Městská část

Praha 7

Kraj Hlavní město Praha

Obyvatel 2024 47 735
Kód RÚIAN
500186
Poloha
50,1032, 14,4372

Městská část Praha 7 má 47 735 obyvatel a mezi srovnatelnými územími je na 13. místě z 57. Za poslední rok jich přibylo o 0,8 %. Podle sčítání 2021 tu žilo víc dětí než seniorů (na sto dětí připadalo 97 lidí nad 65 let) a vysokoškolské vzdělání mělo 41,1 % obyvatel starších patnácti let.

Vývoj počtu obyvatel

2000-2024
38 594 41 087 43 580 46 073 48 566 2000 2000: 41 372 obyvatel 2001: 40 357 obyvatel 2002: 40 038 obyvatel 2003: 39 666 obyvatel 2004 2004: 39 536 obyvatel 2005: 39 596 obyvatel 2006: 39 425 obyvatel 2007: 40 336 obyvatel 2008 2008: 40 843 obyvatel 2009: 41 818 obyvatel 2010: 42 200 obyvatel 2011: 41 416 obyvatel 2012 2012: 41 672 obyvatel 2013: 41 699 obyvatel 2014: 42 381 obyvatel 2015: 42 902 obyvatel 2016 2016: 43 362 obyvatel 2017: 44 034 obyvatel 2018: 44 793 obyvatel 2019: 45 226 obyvatel 2020 2020: 45 786 obyvatel 2021: 43 916 obyvatel 2022: 46 437 obyvatel 2023: 47 350 obyvatel 2024 2024: 47 735 obyvatel

Metodika

Obyvatelstvo

Téma obyvatelstvo →
47 735
+385 proti 2023 2000-2024
2024
23 904
+271 proti 2023 2000-2024
2024
23 831
+114 proti 2023 2000-2024
2024
49,9 %
−0,2 proti 2023 2000-2024
2024
6 665
sčítání 2021
31 323
sčítání 2021
6 454
sčítání 2021
14,5 %
ORP 18,4
sčítání 2021
96,8
ORP 119,9
sčítání 2021
47 517
+532 proti 2023 2001-2024
2024
Další ukazatele (8)
44 442
sčítání 2021
24 213
sčítání 2021
12 589
sčítání 2021
4 853
sčítání 2021
1 850
sčítání 2021
21 595
sčítání 2021
10 313
sčítání 2021
1 728
sčítání 2021

Odpověď na náboženskou víru byla ve sčítání 2021 dobrovolná a neuvedlo ji 28,2 % lidí (12 534 z 44 442), takže počty bez víry a věřících nedají dohromady počet obyvatel. U rodinného stavu chybí do počtu obyvatel 937 nezjištěných. Sčítání navíc počítá obvyklý pobyt, evidence obyvatel trvalé bydliště - proto je za rok 2021 v tabulce 43 916 obyvatel, zatímco sčítání jich napočítalo 44 442.

Věková pyramida

Sčítání 2021
Muži
21 901
49,3 % obyvatel
Ženy
22 541
50,7 % obyvatel
Senioři 65+ na 100 dětí
97
Česko 127
2 % 2 % 4 % 4 % 6 % 6 % Muži 90+ let: 54 (0,1 %) Ženy 90+ let: 224 (0,5 %) 90+ Muži 85-89 let: 127 (0,3 %) Ženy 85-89 let: 305 (0,7 %) 85-89 Muži 80-84 let: 213 (0,5 %) Ženy 80-84 let: 409 (0,9 %) 80-84 Muži 75-79 let: 567 (1,3 %) Ženy 75-79 let: 831 (1,9 %) 75-79 Muži 70-74 let: 780 (1,8 %) Ženy 70-74 let: 1 066 (2,4 %) 70-74 Muži 65-69 let: 864 (1,9 %) Ženy 65-69 let: 1 014 (2,3 %) 65-69 Muži 60-64 let: 811 (1,8 %) Ženy 60-64 let: 836 (1,9 %) 60-64 Muži 55-59 let: 1 046 (2,4 %) Ženy 55-59 let: 961 (2,2 %) 55-59 Muži 50-54 let: 1 316 (3,0 %) Ženy 50-54 let: 1 090 (2,5 %) 50-54 Muži 45-49 let: 1 812 (4,1 %) Ženy 45-49 let: 1 567 (3,5 %) 45-49 Muži 40-44 let: 2 198 (5,0 %) Ženy 40-44 let: 1 981 (4,5 %) 40-44 Muži 35-39 let: 2 260 (5,1 %) Ženy 35-39 let: 2 165 (4,9 %) 35-39 Muži 30-34 let: 2 550 (5,7 %) Ženy 30-34 let: 2 493 (5,6 %) 30-34 Muži 25-29 let: 2 087 (4,7 %) Ženy 25-29 let: 2 329 (5,2 %) 25-29 Muži 20-24 let: 1 127 (2,5 %) Ženy 20-24 let: 1 264 (2,8 %) 20-24 Muži 15-19 let: 684 (1,5 %) Ženy 15-19 let: 746 (1,7 %) 15-19 Muži 10-14 let: 945 (2,1 %) Ženy 10-14 let: 909 (2,1 %) 10-14 Muži 5-9 let: 1 129 (2,5 %) Ženy 5-9 let: 1 078 (2,4 %) 5-9 Muži 0-4 let: 1 331 (3,0 %) Ženy 0-4 let: 1 273 (2,9 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel území po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Obrys je Česko: kde přečnívá, má území v té skupině méně lidí než průměr. Sčítání 2021, obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Firmy a organizace

Téma firmy a organizace →
Subjektů
25 722
0 proti červenci 2026
srpen 2026
53,9
ČR 17,1
červenec 2026

Struktura podnikání

srpen 2026
Vzniklo za 12 měsíců
1 161
Zaniklo za 12 měsíců
261
Má zaměstnance
31,8 %
z 12 410 subjektů se známou velikostí

Obory podnikání

  • Profesní, vědecké a technické činnosti 5 247 20,4 %
  • Velkoobchod a maloobchod; opravy a údržba motorových vozidel 3 857 15,0 %
  • Činnosti v oblasti nemovitostí 2 733 10,6 %
  • Zpracovatelský průmysl 2 233 8,7 %
  • Informační a komunikační činnosti 1 719 6,7 %
  • Stavebnictví 1 585 6,2 %
  • Ostatní činnosti 1 569 6,1 %
  • Ubytování, stravování a pohostinství 1 056 4,1 %
  • Doprava a skladování 867 3,4 %
  • Administrativní a podpůrné činnosti 861 3,3 %
  • Kulturní, zábavní a rekreační činnosti 840 3,3 %
  • Vzdělávání 621 2,4 %
  • Ostatní 1 041 4,0 %

Právní formy

  • Podnikající fyzická osoba tuzemská 13 877 53,9 %
  • Společnost s ručením omezeným 8 071 31,4 %
  • Zahraniční fyzická osoba 1 168 4,5 %
  • Spolek 693 2,7 %
  • Společenství vlastníků jednotek 665 2,6 %
  • Akciová společnost 507 2,0 %
  • Družstvo 230 0,9 %
  • Odštěpný závod zahraniční právnické osoby 78 0,3 %
  • Pobočný spolek 76 0,3 %
  • Nadační fond 69 0,3 %
  • Ostatní 288 1,1 %

Stáří subjektů

  • Do 3 let 2 882 11,2 %
  • 3-10 let 6 609 25,7 %
  • 10-20 let 7 823 30,4 %
  • 20-30 let 4 657 18,1 %
  • Více než 30 let 3 751 14,6 %

Velikost podle zaměstnanců

  • Bez zaměstnanců 8 469 32,9 %
  • 1-9 zaměstnanců 3 138 12,2 %
  • 10-49 zaměstnanců 620 2,4 %
  • 50-249 zaměstnanců 138 0,5 %
  • 250 a více zaměstnanců 45 0,2 %
  • Neuvedeno 13 312 51,8 %

Nemovitosti a výstavba

Téma nemovitosti a výstavba →
23 282
sčítání 2021
9 335
sčítání 2021
6 483
sčítání 2021
5 221
sčítání 2021
20 613
sčítání 2021
0
sčítání 2021
18 298
sčítání 2021
15 522
sčítání 2021
11 285
sčítání 2021
2 432
sčítání 2021
41,1 %
ORP 33,7
sčítání 2021

Volby a politika

Téma volby a politika →
70,5 %
+0,8 proti 2021
ORP 71,4 · ČR 69,0
2002-2025
2025
72,4 %
+2,2 proti 2018
ORP 73,2 · ČR 70,3
2013-2023
2023
49,4 %
+4,3 proti 2022
ORP 46,0 · ČR 48,1
2002-2026
2026
46,1 %
+5,3 proti 2019
ORP 42,6 · ČR 36,8
2004-2024
2024
29,4 %
+4,8 proti 2020
ORP 22,2
2026

Výsledky voleb

Všechny volby →

Obce 2026

účast 49,4 %
SNK: 57,1 % ODS+TOP 09: 18,5 % STAN+Piráti: 11,7 % ANO+NK: 8,9 % SPD+NK: 2,9 % KSČM+ČSSD: 0,8 %
  • SNK 57,1 %
  • ODS+TOP 09 18,5 %
  • STAN+Piráti 11,7 %
  • ANO+NK 8,9 %
  • SPD+NK 2,9 %
  • KSČM+ČSSD 0,8 %

401 905 platných hlasů · 36 okrsků

Senát 2026 - 1. kolo

účast 48,5 %
Jiří Padevět: 44,4 % Jan Čižinský: 34,3 % Ján Dudra: 11,9 % Pavel Čižinský: 3,3 % Jiří Pavel Pešek: 2,5 % Jiří Morštadt: 1,4 % Ostatní: 2,2 %

14 346 platných hlasů · 36 okrsků · odchylka proti kraji

Senát 2026 - 2. kolo

účast 29,4 %
Jiří Padevět: 57,4 % Jan Čižinský: 42,6 %

8 906 platných hlasů · 36 okrsků · odchylka proti kraji

Sněmovna 2025

účast 70,5 %
SPOLU: 34,5 % Piráti: 24,6 % STAN: 14,8 % ANO: 13,7 % AUTO: 4,4 % SPD: 4,0 % Ostatní: 4,0 %

21 527 platných hlasů · 36 okrsků · odchylka proti kraji

Evropský parlament 2024

účast 46,1 %
KDU+ODS+TOP 09: 31,4 % Piráti: 16,2 % STAN+SLK: 14,7 % ANO: 9,9 % Zelení: 6,9 % AUTO+PŘÍSAHA: 6,4 % Ostatní: 14,5 %

13 768 platných hlasů · 36 okrsků · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 1. kolo

účast 69,5 %
Petr Pavel: 55,7 % Danuše Nerudová: 17,1 % Andrej Babiš: 14,4 % Pavel Fischer: 7,0 % Jaroslav Bašta: 2,4 % Marek Hilšer: 2,1 % Ostatní: 1,3 %
  • Petr Pavel 55,7 % +4,7
  • Danuše Nerudová 17,1 % +2,5
  • Andrej Babiš 14,4 % -5,7
  • Pavel Fischer 7,0 % -0,7
  • Jaroslav Bašta 2,4 % -0,4
  • Marek Hilšer 2,1 % -0,2
  • Karel Diviš 0,8 % -0,3
  • Tomáš Zima 0,5 % 0,0

20 995 platných hlasů · 36 okrsků · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 2. kolo

účast 72,4 %
Petr Pavel: 82,7 % Andrej Babiš: 17,3 %
  • Petr Pavel 82,7 % +6,4
  • Andrej Babiš 17,3 % -6,4

22 148 platných hlasů · 36 okrsků · odchylka proti kraji

Hlasy se sčítají z volebních okrsků, procenta jsou podíl z platných hlasů v území.

Zastupitelstvo zvolené v roce 2026

29 mandátů

SNK

18 mandátů · 57,1 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Mgr. Jan Čižinský 48 1. 8 292
MgA. Hana Třeštíková 44 2. 8 108
PhDr. Richard Biegel, Ph.D. 50 3. 8 031
Mgr. Hana Šišková 48 4. 8 046
Bc. Kamil Vavřinec Mareš 39 5. 8 012
PhDr.Ing.arch. Lenka Burgerová 48 6. 8 061
Ing. Jakob Hurrle 50 7. 8 013
Ing. Jan Rosypal 39 8. 7 957
Pavel Zelenka 55 9. 7 955
Mgr. Ondřej Mirovský, M.EM 47 10. 7 960
Bc. Sylva Svobodová 51 11. 8 006
Mgr. Jiří Knitl 51 12. 7 973
Martin Tománek 55 13. 7 960
Ing. arch. Barbora Féret 39 14. 7 985
Ignác Okamura 22 15. 7 906
Mgr. et Mgr. Vladan Brož 49 16. 7 942
Jiří Štěpán 57 17. 7 869
Bc. Vratislav Freund Lima 43 18. 7 875

PRAHA 7 SOBĚ

ODS+TOP 09

6 mandátů · 18,5 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Petr Mairych 42 1. 2 647
Ing. Jan Ladin 47 2. 2 746
Mgr. Jáchym Vrecion 34 3. 2 618
Mgr. Jiří Hejnic 56 4. 2 678
Josef Neuberg 69 5. 2 581
Bc. Kristýna Myersová 25 6. 2 644

SPOLU PRO PRAHU 7

STAN+Piráti

3 mandáty · 11,7 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Bc. Lukáš Tůma 39 2. 1 858
Bc. Ondřej Melena 42 1. 1 820
Mgr. Jakub Wolf 47 3. 1 786

Piráti a Starostové

ANO+NK

2 mandáty · 8,9 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Radek Mikšík 60 1. 1 280
Jana Machová 54 2. 1 286

ANO s podporou Motoristů

Zvolení zastupitelé podle výsledků voleb 2026, podíl je z hlasů pro všechny kandidátky v obci. Hlasy u jmen jsou preferenční (křížky u kandidáta). Pozdější změny (odstoupení, nastoupení náhradníka) v datech voleb nejsou.

Data po letech

25 let
Rok Obyvatel Muži Ženy Narození Zemřelí Přir. přírůstek Přistěh. Vystěh. Saldo Celkem
2024 47 735 23 904 23 831 - - - - - - -
2023 47 350 23 633 23 717 - - - - - - -
2022 46 437 23 102 23 335 - - - - - - -
2021 43 916 22 062 21 854 - - - - - - -
2020 45 786 23 087 22 699 - - - - - - -
2019 45 226 22 761 22 465 - - - - - - -
2018 44 793 22 626 22 167 - - - - - - -
2017 44 034 22 111 21 923 - - - - - - -
2016 43 362 21 618 21 744 - - - - - - -
2015 42 902 21 246 21 656 - - - - - - -
2014 42 381 20 917 21 464 - - - - - - -
2013 41 699 20 542 21 157 - - - - - - -
2012 41 672 20 545 21 127 - - - - - - -
2011 41 416 20 346 21 070 - - - - - - -
2010 42 200 20 888 21 312 - - - - - - -
2009 41 818 20 591 21 227 - - - - - - -
2008 40 843 19 899 20 944 - - - - - - -
2007 40 336 19 435 20 901 - - - - - - -
2006 39 425 18 780 20 645 - - - - - - -
2005 39 596 18 748 20 848 - - - - - - -
2004 39 536 18 657 20 879 - - - - - - -
2003 39 666 18 582 21 084 - - - - - - -
2002 40 038 18 674 21 364 - - - - - - -
2001 40 357 18 710 21 647 - - - - - - -
2000 41 372 19 171 22 201 - - - - - - -

Mapa

obec a její sousedé

Hranice: Český statistický úřad, Registr sčítacích obvodů, stav k 1. 7. 2026, zjednodušeno · zdroje a licence

Umístění a členění

Mezi všemi územími

13. z 57

percentil 79. - 79 % území je menších

Zdroje dat: ČSÚ · Volby.cz · ČÚZK · zdroje dat a licence