Kraj Hlavní město Praha
Městská část Praha-Přední Kopanina má 698 obyvatel a mezi srovnatelnými územími je na 55. místě z 57. Za poslední rok jich přibylo o 5,1 %. Podle sčítání 2021 tu žilo víc dětí než seniorů (na sto dětí připadalo 94 lidí nad 65 let) a vysokoškolské vzdělání mělo 27,2 % obyvatel starších patnácti let.
Odpověď na náboženskou víru byla ve sčítání 2021 dobrovolná a neuvedlo ji 36,1 % lidí (227 z 628), takže počty bez víry a věřících nedají dohromady počet obyvatel. U rodinného stavu chybí do počtu obyvatel 1 nezjištěných. Sčítání navíc počítá obvyklý pobyt, evidence obyvatel trvalé bydliště - proto je za rok 2021 v tabulce 589 obyvatel, zatímco sčítání jich napočítalo 628.
| Zastupitel | Věk | Pořadí | Hlasů |
|---|---|---|---|
| Jan Řehoř | 56 | 5. | 169 |
| Karel Kyzek | 66 | 1. | 167 |
| František Neubauer | 54 | 2. | 59 |
| Petr Salát | 53 | 3. | 155 |
| Ing. Miroslav Tichý | 39 | 4. | 160 |
| PhDr. Dana Rabiňáková | 70 | 6. | 157 |
| Josef Koucký | 70 | 7. | 156 |
| Jan Hanuš | 52 | 8. | 155 |
| Lucie Špačková | 38 | 9. | 157 |
| Rok | Obyvatel | Muži | Ženy | Narození | Zemřelí | Přir. přírůstek | Přistěh. | Vystěh. | Saldo | Celkem |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 698 | 367 | 331 | - | - | - | - | - | - | - |
| 2023 | 664 | 337 | 327 | - | - | - | - | - | - | - |
| 2022 | 644 | 324 | 320 | - | - | - | - | - | - | - |
| 2021 | 589 | 299 | 290 | - | - | - | - | - | - | - |
| 2020 | 690 | 357 | 333 | - | - | - | - | - | - | - |
| 2019 | 693 | 346 | 347 | - | - | - | - | - | - | - |
| 2018 | 687 | 347 | 340 | - | - | - | - | - | - | - |
| 2017 | 675 | 344 | 331 | - | - | - | - | - | - | - |
| 2016 | 692 | 350 | 342 | - | - | - | - | - | - | - |
| 2015 | 717 | 375 | 342 | - | - | - | - | - | - | - |
| 2014 | 726 | 384 | 342 | - | - | - | - | - | - | - |
| 2013 | 708 | 368 | 340 | - | - | - | - | - | - | - |
| 2012 | 716 | 377 | 339 | - | - | - | - | - | - | - |
| 2011 | 750 | 406 | 344 | - | - | - | - | - | - | - |
| 2010 | 787 | 405 | 382 | - | - | - | - | - | - | - |
| 2009 | 778 | 416 | 362 | - | - | - | - | - | - | - |
| 2008 | 712 | 378 | 334 | - | - | - | - | - | - | - |
| 2007 | 670 | 350 | 320 | - | - | - | - | - | - | - |
| 2006 | 648 | 329 | 319 | - | - | - | - | - | - | - |
| 2005 | 619 | 319 | 300 | - | - | - | - | - | - | - |
| 2004 | 554 | 276 | 278 | - | - | - | - | - | - | - |
| 2003 | 546 | 278 | 268 | - | - | - | - | - | - | - |
| 2002 | 497 | 251 | 246 | - | - | - | - | - | - | - |
| 2001 | 435 | 219 | 216 | - | - | - | - | - | - | - |
| 2000 | 378 | 181 | 197 | - | - | - | - | - | - | - |
55. z 57
Zdroje dat: ČSÚ · Volby.cz · ČÚZK · zdroje dat a licence