Městská část Praha 12 má 59 999 obyvatel a mezi srovnatelnými územími je na 10. místě z 57. Za poslední rok jich ubylo o 0,1 %. Podle sčítání 2021 tu žilo víc seniorů než dětí (na sto dětí připadalo 132 lidí nad 65 let) a vysokoškolské vzdělání mělo 28,4 % obyvatel starších patnácti let.
Odpověď na náboženskou víru byla ve sčítání 2021 dobrovolná a neuvedlo ji 28,2 % lidí (15 932 z 56 591), takže počty bez víry a věřících nedají dohromady počet obyvatel. U rodinného stavu chybí do počtu obyvatel 390 nezjištěných. Sčítání navíc počítá obvyklý pobyt, evidence obyvatel trvalé bydliště - proto je za rok 2021 v tabulce 56 605 obyvatel, zatímco sčítání jich napočítalo 56 591.
Věková pyramida
Sčítání 2021
Muži
27 336
48,3 % obyvatel
Ženy
29 255
51,7 % obyvatel
Senioři 65+ na 100 dětí
132
Česko 127
Podíl z obyvatel území po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo.
Obrys je Česko: kde přečnívá, má území v té skupině méně lidí než průměr. Sčítání 2021, obyvatelstvo s obvyklým pobytem.
29 962 platných hlasů · 50 okrsků · odchylka proti kraji
Hlasy se sčítají z volebních okrsků, procenta jsou podíl z platných hlasů v území.
Zastupitelstvo zvolené v roce 2026
35 mandátů
ODS
10 mandátů · 23,5 %
Zastupitel
Věk
Pořadí
Hlasů
Vojtěch Kos
54
1.
4 779
Michaela Černá
43
2.
4 273
Vojtěch Mikoláš
34
3.
4 309
Ing. Pavel Moravec
53
4.
4 122
Ondřej Michálek
37
5.
4 117
Marek Tamchyna
30
6.
4 131
Milan Folberger
51
7.
4 101
Jaroslav Thraumb
35
8.
4 074
Petr Seiner
53
9.
4 060
Zlatuše Rybářová
61
10.
4 196
Občanská demokratická strana
ANO
6 mandátů · 16,3 %
Zastupitel
Věk
Pořadí
Hlasů
Lenka Vedralová
48
1.
3 042
Jaroslav Zvonař
53
2.
2 894
Iva Koudelková
49
3.
2 850
Martin Švejda
49
4.
2 841
Milan Maruštík
68
5.
2 853
Vítězslav Svoboda
44
6.
2 878
ANO 2011
KDU+STAN+ZPP 12
5 mandátů · 13,2 %
Zastupitel
Věk
Pořadí
Hlasů
Mgr. Nikola Turková
32
1.
2 728
PhDr. Daniela Rázková
64
2.
2 629
Mgr. Tomáš Pergl
34
3.
2 522
Mgr. Zbyněk Boublík
52
4.
2 428
Viktor Bosák
24
5.
2 370
Starostové se Změnou pro Prahu 12
Piráti+NK
5 mandátů · 12,8 %
Zastupitel
Věk
Pořadí
Hlasů
Ing. Eva Tylová
66
2.
2 800
Mgr. Jan Adamec
48
1.
2 669
Jiří Brůžek
49
3.
2 423
Mgr. Martina Rázus Paříková
41
4.
2 407
Bc. Michal Macek
35
5.
2 283
Piráti Praha 12
PRAHA SOBĚ+NK
4 mandáty · 11,1 %
Zastupitel
Věk
Pořadí
Hlasů
Verona Ballay
44
1.
2 374
Ing. Ladislav Pelcl
44
2.
2 179
Ing. Jakub Macek
40
3.
2 179
Mgr. Jiří Růžička
48
4.
2 056
PRAHA 12 SOBĚ
TOP 09+NK
3 mandáty · 7,9 %
Zastupitel
Věk
Pořadí
Hlasů
Petr Šula
52
1.
1 860
Ing. Lukáš Sobotka
41
6.
1 666
Daniel Bílek, DiS.
44
8.
1 546
TOP 09 & SOUSEDÉ PRO DVANÁCTKU
O12+NK
2 mandáty · 5,0 %
Zastupitel
Věk
Pořadí
Hlasů
Vladimír Vaněk
51
1.
1 079
Renáta Sedláčková
53
2.
1 014
OBČANÉ DVANÁCTKY
Zvolení zastupitelé podle výsledků voleb 2026, podíl je z hlasů
pro všechny kandidátky v obci. Hlasy u jmen jsou preferenční (křížky u
kandidáta). Pozdější změny (odstoupení, nastoupení náhradníka) v datech
voleb nejsou.
Data po letech
25 let
Rok
Obyvatel
Muži
Ženy
Narození
Zemřelí
Přir. přírůstek
Přistěh.
Vystěh.
Saldo
Celkem
2024
59 999
28 773
31 226
-
-
-
-
-
-
-
2023
60 072
28 633
31 439
-
-
-
-
-
-
-
2022
59 556
28 485
31 071
-
-
-
-
-
-
-
2021
56 605
27 390
29 215
-
-
-
-
-
-
-
2020
57 999
28 091
29 908
-
-
-
-
-
-
-
2019
57 821
28 053
29 768
-
-
-
-
-
-
-
2018
57 005
27 542
29 463
-
-
-
-
-
-
-
2017
56 249
27 125
29 124
-
-
-
-
-
-
-
2016
55 522
26 773
28 749
-
-
-
-
-
-
-
2015
55 040
26 583
28 457
-
-
-
-
-
-
-
2014
54 550
26 363
28 187
-
-
-
-
-
-
-
2013
54 331
26 302
28 029
-
-
-
-
-
-
-
2012
54 463
26 437
28 026
-
-
-
-
-
-
-
2011
54 426
26 467
27 959
-
-
-
-
-
-
-
2010
54 829
26 779
28 050
-
-
-
-
-
-
-
2009
54 893
26 928
27 965
-
-
-
-
-
-
-
2008
54 876
26 901
27 975
-
-
-
-
-
-
-
2007
54 728
26 754
27 974
-
-
-
-
-
-
-
2006
54 337
26 455
27 882
-
-
-
-
-
-
-
2005
54 252
26 365
27 887
-
-
-
-
-
-
-
2004
54 170
26 302
27 868
-
-
-
-
-
-
-
2003
54 084
26 263
27 821
-
-
-
-
-
-
-
2002
54 094
26 217
27 877
-
-
-
-
-
-
-
2001
54 369
26 341
28 028
-
-
-
-
-
-
-
2000
56 689
27 515
29 174
-
-
-
-
-
-
-
Mapa
obec a její sousedé
Hranice: Český statistický úřad, Registr sčítacích obvodů, stav k 1. 7. 2026,
zjednodušeno · zdroje a licence