53 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 34 | 23 | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 27 | 14 | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 5,52 % | 3,47 % | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 140 subjektů | 181 subjektů | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 92 subjektů | 117 subjektů | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 65,7 % | 64,6 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Subjektů | 145 | 180 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 21,3 | 27,6 | 17,1 | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Adresních míst | 265 | 247 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 1 | 0 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 235 | 169 | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 237 | 224 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 22 | 61 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 106 | 93 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Kamna | 60 | 36 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 25 | 185 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 20 | 4 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 2 | 0 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 0 | 3 | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 0 | 0 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 0 | 3 | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 0,00 | 4,55 | 2,78 | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 0,4 % | 0,0 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 49 | 81 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| S maturitou | 145 | 146 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Jen základní | 61 | 63 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 9,7 % | 17,4 % |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 28 | 0 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| ZUŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Mateřské školy | 1 | 0 | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 26 | 0 | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Základní školy | 0 | 0 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 0 | 0 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Lékárny | 0 | 0 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Gynekologové | 0 | 0 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 72,4 % | 74,4 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 72,5 % | 70,6 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 28,1 % | 32,0 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 33,1 % | 55,7 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 32,8 % | 38,3 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 14,8 % | 21,2 % | - |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 48 | 31 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Exekucí | 266 | 171 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 4 b. | 3 b. | - | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 0 | 0 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 0 | 0 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 70,4 ‰ | 47,5 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 326 osob | 293 osob |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 224 osob | 200 osob |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 5 osob | 54 osob |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | -321 osob | -239 osob |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 33 osob | 57 osob |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 103 | 246 | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 38,9 % | 99,6 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 1 | 4 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 0 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Památné stromy | 0 | 0 |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 365 kg | 383 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 218 kg | 172 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 74 kg | 83 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 251,1 t | 252,9 t | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 149,7 t | 113,5 t | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 10,9 t | 2,3 t | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 28,9 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 42,2 % | 58,4 % | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 50,8 t | 55,0 t | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Papír | 14,7 t | 18,2 t | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Plast | 22,5 t | 17,9 t | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 9,5 t | 17,4 t | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Kov | 4,2 t | 1,5 t | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 6,6 t | 81,0 t | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Textil | 0,0 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Ratenice | Rostoklaty | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 0,3 t | 0,4 t | |
| Vybavenost obce | Ratenice | Rostoklaty |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace s ČOV | ano | ano |
| Kulturní dům | ano | ano |
| Kostel | ano | ano |
| Obvod ORP | Kolín | Český Brod |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 46,2 % | 40,1 % |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 2,0 nocí | 2,1 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 25,0 % | 16,3 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 0,8 | 0,6 |