Městská část

Praha-Koloděje

Kraj Hlavní město Praha

Obyvatel 2024 1 738
Kód RÚIAN
538353
Poloha
50,0647, 14,6400

Městská část Praha-Koloděje má 1 738 obyvatel a mezi srovnatelnými územími je na 49. místě z 57. Za poslední rok jich přibylo o 1,6 %. Podle sčítání 2021 tu žilo víc dětí než seniorů (na sto dětí připadalo 94 lidí nad 65 let) a vysokoškolské vzdělání mělo 29,5 % obyvatel starších patnácti let.

Vývoj počtu obyvatel

2000-2024
649 946 1 243 1 540 1 837 2000 2000: 748 obyvatel 2001: 846 obyvatel 2002: 888 obyvatel 2003: 897 obyvatel 2004 2004: 962 obyvatel 2005: 1 079 obyvatel 2006: 1 159 obyvatel 2007: 1 182 obyvatel 2008 2008: 1 206 obyvatel 2009: 1 249 obyvatel 2010: 1 286 obyvatel 2011: 1 372 obyvatel 2012 2012: 1 403 obyvatel 2013: 1 449 obyvatel 2014: 1 453 obyvatel 2015: 1 468 obyvatel 2016 2016: 1 500 obyvatel 2017: 1 532 obyvatel 2018: 1 556 obyvatel 2019: 1 580 obyvatel 2020 2020: 1 633 obyvatel 2021: 1 618 obyvatel 2022: 1 676 obyvatel 2023: 1 711 obyvatel 2024 2024: 1 738 obyvatel

Metodika

Obyvatelstvo

Téma obyvatelstvo →
1 738
+27 proti 2023 2000-2024
2024
846
+5 proti 2023 2000-2024
2024
892
+22 proti 2023 2000-2024
2024
51,3 %
+0,5 proti 2023 2000-2024
2024
295
sčítání 2021
1 055
sčítání 2021
276
sčítání 2021
17,0 %
ORP 18,4
sčítání 2021
93,6
ORP 119,9
sčítání 2021
1 724
+10 proti 2023 2001-2024
2024
Další ukazatele (8)
1 626
sčítání 2021
670
sčítání 2021
740
sčítání 2021
134
sčítání 2021
74
sčítání 2021
814
sčítání 2021
321
sčítání 2021
58
sčítání 2021

Odpověď na náboženskou víru byla ve sčítání 2021 dobrovolná a neuvedlo ji 30,2 % lidí (491 z 1 626), takže počty bez víry a věřících nedají dohromady počet obyvatel. U rodinného stavu chybí do počtu obyvatel 8 nezjištěných. Sčítání navíc počítá obvyklý pobyt, evidence obyvatel trvalé bydliště - proto je za rok 2021 v tabulce 1 618 obyvatel, zatímco sčítání jich napočítalo 1 626.

Věková pyramida

Sčítání 2021
Muži
821
50,5 % obyvatel
Ženy
805
49,5 % obyvatel
Senioři 65+ na 100 dětí
94
Česko 127
2 % 2 % 4 % 4 % 6 % 6 % Muži 90+ let: 3 (0,2 %) Ženy 90+ let: 8 (0,5 %) 90+ Muži 85-89 let: 5 (0,3 %) Ženy 85-89 let: 4 (0,3 %) 85-89 Muži 80-84 let: 10 (0,6 %) Ženy 80-84 let: 17 (1,1 %) 80-84 Muži 75-79 let: 23 (1,4 %) Ženy 75-79 let: 17 (1,1 %) 75-79 Muži 70-74 let: 36 (2,2 %) Ženy 70-74 let: 42 (2,6 %) 70-74 Muži 65-69 let: 53 (3,3 %) Ženy 65-69 let: 58 (3,6 %) 65-69 Muži 60-64 let: 44 (2,7 %) Ženy 60-64 let: 45 (2,8 %) 60-64 Muži 55-59 let: 54 (3,3 %) Ženy 55-59 let: 59 (3,6 %) 55-59 Muži 50-54 let: 64 (3,9 %) Ženy 50-54 let: 58 (3,6 %) 50-54 Muži 45-49 let: 72 (4,4 %) Ženy 45-49 let: 83 (5,1 %) 45-49 Muži 40-44 let: 69 (4,2 %) Ženy 40-44 let: 70 (4,3 %) 40-44 Muži 35-39 let: 57 (3,5 %) Ženy 35-39 let: 50 (3,1 %) 35-39 Muži 30-34 let: 51 (3,1 %) Ženy 30-34 let: 41 (2,5 %) 30-34 Muži 25-29 let: 33 (2,0 %) Ženy 25-29 let: 26 (1,6 %) 25-29 Muži 20-24 let: 36 (2,2 %) Ženy 20-24 let: 26 (1,6 %) 20-24 Muži 15-19 let: 67 (4,1 %) Ženy 15-19 let: 50 (3,1 %) 15-19 Muži 10-14 let: 54 (3,3 %) Ženy 10-14 let: 60 (3,7 %) 10-14 Muži 5-9 let: 51 (3,1 %) Ženy 5-9 let: 54 (3,3 %) 5-9 Muži 0-4 let: 39 (2,4 %) Ženy 0-4 let: 37 (2,3 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel území po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Obrys je Česko: kde přečnívá, má území v té skupině méně lidí než průměr. Sčítání 2021, obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Firmy a organizace

Téma firmy a organizace →
Subjektů
573
0 proti červenci 2026
srpen 2026
33,0
ČR 17,1
červenec 2026

Struktura podnikání

srpen 2026
Vzniklo za 12 měsíců
26
Zaniklo za 12 měsíců
2
Má zaměstnance
23,2 %
z 280 subjektů se známou velikostí

Obory podnikání

  • Velkoobchod a maloobchod; opravy a údržba motorových vozidel 115 20,1 %
  • Profesní, vědecké a technické činnosti 105 18,3 %
  • Stavebnictví 58 10,1 %
  • Ostatní činnosti 45 7,9 %
  • Zpracovatelský průmysl 42 7,3 %
  • Informační a komunikační činnosti 31 5,4 %
  • Činnosti v oblasti nemovitostí 25 4,4 %
  • Doprava a skladování 23 4,0 %
  • Kulturní, zábavní a rekreační činnosti 20 3,5 %
  • Ubytování, stravování a pohostinství 19 3,3 %
  • Zemědělství, lesnictví, rybářství 18 3,1 %
  • Administrativní a podpůrné činnosti 11 1,9 %
  • Ostatní 27 4,7 %

Právní formy

  • Podnikající fyzická osoba tuzemská 412 71,9 %
  • Společnost s ručením omezeným 119 20,8 %
  • Spolek 17 3,0 %
  • Zahraniční fyzická osoba 9 1,6 %
  • Společenství vlastníků jednotek 5 0,9 %
  • Pobočný spolek 2 0,3 %
  • Veřejná obchodní společnost 2 0,3 %
  • Družstvo 2 0,3 %
  • Městská část, městský obvod 1 0,2 %
  • Nadace 1 0,2 %
  • Ostatní 3 0,5 %

Stáří subjektů

  • Do 3 let 63 11,0 %
  • 3-10 let 115 20,1 %
  • 10-20 let 139 24,3 %
  • 20-30 let 127 22,2 %
  • Více než 30 let 129 22,5 %

Velikost podle zaměstnanců

  • Bez zaměstnanců 215 37,5 %
  • 1-9 zaměstnanců 53 9,2 %
  • 10-49 zaměstnanců 10 1,7 %
  • 50-249 zaměstnanců 2 0,3 %
  • Neuvedeno 293 51,1 %

Nemovitosti a výstavba

Téma nemovitosti a výstavba →
600
sčítání 2021
121
sčítání 2021
329
sčítání 2021
51
sčítání 2021
520
sčítání 2021
0
sčítání 2021
292
sčítání 2021
393
sčítání 2021
401
sčítání 2021
143
sčítání 2021
29,5 %
ORP 33,7
sčítání 2021

Volby a politika

Téma volby a politika →
79,4 %
−2,7 proti 2021
ORP 71,4 · ČR 69,0
2002-2025
2025
82,1 %
+1,9 proti 2018
ORP 73,2 · ČR 70,3
2013-2023
2023
63,9 %
+3,3 proti 2022
ORP 46,0 · ČR 48,1
2002-2026
2026
50,7 %
+10,0 proti 2019
ORP 42,6 · ČR 36,8
2004-2024
2024
24,7 %
+15,1 proti 2019
2020

Výsledky voleb

Všechny volby →

Obce 2026

účast 63,9 %
SNK: 55,9 % SNK: 24,4 % SNK: 19,7 %
  • SNK 55,9 %
  • SNK 24,4 %
  • SNK 19,7 %

5 059 platných hlasů · 1 okrsek

Sněmovna 2025

účast 79,4 %
SPOLU: 36,1 % ANO: 21,1 % STAN: 12,2 % Piráti: 12,1 % AUTO: 7,2 % SPD: 5,4 % Ostatní: 5,9 %

931 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Evropský parlament 2024

účast 50,7 %
KDU+ODS+TOP 09: 32,2 % ANO: 17,9 % AUTO+PŘÍSAHA: 11,1 % STAN+SLK: 10,9 % Piráti: 8,0 % SPD+Trikolora: 5,5 % Ostatní: 14,4 %

577 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 1. kolo

účast 82,8 %
Petr Pavel: 49,4 % Andrej Babiš: 19,4 % Danuše Nerudová: 15,9 % Pavel Fischer: 9,2 % Jaroslav Bašta: 3,1 % Marek Hilšer: 1,6 % Ostatní: 1,5 %
  • Petr Pavel 49,4 % -1,6
  • Andrej Babiš 19,4 % -0,7
  • Danuše Nerudová 15,9 % +1,3
  • Pavel Fischer 9,2 % +1,5
  • Jaroslav Bašta 3,1 % +0,4
  • Marek Hilšer 1,6 % -0,7
  • Karel Diviš 1,0 % -0,1
  • Tomáš Zima 0,4 % -0,1

893 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 2. kolo

účast 82,1 %
Petr Pavel: 77,7 % Andrej Babiš: 22,3 %
  • Petr Pavel 77,7 % +1,3
  • Andrej Babiš 22,3 % -1,3

905 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Hlasy se sčítají z volebních okrsků, procenta jsou podíl z platných hlasů v území.

Zastupitelstvo zvolené v roce 2026

7 mandátů

SNK

4 mandáty · 55,9 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Bc. Vladimír Mužík 52 1. 491
Ing. Robert Kubín 40 4. 427
Ing. Angela Morávková 62 2. 411
Bc. Petr Němec 49 3. 394

Naděje pro Koloděje

SNK

2 mandáty · 24,4 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Mgr. Veronika Budková, DiS. 48 1. 258
Ing. Petr Tyml 48 2. 189

ALTERNATIVA PRO KOLODĚJE

SNK

1 mandát · 19,7 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
MUDr. Martin Vlček, Ph.D. 52 1. 180

TJ Slavoj Koloděje

Zvolení zastupitelé podle výsledků voleb 2026, podíl je z hlasů pro všechny kandidátky v obci. Hlasy u jmen jsou preferenční (křížky u kandidáta). Pozdější změny (odstoupení, nastoupení náhradníka) v datech voleb nejsou.

Data po letech

25 let
Rok Obyvatel Muži Ženy Narození Zemřelí Přir. přírůstek Přistěh. Vystěh. Saldo Celkem
2024 1 738 846 892 - - - - - - -
2023 1 711 841 870 - - - - - - -
2022 1 676 839 837 - - - - - - -
2021 1 618 818 800 - - - - - - -
2020 1 633 820 813 - - - - - - -
2019 1 580 789 791 - - - - - - -
2018 1 556 767 789 - - - - - - -
2017 1 532 762 770 - - - - - - -
2016 1 500 742 758 - - - - - - -
2015 1 468 719 749 - - - - - - -
2014 1 453 720 733 - - - - - - -
2013 1 449 724 725 - - - - - - -
2012 1 403 700 703 - - - - - - -
2011 1 372 688 684 - - - - - - -
2010 1 286 636 650 - - - - - - -
2009 1 249 630 619 - - - - - - -
2008 1 206 605 601 - - - - - - -
2007 1 182 597 585 - - - - - - -
2006 1 159 586 573 - - - - - - -
2005 1 079 544 535 - - - - - - -
2004 962 473 489 - - - - - - -
2003 897 442 455 - - - - - - -
2002 888 446 442 - - - - - - -
2001 846 416 430 - - - - - - -
2000 748 362 386 - - - - - - -

Mapa

obec a její sousedé

Hranice: Český statistický úřad, Registr sčítacích obvodů, stav k 1. 7. 2026, zjednodušeno · zdroje a licence

Umístění a členění

Mezi všemi územími

49. z 57

percentil 14. - 14 % území je menších

Zdroje dat: ČSÚ · Volby.cz · ČÚZK · zdroje dat a licence