Městská část

Praha-Lochkov

Kraj Hlavní město Praha

Obyvatel 2024 837
Kód RÚIAN
539465
Poloha
50,0052, 14,3552

Městská část Praha-Lochkov má 837 obyvatel a mezi srovnatelnými územími je na 53. místě z 57. Za poslední rok jich přibylo o 1,0 %. Podle sčítání 2021 tu žilo víc dětí než seniorů (na sto dětí připadalo 70 lidí nad 65 let) a vysokoškolské vzdělání mělo 26,7 % obyvatel starších patnácti let.

Vývoj počtu obyvatel

2000-2024
517 607 698 788 878 2000 2000: 547 obyvatel 2001: 576 obyvatel 2002: 587 obyvatel 2003: 577 obyvatel 2004 2004: 578 obyvatel 2005: 590 obyvatel 2006: 586 obyvatel 2007: 606 obyvatel 2008 2008: 592 obyvatel 2009: 597 obyvatel 2010: 613 obyvatel 2011: 639 obyvatel 2012 2012: 662 obyvatel 2013: 676 obyvatel 2014: 683 obyvatel 2015: 725 obyvatel 2016 2016: 765 obyvatel 2017: 778 obyvatel 2018: 799 obyvatel 2019: 828 obyvatel 2020 2020: 843 obyvatel 2021: 821 obyvatel 2022: 848 obyvatel 2023: 829 obyvatel 2024 2024: 837 obyvatel

Metodika

Obyvatelstvo

Téma obyvatelstvo →
837
+8 proti 2023 2000-2024
2024
396
0 proti 2023 2000-2024
2024
441
+8 proti 2023 2000-2024
2024
52,7 %
+0,5 proti 2023 2000-2024
2024
186
sčítání 2021
557
sčítání 2021
131
sčítání 2021
15,0 %
ORP 18,4
sčítání 2021
70,4
ORP 119,9
sčítání 2021
835
+9 proti 2023 2001-2024
2024
Další ukazatele (8)
874
sčítání 2021
413
sčítání 2021
301
sčítání 2021
106
sčítání 2021
51
sčítání 2021
483
sčítání 2021
138
sčítání 2021
17
sčítání 2021

Odpověď na náboženskou víru byla ve sčítání 2021 dobrovolná a neuvedlo ji 28,9 % lidí (253 z 874), takže počty bez víry a věřících nedají dohromady počet obyvatel. U rodinného stavu chybí do počtu obyvatel 3 nezjištěných. Sčítání navíc počítá obvyklý pobyt, evidence obyvatel trvalé bydliště - proto je za rok 2021 v tabulce 821 obyvatel, zatímco sčítání jich napočítalo 874.

Věková pyramida

Sčítání 2021
Muži
428
49,0 % obyvatel
Ženy
446
51,0 % obyvatel
Senioři 65+ na 100 dětí
70
Česko 127
2 % 2 % 4 % 4 % 6 % 6 % Muži 90+ let: 1 (0,1 %) Ženy 90+ let: 0 (0,0 %) 90+ Muži 85-89 let: 0 (0,0 %) Ženy 85-89 let: 7 (0,8 %) 85-89 Muži 80-84 let: 7 (0,8 %) Ženy 80-84 let: 9 (1,0 %) 80-84 Muži 75-79 let: 12 (1,4 %) Ženy 75-79 let: 16 (1,8 %) 75-79 Muži 70-74 let: 18 (2,1 %) Ženy 70-74 let: 26 (3,0 %) 70-74 Muži 65-69 let: 20 (2,3 %) Ženy 65-69 let: 15 (1,7 %) 65-69 Muži 60-64 let: 27 (3,1 %) Ženy 60-64 let: 24 (2,8 %) 60-64 Muži 55-59 let: 26 (3,0 %) Ženy 55-59 let: 25 (2,9 %) 55-59 Muži 50-54 let: 27 (3,1 %) Ženy 50-54 let: 22 (2,5 %) 50-54 Muži 45-49 let: 49 (5,6 %) Ženy 45-49 let: 34 (3,9 %) 45-49 Muži 40-44 let: 24 (2,8 %) Ženy 40-44 let: 47 (5,4 %) 40-44 Muži 35-39 let: 44 (5,0 %) Ženy 35-39 let: 41 (4,7 %) 35-39 Muži 30-34 let: 30 (3,4 %) Ženy 30-34 let: 35 (4,0 %) 30-34 Muži 25-29 let: 17 (2,0 %) Ženy 25-29 let: 20 (2,3 %) 25-29 Muži 20-24 let: 15 (1,7 %) Ženy 20-24 let: 14 (1,6 %) 20-24 Muži 15-19 let: 21 (2,4 %) Ženy 15-19 let: 15 (1,7 %) 15-19 Muži 10-14 let: 28 (3,2 %) Ženy 10-14 let: 36 (4,1 %) 10-14 Muži 5-9 let: 30 (3,4 %) Ženy 5-9 let: 28 (3,2 %) 5-9 Muži 0-4 let: 32 (3,7 %) Ženy 0-4 let: 32 (3,7 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel území po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Obrys je Česko: kde přečnívá, má území v té skupině méně lidí než průměr. Sčítání 2021, obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Firmy a organizace

Téma firmy a organizace →
Subjektů
273
0 proti červenci 2026
srpen 2026
32,6
ČR 17,1
červenec 2026

Struktura podnikání

srpen 2026
Vzniklo za 12 měsíců
12
Zaniklo za 12 měsíců
1
Má zaměstnance
19,6 %
z 138 subjektů se známou velikostí

Obory podnikání

  • Velkoobchod a maloobchod; opravy a údržba motorových vozidel 42 15,4 %
  • Profesní, vědecké a technické činnosti 39 14,3 %
  • Zpracovatelský průmysl 27 9,9 %
  • Stavebnictví 27 9,9 %
  • Ostatní činnosti 20 7,3 %
  • Informační a komunikační činnosti 20 7,3 %
  • Ubytování, stravování a pohostinství 15 5,5 %
  • Doprava a skladování 13 4,8 %
  • Činnosti v oblasti nemovitostí 12 4,4 %
  • Kulturní, zábavní a rekreační činnosti 11 4,0 %
  • Zemědělství, lesnictví, rybářství 8 2,9 %
  • Administrativní a podpůrné činnosti 6 2,2 %
  • Ostatní 21 7,7 %

Právní formy

  • Podnikající fyzická osoba tuzemská 193 70,7 %
  • Společnost s ručením omezeným 55 20,1 %
  • Spolek 8 2,9 %
  • Zahraniční fyzická osoba 7 2,6 %
  • Společenství vlastníků jednotek 4 1,5 %
  • Akciová společnost 2 0,7 %
  • Městská část, městský obvod 1 0,4 %
  • Ústav 1 0,4 %
  • Pobočný spolek 1 0,4 %
  • Příspěvková organizace zřízená územním samosprávným celkem 1 0,4 %

Stáří subjektů

  • Do 3 let 25 9,2 %
  • 3-10 let 68 24,9 %
  • 10-20 let 70 25,6 %
  • 20-30 let 48 17,6 %
  • Více než 30 let 62 22,7 %

Velikost podle zaměstnanců

  • Bez zaměstnanců 111 40,7 %
  • 1-9 zaměstnanců 20 7,3 %
  • 10-49 zaměstnanců 6 2,2 %
  • 50-249 zaměstnanců 1 0,4 %
  • Neuvedeno 135 49,5 %

Nemovitosti a výstavba

Téma nemovitosti a výstavba →
346
sčítání 2021
170
sčítání 2021
119
sčítání 2021
15
sčítání 2021
320
sčítání 2021
0
sčítání 2021
231
sčítání 2021
184
sčítání 2021
216
sčítání 2021
73
sčítání 2021
26,7 %
ORP 33,7
sčítání 2021

Volby a politika

Téma volby a politika →
76,5 %
+0,2 proti 2021
ORP 71,4 · ČR 69,0
2002-2025
2025
75,0 %
+0,3 proti 2018
ORP 73,2 · ČR 70,3
2013-2023
2023
52,8 %
+2,7 proti 2022
ORP 46,0 · ČR 48,1
2002-2026
2026
46,2 %
+5,8 proti 2019
ORP 42,6 · ČR 36,8
2004-2024
2024
35,1 %
2024

Výsledky voleb

Všechny volby →

Obce 2026

účast 52,8 %
SNK: 100,0 %
  • SNK 100,0 %

2 057 platných hlasů · 1 okrsek

Sněmovna 2025

účast 76,5 %
SPOLU: 33,5 % ANO: 24,1 % STAN: 16,2 % Piráti: 10,7 % AUTO: 5,7 % SPD: 4,1 % Ostatní: 5,7 %

439 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Evropský parlament 2024

účast 46,2 %
KDU+ODS+TOP 09: 29,9 % ANO: 16,1 % STAN+SLK: 14,2 % AUTO+PŘÍSAHA: 10,6 % Piráti: 8,0 % SPD+Trikolora: 5,5 % Ostatní: 15,7 %

274 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 1. kolo

účast 73,4 %
Petr Pavel: 48,9 % Andrej Babiš: 23,9 % Pavel Fischer: 12,2 % Danuše Nerudová: 11,7 % Jaroslav Bašta: 1,4 % Karel Diviš: 1,2 % Ostatní: 0,7 %
  • Petr Pavel 48,9 % -2,1
  • Andrej Babiš 23,9 % +3,8
  • Pavel Fischer 12,2 % +4,5
  • Danuše Nerudová 11,7 % -2,8
  • Jaroslav Bašta 1,4 % -1,4
  • Karel Diviš 1,2 % +0,1
  • Marek Hilšer 0,7 % -1,6

427 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 2. kolo

účast 75,0 %
Petr Pavel: 75,8 % Andrej Babiš: 24,2 %
  • Petr Pavel 75,8 % -0,6
  • Andrej Babiš 24,2 % +0,6

433 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Hlasy se sčítají z volebních okrsků, procenta jsou podíl z platných hlasů v území.

Zastupitelstvo zvolené v roce 2026

9 mandátů

SNK

9 mandátů · 100,0 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Ing. Jiří Rendl 67 1. 222
Eva Filipová 65 2. 241
Miroslav Dlouhý 69 3. 215
Karel Košař 57 4. 224
František Wais 56 5. 219
Jana Filipová 43 6. 229
Karel Pánek 53 7. 238
Václav Joudl 46 8. 235
Mgr. Lucie Smutná 47 9. 234

Sdružení Lochkov 2026

Zvolení zastupitelé podle výsledků voleb 2026, podíl je z hlasů pro všechny kandidátky v obci. Hlasy u jmen jsou preferenční (křížky u kandidáta). Pozdější změny (odstoupení, nastoupení náhradníka) v datech voleb nejsou.

Data po letech

25 let
Rok Obyvatel Muži Ženy Narození Zemřelí Přir. přírůstek Přistěh. Vystěh. Saldo Celkem
2024 837 396 441 - - - - - - -
2023 829 396 433 - - - - - - -
2022 848 404 444 - - - - - - -
2021 821 396 425 - - - - - - -
2020 843 416 427 - - - - - - -
2019 828 399 429 - - - - - - -
2018 799 387 412 - - - - - - -
2017 778 383 395 - - - - - - -
2016 765 374 391 - - - - - - -
2015 725 353 372 - - - - - - -
2014 683 338 345 - - - - - - -
2013 676 328 348 - - - - - - -
2012 662 318 344 - - - - - - -
2011 639 302 337 - - - - - - -
2010 613 282 331 - - - - - - -
2009 597 279 318 - - - - - - -
2008 592 274 318 - - - - - - -
2007 606 289 317 - - - - - - -
2006 586 277 309 - - - - - - -
2005 590 285 305 - - - - - - -
2004 578 280 298 - - - - - - -
2003 577 280 297 - - - - - - -
2002 587 277 310 - - - - - - -
2001 576 267 309 - - - - - - -
2000 547 248 299 - - - - - - -

Mapa

obec a její sousedé

Hranice: Český statistický úřad, Registr sčítacích obvodů, stav k 1. 7. 2026, zjednodušeno · zdroje a licence

Umístění a členění

Mezi všemi územími

53. z 57

percentil 7. - 7 % území je menších

Zdroje dat: ČSÚ · Volby.cz · ČÚZK · zdroje dat a licence