Městská část

Praha 19

Kraj Hlavní město Praha

Obyvatel 2024 7 909
Kód RÚIAN
547344
Poloha
50,1343, 14,5534

Městská část Praha 19 má 7 909 obyvatel a mezi srovnatelnými územími je na 27. místě z 57. Za poslední rok jich přibylo o 3,6 %. Podle sčítání 2021 tu žilo víc dětí než seniorů (na sto dětí připadalo 78 lidí nad 65 let) a vysokoškolské vzdělání mělo 29,6 % obyvatel starších patnácti let.

Vývoj počtu obyvatel

2000-2024
4 159 5 182 6 205 7 227 8 250 2000 2000: 4 500 obyvatel 2001: 4 560 obyvatel 2002: 4 600 obyvatel 2003: 4 640 obyvatel 2004 2004: 4 793 obyvatel 2005: 4 918 obyvatel 2006: 5 164 obyvatel 2007: 5 644 obyvatel 2008 2008: 6 149 obyvatel 2009: 6 436 obyvatel 2010: 6 611 obyvatel 2011: 6 627 obyvatel 2012 2012: 6 808 obyvatel 2013: 6 784 obyvatel 2014: 6 889 obyvatel 2015: 6 926 obyvatel 2016 2016: 7 027 obyvatel 2017: 7 156 obyvatel 2018: 7 197 obyvatel 2019: 7 326 obyvatel 2020 2020: 7 379 obyvatel 2021: 7 095 obyvatel 2022: 7 498 obyvatel 2023: 7 634 obyvatel 2024 2024: 7 909 obyvatel

Metodika

Obyvatelstvo

Téma obyvatelstvo →
7 909
+275 proti 2023 2000-2024
2024
3 813
+131 proti 2023 2000-2024
2024
4 096
+144 proti 2023 2000-2024
2024
51,8 %
0 proti 2023 2000-2024
2024
1 475
sčítání 2021
4 586
sčítání 2021
1 155
sčítání 2021
16,0 %
ORP 18,4
sčítání 2021
78,3
ORP 119,9
sčítání 2021
7 798
+284 proti 2023 2001-2024
2024
Další ukazatele (8)
7 216
sčítání 2021
3 404
sčítání 2021
2 613
sčítání 2021
764
sčítání 2021
394
sčítání 2021
3 975
sčítání 2021
1 297
sčítání 2021
259
sčítání 2021

Odpověď na náboženskou víru byla ve sčítání 2021 dobrovolná a neuvedlo ji 26,9 % lidí (1 944 z 7 216), takže počty bez víry a věřících nedají dohromady počet obyvatel. U rodinného stavu chybí do počtu obyvatel 41 nezjištěných. Sčítání navíc počítá obvyklý pobyt, evidence obyvatel trvalé bydliště - proto je za rok 2021 v tabulce 7 095 obyvatel, zatímco sčítání jich napočítalo 7 216.

Věková pyramida

Sčítání 2021
Muži
3 545
49,1 % obyvatel
Ženy
3 671
50,9 % obyvatel
Senioři 65+ na 100 dětí
78
Česko 127
2 % 2 % 4 % 4 % 6 % 6 % Muži 90+ let: 22 (0,3 %) Ženy 90+ let: 37 (0,5 %) 90+ Muži 85-89 let: 31 (0,4 %) Ženy 85-89 let: 65 (0,9 %) 85-89 Muži 80-84 let: 38 (0,5 %) Ženy 80-84 let: 79 (1,1 %) 80-84 Muži 75-79 let: 100 (1,4 %) Ženy 75-79 let: 140 (1,9 %) 75-79 Muži 70-74 let: 132 (1,8 %) Ženy 70-74 let: 179 (2,5 %) 70-74 Muži 65-69 let: 165 (2,3 %) Ženy 65-69 let: 167 (2,3 %) 65-69 Muži 60-64 let: 136 (1,9 %) Ženy 60-64 let: 151 (2,1 %) 60-64 Muži 55-59 let: 196 (2,7 %) Ženy 55-59 let: 181 (2,5 %) 55-59 Muži 50-54 let: 210 (2,9 %) Ženy 50-54 let: 198 (2,7 %) 50-54 Muži 45-49 let: 336 (4,7 %) Ženy 45-49 let: 311 (4,3 %) 45-49 Muži 40-44 let: 397 (5,5 %) Ženy 40-44 let: 384 (5,3 %) 40-44 Muži 35-39 let: 307 (4,3 %) Ženy 35-39 let: 339 (4,7 %) 35-39 Muži 30-34 let: 236 (3,3 %) Ženy 30-34 let: 234 (3,2 %) 30-34 Muži 25-29 let: 187 (2,6 %) Ženy 25-29 let: 202 (2,8 %) 25-29 Muži 20-24 let: 141 (2,0 %) Ženy 20-24 let: 138 (1,9 %) 20-24 Muži 15-19 let: 138 (1,9 %) Ženy 15-19 let: 164 (2,3 %) 15-19 Muži 10-14 let: 264 (3,7 %) Ženy 10-14 let: 225 (3,1 %) 10-14 Muži 5-9 let: 248 (3,4 %) Ženy 5-9 let: 241 (3,3 %) 5-9 Muži 0-4 let: 261 (3,6 %) Ženy 0-4 let: 236 (3,3 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel území po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Obrys je Česko: kde přečnívá, má území v té skupině méně lidí než průměr. Sčítání 2021, obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Firmy a organizace

Téma firmy a organizace →
Subjektů
2 689
0 proti červenci 2026
srpen 2026
34,0
ČR 17,1
červenec 2026

Struktura podnikání

srpen 2026
Vzniklo za 12 měsíců
127
Zaniklo za 12 měsíců
43
Má zaměstnance
28,6 %
z 1 385 subjektů se známou velikostí

Obory podnikání

  • Velkoobchod a maloobchod; opravy a údržba motorových vozidel 457 17,0 %
  • Profesní, vědecké a technické činnosti 419 15,6 %
  • Zpracovatelský průmysl 264 9,8 %
  • Stavebnictví 237 8,8 %
  • Činnosti v oblasti nemovitostí 237 8,8 %
  • Ostatní činnosti 190 7,1 %
  • Informační a komunikační činnosti 153 5,7 %
  • Doprava a skladování 135 5,0 %
  • Administrativní a podpůrné činnosti 94 3,5 %
  • Ubytování, stravování a pohostinství 92 3,4 %
  • Vzdělávání 70 2,6 %
  • Kulturní, zábavní a rekreační činnosti 68 2,5 %
  • Ostatní 146 5,4 %

Právní formy

  • Podnikající fyzická osoba tuzemská 1 764 65,6 %
  • Společnost s ručením omezeným 665 24,7 %
  • Společenství vlastníků jednotek 73 2,7 %
  • Spolek 54 2,0 %
  • Zahraniční fyzická osoba 45 1,7 %
  • Akciová společnost 30 1,1 %
  • Družstvo 15 0,6 %
  • Odštěpný závod zahraniční právnické osoby 11 0,4 %
  • Pobočný spolek 8 0,3 %
  • Ústav 5 0,2 %
  • Ostatní 19 0,7 %

Stáří subjektů

  • Do 3 let 312 11,6 %
  • 3-10 let 593 22,1 %
  • 10-20 let 820 30,5 %
  • 20-30 let 539 20,0 %
  • Více než 30 let 425 15,8 %

Velikost podle zaměstnanců

  • Bez zaměstnanců 989 36,8 %
  • 1-9 zaměstnanců 309 11,5 %
  • 10-49 zaměstnanců 75 2,8 %
  • 50-249 zaměstnanců 10 0,4 %
  • 250 a více zaměstnanců 2 0,1 %
  • Neuvedeno 1 304 48,5 %

Nemovitosti a výstavba

Téma nemovitosti a výstavba →
3 116
sčítání 2021
2 251
sčítání 2021
644
sčítání 2021
80
sčítání 2021
2 871
sčítání 2021
3
sčítání 2021
1 866
sčítání 2021
1 702
sčítání 2021
1 971
sčítání 2021
538
sčítání 2021
29,6 %
ORP 33,7
sčítání 2021

Volby a politika

Téma volby a politika →
77,8 %
+2,4 proti 2021
ORP 71,4 · ČR 69,0
2002-2025
2025
78,0 %
+2,3 proti 2018
ORP 73,2 · ČR 70,3
2013-2023
2023
59,7 %
+4,7 proti 2022
ORP 46,0 · ČR 48,1
2002-2026
2026
46,5 %
+8,1 proti 2019
ORP 42,6 · ČR 36,8
2004-2024
2024
24,3 %
+0,5 proti 2020
ORP 22,2
2019-2026
2026

Výsledky voleb

Všechny volby →

Obce 2026

účast 59,7 %
SNK: 45,4 % KDU-ČSL+NK: 32,8 % Maják+NK: 9,5 % ANO: 5,9 % ODS: 3,4 % NČ+NK: 3,1 %
  • SNK 45,4 %
  • KDU-ČSL+NK 32,8 %
  • Maják+NK 9,5 %
  • ANO 5,9 %
  • ODS 3,4 %
  • NČ+NK 3,1 %

56 517 platných hlasů · 6 okrsků

Senát 2026 - 1. kolo

účast 59,9 %
David Smoljak: 51,8 % Dagmar Pecková: 21,0 % Radek Žalud: 14,8 % Bedřich Laube: 7,5 % Darina Batyiová: 4,9 %

2 756 platných hlasů · 6 okrsků · odchylka proti kraji

Senát 2026 - 2. kolo

účast 24,3 %
David Smoljak: 82,3 % Dagmar Pecková: 17,7 %

1 291 platných hlasů · 6 okrsků · odchylka proti kraji

Sněmovna 2025

účast 77,8 %
SPOLU: 35,0 % ANO: 21,0 % STAN: 14,0 % Piráti: 13,8 % AUTO: 5,8 % SPD: 5,4 % Ostatní: 5,0 %

4 046 platných hlasů · 6 okrsků · odchylka proti kraji

Evropský parlament 2024

účast 46,5 %
KDU+ODS+TOP 09: 31,4 % ANO: 16,7 % STAN+SLK: 13,0 % Piráti: 10,6 % AUTO+PŘÍSAHA: 7,9 % ČSNS+KSČM+SD-SN: 5,4 % Ostatní: 15,0 %

2 318 platných hlasů · 6 okrsků · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 1. kolo

účast 76,2 %
Petr Pavel: 51,0 % Andrej Babiš: 21,2 % Danuše Nerudová: 13,1 % Pavel Fischer: 7,6 % Jaroslav Bašta: 3,3 % Marek Hilšer: 2,3 % Ostatní: 1,4 %
  • Petr Pavel 51,0 % 0,0
  • Andrej Babiš 21,2 % +1,1
  • Danuše Nerudová 13,1 % -1,4
  • Pavel Fischer 7,6 % 0,0
  • Jaroslav Bašta 3,3 % +0,6
  • Marek Hilšer 2,3 % 0,0
  • Karel Diviš 1,0 % -0,1
  • Tomáš Zima 0,4 % -0,1

3 715 platných hlasů · 6 okrsků · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 2. kolo

účast 78,0 %
Petr Pavel: 74,4 % Andrej Babiš: 25,6 %
  • Petr Pavel 74,4 % -2,0
  • Andrej Babiš 25,6 % +2,0

3 803 platných hlasů · 6 okrsků · odchylka proti kraji

Hlasy se sčítají z volebních okrsků, procenta jsou podíl z platných hlasů v území.

Zastupitelstvo zvolené v roce 2026

19 mandátů

SNK

9 mandátů · 45,4 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Ivana Šestáková 64 1. 1 489
Bc. Radek Petráň 50 2. 1 420
Tomáš Haniak 45 3. 1 389
Ing. Vladimír Olmr 62 4. 1 426
Mgr. Denisa Chaloupecká 30 5. 1 422
Petr Váňa 49 6. 1 370
Bc. Petr Blažek 51 7. 1 389
Mgr. Marcela Holečková 40 8. 1 370
Jan Hrnčíř 37 9. 1 379

Sdružení nezávislých kandidátů Kbely náš domov

KDU-ČSL+NK

7 mandátů · 32,8 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
MUDr. Zdeněk Janeček 55 4. 1 125
Vítězslav Pavel 48 1. 1 073
JUDr. Martin Ridzoň 45 2. 1 024
Markéta Cacáková 48 3. 1 032
Mgr. Vladimíra Kolaříková 52 5. 1 007
Mgr. Jarmila Stejskalová 69 6. 1 043
Monika Klementová 50 7. 979

OK-19

Maják+NK

2 mandáty · 9,5 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Antonín Zámyslický 52 1. 324
Leoš Biskup 62 2. 316

Maják pro Kbely

ANO

1 mandát · 5,9 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Kateřina Hrubčíková 45 2. 229

ANO 2011

Zvolení zastupitelé podle výsledků voleb 2026, podíl je z hlasů pro všechny kandidátky v obci. Hlasy u jmen jsou preferenční (křížky u kandidáta). Pozdější změny (odstoupení, nastoupení náhradníka) v datech voleb nejsou.

Data po letech

25 let
Rok Obyvatel Muži Ženy Narození Zemřelí Přir. přírůstek Přistěh. Vystěh. Saldo Celkem
2024 7 909 3 813 4 096 - - - - - - -
2023 7 634 3 682 3 952 - - - - - - -
2022 7 498 3 633 3 865 - - - - - - -
2021 7 095 3 467 3 628 - - - - - - -
2020 7 379 3 605 3 774 - - - - - - -
2019 7 326 3 551 3 775 - - - - - - -
2018 7 197 3 492 3 705 - - - - - - -
2017 7 156 3 457 3 699 - - - - - - -
2016 7 027 3 386 3 641 - - - - - - -
2015 6 926 3 355 3 571 - - - - - - -
2014 6 889 3 355 3 534 - - - - - - -
2013 6 784 3 295 3 489 - - - - - - -
2012 6 808 3 342 3 466 - - - - - - -
2011 6 627 3 237 3 390 - - - - - - -
2010 6 611 3 212 3 399 - - - - - - -
2009 6 436 3 120 3 316 - - - - - - -
2008 6 149 2 954 3 195 - - - - - - -
2007 5 644 2 697 2 947 - - - - - - -
2006 5 164 2 448 2 716 - - - - - - -
2005 4 918 2 344 2 574 - - - - - - -
2004 4 793 2 282 2 511 - - - - - - -
2003 4 640 2 191 2 449 - - - - - - -
2002 4 600 2 168 2 432 - - - - - - -
2001 4 560 2 181 2 379 - - - - - - -
2000 4 500 2 172 2 328 - - - - - - -

Mapa

obec a její sousedé

Hranice: Český statistický úřad, Registr sčítacích obvodů, stav k 1. 7. 2026, zjednodušeno · zdroje a licence

Umístění a členění

Mezi všemi územími

27. z 57

percentil 54. - 54 % území je menších

Zdroje dat: ČSÚ · Volby.cz · ČÚZK · zdroje dat a licence