Městská část

Praha 18

Kraj Hlavní město Praha

Obyvatel 2024 23 728
Kód RÚIAN
547417
Poloha
50,1402, 14,5168

Městská část Praha 18 má 23 728 obyvatel a mezi srovnatelnými územími je na 17. místě z 57. Za poslední rok jich přibylo o 2,0 %. Podle sčítání 2021 tu žilo víc dětí než seniorů (na sto dětí připadalo 74 lidí nad 65 let) a vysokoškolské vzdělání mělo 30,1 % obyvatel starších patnácti let.

Vývoj počtu obyvatel

2000-2024
13 238 16 099 18 960 21 821 24 682 2000 2000: 14 641 obyvatel 2001: 14 192 obyvatel 2002: 14 240 obyvatel 2003: 14 311 obyvatel 2004 2004: 14 438 obyvatel 2005: 14 721 obyvatel 2006: 15 325 obyvatel 2007: 16 083 obyvatel 2008 2008: 16 433 obyvatel 2009: 17 063 obyvatel 2010: 17 193 obyvatel 2011: 17 323 obyvatel 2012 2012: 17 566 obyvatel 2013: 17 725 obyvatel 2014: 18 553 obyvatel 2015: 18 978 obyvatel 2016 2016: 19 291 obyvatel 2017: 20 071 obyvatel 2018: 20 743 obyvatel 2019: 21 516 obyvatel 2020 2020: 21 992 obyvatel 2021: 21 230 obyvatel 2022: 22 897 obyvatel 2023: 23 254 obyvatel 2024 2024: 23 728 obyvatel

Metodika

Obyvatelstvo

Téma obyvatelstvo →
23 728
+474 proti 2023 2000-2024
2024
11 532
+298 proti 2023 2000-2024
2024
12 196
+176 proti 2023 2000-2024
2024
51,4 %
−0,3 proti 2023 2000-2024
2024
4 020
sčítání 2021
14 714
sčítání 2021
2 968
sčítání 2021
13,7 %
ORP 18,4
sčítání 2021
73,8
ORP 119,9
sčítání 2021
23 482
+404 proti 2023 2001-2024
2024
Další ukazatele (8)
21 702
sčítání 2021
10 667
sčítání 2021
7 683
sčítání 2021
2 287
sčítání 2021
852
sčítání 2021
10 990
sčítání 2021
4 640
sčítání 2021
641
sčítání 2021

Odpověď na náboženskou víru byla ve sčítání 2021 dobrovolná a neuvedlo ji 28,0 % lidí (6 072 z 21 702), takže počty bez víry a věřících nedají dohromady počet obyvatel. U rodinného stavu chybí do počtu obyvatel 213 nezjištěných. Sčítání navíc počítá obvyklý pobyt, evidence obyvatel trvalé bydliště - proto je za rok 2021 v tabulce 21 230 obyvatel, zatímco sčítání jich napočítalo 21 702.

Věková pyramida

Sčítání 2021
Muži
10 672
49,2 % obyvatel
Ženy
11 030
50,8 % obyvatel
Senioři 65+ na 100 dětí
74
Česko 127
2 % 2 % 4 % 4 % 6 % 6 % Muži 90+ let: 16 (0,1 %) Ženy 90+ let: 38 (0,2 %) 90+ Muži 85-89 let: 71 (0,3 %) Ženy 85-89 let: 75 (0,4 %) 85-89 Muži 80-84 let: 114 (0,5 %) Ženy 80-84 let: 190 (0,9 %) 80-84 Muži 75-79 let: 247 (1,1 %) Ženy 75-79 let: 323 (1,5 %) 75-79 Muži 70-74 let: 378 (1,7 %) Ženy 70-74 let: 477 (2,2 %) 70-74 Muži 65-69 let: 440 (2,0 %) Ženy 65-69 let: 599 (2,8 %) 65-69 Muži 60-64 let: 356 (1,6 %) Ženy 60-64 let: 454 (2,1 %) 60-64 Muži 55-59 let: 473 (2,2 %) Ženy 55-59 let: 516 (2,4 %) 55-59 Muži 50-54 let: 533 (2,5 %) Ženy 50-54 let: 529 (2,4 %) 50-54 Muži 45-49 let: 912 (4,2 %) Ženy 45-49 let: 809 (3,7 %) 45-49 Muži 40-44 let: 1 205 (5,6 %) Ženy 40-44 let: 1 085 (5,0 %) 40-44 Muži 35-39 let: 1 136 (5,2 %) Ženy 35-39 let: 1 126 (5,2 %) 35-39 Muži 30-34 let: 1 061 (4,9 %) Ženy 30-34 let: 1 101 (5,1 %) 30-34 Muži 25-29 let: 833 (3,8 %) Ženy 25-29 let: 899 (4,1 %) 25-29 Muži 20-24 let: 456 (2,1 %) Ženy 20-24 let: 474 (2,2 %) 20-24 Muži 15-19 let: 357 (1,7 %) Ženy 15-19 let: 399 (1,8 %) 15-19 Muži 10-14 let: 592 (2,7 %) Ženy 10-14 let: 563 (2,6 %) 10-14 Muži 5-9 let: 710 (3,3 %) Ženy 5-9 let: 668 (3,1 %) 5-9 Muži 0-4 let: 782 (3,6 %) Ženy 0-4 let: 705 (3,3 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel území po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Obrys je Česko: kde přečnívá, má území v té skupině méně lidí než průměr. Sčítání 2021, obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Firmy a organizace

Téma firmy a organizace →
Subjektů
8 611
0 proti červenci 2026
srpen 2026
36,3
ČR 17,1
červenec 2026

Struktura podnikání

srpen 2026
Vzniklo za 12 měsíců
550
Zaniklo za 12 měsíců
126
Má zaměstnance
30,3 %
z 4 004 subjektů se známou velikostí

Obory podnikání

  • Velkoobchod a maloobchod; opravy a údržba motorových vozidel 1 249 14,5 %
  • Stavebnictví 1 200 13,9 %
  • Profesní, vědecké a technické činnosti 1 073 12,5 %
  • Zpracovatelský průmysl 845 9,8 %
  • Činnosti v oblasti nemovitostí 711 8,3 %
  • Informační a komunikační činnosti 536 6,2 %
  • Ostatní činnosti 522 6,1 %
  • Doprava a skladování 521 6,1 %
  • Ubytování, stravování a pohostinství 313 3,6 %
  • Administrativní a podpůrné činnosti 310 3,6 %
  • Zemědělství, lesnictví, rybářství 243 2,8 %
  • Kulturní, zábavní a rekreační činnosti 201 2,3 %
  • Ostatní 353 4,1 %

Právní formy

  • Podnikající fyzická osoba tuzemská 4 745 55,1 %
  • Společnost s ručením omezeným 2 821 32,8 %
  • Zahraniční fyzická osoba 512 5,9 %
  • Společenství vlastníků jednotek 204 2,4 %
  • Spolek 163 1,9 %
  • Akciová společnost 67 0,8 %
  • Družstvo 21 0,2 %
  • Odštěpný závod zahraniční právnické osoby 17 0,2 %
  • Veřejná obchodní společnost 13 0,2 %
  • Pobočný spolek 11 0,1 %
  • Ostatní 37 0,4 %

Stáří subjektů

  • Do 3 let 1 437 16,7 %
  • 3-10 let 2 458 28,5 %
  • 10-20 let 2 578 29,9 %
  • 20-30 let 1 306 15,2 %
  • Více než 30 let 832 9,7 %

Velikost podle zaměstnanců

  • Bez zaměstnanců 2 792 32,4 %
  • 1-9 zaměstnanců 1 018 11,8 %
  • 10-49 zaměstnanců 161 1,9 %
  • 50-249 zaměstnanců 28 0,3 %
  • 250 a více zaměstnanců 5 0,1 %
  • Neuvedeno 4 607 53,5 %

Nemovitosti a výstavba

Téma nemovitosti a výstavba →
10 282
sčítání 2021
9 713
sčítání 2021
416
sčítání 2021
70
sčítání 2021
9 433
sčítání 2021
0
sčítání 2021
4 129
sčítání 2021
5 321
sčítání 2021
5 942
sčítání 2021
1 432
sčítání 2021
30,1 %
ORP 33,7
sčítání 2021

Volby a politika

Téma volby a politika →
69,8 %
+0,7 proti 2021
ORP 71,4 · ČR 69,0
2002-2025
2025
73,7 %
+3,8 proti 2018
ORP 73,2 · ČR 70,3
2013-2023
2023
44,3 %
+1,5 proti 2022
ORP 46,0 · ČR 48,1
2002-2026
2026
38,1 %
+4,6 proti 2019
ORP 42,6 · ČR 36,8
2004-2024
2024
18,4 %
2024

Výsledky voleb

Všechny volby →

Obce 2026

účast 44,3 %
KDUZelPirPHASNK: 24,7 % ANO: 17,9 % ODS+Svob+TOP09: 15,5 % Patrioti ČR+NK: 12,3 % TEAM+NK: 8,7 % STAN: 8,5 % Ostatní: 12,4 %
  • KDUZelPirPHASNK 24,7 %
  • ANO 17,9 %
  • ODS+Svob+TOP09 15,5 %
  • Patrioti ČR+NK 12,3 %
  • TEAM+NK 8,7 %
  • STAN 8,5 %
  • NČ 5,0 %
  • SPD+NK 4,0 %
  • Ostatní (3) 3,5 %

127 127 platných hlasů · 12 okrsků

Sněmovna 2025

účast 69,8 %
SPOLU: 32,0 % ANO: 24,1 % Piráti: 13,9 % STAN: 12,6 % SPD: 6,5 % AUTO: 5,3 % Ostatní: 5,6 %

9 173 platných hlasů · 12 okrsků · odchylka proti kraji

Evropský parlament 2024

účast 38,1 %
KDU+ODS+TOP 09: 26,8 % ANO: 18,7 % STAN+SLK: 12,5 % Piráti: 9,9 % AUTO+PŘÍSAHA: 9,8 % ČSNS+KSČM+SD-SN: 5,8 % Ostatní: 16,5 %

5 081 platných hlasů · 12 okrsků · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 1. kolo

účast 71,4 %
Petr Pavel: 47,3 % Andrej Babiš: 24,1 % Danuše Nerudová: 14,1 % Pavel Fischer: 7,0 % Jaroslav Bašta: 3,2 % Marek Hilšer: 2,6 % Ostatní: 1,8 %
  • Petr Pavel 47,3 % -3,7
  • Andrej Babiš 24,1 % +4,0
  • Danuše Nerudová 14,1 % -0,5
  • Pavel Fischer 7,0 % -0,7
  • Jaroslav Bašta 3,2 % +0,4
  • Marek Hilšer 2,6 % +0,3
  • Karel Diviš 1,3 % +0,2
  • Tomáš Zima 0,5 % -0,1

9 341 platných hlasů · 12 okrsků · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 2. kolo

účast 73,7 %
Petr Pavel: 72,3 % Andrej Babiš: 27,7 %
  • Petr Pavel 72,3 % -4,1
  • Andrej Babiš 27,7 % +4,1

9 638 platných hlasů · 12 okrsků · odchylka proti kraji

Hlasy se sčítají z volebních okrsků, procenta jsou podíl z platných hlasů v území.

Zastupitelstvo zvolené v roce 2026

23 mandátů

KDUZelPirPHASNK

7 mandátů · 24,7 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Radek Čermák 46 3. 1 507
Anna Michálková Hadwiger 40 1. 1 503
Tadeáš Štěpka 22 2. 1 502
Ing. Martina Křenková 52 4. 1 427
Olaf Deutsch 69 5. 1 419
Ing. Ondřej Miffek 44 6. 1 499
Tomáš Raška 60 7. 1 410

Zdravé Letňany s podporou Prahy sobě, Pirátů, Lidovců a Zelených

ANO

5 mandátů · 17,9 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Mgr. Zdeněk Kučera, MBA 47 1. 1 259
Stanislav Nekolný, MBA 51 2. 1 061
Helena Lukešová 58 3. 1 071
Karel Slavata 52 4. 1 067
Mgr. Jan Krátký 44 5. 1 013

ANO 2011

ODS+Svob+TOP09

4 mandáty · 15,5 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Iveta Lojková 58 2. 1 019
Mgr. Ondřej Lněnička 53 1. 953
Ing. Milan Bušek 53 3. 923
Ing. Martin Halama 52 4. 907

SPOLU pro Letňany

Patrioti ČR+NK

3 mandáty · 12,3 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Mgr. David Červenka 44 1. 891
Lucie Hymplová 41 2. 814
Josef Hympl, DiS. 52 4. 754

Náš Domov Letňany

TEAM+NK

2 mandáty · 8,7 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
MUDr. Tereza Brázdová 43 1. 672
Ing. Martin Závodný 44 2. 599

JSME TEAM LETŇANY

STAN

2 mandáty · 8,5 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Mgr. Martin Drtina 44 2. 646
Ing. Kosta Prandžev 56 1. 638

STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ

Zvolení zastupitelé podle výsledků voleb 2026, podíl je z hlasů pro všechny kandidátky v obci. Hlasy u jmen jsou preferenční (křížky u kandidáta). Pozdější změny (odstoupení, nastoupení náhradníka) v datech voleb nejsou.

Data po letech

25 let
Rok Obyvatel Muži Ženy Narození Zemřelí Přir. přírůstek Přistěh. Vystěh. Saldo Celkem
2024 23 728 11 532 12 196 - - - - - - -
2023 23 254 11 234 12 020 - - - - - - -
2022 22 897 11 089 11 808 - - - - - - -
2021 21 230 10 433 10 797 - - - - - - -
2020 21 992 10 834 11 158 - - - - - - -
2019 21 516 10 612 10 904 - - - - - - -
2018 20 743 10 160 10 583 - - - - - - -
2017 20 071 9 802 10 269 - - - - - - -
2016 19 291 9 400 9 891 - - - - - - -
2015 18 978 9 269 9 709 - - - - - - -
2014 18 553 9 058 9 495 - - - - - - -
2013 17 725 8 711 9 014 - - - - - - -
2012 17 566 8 645 8 921 - - - - - - -
2011 17 323 8 587 8 736 - - - - - - -
2010 17 193 8 570 8 623 - - - - - - -
2009 17 063 8 476 8 587 - - - - - - -
2008 16 433 8 148 8 285 - - - - - - -
2007 16 083 7 926 8 157 - - - - - - -
2006 15 325 7 548 7 777 - - - - - - -
2005 14 721 7 255 7 466 - - - - - - -
2004 14 438 7 139 7 299 - - - - - - -
2003 14 311 7 095 7 216 - - - - - - -
2002 14 240 7 059 7 181 - - - - - - -
2001 14 192 7 027 7 165 - - - - - - -
2000 14 641 7 287 7 354 - - - - - - -

Mapa

obec a její sousedé

Hranice: Český statistický úřad, Registr sčítacích obvodů, stav k 1. 7. 2026, zjednodušeno · zdroje a licence

Umístění a členění

Mezi všemi územími

17. z 57

percentil 71. - 71 % území je menších

Zdroje dat: ČSÚ · Volby.cz · ČÚZK · zdroje dat a licence