Městská část

Praha-Benice

Kraj Hlavní město Praha

Obyvatel 2024 765
Kód RÚIAN
538078
Poloha
50,0155, 14,6066

Městská část Praha-Benice má 765 obyvatel a mezi srovnatelnými územími je na 54. místě z 57. Za poslední rok jich přibylo o 1,7 %. Podle sčítání 2021 tu žilo víc dětí než seniorů (na sto dětí připadalo 76 lidí nad 65 let) a vysokoškolské vzdělání mělo 39,7 % obyvatel starších patnácti let.

Vývoj počtu obyvatel

2000-2024
227 374 521 667 814 2000 2000: 276 obyvatel 2001: 345 obyvatel 2002: 330 obyvatel 2003: 424 obyvatel 2004 2004: 436 obyvatel 2005: 446 obyvatel 2006: 464 obyvatel 2007: 465 obyvatel 2008 2008: 467 obyvatel 2009: 486 obyvatel 2010: 519 obyvatel 2011: 549 obyvatel 2012 2012: 564 obyvatel 2013: 577 obyvatel 2014: 626 obyvatel 2015: 641 obyvatel 2016 2016: 668 obyvatel 2017: 699 obyvatel 2018: 706 obyvatel 2019: 704 obyvatel 2020 2020: 716 obyvatel 2021: 733 obyvatel 2022: 745 obyvatel 2023: 752 obyvatel 2024 2024: 765 obyvatel

Metodika

Obyvatelstvo

Téma obyvatelstvo →
765
+13 proti 2023 2000-2024
2024
363
+10 proti 2023 2000-2024
2024
402
+3 proti 2023 2000-2024
2024
52,5 %
−0,5 proti 2023 2000-2024
2024
147
sčítání 2021
470
sčítání 2021
112
sčítání 2021
15,4 %
ORP 18,4
sčítání 2021
76,2
ORP 119,9
sčítání 2021
761
+14 proti 2023 2001-2024
2024
Další ukazatele (8)
729
sčítání 2021
304
sčítání 2021
330
sčítání 2021
63
sčítání 2021
28
sčítání 2021
358
sčítání 2021
139
sčítání 2021
27
sčítání 2021

Odpověď na náboženskou víru byla ve sčítání 2021 dobrovolná a neuvedlo ji 31,8 % lidí (232 z 729), takže počty bez víry a věřících nedají dohromady počet obyvatel. U rodinného stavu chybí do počtu obyvatel 4 nezjištěných. Sčítání navíc počítá obvyklý pobyt, evidence obyvatel trvalé bydliště - proto je za rok 2021 v tabulce 733 obyvatel, zatímco sčítání jich napočítalo 729.

Věková pyramida

Sčítání 2021
Muži
356
48,8 % obyvatel
Ženy
373
51,2 % obyvatel
Senioři 65+ na 100 dětí
76
Česko 127
2 % 2 % 4 % 4 % 6 % 6 % Muži 90+ let: 1 (0,1 %) Ženy 90+ let: 1 (0,1 %) 90+ Muži 85-89 let: 1 (0,1 %) Ženy 85-89 let: 1 (0,1 %) 85-89 Muži 80-84 let: 7 (1,0 %) Ženy 80-84 let: 7 (1,0 %) 80-84 Muži 75-79 let: 8 (1,1 %) Ženy 75-79 let: 12 (1,7 %) 75-79 Muži 70-74 let: 16 (2,2 %) Ženy 70-74 let: 16 (2,2 %) 70-74 Muži 65-69 let: 23 (3,2 %) Ženy 65-69 let: 19 (2,6 %) 65-69 Muži 60-64 let: 18 (2,5 %) Ženy 60-64 let: 34 (4,7 %) 60-64 Muži 55-59 let: 31 (4,3 %) Ženy 55-59 let: 28 (3,8 %) 55-59 Muži 50-54 let: 31 (4,3 %) Ženy 50-54 let: 20 (2,7 %) 50-54 Muži 45-49 let: 31 (4,3 %) Ženy 45-49 let: 32 (4,4 %) 45-49 Muži 40-44 let: 27 (3,7 %) Ženy 40-44 let: 43 (5,9 %) 40-44 Muži 35-39 let: 31 (4,3 %) Ženy 35-39 let: 33 (4,5 %) 35-39 Muži 30-34 let: 11 (1,5 %) Ženy 30-34 let: 17 (2,3 %) 30-34 Muži 25-29 let: 12 (1,7 %) Ženy 25-29 let: 10 (1,4 %) 25-29 Muži 20-24 let: 11 (1,5 %) Ženy 20-24 let: 12 (1,7 %) 20-24 Muži 15-19 let: 16 (2,2 %) Ženy 15-19 let: 22 (3,0 %) 15-19 Muži 10-14 let: 24 (3,3 %) Ženy 10-14 let: 24 (3,3 %) 10-14 Muži 5-9 let: 26 (3,6 %) Ženy 5-9 let: 27 (3,7 %) 5-9 Muži 0-4 let: 31 (4,3 %) Ženy 0-4 let: 15 (2,1 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel území po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Obrys je Česko: kde přečnívá, má území v té skupině méně lidí než průměr. Sčítání 2021, obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Firmy a organizace

Téma firmy a organizace →
Subjektů
303
0 proti červenci 2026
srpen 2026
39,6
ČR 17,1
červenec 2026

Struktura podnikání

srpen 2026
Vzniklo za 12 měsíců
15
Zaniklo za 12 měsíců
3
Má zaměstnance
26,9 %
z 160 subjektů se známou velikostí

Obory podnikání

  • Profesní, vědecké a technické činnosti 63 20,8 %
  • Velkoobchod a maloobchod; opravy a údržba motorových vozidel 47 15,5 %
  • Stavebnictví 26 8,6 %
  • Zpracovatelský průmysl 25 8,3 %
  • Ostatní činnosti 18 5,9 %
  • Činnosti v oblasti nemovitostí 18 5,9 %
  • Doprava a skladování 17 5,6 %
  • Administrativní a podpůrné činnosti 14 4,6 %
  • Informační a komunikační činnosti 12 4,0 %
  • Ubytování, stravování a pohostinství 10 3,3 %
  • Vzdělávání 10 3,3 %
  • Zemědělství, lesnictví, rybářství 6 2,0 %
  • Ostatní 17 5,6 %

Právní formy

  • Podnikající fyzická osoba tuzemská 208 68,6 %
  • Společnost s ručením omezeným 70 23,1 %
  • Akciová společnost 7 2,3 %
  • Zahraniční fyzická osoba 6 2,0 %
  • Spolek 4 1,3 %
  • Společenství vlastníků jednotek 2 0,7 %
  • Pobočný spolek 2 0,7 %
  • Městská část, městský obvod 1 0,3 %
  • Ústav 1 0,3 %
  • Odštěpný závod zahraniční právnické osoby 1 0,3 %
  • Ostatní 1 0,3 %

Stáří subjektů

  • Do 3 let 28 9,2 %
  • 3-10 let 50 16,5 %
  • 10-20 let 105 34,7 %
  • 20-30 let 59 19,5 %
  • Více než 30 let 61 20,1 %

Velikost podle zaměstnanců

  • Bez zaměstnanců 117 38,6 %
  • 1-9 zaměstnanců 36 11,9 %
  • 10-49 zaměstnanců 5 1,7 %
  • 50-249 zaměstnanců 2 0,7 %
  • Neuvedeno 143 47,2 %

Nemovitosti a výstavba

Téma nemovitosti a výstavba →
273
sčítání 2021
58
sčítání 2021
181
sčítání 2021
4
sčítání 2021
251
sčítání 2021
0
sčítání 2021
245
sčítání 2021
231
sčítání 2021
175
sčítání 2021
50
sčítání 2021
39,7 %
ORP 33,7
sčítání 2021

Volby a politika

Téma volby a politika →
78,9 %
−0,7 proti 2021
ORP 71,4 · ČR 69,0
2002-2025
2025
82,3 %
+3,0 proti 2018
ORP 73,2 · ČR 70,3
2013-2023
2023
61,3 %
+1,1 proti 2022
ORP 46,0 · ČR 48,1
2002-2026
2026
49,6 %
+6,6 proti 2019
ORP 42,6 · ČR 36,8
2004-2024
2024
22,2 %
2022

Výsledky voleb

Všechny volby →

Obce 2026

účast 61,3 %
SNK: 100,0 %
  • SNK 100,0 %

1 872 platných hlasů · 1 okrsek

Sněmovna 2025

účast 78,9 %
SPOLU: 38,4 % ANO: 23,1 % STAN: 11,7 % Piráti: 9,7 % AUTO: 8,0 % SPD: 4,1 % Ostatní: 5,1 %

412 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Evropský parlament 2024

účast 49,6 %
KDU+ODS+TOP 09: 34,9 % ANO: 17,6 % STAN+SLK: 14,1 % Piráti: 9,4 % AUTO+PŘÍSAHA: 9,0 % SPD+Trikolora: 4,7 % Ostatní: 10,2 %

255 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 1. kolo

účast 80,9 %
Petr Pavel: 52,8 % Andrej Babiš: 20,6 % Danuše Nerudová: 16,0 % Pavel Fischer: 5,3 % Marek Hilšer: 1,9 % Jaroslav Bašta: 1,5 % Ostatní: 1,9 %
  • Petr Pavel 52,8 % +1,8
  • Andrej Babiš 20,6 % +0,5
  • Danuše Nerudová 16,0 % +1,4
  • Pavel Fischer 5,3 % -2,3
  • Marek Hilšer 1,9 % -0,3
  • Jaroslav Bašta 1,5 % -1,3
  • Tomáš Zima 1,0 % +0,4
  • Karel Diviš 1,0 % -0,1

413 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 2. kolo

účast 82,3 %
Petr Pavel: 74,8 % Andrej Babiš: 25,2 %
  • Petr Pavel 74,8 % -1,6
  • Andrej Babiš 25,2 % +1,6

405 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Hlasy se sčítají z volebních okrsků, procenta jsou podíl z platných hlasů v území.

Zastupitelstvo zvolené v roce 2026

7 mandátů

SNK

7 mandátů · 100,0 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Martin Cubr 55 4. 273
Ing. Romana Vaňková 59 3. 268
Ing. Vladislav Mareš 56 2. 264
Bc. Michal Včeliš 39 5. 262
Jan Slánský 37 7. 262
Jiří Pirk 55 6. 261
Ing. Hana Karasová 66 1. 249

BENICE – MÍSTO PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

Zvolení zastupitelé podle výsledků voleb 2026, podíl je z hlasů pro všechny kandidátky v obci. Hlasy u jmen jsou preferenční (křížky u kandidáta). Pozdější změny (odstoupení, nastoupení náhradníka) v datech voleb nejsou.

Data po letech

25 let
Rok Obyvatel Muži Ženy Narození Zemřelí Přir. přírůstek Přistěh. Vystěh. Saldo Celkem
2024 765 363 402 - - - - - - -
2023 752 353 399 - - - - - - -
2022 745 349 396 - - - - - - -
2021 733 351 382 - - - - - - -
2020 716 338 378 - - - - - - -
2019 704 330 374 - - - - - - -
2018 706 340 366 - - - - - - -
2017 699 331 368 - - - - - - -
2016 668 321 347 - - - - - - -
2015 641 301 340 - - - - - - -
2014 626 292 334 - - - - - - -
2013 577 276 301 - - - - - - -
2012 564 266 298 - - - - - - -
2011 549 261 288 - - - - - - -
2010 519 252 267 - - - - - - -
2009 486 235 251 - - - - - - -
2008 467 227 240 - - - - - - -
2007 465 229 236 - - - - - - -
2006 464 230 234 - - - - - - -
2005 446 221 225 - - - - - - -
2004 436 211 225 - - - - - - -
2003 424 205 219 - - - - - - -
2002 330 159 171 - - - - - - -
2001 345 167 178 - - - - - - -
2000 276 128 148 - - - - - - -

Mapa

obec a její sousedé

Hranice: Český statistický úřad, Registr sčítacích obvodů, stav k 1. 7. 2026, zjednodušeno · zdroje a licence

Umístění a členění

Mezi všemi územími

54. z 57

percentil 5. - 5 % území je menších

Zdroje dat: ČSÚ · Volby.cz · ČÚZK · zdroje dat a licence