Městská část

Praha 17

Kraj Hlavní město Praha

Obyvatel 2024 24 065
Kód RÚIAN
547174
Poloha
50,0731, 14,3025

Městská část Praha 17 má 24 065 obyvatel a mezi srovnatelnými územími je na 16. místě z 57. Za poslední rok jich přibylo o 0,1 %. Podle sčítání 2021 tu žilo víc seniorů než dětí (na sto dětí připadalo 118 lidí nad 65 let) a vysokoškolské vzdělání mělo 26,7 % obyvatel starších patnácti let.

Vývoj počtu obyvatel

2000-2024
22 145 23 072 23 998 24 924 25 851 2000 2000: 22 454 obyvatel 2001: 23 063 obyvatel 2002: 23 318 obyvatel 2003: 23 463 obyvatel 2004 2004: 23 828 obyvatel 2005: 24 391 obyvatel 2006: 24 545 obyvatel 2007: 25 150 obyvatel 2008 2008: 25 365 obyvatel 2009: 25 522 obyvatel 2010: 25 542 obyvatel 2011: 24 973 obyvatel 2012 2012: 25 070 obyvatel 2013: 24 929 obyvatel 2014: 24 802 obyvatel 2015: 24 666 obyvatel 2016 2016: 24 485 obyvatel 2017: 24 359 obyvatel 2018: 24 208 obyvatel 2019: 24 075 obyvatel 2020 2020: 23 978 obyvatel 2021: 22 946 obyvatel 2022: 23 924 obyvatel 2023: 24 048 obyvatel 2024 2024: 24 065 obyvatel

Metodika

Obyvatelstvo

Téma obyvatelstvo →
24 065
+17 proti 2023 2000-2024
2024
11 586
+64 proti 2023 2000-2024
2024
12 479
−47 proti 2023 2000-2024
2024
51,9 %
−0,2 proti 2023 2000-2024
2024
3 497
sčítání 2021
14 842
sčítání 2021
4 122
sčítání 2021
18,4 %
ORP 18,4
sčítání 2021
117,9
ORP 119,9
sčítání 2021
24 090
+129 proti 2023 2001-2024
2024
Další ukazatele (8)
22 461
sčítání 2021
9 854
sčítání 2021
8 419
sčítání 2021
2 889
sčítání 2021
1 164
sčítání 2021
11 537
sčítání 2021
4 454
sčítání 2021
848
sčítání 2021

Odpověď na náboženskou víru byla ve sčítání 2021 dobrovolná a neuvedlo ji 28,8 % lidí (6 470 z 22 461), takže počty bez víry a věřících nedají dohromady počet obyvatel. U rodinného stavu chybí do počtu obyvatel 135 nezjištěných. Sčítání navíc počítá obvyklý pobyt, evidence obyvatel trvalé bydliště - proto je za rok 2021 v tabulce 22 946 obyvatel, zatímco sčítání jich napočítalo 22 461.

Věková pyramida

Sčítání 2021
Muži
10 815
48,2 % obyvatel
Ženy
11 646
51,8 % obyvatel
Senioři 65+ na 100 dětí
118
Česko 127
2 % 2 % 4 % 4 % Muži 90+ let: 26 (0,1 %) Ženy 90+ let: 75 (0,3 %) 90+ Muži 85-89 let: 62 (0,3 %) Ženy 85-89 let: 105 (0,5 %) 85-89 Muži 80-84 let: 104 (0,5 %) Ženy 80-84 let: 188 (0,8 %) 80-84 Muži 75-79 let: 322 (1,4 %) Ženy 75-79 let: 411 (1,8 %) 75-79 Muži 70-74 let: 529 (2,4 %) Ženy 70-74 let: 698 (3,1 %) 70-74 Muži 65-69 let: 738 (3,3 %) Ženy 65-69 let: 864 (3,9 %) 65-69 Muži 60-64 let: 683 (3,0 %) Ženy 60-64 let: 851 (3,8 %) 60-64 Muži 55-59 let: 720 (3,2 %) Ženy 55-59 let: 922 (4,1 %) 55-59 Muži 50-54 let: 651 (2,9 %) Ženy 50-54 let: 789 (3,5 %) 50-54 Muži 45-49 let: 830 (3,7 %) Ženy 45-49 let: 878 (3,9 %) 45-49 Muži 40-44 let: 954 (4,3 %) Ženy 40-44 let: 974 (4,3 %) 40-44 Muži 35-39 let: 897 (4,0 %) Ženy 35-39 let: 891 (4,0 %) 35-39 Muži 30-34 let: 830 (3,7 %) Ženy 30-34 let: 786 (3,5 %) 30-34 Muži 25-29 let: 681 (3,0 %) Ženy 25-29 let: 615 (2,7 %) 25-29 Muži 20-24 let: 473 (2,1 %) Ženy 20-24 let: 469 (2,1 %) 20-24 Muži 15-19 let: 480 (2,1 %) Ženy 15-19 let: 468 (2,1 %) 15-19 Muži 10-14 let: 602 (2,7 %) Ženy 10-14 let: 562 (2,5 %) 10-14 Muži 5-9 let: 626 (2,8 %) Ženy 5-9 let: 566 (2,5 %) 5-9 Muži 0-4 let: 607 (2,7 %) Ženy 0-4 let: 534 (2,4 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel území po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Obrys je Česko: kde přečnívá, má území v té skupině méně lidí než průměr. Sčítání 2021, obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Firmy a organizace

Téma firmy a organizace →
Subjektů
7 240
0 proti červenci 2026
srpen 2026
30,1
ČR 17,1
červenec 2026

Struktura podnikání

srpen 2026
Vzniklo za 12 měsíců
289
Zaniklo za 12 měsíců
87
Má zaměstnance
24,6 %
z 3 439 subjektů se známou velikostí

Obory podnikání

  • Velkoobchod a maloobchod; opravy a údržba motorových vozidel 1 231 17,0 %
  • Profesní, vědecké a technické činnosti 1 072 14,8 %
  • Stavebnictví 651 9,0 %
  • Činnosti v oblasti nemovitostí 650 9,0 %
  • Zpracovatelský průmysl 639 8,8 %
  • Ostatní činnosti 490 6,8 %
  • Doprava a skladování 392 5,4 %
  • Informační a komunikační činnosti 372 5,1 %
  • Ubytování, stravování a pohostinství 267 3,7 %
  • Administrativní a podpůrné činnosti 252 3,5 %
  • Kulturní, zábavní a rekreační činnosti 196 2,7 %
  • Vzdělávání 163 2,3 %
  • Ostatní 353 4,9 %

Právní formy

  • Podnikající fyzická osoba tuzemská 4 939 68,2 %
  • Společnost s ručením omezeným 1 682 23,2 %
  • Zahraniční fyzická osoba 176 2,4 %
  • Spolek 157 2,2 %
  • Společenství vlastníků jednotek 121 1,7 %
  • Akciová společnost 45 0,6 %
  • Družstvo 25 0,3 %
  • Evropská společnost 19 0,3 %
  • Odštěpný závod zahraniční právnické osoby 16 0,2 %
  • Pobočný spolek 12 0,2 %
  • Ostatní 48 0,7 %

Stáří subjektů

  • Do 3 let 744 10,3 %
  • 3-10 let 1 708 23,6 %
  • 10-20 let 2 054 28,4 %
  • 20-30 let 1 289 17,8 %
  • Více než 30 let 1 445 20,0 %

Velikost podle zaměstnanců

  • Bez zaměstnanců 2 592 35,8 %
  • 1-9 zaměstnanců 699 9,7 %
  • 10-49 zaměstnanců 119 1,6 %
  • 50-249 zaměstnanců 28 0,4 %
  • 250 a více zaměstnanců 1 0,0 %
  • Neuvedeno 3 801 52,5 %

Nemovitosti a výstavba

Téma nemovitosti a výstavba →
10 266
sčítání 2021
9 418
sčítání 2021
603
sčítání 2021
58
sčítání 2021
9 545
sčítání 2021
1
sčítání 2021
4 875
sčítání 2021
5 070
sčítání 2021
6 729
sčítání 2021
1 751
sčítání 2021
26,7 %
ORP 33,7
sčítání 2021

Volby a politika

Téma volby a politika →
69,1 %
+1,1 proti 2021
ORP 71,4 · ČR 69,0
2002-2025
2025
71,4 %
+2,3 proti 2018
ORP 73,2 · ČR 70,3
2013-2023
2023
42,3 %
+1,8 proti 2022
ORP 46,0 · ČR 48,1
2002-2026
2026
38,7 %
+6,3 proti 2019
ORP 42,6 · ČR 36,8
2004-2024
2024
39,1 %
2022

Výsledky voleb

Všechny volby →

Obce 2026

účast 42,3 %
ŘS: 35,0 % ANO: 19,7 % ODS+NK: 16,8 % STAN: 14,2 % SNK ED+NK: 6,0 % SPD+NK: 4,4 % Ostatní: 3,8 %
  • ŘS 35,0 %
  • ANO 19,7 %
  • ODS+NK 16,8 %
  • STAN 14,2 %
  • SNK ED+NK 6,0 %
  • SPD+NK 4,4 %
  • KDU-ČSL 3,4 %
  • KSČM 0,4 %

155 156 platných hlasů · 18 okrsků

Sněmovna 2025

účast 69,1 %
SPOLU: 28,4 % ANO: 27,1 % Piráti: 13,1 % STAN: 11,7 % SPD: 6,9 % AUTO: 5,4 % Ostatní: 7,3 %

11 321 platných hlasů · 18 okrsků · odchylka proti kraji

Evropský parlament 2024

účast 38,7 %
KDU+ODS+TOP 09: 26,9 % ANO: 19,9 % STAN+SLK: 9,8 % Piráti: 9,4 % AUTO+PŘÍSAHA: 9,0 % ČSNS+KSČM+SD-SN: 8,0 % Ostatní: 17,0 %

6 468 platných hlasů · 18 okrsků · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 1. kolo

účast 69,5 %
Petr Pavel: 47,2 % Andrej Babiš: 25,7 % Danuše Nerudová: 12,7 % Pavel Fischer: 6,6 % Jaroslav Bašta: 3,7 % Marek Hilšer: 2,3 % Ostatní: 1,8 %
  • Petr Pavel 47,2 % -3,8
  • Andrej Babiš 25,7 % +5,6
  • Danuše Nerudová 12,7 % -1,9
  • Pavel Fischer 6,6 % -1,0
  • Jaroslav Bašta 3,7 % +0,9
  • Marek Hilšer 2,3 % 0,0
  • Karel Diviš 1,2 % +0,1
  • Tomáš Zima 0,6 % +0,1

11 826 platných hlasů · 18 okrsků · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 2. kolo

účast 71,4 %
Petr Pavel: 69,3 % Andrej Babiš: 30,7 %
  • Petr Pavel 69,3 % -7,1
  • Andrej Babiš 30,7 % +7,1

12 104 platných hlasů · 18 okrsků · odchylka proti kraji

Hlasy se sčítají z volebních okrsků, procenta jsou podíl z platných hlasů v území.

Zastupitelstvo zvolené v roce 2026

23 mandátů

ŘS

9 mandátů · 35,0 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Mgr. Lukáš Pokorný 46 1. 2 554
Bc. Jiří Krejzar 38 2. 2 497
Ing. Lenka Malinkovičová 58 3. 2 502
Ing. Richard Přibyl 54 4. 2 400
Martin Jaroš 24 5. 2 403
Mgr. Mahulena Vodárková, Dis. 36 6. 2 452
Bc. Daniel Karol 26 7. 2 356
Mgr. Martin Beňo 49 8. 2 413
Rozálie Hrubcová 19 9. 2 379

Řepští sousedé

ANO

5 mandátů · 19,7 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Mgr. Martin Benkovič 37 1. 1 599
MUDr. Antoine Katra 72 4. 1 491
JUDr. Věra Havlíčková 70 2. 1 395
Mgr. Miroslav Šoukal 71 3. 1 409
Ing. Marek Francl 36 5. 1 384

ANO 2011

ODS+NK

4 mandáty · 16,8 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Mgr. Alena Kopejtková 41 1. 1 413
Mgr. Monika Čermáková 56 2. 1 329
David Števík 43 3. 1 212
Bc. Václav Dbalý 65 4. 1 137

sdružení Občanské demokratické strany a nezávislých kandidátů

STAN

4 mandáty · 14,2 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Doc. Dr. Jan Farkač, CSc. 66 4. 1 185
Jitka Synková 62 3. 1 138
Mgr. Marcela Fatrová 55 2. 1 073
JUDr. Kristýna Nováková 31 5. 1 060

STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ

SNK ED+NK

1 mandát · 6,0 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Bc. Bořek Černovský 65 1. 639

ŘEPY SOBĚ

Zvolení zastupitelé podle výsledků voleb 2026, podíl je z hlasů pro všechny kandidátky v obci. Hlasy u jmen jsou preferenční (křížky u kandidáta). Pozdější změny (odstoupení, nastoupení náhradníka) v datech voleb nejsou.

Data po letech

25 let
Rok Obyvatel Muži Ženy Narození Zemřelí Přir. přírůstek Přistěh. Vystěh. Saldo Celkem
2024 24 065 11 586 12 479 - - - - - - -
2023 24 048 11 522 12 526 - - - - - - -
2022 23 924 11 477 12 447 - - - - - - -
2021 22 946 11 092 11 854 - - - - - - -
2020 23 978 11 593 12 385 - - - - - - -
2019 24 075 11 612 12 463 - - - - - - -
2018 24 208 11 703 12 505 - - - - - - -
2017 24 359 11 780 12 579 - - - - - - -
2016 24 485 11 861 12 624 - - - - - - -
2015 24 666 11 962 12 704 - - - - - - -
2014 24 802 12 053 12 749 - - - - - - -
2013 24 929 12 114 12 815 - - - - - - -
2012 25 070 12 217 12 853 - - - - - - -
2011 24 973 12 122 12 851 - - - - - - -
2010 25 542 12 509 13 033 - - - - - - -
2009 25 522 12 519 13 003 - - - - - - -
2008 25 365 12 392 12 973 - - - - - - -
2007 25 150 12 243 12 907 - - - - - - -
2006 24 545 11 922 12 623 - - - - - - -
2005 24 391 11 811 12 580 - - - - - - -
2004 23 828 11 531 12 297 - - - - - - -
2003 23 463 11 388 12 075 - - - - - - -
2002 23 318 11 321 11 997 - - - - - - -
2001 23 063 11 215 11 848 - - - - - - -
2000 22 454 10 872 11 582 - - - - - - -

Mapa

obec a její sousedé

Hranice: Český statistický úřad, Registr sčítacích obvodů, stav k 1. 7. 2026, zjednodušeno · zdroje a licence

Umístění a členění

Mezi všemi územími

16. z 57

percentil 73. - 73 % území je menších

Zdroje dat: ČSÚ · Volby.cz · ČÚZK · zdroje dat a licence