Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 6 168 | 5 603 | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 6 168 | 5 603 | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Muži | 2 961 | 2 750 | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 3 207 | 2 853 | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 183,5 ob./km² | 197,4 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 52,0 % | 50,9 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 45,7 let | 43,5 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 24,9 % | 20,6 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 13,7 % | 14,5 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 182,3 | 141,5 | 138,0 | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 61,5 % | 64,9 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 859 | 910 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 3 809 | 3 346 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 1 368 | 1 076 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 22,7 % | 20,2 % |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Index stáří | 159,3 | 118,2 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 6 217 | 5 642 | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 6 036 | 5 332 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 6 830 | 5 557 | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Svobodných | 2 252 | 2 181 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 2 696 | 2 304 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Rozvedených | 596 | 476 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 477 | 361 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Bez víry | 1 365 | 1 471 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Věřících | 3 113 | 2 148 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 1 637 | 961 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | -16 | 42 | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Narození | 57 | 36 | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -11 | -20 | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 133 | 197 | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 14 | 5 | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | -5 | 62 | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 25 | 19 | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 138 | 135 | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 68 | 56 | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 9,2 ‰ | 6,4 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | -2,6 ‰ | 7,5 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 2,3 ‰ | 0,9 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 4,0 ‰ | 3,4 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 10,9 ‰ | 9,9 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 33,61 km² | 28,39 km² | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 48,6 % | 38,1 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 38,0 % | 51,3 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 0,98 % | 1,53 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 2,28 % | 1,54 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Částí obce | 4 | 1 | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 0 tis. Kč | 43 015 tis. Kč | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 62 | 19 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 392 963 962 Kč | 231 818 324 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 155 173 tis. Kč | 126 800 tis. Kč | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 22 216 tis. Kč | 17 260 tis. Kč | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 229 939 tis. Kč | 167 088 tis. Kč | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | 5 105 tis. Kč | 24 166 tis. Kč | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 224 834 tis. Kč | 142 922 tis. Kč | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 0 Kč | 7 677 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 9,7 % | 10,3 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 63 710 Kč | 41 374 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 37 279 Kč | 29 821 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 36 452 Kč | 25 508 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 3,27 % | 4,79 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 127 | 178 | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 82 | 119 | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 2,03 % | 3,21 % | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 0,7 | 0,8 | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 1 400 subjektů | 1 076 subjektů | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 815 subjektů | 630 subjektů | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 58,2 % | 58,6 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Subjektů | 1 404 | 1 099 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 22,8 | 19,6 | 17,1 | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Adresních míst | 1 520 | 1 475 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 72 | 21 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 1 218 | 1 248 | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 2 518 | 1 988 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 1 378 | 1 096 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 969 | 695 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Kamna | 75 | 91 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 2 344 | 1 666 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 4 | 10 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 1 810 | 1 060 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 22 | 11 | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 0 | 0 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 21 | 10 | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 3,56 | 1,98 | 2,78 | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 4,7 % | 1,4 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 779 | 577 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| S maturitou | 1 715 | 1 399 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Jen základní | 599 | 526 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 15,0 % | 13,0 % |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 237 | 235 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 1 050 | 630 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 600 | 0 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| ZUŠ | 2 | 1 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Mateřské školy | 1 | 2 | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 213 | 183 | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Žáků základních škol | 678 | 500 | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Základní školy | 4 | 1 | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 34 | 9 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 8 | 3 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Lékárny | 3 | 1 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 1 | 1 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 6 | 1 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Gynekologové | 1 | 1 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 1,6 | 1,8 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 1,6 | 1,8 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 4,9 | 1,8 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 13,0 | 5,4 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 9,7 | 1,8 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 70,7 % | 70,1 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 73,7 % | 70,0 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 34,9 % | 31,9 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 54,2 % | 52,0 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 33,7 % | 34,8 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 16,7 % | 30,1 % | - |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 128 | 133 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Exekucí | 512 | 614 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 4 b. | 5 b. | - | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 4 | 1 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 0 | 0 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 20,8 ‰ | 23,7 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 1 343 osob | 1 933 osob |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 1 140 osob | 1 570 osob |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 1 828 osob | 670 osob |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | 485 osob | -1 263 osob |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 2 132 osob | 1 284 osob |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 1 393 | 1 067 | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 91,6 % | 72,3 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 9 | 2 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 0 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Památné stromy | 0 | 2 |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 264 kg | 240 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 121 kg | 146 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 63 kg | 62 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 1 634,4 t | 1 336,3 t | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 747,3 t | 813,2 t | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 252,4 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 322,1 t | 43,1 t | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 49,8 % | 50,0 % | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 391,3 t | 346,9 t | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Papír | 145,8 t | 127,6 t | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Plast | 116,5 t | 147,4 t | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 96,6 t | 71,9 t | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Kov | 32,4 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 52,5 t | 174,7 t | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Textil | 19,4 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Slavičín | Zubří | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 1,3 t | 1,6 t | |
| Vybavenost obce | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace | ne | ano |
| Kanalizace s ČOV | ano | ano |
| Plyn | ano | ano |
| Sběrný dvůr | ano | ano |
| Kino | ano | ano |
| Kulturní dům | ano | ano |
| Informační centrum | ano | ano |
| Středisko volného času | ano | ne |
| Kostel | ano | ano |
| Koupaliště | ano | ano |
| Zařízení sociálních služeb | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež | 2 | - |
| Centra denních služeb | 1 | - |
| Chráněné bydlení | - | 1 |
| Sociální poradny | 1 | - |
| Chráněná příroda | Slavičín | Zubří |
|---|---|---|
| Geopark | - |
|
| Obvod ORP | Luhačovice | Rožnov pod Radhoštěm |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 35,3 % | 45,5 % |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 4,6 nocí | 2,2 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 7,2 % | 14,2 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 43,2 | 11,3 |
| Okres | okres Zlín | okres Vsetín |
|---|---|---|
| Průměrný věk matky při narození prvního dítěte | 29,7 let | 29,2 let |
| OSVČ s hlavní činností na 1 000 obyvatel | 63,2 | 59,7 |
| Kupní cena rodinných domů za m² | 52 106 Kč/m² | 45 640 Kč/m² |
| Kupní cena bytů za m² | 66 117 Kč/m² | 53 472 Kč/m² |
| Průměrný starobní důchod | 21 654 Kč | 21 239 Kč |
| Starobní důchodci na 100 obyvatel | 23,9 % | 23,8 % |