Městská část

Praha-Dubeč

Kraj Hlavní město Praha

Obyvatel 2024 4 168
Kód RÚIAN
538205
Poloha
50,0642, 14,5921

Městská část Praha-Dubeč má 4 168 obyvatel a mezi srovnatelnými územími je na 35. místě z 57. Za poslední rok jich ubylo o 0,5 %. Podle sčítání 2021 tu žilo víc dětí než seniorů (na sto dětí připadalo 77 lidí nad 65 let) a vysokoškolské vzdělání mělo 27,4 % obyvatel starších patnácti let.

Vývoj počtu obyvatel

2000-2024
1 597 2 305 3 012 3 719 4 427 2000 2000: 1 833 obyvatel 2001: 1 997 obyvatel 2002: 2 055 obyvatel 2003: 2 105 obyvatel 2004 2004: 2 172 obyvatel 2005: 2 294 obyvatel 2006: 2 463 obyvatel 2007: 2 761 obyvatel 2008 2008: 2 971 obyvatel 2009: 3 154 obyvatel 2010: 3 278 obyvatel 2011: 3 393 obyvatel 2012 2012: 3 553 obyvatel 2013: 3 639 obyvatel 2014: 3 656 obyvatel 2015: 3 665 obyvatel 2016 2016: 3 710 obyvatel 2017: 3 825 obyvatel 2018: 3 911 obyvatel 2019: 4 023 obyvatel 2020 2020: 4 061 obyvatel 2021: 3 965 obyvatel 2022: 4 171 obyvatel 2023: 4 191 obyvatel 2024 2024: 4 168 obyvatel

Metodika

Obyvatelstvo

Téma obyvatelstvo →
4 168
−23 proti 2023 2000-2024
2024
2 054
+13 proti 2023 2000-2024
2024
2 114
−36 proti 2023 2000-2024
2024
50,7 %
−0,6 proti 2023 2000-2024
2024
883
sčítání 2021
2 615
sčítání 2021
677
sčítání 2021
16,2 %
ORP 18,4
sčítání 2021
76,7
ORP 119,9
sčítání 2021
4 137
−68 proti 2023 2001-2024
2024
Další ukazatele (8)
4 175
sčítání 2021
1 860
sčítání 2021
1 668
sčítání 2021
419
sčítání 2021
213
sčítání 2021
2 265
sčítání 2021
711
sčítání 2021
123
sčítání 2021

Odpověď na náboženskou víru byla ve sčítání 2021 dobrovolná a neuvedlo ji 28,7 % lidí (1 199 z 4 175), takže počty bez víry a věřících nedají dohromady počet obyvatel. U rodinného stavu chybí do počtu obyvatel 15 nezjištěných. Sčítání navíc počítá obvyklý pobyt, evidence obyvatel trvalé bydliště - proto je za rok 2021 v tabulce 3 965 obyvatel, zatímco sčítání jich napočítalo 4 175.

Věková pyramida

Sčítání 2021
Muži
2 077
49,7 % obyvatel
Ženy
2 098
50,3 % obyvatel
Senioři 65+ na 100 dětí
77
Česko 127
2 % 2 % 4 % 4 % 6 % 6 % Muži 90+ let: 7 (0,2 %) Ženy 90+ let: 10 (0,2 %) 90+ Muži 85-89 let: 8 (0,2 %) Ženy 85-89 let: 34 (0,8 %) 85-89 Muži 80-84 let: 23 (0,6 %) Ženy 80-84 let: 35 (0,8 %) 80-84 Muži 75-79 let: 65 (1,6 %) Ženy 75-79 let: 100 (2,4 %) 75-79 Muži 70-74 let: 93 (2,2 %) Ženy 70-74 let: 102 (2,4 %) 70-74 Muži 65-69 let: 90 (2,2 %) Ženy 65-69 let: 110 (2,6 %) 65-69 Muži 60-64 let: 80 (1,9 %) Ženy 60-64 let: 104 (2,5 %) 60-64 Muži 55-59 let: 129 (3,1 %) Ženy 55-59 let: 105 (2,5 %) 55-59 Muži 50-54 let: 124 (3,0 %) Ženy 50-54 let: 116 (2,8 %) 50-54 Muži 45-49 let: 236 (5,7 %) Ženy 45-49 let: 195 (4,7 %) 45-49 Muži 40-44 let: 219 (5,3 %) Ženy 40-44 let: 215 (5,2 %) 40-44 Muži 35-39 let: 154 (3,7 %) Ženy 35-39 let: 174 (4,2 %) 35-39 Muži 30-34 let: 115 (2,8 %) Ženy 30-34 let: 125 (3,0 %) 30-34 Muži 25-29 let: 80 (1,9 %) Ženy 25-29 let: 96 (2,3 %) 25-29 Muži 20-24 let: 77 (1,8 %) Ženy 20-24 let: 69 (1,7 %) 20-24 Muži 15-19 let: 111 (2,7 %) Ženy 15-19 let: 91 (2,2 %) 15-19 Muži 10-14 let: 177 (4,2 %) Ženy 10-14 let: 142 (3,4 %) 10-14 Muži 5-9 let: 156 (3,7 %) Ženy 5-9 let: 142 (3,4 %) 5-9 Muži 0-4 let: 133 (3,2 %) Ženy 0-4 let: 133 (3,2 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel území po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Obrys je Česko: kde přečnívá, má území v té skupině méně lidí než průměr. Sčítání 2021, obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Firmy a organizace

Téma firmy a organizace →
Subjektů
1 254
0 proti červenci 2026
srpen 2026
30,1
ČR 17,1
červenec 2026

Struktura podnikání

srpen 2026
Vzniklo za 12 měsíců
45
Zaniklo za 12 měsíců
8
Má zaměstnance
21,8 %
z 657 subjektů se známou velikostí

Obory podnikání

  • Velkoobchod a maloobchod; opravy a údržba motorových vozidel 215 17,1 %
  • Profesní, vědecké a technické činnosti 202 16,1 %
  • Zpracovatelský průmysl 113 9,0 %
  • Stavebnictví 110 8,8 %
  • Ostatní činnosti 85 6,8 %
  • Informační a komunikační činnosti 73 5,8 %
  • Činnosti v oblasti nemovitostí 66 5,3 %
  • Ubytování, stravování a pohostinství 60 4,8 %
  • Doprava a skladování 58 4,6 %
  • Zemědělství, lesnictví, rybářství 45 3,6 %
  • Kulturní, zábavní a rekreační činnosti 40 3,2 %
  • Administrativní a podpůrné činnosti 39 3,1 %
  • Ostatní 83 6,6 %

Právní formy

  • Podnikající fyzická osoba tuzemská 935 74,6 %
  • Společnost s ručením omezeným 230 18,3 %
  • Spolek 25 2,0 %
  • Zahraniční fyzická osoba 23 1,8 %
  • Společenství vlastníků jednotek 14 1,1 %
  • Pobočný spolek 6 0,5 %
  • Akciová společnost 5 0,4 %
  • Družstvo 3 0,2 %
  • Příspěvková organizace zřízená územním samosprávným celkem 3 0,2 %
  • Ústav 2 0,2 %
  • Ostatní 8 0,6 %

Stáří subjektů

  • Do 3 let 120 9,6 %
  • 3-10 let 246 19,6 %
  • 10-20 let 377 30,1 %
  • 20-30 let 259 20,7 %
  • Více než 30 let 252 20,1 %

Velikost podle zaměstnanců

  • Bez zaměstnanců 514 41,0 %
  • 1-9 zaměstnanců 118 9,4 %
  • 10-49 zaměstnanců 24 1,9 %
  • 50-249 zaměstnanců 1 0,1 %
  • Neuvedeno 597 47,6 %

Nemovitosti a výstavba

Téma nemovitosti a výstavba →
1 626
sčítání 2021
710
sčítání 2021
685
sčítání 2021
58
sčítání 2021
1 476
sčítání 2021
2
sčítání 2021
1 223
sčítání 2021
901
sčítání 2021
1 087
sčítání 2021
313
sčítání 2021
27,4 %
ORP 33,7
sčítání 2021

Volby a politika

Téma volby a politika →
77,3 %
0 proti 2021
ORP 71,4 · ČR 69,0
2002-2025
2025
77,9 %
+1,6 proti 2018
ORP 73,2 · ČR 70,3
2013-2023
2023
57,3 %
+3,8 proti 2022
ORP 46,0 · ČR 48,1
2002-2026
2026
45,7 %
+6,2 proti 2019
ORP 42,6 · ČR 36,8
2004-2024
2024
22,9 %
2022

Výsledky voleb

Všechny volby →

Obce 2026

účast 57,3 %
ODS+TOP 09: 32,8 % ANO: 22,5 % MY+NK: 19,3 % STAN: 14,8 % SNK: 10,6 %
  • ODS+TOP 09 32,8 %
  • ANO 22,5 %
  • MY+NK 19,3 %
  • STAN 14,8 %
  • SNK 10,6 %

22 121 platných hlasů · 2 okrsky

Sněmovna 2025

účast 77,3 %
SPOLU: 35,4 % ANO: 22,6 % Piráti: 12,6 % STAN: 11,5 % AUTO: 7,1 % SPD: 4,8 % Ostatní: 6,1 %

2 174 platných hlasů · 2 okrsky · odchylka proti kraji

Evropský parlament 2024

účast 45,7 %
KDU+ODS+TOP 09: 34,5 % ANO: 16,1 % STAN+SLK: 11,8 % AUTO+PŘÍSAHA: 9,8 % Piráti: 8,2 % SPD+Trikolora: 4,6 % Ostatní: 15,1 %

1 251 platných hlasů · 2 okrsky · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 1. kolo

účast 77,8 %
Petr Pavel: 49,4 % Andrej Babiš: 23,4 % Danuše Nerudová: 14,0 % Pavel Fischer: 6,9 % Jaroslav Bašta: 2,6 % Marek Hilšer: 2,5 % Ostatní: 1,2 %
  • Petr Pavel 49,4 % -1,6
  • Andrej Babiš 23,4 % +3,3
  • Danuše Nerudová 14,0 % -0,6
  • Pavel Fischer 6,9 % -0,8
  • Jaroslav Bašta 2,6 % -0,1
  • Marek Hilšer 2,5 % +0,2
  • Karel Diviš 0,8 % -0,2
  • Tomáš Zima 0,4 % -0,2

2 128 platných hlasů · 2 okrsky · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 2. kolo

účast 77,9 %
Petr Pavel: 73,0 % Andrej Babiš: 27,0 %
  • Petr Pavel 73,0 % -3,4
  • Andrej Babiš 27,0 % +3,4

2 133 platných hlasů · 2 okrsky · odchylka proti kraji

Hlasy se sčítají z volebních okrsků, procenta jsou podíl z platných hlasů v území.

Zastupitelstvo zvolené v roce 2026

15 mandátů

ODS+TOP 09

5 mandátů · 32,8 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Jaroslav Tošil 63 1. 640
Jiří Vojtěchovský 63 3. 542
Mgr. Lucie Henton, MBA 57 11. 536
Milan Řežábek 59 2. 517
Adam Šroub 34 4. 481

Občanská demokratická strana a TOP 09

ANO

4 mandáty · 22,5 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Vladislav Tregner 56 1. 594
David Krechter 52 3. 422
Milena Skalová 64 2. 419
Jan Pešek 54 5. 403

ANO 2011

MY+NK

3 mandáty · 19,3 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Ing. Jiří Vohlídal 50 1. 613
Ing. Petr Tomčík 45 2. 459
Ing. Arch. Karel Hájek, Ph.D. 53 4. 381

Nezávislí kandidáti pro Dubeč a Dubeček

STAN

2 mandáty · 14,8 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Mgr. Karel Polák 39 1. 310
Lukáš Buczek 31 2. 276

STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ

SNK

1 mandát · 10,6 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Mgr. Stanislav Sládek 54 1. 204

Impuls pro Dubeč

Zvolení zastupitelé podle výsledků voleb 2026, podíl je z hlasů pro všechny kandidátky v obci. Hlasy u jmen jsou preferenční (křížky u kandidáta). Pozdější změny (odstoupení, nastoupení náhradníka) v datech voleb nejsou.

Data po letech

25 let
Rok Obyvatel Muži Ženy Narození Zemřelí Přir. přírůstek Přistěh. Vystěh. Saldo Celkem
2024 4 168 2 054 2 114 - - - - - - -
2023 4 191 2 041 2 150 - - - - - - -
2022 4 171 2 061 2 110 - - - - - - -
2021 3 965 1 981 1 984 - - - - - - -
2020 4 061 2 026 2 035 - - - - - - -
2019 4 023 2 010 2 013 - - - - - - -
2018 3 911 1 934 1 977 - - - - - - -
2017 3 825 1 893 1 932 - - - - - - -
2016 3 710 1 826 1 884 - - - - - - -
2015 3 665 1 800 1 865 - - - - - - -
2014 3 656 1 804 1 852 - - - - - - -
2013 3 639 1 793 1 846 - - - - - - -
2012 3 553 1 733 1 820 - - - - - - -
2011 3 393 1 666 1 727 - - - - - - -
2010 3 278 1 624 1 654 - - - - - - -
2009 3 154 1 570 1 584 - - - - - - -
2008 2 971 1 483 1 488 - - - - - - -
2007 2 761 1 361 1 400 - - - - - - -
2006 2 463 1 203 1 260 - - - - - - -
2005 2 294 1 129 1 165 - - - - - - -
2004 2 172 1 068 1 104 - - - - - - -
2003 2 105 1 038 1 067 - - - - - - -
2002 2 055 1 008 1 047 - - - - - - -
2001 1 997 979 1 018 - - - - - - -
2000 1 833 904 929 - - - - - - -

Mapa

obec a její sousedé

Hranice: Český statistický úřad, Registr sčítacích obvodů, stav k 1. 7. 2026, zjednodušeno · zdroje a licence

Umístění a členění

Mezi všemi územími

35. z 57

percentil 39. - 39 % území je menších

Zdroje dat: ČSÚ · Volby.cz · ČÚZK · zdroje dat a licence