Městská část

Praha 6

Kraj Hlavní město Praha

Obyvatel 2024 108 577
Kód RÚIAN
500178
Poloha
50,1071, 14,3785

Městská část Praha 6 má 108 577 obyvatel a mezi srovnatelnými územími je na 4. místě z 57. Za poslední rok jich přibylo o 0,3 %. Podle sčítání 2021 tu žilo víc seniorů než dětí (na sto dětí připadalo 130 lidí nad 65 let) a vysokoškolské vzdělání mělo 42,2 % obyvatel starších patnácti let.

Vývoj počtu obyvatel

2000-2024
96 888 100 076 103 264 106 452 109 640 2000 2000: 102 082 obyvatel 2001: 99 850 obyvatel 2002: 99 181 obyvatel 2003: 99 112 obyvatel 2004 2004: 98 985 obyvatel 2005: 99 481 obyvatel 2006: 99 263 obyvatel 2007: 99 704 obyvatel 2008 2008: 100 600 obyvatel 2009: 101 089 obyvatel 2010: 101 574 obyvatel 2011: 97 951 obyvatel 2012 2012: 98 444 obyvatel 2013: 98 261 obyvatel 2014: 99 520 obyvatel 2015: 100 152 obyvatel 2016 2016: 102 858 obyvatel 2017: 104 356 obyvatel 2018: 105 622 obyvatel 2019: 107 213 obyvatel 2020 2020: 107 603 obyvatel 2021: 102 100 obyvatel 2022: 107 292 obyvatel 2023: 108 278 obyvatel 2024 2024: 108 577 obyvatel

Metodika

Obyvatelstvo

Téma obyvatelstvo →
108 577
+299 proti 2023 2000-2024
2024
52 599
+361 proti 2023 2000-2024
2024
55 978
−62 proti 2023 2000-2024
2024
51,6 %
−0,2 proti 2023 2000-2024
2024
16 032
sčítání 2021
66 321
sčítání 2021
20 901
sčítání 2021
20,2 %
ORP 18,4
sčítání 2021
130,4
ORP 119,9
sčítání 2021
108 246
+504 proti 2023 2001-2024
2024
Další ukazatele (8)
103 254
sčítání 2021
49 862
sčítání 2021
34 891
sčítání 2021
10 810
sčítání 2021
6 386
sčítání 2021
49 142
sčítání 2021
25 782
sčítání 2021
5 643
sčítání 2021

Odpověď na náboženskou víru byla ve sčítání 2021 dobrovolná a neuvedlo ji 27,4 % lidí (28 330 z 103 254), takže počty bez víry a věřících nedají dohromady počet obyvatel. U rodinného stavu chybí do počtu obyvatel 1 305 nezjištěných. Sčítání navíc počítá obvyklý pobyt, evidence obyvatel trvalé bydliště - proto je za rok 2021 v tabulce 102 100 obyvatel, zatímco sčítání jich napočítalo 103 254.

Věková pyramida

Sčítání 2021
Muži
49 974
48,4 % obyvatel
Ženy
53 280
51,6 % obyvatel
Senioři 65+ na 100 dětí
130
Česko 127
2 % 2 % 4 % 4 % Muži 90+ let: 427 (0,4 %) Ženy 90+ let: 894 (0,9 %) 90+ Muži 85-89 let: 630 (0,6 %) Ženy 85-89 let: 1 377 (1,3 %) 85-89 Muži 80-84 let: 985 (1,0 %) Ženy 80-84 let: 1 774 (1,7 %) 80-84 Muži 75-79 let: 1 639 (1,6 %) Ženy 75-79 let: 2 518 (2,4 %) 75-79 Muži 70-74 let: 2 225 (2,2 %) Ženy 70-74 let: 2 937 (2,8 %) 70-74 Muži 65-69 let: 2 524 (2,4 %) Ženy 65-69 let: 2 971 (2,9 %) 65-69 Muži 60-64 let: 2 189 (2,1 %) Ženy 60-64 let: 2 449 (2,4 %) 60-64 Muži 55-59 let: 2 729 (2,6 %) Ženy 55-59 let: 2 791 (2,7 %) 55-59 Muži 50-54 let: 2 740 (2,7 %) Ženy 50-54 let: 2 768 (2,7 %) 50-54 Muži 45-49 let: 3 751 (3,6 %) Ženy 45-49 let: 3 701 (3,6 %) 45-49 Muži 40-44 let: 4 361 (4,2 %) Ženy 40-44 let: 4 281 (4,2 %) 40-44 Muži 35-39 let: 4 095 (4,0 %) Ženy 35-39 let: 3 941 (3,8 %) 35-39 Muži 30-34 let: 4 226 (4,1 %) Ženy 30-34 let: 4 228 (4,1 %) 30-34 Muži 25-29 let: 4 140 (4,0 %) Ženy 25-29 let: 4 011 (3,9 %) 25-29 Muži 20-24 let: 3 045 (3,0 %) Ženy 20-24 let: 2 841 (2,8 %) 20-24 Muži 15-19 let: 2 094 (2,0 %) Ženy 15-19 let: 1 940 (1,9 %) 15-19 Muži 10-14 let: 2 637 (2,6 %) Ženy 10-14 let: 2 404 (2,3 %) 10-14 Muži 5-9 let: 2 791 (2,7 %) Ženy 5-9 let: 2 761 (2,7 %) 5-9 Muži 0-4 let: 2 746 (2,7 %) Ženy 0-4 let: 2 693 (2,6 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel území po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Obrys je Česko: kde přečnívá, má území v té skupině méně lidí než průměr. Sčítání 2021, obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Firmy a organizace

Téma firmy a organizace →
Subjektů
48 931
0 proti červenci 2026
srpen 2026
45,1
ČR 17,1
červenec 2026

Struktura podnikání

srpen 2026
Vzniklo za 12 měsíců
2 638
Zaniklo za 12 měsíců
473
Má zaměstnance
31,3 %
z 22 991 subjektů se známou velikostí

Obory podnikání

  • Profesní, vědecké a technické činnosti 9 776 20,0 %
  • Velkoobchod a maloobchod; opravy a údržba motorových vozidel 7 550 15,4 %
  • Činnosti v oblasti nemovitostí 5 093 10,4 %
  • Zpracovatelský průmysl 3 571 7,3 %
  • Ostatní činnosti 3 276 6,7 %
  • Stavebnictví 3 094 6,3 %
  • Informační a komunikační činnosti 2 940 6,0 %
  • Administrativní a podpůrné činnosti 1 796 3,7 %
  • Kulturní, zábavní a rekreační činnosti 1 780 3,6 %
  • Ubytování, stravování a pohostinství 1 760 3,6 %
  • Doprava a skladování 1 704 3,5 %
  • Vzdělávání 1 429 2,9 %
  • Ostatní 2 383 4,9 %

Právní formy

  • Podnikající fyzická osoba tuzemská 27 329 55,9 %
  • Společnost s ručením omezeným 13 945 28,5 %
  • Zahraniční fyzická osoba 2 088 4,3 %
  • Společenství vlastníků jednotek 1 505 3,1 %
  • Spolek 1 424 2,9 %
  • Akciová společnost 938 1,9 %
  • Družstvo 452 0,9 %
  • Odštěpný závod zahraniční právnické osoby 186 0,4 %
  • Odborová organizace 178 0,4 %
  • Nadační fond 123 0,3 %
  • Ostatní 763 1,6 %

Stáří subjektů

  • Do 3 let 5 570 11,4 %
  • 3-10 let 10 927 22,3 %
  • 10-20 let 13 670 27,9 %
  • 20-30 let 9 671 19,8 %
  • Více než 30 let 9 093 18,6 %

Velikost podle zaměstnanců

  • Bez zaměstnanců 15 792 32,3 %
  • 1-9 zaměstnanců 5 773 11,8 %
  • 10-49 zaměstnanců 1 120 2,3 %
  • 50-249 zaměstnanců 230 0,5 %
  • 250 a více zaměstnanců 76 0,2 %
  • Neuvedeno 25 940 53,0 %

Nemovitosti a výstavba

Téma nemovitosti a výstavba →
48 749
sčítání 2021
27 697
sčítání 2021
13 051
sčítání 2021
5 134
sčítání 2021
44 751
sčítání 2021
10
sčítání 2021
41 098
sčítání 2021
36 846
sčítání 2021
27 501
sčítání 2021
5 738
sčítání 2021
42,2 %
ORP 33,7
sčítání 2021

Volby a politika

Téma volby a politika →
75,6 %
+1,4 proti 2021
ORP 71,4 · ČR 69,0
2002-2025
2025
76,5 %
+1,7 proti 2018
ORP 73,2 · ČR 70,3
2013-2023
2023
52,1 %
+2,5 proti 2022
ORP 46,0 · ČR 48,1
2002-2026
2026
49,1 %
+2,8 proti 2019
ORP 42,6 · ČR 36,8
2004-2024
2024
25,9 %
−23,8 proti 2022
ORP 22,2
2020-2026
2026

Výsledky voleb

Všechny volby →

Obce 2026

účast 52,1 %
STAN: 24,3 % Zelení+PHA SOBĚ: 20,3 % KDU-ČSL+ODS: 19,8 % ANO: 9,7 % Piráti: 8,7 % TOP 09: 8,1 % Ostatní: 9,0 %
  • STAN 24,3 %
  • Zelení+PHA SOBĚ 20,3 %
  • KDU-ČSL+ODS 19,8 %
  • ANO 9,7 %
  • Piráti 8,7 %
  • TOP 09 8,1 %
  • SPD+NK 3,1 %
  • Svobodní+AUTO 2,6 %
  • Ostatní (3) 3,3 %

1 660 949 platných hlasů · 104 okrsků

Senát 2026 - 1. kolo

účast 49,1 %
Jiří Padevět: 54,1 % Jan Čižinský: 24,8 % Ján Dudra: 11,5 % Pavel Čižinský: 2,8 % Jiří Pavel Pešek: 2,4 % Jiří Morštadt: 1,4 % Ostatní: 2,9 %

8 740 platných hlasů · 23 okrsků · odchylka proti kraji

Senát 2026 - 2. kolo

účast 25,9 %
Jiří Padevět: 73,8 % Jan Čižinský: 26,2 %

4 704 platných hlasů · 23 okrsků · odchylka proti kraji

Sněmovna 2025

účast 75,6 %
SPOLU: 36,1 % Piráti: 20,2 % ANO: 15,2 % STAN: 14,8 % AUTO: 4,4 % SPD: 4,3 % Ostatní: 5,0 %

55 271 platných hlasů · 104 okrsků · odchylka proti kraji

Evropský parlament 2024

účast 49,1 %
KDU+ODS+TOP 09: 35,8 % Piráti: 13,7 % STAN+SLK: 12,7 % ANO: 10,9 % AUTO+PŘÍSAHA: 5,9 % Zelení: 4,7 % Ostatní: 16,2 %

35 909 platných hlasů · 104 okrsků · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 1. kolo

účast 74,7 %
Petr Pavel: 54,8 % Andrej Babiš: 16,3 % Danuše Nerudová: 14,5 % Pavel Fischer: 8,1 % Jaroslav Bašta: 2,6 % Marek Hilšer: 2,2 % Ostatní: 1,5 %
  • Petr Pavel 54,8 % +3,8
  • Andrej Babiš 16,3 % -3,8
  • Danuše Nerudová 14,5 % 0,0
  • Pavel Fischer 8,1 % +0,4
  • Jaroslav Bašta 2,6 % -0,1
  • Marek Hilšer 2,2 % -0,1
  • Karel Diviš 0,9 % -0,2
  • Tomáš Zima 0,6 % +0,1

55 205 platných hlasů · 104 okrsků · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 2. kolo

účast 76,5 %
Petr Pavel: 80,8 % Andrej Babiš: 19,2 %
  • Petr Pavel 80,8 % +4,5
  • Andrej Babiš 19,2 % -4,5

56 333 platných hlasů · 104 okrsků · odchylka proti kraji

Hlasy se sčítají z volebních okrsků, procenta jsou podíl z platných hlasů v území.

Zastupitelstvo zvolené v roce 2026

45 mandátů

STAN

12 mandátů · 24,3 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
MgA. Petr Prokop 48 1. 10 936
Jan Lacina 56 2. 10 712
Helena Krausová 55 3. 9 769
Zdeněk Hořánek 70 4. 9 453
Mgr. Pavla Karmelitová 54 5. 9 793
Mgr. Petr Karvánek 67 6. 9 729
Mgr. Libor Procházka 39 7. 9 590
Ing. arch. Regina Loukotová, Ph.D. 54 8. 9 910
Vladimír Schnappel 44 9. 9 464
Ing. Mgr. Libor Bezděk 56 10. 9 817
David Ptáček 56 11. 9 492
Hana Ornestová 66 12. 9 353

STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ

Zelení+PHA SOBĚ

10 mandátů · 20,3 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Ing. Mariana Čapková 43 1. 9 418
PhDr. Petr Palacký, Ph.D. 41 2. 8 875
JUDr. Jiří Janoušek 48 3. 8 030
Ing. Tomáš Pižl 36 4. 8 059
Mgr. Filip Orel 46 5. 7 862
Bc. Barbora Truksová 36 6. 8 205
Robert Šulc 47 7. 7 709
Mgr. Lucie Bursáková 42 8. 8 051
Mgr. Vojtěch Novák 38 9. 7 959
Ing. Pavel Borecký, M.A. 39 10. 7 866

PRAHA 6 SOBĚ

KDU-ČSL+ODS

10 mandátů · 19,8 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Mgr. Jakub Stárek 44 1. 9 285
Ing. Jan Decker, CSc. 64 2. 7 735
Ing. Václav Kožený, Ph.D., MBA 49 3. 7 749
Ondřej Matěj Hrubeš 40 4. 7 907
Ing. Zdeněk Hlinský 55 5. 7 626
Ing. Simona Nesvadbová 47 6. 7 681
Ing. Jiří Lála 62 7. 7 572
Jan Vacíř 38 8. 7 665
Vladimír Šuvarina 47 9. 7 562
JUDr. Sandra Eberlová 36 10. 7 641

ODS a KDU-ČSL

ANO

5 mandátů · 9,7 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Ing. Mgr. Petr Soukal, Ph.D. 50 1. 3 750
JUDr. Patricie Pražáková 53 2. 3 716
Marek Tolde 51 3. 3 678
Ing. Kristýna Kyselová 41 4. 3 675
Ing. arch. Martin Polach 47 5. 3 711

ANO 2011

Piráti

4 mandáty · 8,7 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Mgr. Karolína Zapotilová 27 2. 4 139
Jan Klofáč 43 1. 3 902
Antonín Štogr Vlk 41 5. 3 769
Ing. Miloš Vlach 42 3. 3 750

Česká pirátská strana

TOP 09

4 mandáty · 8,1 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
ing. arch. Eva Smutná 65 1. 4 579
Jiří Benda 61 2. 4 256
Mgr. Marek Baxa 40 6. 3 672
RNDr. Michala Dušková, Ph.D. 41 3. 3 604

Zvolení zastupitelé podle výsledků voleb 2026, podíl je z hlasů pro všechny kandidátky v obci. Hlasy u jmen jsou preferenční (křížky u kandidáta). Pozdější změny (odstoupení, nastoupení náhradníka) v datech voleb nejsou.

Data po letech

25 let
Rok Obyvatel Muži Ženy Narození Zemřelí Přir. přírůstek Přistěh. Vystěh. Saldo Celkem
2024 108 577 52 599 55 978 - - - - - - -
2023 108 278 52 238 56 040 - - - - - - -
2022 107 292 51 557 55 735 - - - - - - -
2021 102 100 49 440 52 660 - - - - - - -
2020 107 603 51 868 55 735 - - - - - - -
2019 107 213 51 553 55 660 - - - - - - -
2018 105 622 50 701 54 921 - - - - - - -
2017 104 356 49 941 54 415 - - - - - - -
2016 102 858 49 068 53 790 - - - - - - -
2015 100 152 47 423 52 729 - - - - - - -
2014 99 520 47 035 52 485 - - - - - - -
2013 98 261 46 434 51 827 - - - - - - -
2012 98 444 46 580 51 864 - - - - - - -
2011 97 951 46 256 51 695 - - - - - - -
2010 101 574 48 350 53 224 - - - - - - -
2009 101 089 48 129 52 960 - - - - - - -
2008 100 600 47 818 52 782 - - - - - - -
2007 99 704 47 117 52 587 - - - - - - -
2006 99 263 46 806 52 457 - - - - - - -
2005 99 481 46 756 52 725 - - - - - - -
2004 98 985 46 344 52 641 - - - - - - -
2003 99 112 46 404 52 708 - - - - - - -
2002 99 181 46 323 52 858 - - - - - - -
2001 99 850 46 598 53 252 - - - - - - -
2000 102 082 47 550 54 532 - - - - - - -

Mapa

obec a její sousedé

Hranice: Český statistický úřad, Registr sčítacích obvodů, stav k 1. 7. 2026, zjednodušeno · zdroje a licence

Umístění a členění

Mezi všemi územími

4. z 57

percentil 95. - 95 % území je menších

Zdroje dat: ČSÚ · Volby.cz · ČÚZK · zdroje dat a licence