Městská část

Praha 11

Kraj Hlavní město Praha

Obyvatel 2024 78 410
Kód RÚIAN
547034
Poloha
50,0377, 14,5075

Městská část Praha 11 má 78 410 obyvatel a mezi srovnatelnými územími je na 7. místě z 57. Za poslední rok jich ubylo o 1,1 %. Podle sčítání 2021 tu žilo víc seniorů než dětí (na sto dětí připadalo 173 lidí nad 65 let) a vysokoškolské vzdělání mělo 26,7 % obyvatel starších patnácti let.

Vývoj počtu obyvatel

2000-2024
72 074 75 351 78 628 81 904 85 181 2000 2000: 84 089 obyvatel 2001: 80 586 obyvatel 2002: 80 180 obyvatel 2003: 79 899 obyvatel 2004 2004: 79 556 obyvatel 2005: 79 337 obyvatel 2006: 78 772 obyvatel 2007: 78 867 obyvatel 2008 2008: 78 519 obyvatel 2009: 78 679 obyvatel 2010: 78 575 obyvatel 2011: 77 170 obyvatel 2012 2012: 77 051 obyvatel 2013: 76 792 obyvatel 2014: 77 047 obyvatel 2015: 77 175 obyvatel 2016 2016: 77 522 obyvatel 2017: 77 600 obyvatel 2018: 77 552 obyvatel 2019: 77 324 obyvatel 2020 2020: 76 786 obyvatel 2021: 73 166 obyvatel 2022: 75 668 obyvatel 2023: 79 270 obyvatel 2024 2024: 78 410 obyvatel

Metodika

Obyvatelstvo

Téma obyvatelstvo →
78 410
−860 proti 2023 2000-2024
2024
37 320
−383 proti 2023 2000-2024
2024
41 090
−477 proti 2023 2000-2024
2024
52,4 %
0 proti 2023 2000-2024
2024
10 709
sčítání 2021
42 911
sčítání 2021
18 482
sčítání 2021
25,6 %
ORP 18,4
sčítání 2021
172,6
ORP 119,9
sčítání 2021
78 200
+290 proti 2023 2001-2024
2024
Další ukazatele (8)
72 102
sčítání 2021
30 076
sčítání 2021
27 509
sčítání 2021
9 171
sčítání 2021
4 849
sčítání 2021
37 518
sčítání 2021
14 019
sčítání 2021
3 016
sčítání 2021

Odpověď na náboženskou víru byla ve sčítání 2021 dobrovolná a neuvedlo ji 28,5 % lidí (20 565 z 72 102), takže počty bez víry a věřících nedají dohromady počet obyvatel. U rodinného stavu chybí do počtu obyvatel 497 nezjištěných. Sčítání navíc počítá obvyklý pobyt, evidence obyvatel trvalé bydliště - proto je za rok 2021 v tabulce 73 166 obyvatel, zatímco sčítání jich napočítalo 72 102.

Věková pyramida

Sčítání 2021
Muži
34 446
47,8 % obyvatel
Ženy
37 656
52,2 % obyvatel
Senioři 65+ na 100 dětí
173
Česko 127
2 % 2 % 4 % 4 % Muži 90+ let: 140 (0,2 %) Ženy 90+ let: 392 (0,5 %) 90+ Muži 85-89 let: 290 (0,4 %) Ženy 85-89 let: 542 (0,8 %) 85-89 Muži 80-84 let: 649 (0,9 %) Ženy 80-84 let: 970 (1,4 %) 80-84 Muži 75-79 let: 1 585 (2,2 %) Ženy 75-79 let: 2 115 (2,9 %) 75-79 Muži 70-74 let: 2 561 (3,6 %) Ženy 70-74 let: 3 353 (4,7 %) 70-74 Muži 65-69 let: 2 317 (3,2 %) Ženy 65-69 let: 3 568 (5,0 %) 65-69 Muži 60-64 let: 1 680 (2,3 %) Ženy 60-64 let: 2 247 (3,1 %) 60-64 Muži 55-59 let: 1 647 (2,3 %) Ženy 55-59 let: 2 120 (2,9 %) 55-59 Muži 50-54 let: 1 749 (2,4 %) Ženy 50-54 let: 1 793 (2,5 %) 50-54 Muži 45-49 let: 2 810 (3,9 %) Ženy 45-49 let: 2 626 (3,6 %) 45-49 Muži 40-44 let: 3 510 (4,9 %) Ženy 40-44 let: 3 222 (4,5 %) 40-44 Muži 35-39 let: 2 755 (3,8 %) Ženy 35-39 let: 2 624 (3,6 %) 35-39 Muži 30-34 let: 2 551 (3,5 %) Ženy 30-34 let: 2 437 (3,4 %) 30-34 Muži 25-29 let: 1 912 (2,7 %) Ženy 25-29 let: 1 894 (2,6 %) 25-29 Muži 20-24 let: 1 381 (1,9 %) Ženy 20-24 let: 1 299 (1,8 %) 20-24 Muži 15-19 let: 1 328 (1,8 %) Ženy 15-19 let: 1 326 (1,8 %) 15-19 Muži 10-14 let: 1 841 (2,6 %) Ženy 10-14 let: 1 718 (2,4 %) 10-14 Muži 5-9 let: 1 898 (2,6 %) Ženy 5-9 let: 1 670 (2,3 %) 5-9 Muži 0-4 let: 1 842 (2,6 %) Ženy 0-4 let: 1 740 (2,4 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel území po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Obrys je Česko: kde přečnívá, má území v té skupině méně lidí než průměr. Sčítání 2021, obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Firmy a organizace

Téma firmy a organizace →
Subjektů
23 531
0 proti červenci 2026
srpen 2026
30,0
ČR 17,1
červenec 2026

Struktura podnikání

srpen 2026
Vzniklo za 12 měsíců
1 158
Zaniklo za 12 měsíců
144
Má zaměstnance
24,8 %
z 11 369 subjektů se známou velikostí

Obory podnikání

  • Velkoobchod a maloobchod; opravy a údržba motorových vozidel 4 187 17,8 %
  • Profesní, vědecké a technické činnosti 3 618 15,4 %
  • Stavebnictví 2 310 9,8 %
  • Zpracovatelský průmysl 2 060 8,8 %
  • Ostatní činnosti 1 768 7,5 %
  • Činnosti v oblasti nemovitostí 1 753 7,4 %
  • Informační a komunikační činnosti 1 294 5,5 %
  • Doprava a skladování 1 163 4,9 %
  • Ubytování, stravování a pohostinství 922 3,9 %
  • Administrativní a podpůrné činnosti 705 3,0 %
  • Kulturní, zábavní a rekreační činnosti 696 3,0 %
  • Vzdělávání 555 2,4 %
  • Ostatní 1 163 4,9 %

Právní formy

  • Podnikající fyzická osoba tuzemská 16 678 70,9 %
  • Společnost s ručením omezeným 4 432 18,8 %
  • Zahraniční fyzická osoba 722 3,1 %
  • Společenství vlastníků jednotek 506 2,2 %
  • Spolek 475 2,0 %
  • Akciová společnost 235 1,0 %
  • Družstvo 148 0,6 %
  • Pobočný spolek 50 0,2 %
  • Odštěpný závod zahraniční právnické osoby 47 0,2 %
  • Veřejná obchodní společnost 36 0,2 %
  • Ostatní 202 0,9 %

Stáří subjektů

  • Do 3 let 2 567 10,9 %
  • 3-10 let 4 749 20,2 %
  • 10-20 let 6 269 26,6 %
  • 20-30 let 4 942 21,0 %
  • Více než 30 let 5 004 21,3 %

Velikost podle zaměstnanců

  • Bez zaměstnanců 8 555 36,4 %
  • 1-9 zaměstnanců 2 255 9,6 %
  • 10-49 zaměstnanců 403 1,7 %
  • 50-249 zaměstnanců 117 0,5 %
  • 250 a více zaměstnanců 39 0,2 %
  • Neuvedeno 12 162 51,7 %

Nemovitosti a výstavba

Téma nemovitosti a výstavba →
34 180
sčítání 2021
32 674
sčítání 2021
1 198
sčítání 2021
89
sčítání 2021
31 849
sčítání 2021
3
sčítání 2021
24 821
sčítání 2021
16 361
sčítání 2021
21 539
sčítání 2021
5 230
sčítání 2021
26,7 %
ORP 33,7
sčítání 2021

Volby a politika

Téma volby a politika →
71,3 %
+1,3 proti 2021
ORP 71,4 · ČR 69,0
2002-2025
2025
73,1 %
+0,9 proti 2018
ORP 73,2 · ČR 70,3
2013-2023
2023
42,8 %
0 proti 2022
ORP 46,0 · ČR 48,1
2002-2026
2026
41,5 %
+4,8 proti 2019
ORP 42,6 · ČR 36,8
2004-2024
2024
19,0 %
2022

Výsledky voleb

Všechny volby →

Obce 2026

účast 42,8 %
ANO: 18,6 % TOP+STAN: 18,2 % HPP 11: 15,7 % PRAHA SOBĚ+NK: 13,8 % ODS+NK: 13,7 % Piráti: 8,7 % Ostatní: 11,3 %
  • ANO 18,6 %
  • TOP+STAN 18,2 %
  • HPP 11 15,7 %
  • PRAHA SOBĚ+NK 13,8 %
  • ODS+NK 13,7 %
  • Piráti 8,7 %
  • SPD+Trikol+NK 4,3 %
  • Svobodní+AUTO 3,1 %
  • Ostatní (2) 3,9 %

757 706 platných hlasů · 62 okrsků

Sněmovna 2025

účast 71,3 %
SPOLU: 28,8 % ANO: 27,7 % Piráti: 13,8 % STAN: 11,6 % SPD: 6,0 % AUTO: 5,4 % Ostatní: 6,7 %

36 956 platných hlasů · 62 okrsků · odchylka proti kraji

Evropský parlament 2024

účast 41,5 %
KDU+ODS+TOP 09: 26,8 % ANO: 21,4 % STAN+SLK: 10,1 % Piráti: 9,5 % AUTO+PŘÍSAHA: 8,3 % ČSNS+KSČM+SD-SN: 7,8 % Ostatní: 16,1 %

21 899 platných hlasů · 62 okrsků · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 1. kolo

účast 71,3 %
Petr Pavel: 45,0 % Andrej Babiš: 27,3 % Danuše Nerudová: 12,7 % Pavel Fischer: 7,6 % Jaroslav Bašta: 3,1 % Marek Hilšer: 2,3 % Ostatní: 1,9 %
  • Petr Pavel 45,0 % -6,0
  • Andrej Babiš 27,3 % +7,2
  • Danuše Nerudová 12,7 % -1,8
  • Pavel Fischer 7,6 % -0,1
  • Jaroslav Bašta 3,1 % +0,4
  • Marek Hilšer 2,3 % +0,1
  • Karel Diviš 1,3 % +0,2
  • Tomáš Zima 0,7 % +0,1

38 223 platných hlasů · 62 okrsků · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 2. kolo

účast 73,1 %
Petr Pavel: 68,7 % Andrej Babiš: 31,3 %
  • Petr Pavel 68,7 % -7,7
  • Andrej Babiš 31,3 % +7,7

39 027 platných hlasů · 62 okrsků · odchylka proti kraji

Hlasy se sčítají z volebních okrsků, procenta jsou podíl z platných hlasů v území.

Zastupitelstvo zvolené v roce 2026

35 mandátů

ANO

8 mandátů · 18,6 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Petr Sýkora 61 1. 4 219
Ing. Martin Horák 54 2. 4 163
Radek Šimon 52 3. 4 133
Ing. Tomáš Novák 40 4. 4 139
Ing. Petr Štefek 51 5. 4 115
Natálie Kučerová Svitáková 29 6. 4 120
Bc. Jan Dohnálek 41 7. 4 111
Jan Chudík 55 8. 4 113

ANO 2011

TOP+STAN

7 mandátů · 18,2 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Mgr. Jakub Lepš, M.A. 52 1. 4 389
Ing. Radka Soukupová 65 2. 4 315
Ing. Bc. Lubomír Kmoch, MBA 59 3. 4 091
Mgr. Tereza Dolanská 47 4. 4 257
Jan Stárek 43 5. 4 139
Mgr. Jan Suchý 77 6. 3 991
Tadeáš Rulf 22 7. 4 096

TOP 09 a Starostové a nezávislí

HPP 11

6 mandátů · 15,7 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
PhDr. Šárka Zdeňková 48 1. 3 773
Ing. Aleš Kulhánek, Ph.D. 48 2. 3 760
Ivana Hovorková 40 3. 3 702
RNDr. Zuzana Malá, Ph.D. 62 4. 3 650
Martin Farmačka 52 5. 3 533
Martina Schikorová 35 6. 3 575

Hnutí pro Prahu 11

PRAHA SOBĚ+NK

6 mandátů · 13,8 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
PhDr. Jan Jaroš 48 1. 3 494
Michal Veselský, DiS. 46 3. 3 305
Ing. Ondřej Lang Svoboda 32 2. 3 233
Josef Schreier 62 4. 3 119
Ing. Jiří Dvořák 49 5. 3 143
MDDr. Martina Lesáková 33 6. 3 207

PRAHA 11 SOBĚ

ODS+NK

5 mandátů · 13,7 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Ing. Martin Sedeke 60 1. 3 206
Ondřej Nováček 40 2. 3 155
MUDr. Petr Křiváček 61 3. 3 104
Ing. Rostislav Korbel 57 4. 3 111
Klára Kadlecová, DiS. 44 5. 3 092

Spolu pro Prahu 11

Piráti

3 mandáty · 8,7 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Mgr. Zuzana Böhmová 36 4. 2 233
Jiří Dohnal 49 1. 2 208
Mgr. Zuzana Ujhelyiová 43 2. 2 094

Česká pirátská strana

Zvolení zastupitelé podle výsledků voleb 2026, podíl je z hlasů pro všechny kandidátky v obci. Hlasy u jmen jsou preferenční (křížky u kandidáta). Pozdější změny (odstoupení, nastoupení náhradníka) v datech voleb nejsou.

Data po letech

25 let
Rok Obyvatel Muži Ženy Narození Zemřelí Přir. přírůstek Přistěh. Vystěh. Saldo Celkem
2024 78 410 37 320 41 090 - - - - - - -
2023 79 270 37 703 41 567 - - - - - - -
2022 75 668 36 002 39 666 - - - - - - -
2021 73 166 35 129 38 037 - - - - - - -
2020 76 786 37 157 39 629 - - - - - - -
2019 77 324 37 413 39 911 - - - - - - -
2018 77 552 37 532 40 020 - - - - - - -
2017 77 600 37 510 40 090 - - - - - - -
2016 77 522 37 514 40 008 - - - - - - -
2015 77 175 37 245 39 930 - - - - - - -
2014 77 047 37 175 39 872 - - - - - - -
2013 76 792 36 993 39 799 - - - - - - -
2012 77 051 37 176 39 875 - - - - - - -
2011 77 170 37 224 39 946 - - - - - - -
2010 78 575 37 896 40 679 - - - - - - -
2009 78 679 37 992 40 687 - - - - - - -
2008 78 519 37 894 40 625 - - - - - - -
2007 78 867 38 064 40 803 - - - - - - -
2006 78 772 37 956 40 816 - - - - - - -
2005 79 337 38 241 41 096 - - - - - - -
2004 79 556 38 261 41 295 - - - - - - -
2003 79 899 38 455 41 444 - - - - - - -
2002 80 180 38 530 41 650 - - - - - - -
2001 80 586 38 713 41 873 - - - - - - -
2000 84 089 40 530 43 559 - - - - - - -

Mapa

obec a její sousedé

Hranice: Český statistický úřad, Registr sčítacích obvodů, stav k 1. 7. 2026, zjednodušeno · zdroje a licence

Umístění a členění

Mezi všemi územími

7. z 57

percentil 89. - 89 % území je menších

Zdroje dat: ČSÚ · Volby.cz · ČÚZK · zdroje dat a licence