Městská část

Praha-Nedvězí

Kraj Hlavní město Praha

Obyvatel 2024 381
Kód RÚIAN
538531
Poloha
50,0205, 14,6534

Městská část Praha-Nedvězí má 381 obyvatel a mezi srovnatelnými územími je na 57. místě z 57. Za poslední rok jich ubylo o 0,8 %. Podle sčítání 2021 tu žilo víc dětí než seniorů (na sto dětí připadalo 93 lidí nad 65 let) a vysokoškolské vzdělání mělo 17,9 % obyvatel starších patnácti let.

Vývoj počtu obyvatel

2000-2024
178 234 291 347 403 2000 2000: 197 obyvatel 2001: 230 obyvatel 2002: 224 obyvatel 2003: 222 obyvatel 2004 2004: 220 obyvatel 2005: 225 obyvatel 2006: 238 obyvatel 2007: 240 obyvatel 2008 2008: 249 obyvatel 2009: 261 obyvatel 2010: 250 obyvatel 2011: 277 obyvatel 2012 2012: 289 obyvatel 2013: 309 obyvatel 2014: 310 obyvatel 2015: 307 obyvatel 2016 2016: 303 obyvatel 2017: 309 obyvatel 2018: 318 obyvatel 2019: 333 obyvatel 2020 2020: 332 obyvatel 2021: 316 obyvatel 2022: 364 obyvatel 2023: 384 obyvatel 2024 2024: 381 obyvatel

Metodika

Obyvatelstvo

Téma obyvatelstvo →
381
−3 proti 2023 2000-2024
2024
190
0 proti 2023 2000-2024
2024
191
−3 proti 2023 2000-2024
2024
50,1 %
−0,4 proti 2023 2000-2024
2024
70
sčítání 2021
231
sčítání 2021
65
sčítání 2021
17,8 %
ORP 18,4
sčítání 2021
92,9
ORP 119,9
sčítání 2021
375
−11 proti 2023 2001-2024
2024
Další ukazatele (8)
366
sčítání 2021
154
sčítání 2021
142
sčítání 2021
48
sčítání 2021
17
sčítání 2021
212
sčítání 2021
42
sčítání 2021
15
sčítání 2021

Odpověď na náboženskou víru byla ve sčítání 2021 dobrovolná a neuvedlo ji 30,6 % lidí (112 z 366), takže počty bez víry a věřících nedají dohromady počet obyvatel. U rodinného stavu chybí do počtu obyvatel 5 nezjištěných. Sčítání navíc počítá obvyklý pobyt, evidence obyvatel trvalé bydliště - proto je za rok 2021 v tabulce 316 obyvatel, zatímco sčítání jich napočítalo 366.

Věková pyramida

Sčítání 2021
Muži
184
50,3 % obyvatel
Ženy
182
49,7 % obyvatel
Senioři 65+ na 100 dětí
93
Česko 127
2 % 2 % 4 % 4 % 6 % 6 % Muži 90+ let: 2 (0,6 %) Ženy 90+ let: 0 (0,0 %) 90+ Muži 85-89 let: 0 (0,0 %) Ženy 85-89 let: 4 (1,1 %) 85-89 Muži 80-84 let: 2 (0,6 %) Ženy 80-84 let: 1 (0,3 %) 80-84 Muži 75-79 let: 3 (0,8 %) Ženy 75-79 let: 7 (1,9 %) 75-79 Muži 70-74 let: 11 (3,0 %) Ženy 70-74 let: 12 (3,3 %) 70-74 Muži 65-69 let: 13 (3,6 %) Ženy 65-69 let: 10 (2,7 %) 65-69 Muži 60-64 let: 10 (2,7 %) Ženy 60-64 let: 7 (1,9 %) 60-64 Muži 55-59 let: 15 (4,1 %) Ženy 55-59 let: 13 (3,6 %) 55-59 Muži 50-54 let: 16 (4,4 %) Ženy 50-54 let: 12 (3,3 %) 50-54 Muži 45-49 let: 17 (4,6 %) Ženy 45-49 let: 16 (4,4 %) 45-49 Muži 40-44 let: 23 (6,3 %) Ženy 40-44 let: 19 (5,2 %) 40-44 Muži 35-39 let: 13 (3,6 %) Ženy 35-39 let: 13 (3,6 %) 35-39 Muži 30-34 let: 8 (2,2 %) Ženy 30-34 let: 8 (2,2 %) 30-34 Muži 25-29 let: 4 (1,1 %) Ženy 25-29 let: 4 (1,1 %) 25-29 Muži 20-24 let: 6 (1,6 %) Ženy 20-24 let: 9 (2,5 %) 20-24 Muži 15-19 let: 9 (2,5 %) Ženy 15-19 let: 9 (2,5 %) 15-19 Muži 10-14 let: 13 (3,6 %) Ženy 10-14 let: 11 (3,0 %) 10-14 Muži 5-9 let: 11 (3,0 %) Ženy 5-9 let: 13 (3,6 %) 5-9 Muži 0-4 let: 8 (2,2 %) Ženy 0-4 let: 14 (3,8 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel území po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Obrys je Česko: kde přečnívá, má území v té skupině méně lidí než průměr. Sčítání 2021, obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Firmy a organizace

Téma firmy a organizace →
Subjektů
113
0 proti červenci 2026
srpen 2026
29,7
ČR 17,1
červenec 2026

Struktura podnikání

srpen 2026
Vzniklo za 12 měsíců
3
Zaniklo za 12 měsíců
4
Má zaměstnance
28,6 %
z 56 subjektů se známou velikostí

Obory podnikání

  • Profesní, vědecké a technické činnosti 20 17,7 %
  • Velkoobchod a maloobchod; opravy a údržba motorových vozidel 20 17,7 %
  • Stavebnictví 13 11,5 %
  • Zpracovatelský průmysl 11 9,7 %
  • Doprava a skladování 7 6,2 %
  • Ostatní činnosti 6 5,3 %
  • Činnosti v oblasti nemovitostí 5 4,4 %
  • Ubytování, stravování a pohostinství 5 4,4 %
  • Zemědělství, lesnictví, rybářství 4 3,5 %
  • Výroba a rozvod elektřiny, plynu, tepla a klimatizovaného vzduchu 4 3,5 %
  • Informační a komunikační činnosti 4 3,5 %
  • Vzdělávání 3 2,7 %
  • Ostatní 7 6,2 %

Právní formy

  • Podnikající fyzická osoba tuzemská 79 69,9 %
  • Společnost s ručením omezeným 24 21,2 %
  • Zahraniční fyzická osoba 3 2,7 %
  • Společenství vlastníků jednotek 2 1,8 %
  • Spolek 2 1,8 %
  • Městská část, městský obvod 1 0,9 %
  • Akciová společnost 1 0,9 %
  • Zájmové sdružení právnických osob 1 0,9 %

Stáří subjektů

  • Do 3 let 8 7,1 %
  • 3-10 let 29 25,7 %
  • 10-20 let 25 22,1 %
  • 20-30 let 26 23,0 %
  • Více než 30 let 25 22,1 %

Velikost podle zaměstnanců

  • Bez zaměstnanců 40 35,4 %
  • 1-9 zaměstnanců 12 10,6 %
  • 10-49 zaměstnanců 4 3,5 %
  • Neuvedeno 57 50,4 %

Nemovitosti a výstavba

Téma nemovitosti a výstavba →
134
sčítání 2021
26
sčítání 2021
61
sčítání 2021
21
sčítání 2021
117
sčítání 2021
0
sčítání 2021
77
sčítání 2021
53
sčítání 2021
99
sčítání 2021
33
sčítání 2021
17,9 %
ORP 33,7
sčítání 2021

Volby a politika

Téma volby a politika →
83,1 %
+2,3 proti 2021
ORP 71,4 · ČR 69,0
2002-2025
2025
77,7 %
−0,4 proti 2018
ORP 73,2 · ČR 70,3
2013-2023
2023
60,2 %
+6,6 proti 2022
ORP 46,0 · ČR 48,1
2002-2026
2026
45,8 %
+10,3 proti 2019
ORP 42,6 · ČR 36,8
2004-2024
2024
22,3 %
2022

Výsledky voleb

Všechny volby →

Obce 2026

účast 60,2 %
SNK: 100,0 %
  • SNK 100,0 %

418 platných hlasů · 1 okrsek

Sněmovna 2025

účast 83,1 %
SPOLU: 36,3 % ANO: 21,8 % Piráti: 14,0 % STAN: 11,9 % SPD: 5,2 % AUTO: 4,7 % Ostatní: 6,2 %

193 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Evropský parlament 2024

účast 45,8 %
KDU+ODS+TOP 09: 31,4 % ANO: 27,5 % AUTO+PŘÍSAHA: 11,8 % STAN+SLK: 6,9 % SPD+Trikolora: 5,9 % Piráti: 5,9 % Ostatní: 10,8 %
  • KDU+ODS+TOP 09 31,4 % -0,6
  • ANO 27,5 % +12,7
  • AUTO+PŘÍSAHA 11,8 % +4,1
  • STAN+SLK 6,9 % -5,2
  • SPD+Trikolora 5,9 % +1,5
  • Piráti 5,9 % -6,3
  • PRO2022+SVPROZS 2,9 % +1,6
  • ČSNS+KSČM+SD-SN 2,0 % -3,4
  • Ostatní (5) 5,9 %

102 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 1. kolo

účast 83,4 %
Petr Pavel: 46,7 % Andrej Babiš: 26,7 % Danuše Nerudová: 11,7 % Pavel Fischer: 6,7 % Jaroslav Bašta: 5,6 % Tomáš Zima: 1,7 % Ostatní: 1,1 %
  • Petr Pavel 46,7 % -4,4
  • Andrej Babiš 26,7 % +6,6
  • Danuše Nerudová 11,7 % -2,9
  • Pavel Fischer 6,7 % -1,0
  • Jaroslav Bašta 5,6 % +2,8
  • Tomáš Zima 1,7 % +1,1
  • Marek Hilšer 1,1 % -1,2

180 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 2. kolo

účast 77,7 %
Petr Pavel: 68,9 % Andrej Babiš: 31,1 %
  • Petr Pavel 68,9 % -7,4
  • Andrej Babiš 31,1 % +7,4

177 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Hlasy se sčítají z volebních okrsků, procenta jsou podíl z platných hlasů v území.

Zastupitelstvo zvolené v roce 2026

5 mandátů

SNK

5 mandátů · 100,0 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Kateřina Burešová 40 4. 82
František Illich 49 1. 77
Ing. Eliška Čechová 29 3. 76
Ing. Lukáš Vilt 34 2. 75
MUDr. Petr Chekhov 32 5. 73

Sdružení nezávislých kandidátů Nedvězí

Zvolení zastupitelé podle výsledků voleb 2026, podíl je z hlasů pro všechny kandidátky v obci. Hlasy u jmen jsou preferenční (křížky u kandidáta). Pozdější změny (odstoupení, nastoupení náhradníka) v datech voleb nejsou.

Data po letech

25 let
Rok Obyvatel Muži Ženy Narození Zemřelí Přir. přírůstek Přistěh. Vystěh. Saldo Celkem
2024 381 190 191 - - - - - - -
2023 384 190 194 - - - - - - -
2022 364 173 191 - - - - - - -
2021 316 158 158 - - - - - - -
2020 332 167 165 - - - - - - -
2019 333 175 158 - - - - - - -
2018 318 172 146 - - - - - - -
2017 309 161 148 - - - - - - -
2016 303 153 150 - - - - - - -
2015 307 156 151 - - - - - - -
2014 310 159 151 - - - - - - -
2013 309 156 153 - - - - - - -
2012 289 147 142 - - - - - - -
2011 277 141 136 - - - - - - -
2010 250 128 122 - - - - - - -
2009 261 137 124 - - - - - - -
2008 249 128 121 - - - - - - -
2007 240 123 117 - - - - - - -
2006 238 121 117 - - - - - - -
2005 225 112 113 - - - - - - -
2004 220 107 113 - - - - - - -
2003 222 107 115 - - - - - - -
2002 224 108 116 - - - - - - -
2001 230 110 120 - - - - - - -
2000 197 86 111 - - - - - - -

Mapa

obec a její sousedé

Hranice: Český statistický úřad, Registr sčítacích obvodů, stav k 1. 7. 2026, zjednodušeno · zdroje a licence

Umístění a členění

Mezi všemi územími

57. z 57

percentil 0. - 0 % území je menších

Zdroje dat: ČSÚ · Volby.cz · ČÚZK · zdroje dat a licence