Vložit na web

Sedlec vs. Újezd nade Mží

Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.

Sedlec Plzeň-sever · Plzeňský kraj do 199 obyvatel · venkov
Újezd nade Mží Plzeň-sever · Plzeňský kraj do 199 obyvatel · venkov
Třetí sloupec: hodnota za vybraný celek, jen u podílů a přepočtů.

Obyvatelstvo

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Obyvatel 2025 112 5 732. z 6 258 116 5 687. z 6 258 −4

Graf vývoje: Obyvatel

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
K 1. 1. 2026 112 5 732. z 6 258 116 5 687. z 6 258 −4

Graf vývoje: K 1. 1.

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Muži 2025 59 5 696. z 6 258 68 5 521. z 6 258 −9

Graf vývoje: Muži

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Ženy 2025 53 5 748. z 6 258 48 5 863. z 6 258 +5 1,1×

Graf vývoje: Ženy

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Hustota 2025 18,8 ob./km² 5 642. z 6 258 13,7 ob./km² 5 973. z 6 258 +5,0 1,4× 138,4 ob./km²

Graf vývoje: Hustota

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Podíl žen 2025 47,3 % 5 245. z 6 254 41,4 % 6 205. z 6 254 +5,9 1,1× 50,8 %

Graf vývoje: Podíl žen

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Průměrný věk 2025 38,9 let 5 995. z 6 254 48,0 let 237. z 6 254 −9,1 43,3 let

Graf vývoje: Průměrný věk

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Senioři 65+ 2025 13,4 % 6 027. z 6 254 27,6 % 343. z 6 254 −14,2 20,8 %

Graf vývoje: Senioři 65+

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Děti 0-14 let 2025 18,8 % 809. z 6 254 6,0 % 6 215. z 6 254 +12,7 3,1× 15,1 %

Graf vývoje: Děti 0-14 let

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Index stáří 2025 71,4 5 981. z 6 249 457,1 46. z 6 249 −385,7 138,0

Graf vývoje: Index stáří

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Věk 15-64 let 2025 67,9 % 636. z 6 254 66,4 % 1 155. z 6 254 +1,5 64,1 %

Graf vývoje: Věk 15-64 let

Věková pyramida

Sčítání 2021
  • Sedlec (pruhy)
  • Újezd nade Mží (obrys)
3 % 3 % 6 % 6 % 9 % 9 % Muži 90+ let: 0 (0,0 %) Ženy 90+ let: 0 (0,0 %) 90+ Muži 85-89 let: 1 (1,2 %) Ženy 85-89 let: 1 (1,2 %) 85-89 Muži 80-84 let: 0 (0,0 %) Ženy 80-84 let: 2 (2,3 %) 80-84 Muži 75-79 let: 3 (3,5 %) Ženy 75-79 let: 1 (1,2 %) 75-79 Muži 70-74 let: 1 (1,2 %) Ženy 70-74 let: 1 (1,2 %) 70-74 Muži 65-69 let: 1 (1,2 %) Ženy 65-69 let: 2 (2,3 %) 65-69 Muži 60-64 let: 2 (2,3 %) Ženy 60-64 let: 2 (2,3 %) 60-64 Muži 55-59 let: 1 (1,2 %) Ženy 55-59 let: 2 (2,3 %) 55-59 Muži 50-54 let: 3 (3,5 %) Ženy 50-54 let: 3 (3,5 %) 50-54 Muži 45-49 let: 3 (3,5 %) Ženy 45-49 let: 4 (4,6 %) 45-49 Muži 40-44 let: 4 (4,6 %) Ženy 40-44 let: 3 (3,5 %) 40-44 Muži 35-39 let: 6 (6,9 %) Ženy 35-39 let: 3 (3,5 %) 35-39 Muži 30-34 let: 1 (1,2 %) Ženy 30-34 let: 1 (1,2 %) 30-34 Muži 25-29 let: 3 (3,5 %) Ženy 25-29 let: 4 (4,6 %) 25-29 Muži 20-24 let: 2 (2,3 %) Ženy 20-24 let: 1 (1,2 %) 20-24 Muži 15-19 let: 1 (1,2 %) Ženy 15-19 let: 2 (2,3 %) 15-19 Muži 10-14 let: 1 (1,2 %) Ženy 10-14 let: 4 (4,6 %) 10-14 Muži 5-9 let: 8 (9,2 %) Ženy 5-9 let: 2 (2,3 %) 5-9 Muži 0-4 let: 2 (2,3 %) Ženy 0-4 let: 6 (6,9 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel každé obce po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Kde obrys přečnívá pruh, má Újezd nade Mží v té skupině větší podíl lidí než Sedlec. Obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Dětí 0-14 let 2021 23 5 282. z 6 254 18 5 572. z 6 254 +5 1,3×
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Ve věku 15-64 2021 51 5 951. z 6 254 74 5 604. z 6 254 −23
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Ve věku 65+ 2021 13 6 117. z 6 254 24 5 628. z 6 254 −11
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Podíl seniorů 2021 14,9 % 5 711. z 6 254 20,7 % 2 799. z 6 254 −5,7
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Index stáří 2021 56,5 6 086. z 6 252 133,3 2 430. z 6 252 −76,8
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Střední stav 2025 110 5 747. z 6 258 115 5 699. z 6 258 −5

Graf vývoje: Střední stav

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Sčítání 2021 2021 87 5 933. z 6 254 116 5 642. z 6 254 −29
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Obyvatel při sčítání 2011 85 5 913. z 6 250 85 5 913. z 6 250 0

Graf vývoje: Obyvatel při sčítání

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Svobodných 2021 51 5 496. z 6 254 43 5 703. z 6 254 +8 1,2×
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Ženatých a vdaných 2021 25 6 115. z 6 254 57 5 443. z 6 254 −32
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Rozvedených 2021 8 5 773. z 6 254 12 5 366. z 6 254 −4
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Ovdovělých 2021 3 6 139. z 6 254 4 6 061. z 6 254 −1
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Bez víry 2021 20 6 093. z 6 254 72 4 949. z 6 254 −52
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Věřících 2021 17 5 787. z 6 254 18 5 728. z 6 254 −1
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Římských katolíků 2021 6 5 125. z 6 254 10 4 571. z 6 254 −4
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Přírůstek obyvatel 2025 4 1 956. z 6 258 -1 3 463. z 6 258 +5

Graf vývoje: Přírůstek obyvatel

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Narození 2025 2 3 635. z 6 258 0 5 430. z 6 258 +2

Graf vývoje: Narození

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Přirozený přírůstek 2025 -1 2 463. z 6 258 -1 2 463. z 6 258 0

Graf vývoje: Přirozený přírůstek

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Přistěhovalí 2025 6 4 682. z 6 258 2 5 606. z 6 258 +4 3,0×

Graf vývoje: Přistěhovalí

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Rozvody 2024 0 0 0
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Saldo migrace 2025 5 2 024. z 6 258 0 3 597. z 6 258 +5

Graf vývoje: Saldo migrace

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Sňatky 2024 0 1 −1

Graf vývoje: Sňatky

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Vystěhovalí 2025 1 5 774. z 6 258 2 5 468. z 6 258 −1

Graf vývoje: Vystěhovalí

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Zemřelí 2025 3 3 634. z 6 258 1 5 021. z 6 258 +2 3,0×

Graf vývoje: Zemřelí

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Porodnost 2025 18,2 ‰ 191. z 6 254 0,0 ‰ 5 430. z 6 254 +18,2 7,1 ‰

Graf vývoje: Porodnost

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Přírůstek na 1 000 2025 35,7 ‰ 450. z 6 254 -8,6 ‰ 4 448. z 6 254 +44,3 0,6 ‰

Graf vývoje: Přírůstek na 1 000

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Rozvody na 1 000 ob. 2024 0,0 ‰ 0,0 ‰ 0 1,9 ‰ 2025
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Sňatky na 1 000 ob. 2024 0,0 ‰ 8,5 ‰ −8,5 3,9 ‰ 2025

Graf vývoje: Sňatky na 1 000 ob.

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Úmrtnost 2025 27,3 ‰ 146. z 6 254 8,7 ‰ 3 566. z 6 254 +18,6 3,1× 10,4 ‰

Graf vývoje: Úmrtnost

Obce a území

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Rozloha 2025 5,97 km² 4 035. z 6 258 8,46 km² 2 963. z 6 258 −2,49

Graf vývoje: Rozloha

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Zemědělská půda 2025 81,3 % 1 034. z 6 258 55,5 % 4 005. z 6 258 +25,8 1,5× 53,1 %

Graf vývoje: Zemědělská půda

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Lesy 2025 11,4 % 4 607. z 6 258 37,0 % 1 792. z 6 258 −25,6 34,0 %

Graf vývoje: Lesy

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Vodní plochy 2025 2,80 % 1 112. z 6 258 2,06 % 1 587. z 6 258 +0,74 1,4× 2,18 %

Graf vývoje: Vodní plochy

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Zastavěno 2025 0,79 % 5 350. z 6 258 0,83 % 5 201. z 6 258 −0,04 1,73 %

Graf vývoje: Zastavěno

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Částí obce 2025 1 2 654. z 6 258 1 2 654. z 6 258 0

Veřejné finance

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Dluh obce 2025 0 tis. Kč 1. z 6 247 0 tis. Kč 1. z 6 247 0
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Projekty EU 2014-2020 2023 0 5 506. z 6 258 2 3 520. z 6 258 −2
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Výdaje projektů EU 2023 0 Kč 5 506. z 6 258 111 873 Kč 5 195. z 6 258 −111 873 600 469 124 785 Kč
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Daňové příjmy 2025 3 079 tis. Kč 5 680. z 6 253 3 837 tis. Kč 5 356. z 6 253 −758

Graf vývoje: Daňové příjmy

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Dotace 2025 232 tis. Kč 5 575. z 6 253 209 tis. Kč 5 643. z 6 253 +23 1,1×

Graf vývoje: Dotace

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Příjmy rozpočtu 2025 3 506 tis. Kč 5 850. z 6 253 4 897 tis. Kč 5 454. z 6 253 −1 391

Graf vývoje: Příjmy rozpočtu

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Saldo rozpočtu 2025 1 223 tis. Kč 2 641. z 6 253 1 918 tis. Kč 2 112. z 6 253 −694

Graf vývoje: Saldo rozpočtu

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Výdaje rozpočtu 2025 2 282 tis. Kč 5 996. z 6 253 2 979 tis. Kč 5 807. z 6 253 −697

Graf vývoje: Výdaje rozpočtu

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Dluh na obyvatele 2025 0 Kč 1. z 6 247 0 Kč 1. z 6 247 0 5 825 Kč
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Podíl dotací 2025 6,6 % 4 088. z 6 253 4,3 % 5 047. z 6 253 +2,3 1,5× 18,9 %

Graf vývoje: Podíl dotací

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
EU projekty na ob. 2023 0 Kč 5 503. z 6 254 964 Kč 5 045. z 6 254 −964 79 370 Kč
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Příjmy na obyvatele 2025 31 300 Kč 3 979. z 6 253 42 214 Kč 1 566. z 6 253 −10 914 48 930 Kč

Graf vývoje: Příjmy na obyvatele

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Výdaje na obyvatele 2025 20 378 Kč 5 532. z 6 253 25 684 Kč 4 543. z 6 253 −5 305 47 568 Kč

Graf vývoje: Výdaje na obyvatele

Práce a ekonomika

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Nezaměstnanost 2026-08 18,42 % 6 246. z 6 254 3,90 % 2 605. z 6 254 +14,52 4,7× 5,05 %

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Uchazeči o práci 2026-08 15 3 317. z 6 258 4 818. z 6 258 +11 3,8×

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Uchazeči o práci 2024 15 3 624. z 6 093 2 295. z 6 093 +13 7,5×

Graf vývoje: Uchazeči o práci

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Nezaměstnanost 2024 18,18 % 6 071. z 6 073 2,82 % 2 245. z 6 073 +15,36 6,5×

Graf vývoje: Nezaměstnanost

Firmy a organizace

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Registrovaných 2025 21 subjektů 5 904. z 6 257 31 subjektů 5 456. z 6 257 −10

Graf vývoje: Registrovaných

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Aktivních 2025 11 subjektů 6 015. z 6 257 24 subjektů 5 084. z 6 257 −13

Graf vývoje: Aktivních

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Podíl aktivních 2025 52,4 % 5 684. z 6 257 77,4 % 153. z 6 257 −25,0 61,6 %

Graf vývoje: Podíl aktivních

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Subjektů 2026-08 22 5 871. z 6 249 30 5 524. z 6 249 −8
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Subjektů na 100 ob. 2026-07 19,6 4 726. z 6 246 25,9 1 441. z 6 246 −6,2 17,1

Graf vývoje: Subjektů na 100 ob.

Nemovitosti a výstavba

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Adresních míst 2026-08 30 6 215. z 6 258 281 2 490. z 6 258 −251
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Čísel evidenčních 2026-08 1 4 572. z 6 258 234 354. z 6 258 −233
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Domů při sčítání 2011 21 6 219. z 6 252 41 5 922. z 6 252 −20

Graf vývoje: Domů při sčítání

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Obydlených bytů 2021 32 5 944. z 6 255 32 5 944. z 6 255 0
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Dálkové vytápění 2021 5 5 868. z 6 243 8 5 509. z 6 243 −3
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Vlastní kotel 2021 6 6 224. z 6 254 22 5 607. z 6 254 −16
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Kamna 2021 5 5 558. z 6 254 0 6 226. z 6 254 +5
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Bez vodovodu 2021 0 1. z 6 254 0 1. z 6 254 0
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Plyn ze sítě 2021 0 4 921. z 6 254 18 3 992. z 6 254 −18
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Dokončené byty 2024 0 3 913. z 6 258 0 3 913. z 6 258 0
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Byty v bytových domech 2024 0 134. z 6 258 0 134. z 6 258 0
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Byty v rodinných domech 2024 0 3 784. z 6 258 0 3 784. z 6 258 0
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Bytů na 1 000 ob. 2024 0,00 3 913. z 6 254 0,00 3 913. z 6 254 0 2,78
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Čísla evidenční 2026-08 3,3 % 3 432. z 6 256 83,3 % 6. z 6 256 −79,9 13,4 %

Školství

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Vysokoškoláků 2021 2 6 184. z 6 254 9 5 481. z 6 254 −7
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
S maturitou 2021 13 6 108. z 6 254 25 5 666. z 6 254 −12
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Jen základní 2021 7 6 015. z 6 254 17 5 166. z 6 254 −10
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Podíl VŠ 2021 3,1 % 6 150. z 6 254 9,2 % 4 179. z 6 254 −6,1
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Míst v MŠ 2026-09 0 3 438. z 6 258 0 3 438. z 6 258 0
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Míst v ZŠ 2026-09 0 2 620. z 6 258 0 2 620. z 6 258 0
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Míst na SŠ 2026-09 0 410. z 6 258 0 410. z 6 258 0
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
ZUŠ 2026-09 0 1 190. z 6 258 0 1 190. z 6 258 0
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Mateřské školy 2024 0 3 386. z 6 258 0 3 386. z 6 258 0
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Dětí v mateřských školách 2024 0 3 453. z 6 258 0 3 453. z 6 258 0
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Základní školy 2024 0 2 608. z 6 258 0 2 608. z 6 258 0

Zdravotnictví

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Zdravotnická zařízení 2026 0 2 147. z 6 258 0 2 147. z 6 258 0
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Praktičtí lékaři 2026 0 1 699. z 6 258 0 1 699. z 6 258 0
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Lékárny 2026 0 793. z 6 258 0 793. z 6 258 0
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Dětští lékaři 2026 0 865. z 6 258 0 865. z 6 258 0
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Zubní lékaři 2026 0 1 019. z 6 258 0 1 019. z 6 258 0
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Gynekologové 2026 0 566. z 6 258 0 566. z 6 258 0
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Dětští lékaři na 10 000 ob. 2026 0,0 865. z 6 254 0,0 865. z 6 254 0
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Gynekologové na 10 000 ob. 2026 0,0 566. z 6 254 0,0 566. z 6 254 0
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Lékárny na 10 000 ob. 2026 0,0 793. z 6 254 0,0 793. z 6 254 0
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Praktici na 10 000 ob. 2026 0,0 1 699. z 6 254 0,0 1 699. z 6 254 0
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Zubaři na 10 000 ob. 2026 0,0 1 019. z 6 254 0,0 1 019. z 6 254 0

Volby a politika

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Účast - sněmovna 2025 38,3 % 6 252. z 6 254 75,5 % 1 894. z 6 254 −37,2 69,0 %

Graf vývoje: Účast - sněmovna

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Účast - prezident 2023 52,5 % 6 230. z 6 254 78,3 % 1 257. z 6 254 −25,8 70,3 %

Graf vývoje: Účast - prezident

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Účast - kraje 2024 22,4 % 6 166. z 6 253 44,7 % 885. z 6 253 −22,3 33,3 %

Graf vývoje: Účast - kraje

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Účast - obce 2026 31,0 % 6 176. z 6 249 43,3 % 5 536. z 6 249 −12,4 48,1 %

Graf vývoje: Účast - obce

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Účast - Evropa 2024 20,0 % 6 246. z 6 254 55,9 % 237. z 6 254 −35,9 36,8 %

Graf vývoje: Účast - Evropa

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Účast - Senát 2024 11,8 % 34,0 % −22,3 -

Sociální situace

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Osob v exekuci 2026-09 35 4 514. z 6 101 3 471. z 6 101 +32 11,7×
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Exekucí 2026-09 220 4 875. z 6 101 29 1 397. z 6 101 +191 7,6×
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Index soc. vyloučení 2024 16 b. 6 167. z 6 258 0 b. 1. z 6 258 +16 -

Graf vývoje: Index soc. vyloučení

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Zařízení soc. služeb 2024 0 702. z 6 258 0 702. z 6 258 0
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Domovy pro seniory 2024 0 373. z 6 258 0 373. z 6 258 0
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
V exekuci na 1 000 ob. 2026-09 312,5 ‰ 6 098. z 6 101 25,9 ‰ 2 298. z 6 101 +286,6 12,1× 76,0 ‰

Doprava

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Vyjíždějící 2021 30 osob 6 038. z 6 258 61 osob 5 469. z 6 258 −31
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Vyjíždějící za prací 2021 19 osob 6 090. z 6 258 38 osob 5 628. z 6 258 −19
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Přijíždějící 2021 4 osob 5 206. z 6 258 3 osob 5 373. z 6 258 +1 1,3×
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Saldo dojížďky 2021 -26 osob 838. z 6 258 -58 osob 1 553. z 6 258 +32
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Pracují v obci 2021 4 osob 6 021. z 6 258 10 osob 5 343. z 6 258 −6

Internet

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Adres se 100 Mbit/s 2025 12 5 545. z 6 258 242 1 935. z 6 258 −230

Graf vývoje: Adres se 100 Mbit/s

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Pokrytí 100 Mbit/s 2025 40,0 % 4 484. z 6 256 86,1 % 2 934. z 6 256 −46,1 73,4 %

Graf vývoje: Pokrytí 100 Mbit/s

Cestovní ruch

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Kulturní památky 2026 1 3 761. z 6 252 1 3 761. z 6 252 0
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Národní kulturní památky 2026 0 309. z 6 252 0 309. z 6 252 0

Životní prostředí

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Památné stromy 2026 0 2 264. z 6 258 1 1 263. z 6 258 −1
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Odpad na obyvatele 2024 204 kg 316. z 6 254 693 kg 5 985. z 6 254 −490 414 kg

Graf vývoje: Odpad na obyvatele

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Směsný na obyvatele 2024 146 kg 1 416. z 6 254 523 kg 6 229. z 6 254 −377 205 kg

Graf vývoje: Směsný na obyvatele

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl Česko
Tříděný na obyvatele 2024 14 kg 6 178. z 6 254 107 kg 693. z 6 254 −93 69 kg

Graf vývoje: Tříděný na obyvatele

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Komunální odpad 2024 22,0 t 181. z 6 258 81,1 t 1 617. z 6 258 −59,1

Graf vývoje: Komunální odpad

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Směsný odpad 2024 15,8 t 357. z 6 258 61,2 t 2 408. z 6 258 −45,4

Graf vývoje: Směsný odpad

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Objemný odpad 2024 4,8 t 2 144. z 6 258 2,0 t 1 220. z 6 258 +2,8 2,4×

Graf vývoje: Objemný odpad

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Stavební odpad 2024 0,0 t 3 125. z 6 258 0,0 t 3 125. z 6 258 0
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Cíl pro třídění 2024 23,8 % 5 899. z 6 258 39,8 % 4 391. z 6 258 −16,0

Graf vývoje: Cíl pro třídění

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Tříděný sběr 2024 1,5 t 6 188. z 6 258 12,6 t 4 755. z 6 258 −11,0

Graf vývoje: Tříděný sběr

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Papír 2024 0,4 t 6 037. z 6 258 4,3 t 4 076. z 6 258 −4,0

Graf vývoje: Papír

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Plast 2024 0,9 t 6 068. z 6 258 4,5 t 4 667. z 6 258 −3,6

Graf vývoje: Plast

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Sklo 2024 0,3 t 6 105. z 6 258 3,4 t 4 665. z 6 258 −3,1

Graf vývoje: Sklo

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Kov 2024 0,0 t 4 843. z 6 258 0,4 t 3 664. z 6 258 −0,4

Graf vývoje: Kov

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Bioodpad 2024 0,0 t 5 257. z 6 258 5,3 t 4 021. z 6 258 −5,3

Graf vývoje: Bioodpad

Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Textil 2024 0,0 t 3 029. z 6 258 0,0 t 3 029. z 6 258 0
Ukazatel Sedlec Újezd nade Mží Rozdíl
Nebezpečný odpad 2024 0,0 t 4 591. z 6 258 0,2 t 3 140. z 6 258 −0,2

Graf vývoje: Nebezpečný odpad

Co v obcích je

Vybavenost obce Sčítání 2021 Sedlec Újezd nade Mží
Vodovod ne ano
Kanalizace ano ne
Plyn ne ano

Ze 12 sledovaných položek jsou tu ty, které má aspoň jedna z obcí.

Chráněná příroda Sedlec Újezd nade Mží
Geopark -
  • Barrandien

Podle Ústředního seznamu ochrany přírody (AOPK ČR), řazeno podle toho, jak velkou část katastru území pokrývá. Podíly a počet památných stromů jsou výš v tématu životní prostředí.

Okolí obcí

Údaje, které se za jednotlivé obce nezveřejňují, jen za obvod ORP, okres nebo kraj, ve kterém obec leží. Popisují spíš okolí než obec samotnou.

Obvod ORP Kralovice Nýřany
Podíl dětí narozených mimo manželství 2025 59,9 % 46,0 %
Průměrný počet přenocování na hosta 2025 4,2 nocí 2,5 nocí
Podíl zahraničních hostů 2025 4,7 % 23,5 %
Přenocování hostů na obyvatele 2025 5,0 1,2

Zdroje: přehled datových zdrojů · Rozdíl je prostý rozdíl hodnot, poměr je podíl levé hodnoty k pravé. Graf kreslí jen období, za která máme data obou obcí, a obě čáry mají společnou osu.