Městská část

Praha-Řeporyje

Kraj Hlavní město Praha

Obyvatel 2024 6 288
Kód RÚIAN
539635
Poloha
50,0344, 14,3056

Městská část Praha-Řeporyje má 6 288 obyvatel a mezi srovnatelnými územími je na 29. místě z 57. Za poslední rok jich přibylo o 3,6 %. Podle sčítání 2021 tu žilo víc dětí než seniorů (na sto dětí připadalo 67 lidí nad 65 let) a vysokoškolské vzdělání mělo 35,8 % obyvatel starších patnácti let.

Vývoj počtu obyvatel

2000-2024
1 869 3 074 4 280 5 485 6 690 2000 2000: 2 271 obyvatel 2001: 2 290 obyvatel 2002: 2 395 obyvatel 2003: 2 429 obyvatel 2004 2004: 2 562 obyvatel 2005: 2 768 obyvatel 2006: 2 838 obyvatel 2007: 3 017 obyvatel 2008 2008: 3 316 obyvatel 2009: 3 757 obyvatel 2010: 3 883 obyvatel 2011: 3 926 obyvatel 2012 2012: 4 040 obyvatel 2013: 4 123 obyvatel 2014: 4 315 obyvatel 2015: 4 384 obyvatel 2016 2016: 4 493 obyvatel 2017: 4 693 obyvatel 2018: 4 829 obyvatel 2019: 5 205 obyvatel 2020 2020: 5 605 obyvatel 2021: 5 381 obyvatel 2022: 5 767 obyvatel 2023: 6 069 obyvatel 2024 2024: 6 288 obyvatel

Metodika

Obyvatelstvo

Téma obyvatelstvo →
6 288
+219 proti 2023 2000-2024
2024
3 084
+90 proti 2023 2000-2024
2024
3 204
+129 proti 2023 2000-2024
2024
51,0 %
+0,3 proti 2023 2000-2024
2024
1 149
sčítání 2021
4 155
sčítání 2021
771
sčítání 2021
12,7 %
ORP 18,4
sčítání 2021
67,1
ORP 119,9
sčítání 2021
6 139
+251 proti 2023 2001-2024
2024
Další ukazatele (8)
6 075
sčítání 2021
2 897
sčítání 2021
2 342
sčítání 2021
551
sčítání 2021
234
sčítání 2021
3 152
sčítání 2021
1 257
sčítání 2021
223
sčítání 2021

Odpověď na náboženskou víru byla ve sčítání 2021 dobrovolná a neuvedlo ji 27,4 % lidí (1 666 z 6 075), takže počty bez víry a věřících nedají dohromady počet obyvatel. U rodinného stavu chybí do počtu obyvatel 51 nezjištěných. Sčítání navíc počítá obvyklý pobyt, evidence obyvatel trvalé bydliště - proto je za rok 2021 v tabulce 5 381 obyvatel, zatímco sčítání jich napočítalo 6 075.

Věková pyramida

Sčítání 2021
Muži
3 088
50,8 % obyvatel
Ženy
2 987
49,2 % obyvatel
Senioři 65+ na 100 dětí
67
Česko 127
2 % 2 % 4 % 4 % Muži 90+ let: 9 (0,2 %) Ženy 90+ let: 19 (0,3 %) 90+ Muži 85-89 let: 13 (0,2 %) Ženy 85-89 let: 25 (0,4 %) 85-89 Muži 80-84 let: 27 (0,4 %) Ženy 80-84 let: 37 (0,6 %) 80-84 Muži 75-79 let: 72 (1,2 %) Ženy 75-79 let: 81 (1,3 %) 75-79 Muži 70-74 let: 97 (1,6 %) Ženy 70-74 let: 136 (2,2 %) 70-74 Muži 65-69 let: 118 (1,9 %) Ženy 65-69 let: 137 (2,3 %) 65-69 Muži 60-64 let: 135 (2,2 %) Ženy 60-64 let: 125 (2,1 %) 60-64 Muži 55-59 let: 173 (2,9 %) Ženy 55-59 let: 160 (2,6 %) 55-59 Muži 50-54 let: 233 (3,8 %) Ženy 50-54 let: 189 (3,1 %) 50-54 Muži 45-49 let: 273 (4,5 %) Ženy 45-49 let: 241 (4,0 %) 45-49 Muži 40-44 let: 299 (4,9 %) Ženy 40-44 let: 272 (4,5 %) 40-44 Muži 35-39 let: 248 (4,1 %) Ženy 35-39 let: 247 (4,1 %) 35-39 Muži 30-34 let: 287 (4,7 %) Ženy 30-34 let: 256 (4,2 %) 30-34 Muži 25-29 let: 222 (3,7 %) Ženy 25-29 let: 214 (3,5 %) 25-29 Muži 20-24 let: 175 (2,9 %) Ženy 20-24 let: 150 (2,5 %) 20-24 Muži 15-19 let: 128 (2,1 %) Ženy 15-19 let: 128 (2,1 %) 15-19 Muži 10-14 let: 177 (2,9 %) Ženy 10-14 let: 174 (2,9 %) 10-14 Muži 5-9 let: 187 (3,1 %) Ženy 5-9 let: 184 (3,0 %) 5-9 Muži 0-4 let: 215 (3,5 %) Ženy 0-4 let: 212 (3,5 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel území po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Obrys je Česko: kde přečnívá, má území v té skupině méně lidí než průměr. Sčítání 2021, obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Firmy a organizace

Téma firmy a organizace →
Subjektů
2 189
0 proti červenci 2026
srpen 2026
34,8
ČR 17,1
červenec 2026

Struktura podnikání

srpen 2026
Vzniklo za 12 měsíců
105
Zaniklo za 12 měsíců
17
Má zaměstnance
28,7 %
z 1 132 subjektů se známou velikostí

Obory podnikání

  • Velkoobchod a maloobchod; opravy a údržba motorových vozidel 397 18,1 %
  • Profesní, vědecké a technické činnosti 350 16,0 %
  • Stavebnictví 190 8,7 %
  • Zpracovatelský průmysl 183 8,4 %
  • Činnosti v oblasti nemovitostí 174 7,9 %
  • Ostatní činnosti 139 6,3 %
  • Informační a komunikační činnosti 132 6,0 %
  • Doprava a skladování 121 5,5 %
  • Ubytování, stravování a pohostinství 83 3,8 %
  • Administrativní a podpůrné činnosti 73 3,3 %
  • Kulturní, zábavní a rekreační činnosti 57 2,6 %
  • Vzdělávání 53 2,4 %
  • Ostatní 135 6,2 %

Právní formy

  • Podnikající fyzická osoba tuzemská 1 424 65,1 %
  • Společnost s ručením omezeným 578 26,4 %
  • Zahraniční fyzická osoba 66 3,0 %
  • Společenství vlastníků jednotek 41 1,9 %
  • Spolek 39 1,8 %
  • Akciová společnost 11 0,5 %
  • Pobočný spolek 10 0,5 %
  • Družstvo 5 0,2 %
  • Veřejná obchodní společnost 3 0,1 %
  • Nadační fond 2 0,1 %
  • Ostatní 10 0,5 %

Stáří subjektů

  • Do 3 let 271 12,4 %
  • 3-10 let 557 25,4 %
  • 10-20 let 615 28,1 %
  • 20-30 let 387 17,7 %
  • Více než 30 let 359 16,4 %

Velikost podle zaměstnanců

  • Bez zaměstnanců 807 36,9 %
  • 1-9 zaměstnanců 267 12,2 %
  • 10-49 zaměstnanců 46 2,1 %
  • 50-249 zaměstnanců 8 0,4 %
  • 250 a více zaměstnanců 4 0,2 %
  • Neuvedeno 1 057 48,3 %

Nemovitosti a výstavba

Téma nemovitosti a výstavba →
2 519
sčítání 2021
1 511
sčítání 2021
661
sčítání 2021
165
sčítání 2021
2 245
sčítání 2021
3
sčítání 2021
795
sčítání 2021
1 764
sčítání 2021
1 433
sčítání 2021
411
sčítání 2021
35,8 %
ORP 33,7
sčítání 2021

Volby a politika

Téma volby a politika →
76,3 %
+0,5 proti 2021
ORP 71,4 · ČR 69,0
2002-2025
2025
77,1 %
+1,8 proti 2018
ORP 73,2 · ČR 70,3
2013-2023
2023
60,3 %
+1,8 proti 2022
ORP 46,0 · ČR 48,1
2002-2026
2026
45,2 %
+1,0 proti 2019
ORP 42,6 · ČR 36,8
2004-2024
2024
29,6 %
2020

Výsledky voleb

Všechny volby →

Obce 2026

účast 60,3 %
KDU+STAN+Piráti: 44,6 % ODS: 30,6 % TOP 09: 16,5 % ANO: 8,2 %
  • KDU+STAN+Piráti 44,6 %
  • ODS 30,6 %
  • TOP 09 16,5 %
  • ANO 8,2 %

31 817 platných hlasů · 3 okrsky

Sněmovna 2025

účast 76,3 %
SPOLU: 37,9 % ANO: 17,7 % Piráti: 14,4 % STAN: 14,2 % AUTO: 6,0 % SPD: 5,5 % Ostatní: 4,2 %

2 745 platných hlasů · 3 okrsky · odchylka proti kraji

Evropský parlament 2024

účast 45,2 %
KDU+ODS+TOP 09: 35,1 % ANO: 13,8 % STAN+SLK: 13,2 % AUTO+PŘÍSAHA: 10,0 % Piráti: 9,3 % ČSNS+KSČM+SD-SN: 4,1 % Ostatní: 14,4 %

1 535 platných hlasů · 3 okrsky · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 1. kolo

účast 75,8 %
Petr Pavel: 52,4 % Andrej Babiš: 16,5 % Danuše Nerudová: 15,7 % Pavel Fischer: 8,4 % Jaroslav Bašta: 2,8 % Marek Hilšer: 2,7 % Ostatní: 1,4 %
  • Petr Pavel 52,4 % +1,4
  • Andrej Babiš 16,5 % -3,6
  • Danuše Nerudová 15,7 % +1,2
  • Pavel Fischer 8,4 % +0,7
  • Jaroslav Bašta 2,8 % 0,0
  • Marek Hilšer 2,7 % +0,5
  • Karel Diviš 0,9 % -0,2
  • Tomáš Zima 0,6 % +0,1

2 566 platných hlasů · 3 okrsky · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 2. kolo

účast 77,1 %
Petr Pavel: 80,9 % Andrej Babiš: 19,1 %
  • Petr Pavel 80,9 % +4,5
  • Andrej Babiš 19,1 % -4,5

2 605 platných hlasů · 3 okrsky · odchylka proti kraji

Hlasy se sčítají z volebních okrsků, procenta jsou podíl z platných hlasů v území.

Zastupitelstvo zvolené v roce 2026

15 mandátů

KDU+STAN+Piráti

7 mandátů · 44,6 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Ing. Martin Palkovský 41 1. 979
Vojtěch Čuba 30 2. 974
Ing. Bc. Kateřina Říhová 39 3. 973
Ing. Zuzana Palkovská 41 4. 943
Lukáš Cígler 42 5. 959
Ing. Václav Vodička 34 6. 949
Ondřej Wolf 32 7. 952

PŘÍVĚTIVÉ ŘEPORYJE

ODS

5 mandátů · 30,6 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Pavel Novotný 45 1. 830
Mgr. Lenka Fialová, DiS. 44 4. 720
Mgr. Radek Hanák 52 2. 694
Mgr. Radek Urban 41 3. 675
Bc. Zdeněk Štípek 30 5. 647

Občanská demokratická strana

TOP 09

2 mandáty · 16,5 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
David Roznětínský 59 1. 496
Jan Svoboda 42 6. 406

ANO

1 mandát · 8,2 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Ing. Radek Hubata 55 2. 194

ANO 2011

Zvolení zastupitelé podle výsledků voleb 2026, podíl je z hlasů pro všechny kandidátky v obci. Hlasy u jmen jsou preferenční (křížky u kandidáta). Pozdější změny (odstoupení, nastoupení náhradníka) v datech voleb nejsou.

Data po letech

25 let
Rok Obyvatel Muži Ženy Narození Zemřelí Přir. přírůstek Přistěh. Vystěh. Saldo Celkem
2024 6 288 3 084 3 204 - - - - - - -
2023 6 069 2 994 3 075 - - - - - - -
2022 5 767 2 869 2 898 - - - - - - -
2021 5 381 2 713 2 668 - - - - - - -
2020 5 605 2 870 2 735 - - - - - - -
2019 5 205 2 655 2 550 - - - - - - -
2018 4 829 2 444 2 385 - - - - - - -
2017 4 693 2 369 2 324 - - - - - - -
2016 4 493 2 269 2 224 - - - - - - -
2015 4 384 2 224 2 160 - - - - - - -
2014 4 315 2 200 2 115 - - - - - - -
2013 4 123 2 102 2 021 - - - - - - -
2012 4 040 2 075 1 965 - - - - - - -
2011 3 926 2 016 1 910 - - - - - - -
2010 3 883 2 071 1 812 - - - - - - -
2009 3 757 2 042 1 715 - - - - - - -
2008 3 316 1 768 1 548 - - - - - - -
2007 3 017 1 609 1 408 - - - - - - -
2006 2 838 1 532 1 306 - - - - - - -
2005 2 768 1 477 1 291 - - - - - - -
2004 2 562 1 331 1 231 - - - - - - -
2003 2 429 1 244 1 185 - - - - - - -
2002 2 395 1 207 1 188 - - - - - - -
2001 2 290 1 139 1 151 - - - - - - -
2000 2 271 1 130 1 141 - - - - - - -

Mapa

obec a její sousedé

Hranice: Český statistický úřad, Registr sčítacích obvodů, stav k 1. 7. 2026, zjednodušeno · zdroje a licence

Umístění a členění

Mezi všemi územími

29. z 57

percentil 50. - 50 % území je menších

Zdroje dat: ČSÚ · Volby.cz · ČÚZK · zdroje dat a licence