Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 612 | 547 | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 612 | 547 | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Muži | 328 | 283 | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 284 | 264 | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 26,0 ob./km² | 25,5 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 46,4 % | 48,3 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 41,8 let | 41,6 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 19,3 % | 21,2 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 15,2 % | 18,8 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 126,9 | 112,6 | 138,0 | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 65,5 % | 60,0 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 119 | 113 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 368 | 294 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 113 | 103 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 18,8 % | 20,2 % |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Index stáří | 95,0 | 91,2 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 608 | 551 | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 600 | 510 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 597 | 511 | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Svobodných | 295 | 205 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 186 | 237 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Rozvedených | 71 | 35 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 40 | 33 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Bez víry | 273 | 201 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Věřících | 111 | 140 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 42 | 62 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | 5 | -4 | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Narození | 1 | 2 | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -6 | -3 | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 23 | 7 | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 1 | 1 | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | 11 | -1 | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 3 | 1 | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 12 | 8 | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 7 | 5 | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 1,6 ‰ | 3,6 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | 8,2 ‰ | -7,3 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 1,6 ‰ | 1,8 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 4,9 ‰ | 1,8 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 11,5 ‰ | 9,1 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 23,58 km² | 21,48 km² | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 66,9 % | 51,5 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 27,0 % | 43,7 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 0,85 % | 0,19 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 0,66 % | 0,66 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Částí obce | 1 | 1 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 30 332 tis. Kč | 0 tis. Kč | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 3 | 11 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 40 366 288 Kč | 8 119 465 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 17 417 tis. Kč | 19 229 tis. Kč | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 17 340 tis. Kč | 2 520 tis. Kč | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 38 948 tis. Kč | 24 532 tis. Kč | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | -2 419 tis. Kč | 5 885 tis. Kč | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 41 367 tis. Kč | 18 646 tis. Kč | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 49 562 Kč | 0 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 44,5 % | 10,3 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 65 958 Kč | 14 844 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 63 640 Kč | 44 847 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 67 593 Kč | 34 088 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 7,48 % | 3,35 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 30 | 12 | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 29 | 13 | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 7,11 % | 3,73 % | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 4,8 | 13,0 | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 97 subjektů | 99 subjektů | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 51 subjektů | 74 subjektů | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 52,6 % | 74,7 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Subjektů | 96 | 100 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 15,7 | 18,3 | 17,1 | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Adresních míst | 230 | 261 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 1 | 3 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 211 | 227 | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 231 | 185 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 69 | 34 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 106 | 109 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Kamna | 31 | 27 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 175 | 175 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 3 | 0 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 115 | 86 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 5 | 1 | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 0 | 0 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 5 | 1 | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 8,24 | 1,81 | 2,78 | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 0,4 % | 1,1 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 24 | 49 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| S maturitou | 98 | 105 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Jen základní | 100 | 63 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 5,0 % | 12,3 % |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 28 | 27 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 0 | 250 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| ZUŠ | 0 | 1 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Mateřské školy | 1 | 1 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 19 | 25 | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Základní školy | 0 | 1 | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 0 | 3 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 0 | 2 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Lékárny | 0 | 0 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 0 | 1 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 0 | 1 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Gynekologové | 0 | 0 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 0,0 | 18,3 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 0,0 | 36,6 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 0,0 | 18,3 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 62,1 % | 76,3 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 67,0 % | 74,9 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 23,5 % | 34,3 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 68,3 % | 60,5 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 33,9 % | 34,5 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 10,7 % | 18,2 % | - |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 40 | 11 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Exekucí | 188 | 43 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 6 b. | 0 b. | - | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 0 | 0 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 0 | 0 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 65,4 ‰ | 20,1 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 286 osob | 177 osob |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 190 osob | 136 osob |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 18 osob | 85 osob |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | -268 osob | -92 osob |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 45 osob | 106 osob |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 29 | 70 | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 12,6 % | 26,8 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 22 | 6 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 0 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Památné stromy | 0 | 1 |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 327 kg | 281 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 203 kg | 218 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 38 kg | 52 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 198,4 t | 154,8 t | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 123,2 t | 119,9 t | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 10,8 t | 4,5 t | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 9,1 t | 0,4 t | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 42,1 % | 29,9 % | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 22,9 t | 28,4 t | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Papír | 0,0 t | 7,4 t | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Plast | 10,9 t | 11,9 t | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 5,4 t | 9,0 t | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Kov | 6,7 t | 0,1 t | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 40,8 t | 0,2 t | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Textil | 0,0 t | 1,3 t | |
| Ukazatel | Rychnov na Moravě | Trstěnice | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 0,7 t | 0,5 t | |
| Vybavenost obce | Rychnov na Moravě | Trstěnice |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Plyn | ano | ano |
| Sběrný dvůr | ano | ne |
| Kostel | ano | ano |
| Koupaliště | ano | ne |
| Obvod ORP | Moravská Třebová | Litomyšl |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 62,6 % | 36,3 % |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 2,3 nocí | 2,3 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 21,3 % | 14,9 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 1,2 | 3,9 |