Městská část

Praha-Satalice

Kraj Hlavní město Praha

Obyvatel 2024 2 715
Kód RÚIAN
538736
Poloha
50,1279, 14,5731

Městská část Praha-Satalice má 2 715 obyvatel a mezi srovnatelnými územími je na 45. místě z 57. Za poslední rok jich přibylo o 0,3 %. Podle sčítání 2021 tu žilo víc dětí než seniorů (na sto dětí připadalo 90 lidí nad 65 let) a vysokoškolské vzdělání mělo 29,3 % obyvatel starších patnácti let.

Vývoj počtu obyvatel

2000-2024
1 177 1 597 2 016 2 435 2 855 2000 2000: 1 317 obyvatel 2001: 1 336 obyvatel 2002: 1 435 obyvatel 2003: 1 556 obyvatel 2004 2004: 1 768 obyvatel 2005: 1 906 obyvatel 2006: 2 002 obyvatel 2007: 2 057 obyvatel 2008 2008: 2 186 obyvatel 2009: 2 271 obyvatel 2010: 2 393 obyvatel 2011: 2 383 obyvatel 2012 2012: 2 453 obyvatel 2013: 2 427 obyvatel 2014: 2 470 obyvatel 2015: 2 500 obyvatel 2016 2016: 2 526 obyvatel 2017: 2 515 obyvatel 2018: 2 519 obyvatel 2019: 2 551 obyvatel 2020 2020: 2 587 obyvatel 2021: 2 424 obyvatel 2022: 2 603 obyvatel 2023: 2 707 obyvatel 2024 2024: 2 715 obyvatel

Metodika

Obyvatelstvo

Téma obyvatelstvo →
2 715
+8 proti 2023 2000-2024
2024
1 370
+10 proti 2023 2000-2024
2024
1 345
−2 proti 2023 2000-2024
2024
49,5 %
−0,2 proti 2023 2000-2024
2024
422
sčítání 2021
1 588
sčítání 2021
378
sčítání 2021
15,8 %
ORP 18,4
sčítání 2021
89,6
ORP 119,9
sčítání 2021
2 678
−4 proti 2023 2001-2024
2024
Další ukazatele (8)
2 388
sčítání 2021
1 006
sčítání 2021
1 067
sčítání 2021
201
sčítání 2021
106
sčítání 2021
1 250
sčítání 2021
439
sčítání 2021
92
sčítání 2021

Odpověď na náboženskou víru byla ve sčítání 2021 dobrovolná a neuvedlo ji 29,3 % lidí (699 z 2 388), takže počty bez víry a věřících nedají dohromady počet obyvatel. U rodinného stavu chybí do počtu obyvatel 8 nezjištěných. Sčítání navíc počítá obvyklý pobyt, evidence obyvatel trvalé bydliště - proto je za rok 2021 v tabulce 2 424 obyvatel, zatímco sčítání jich napočítalo 2 388.

Věková pyramida

Sčítání 2021
Muži
1 226
51,3 % obyvatel
Ženy
1 162
48,7 % obyvatel
Senioři 65+ na 100 dětí
90
Česko 127
2 % 2 % 4 % 4 % 6 % 6 % Muži 90+ let: 2 (0,1 %) Ženy 90+ let: 3 (0,1 %) 90+ Muži 85-89 let: 5 (0,2 %) Ženy 85-89 let: 11 (0,5 %) 85-89 Muži 80-84 let: 15 (0,6 %) Ženy 80-84 let: 20 (0,8 %) 80-84 Muži 75-79 let: 27 (1,1 %) Ženy 75-79 let: 43 (1,8 %) 75-79 Muži 70-74 let: 67 (2,8 %) Ženy 70-74 let: 70 (2,9 %) 70-74 Muži 65-69 let: 59 (2,5 %) Ženy 65-69 let: 56 (2,4 %) 65-69 Muži 60-64 let: 60 (2,5 %) Ženy 60-64 let: 45 (1,9 %) 60-64 Muži 55-59 let: 88 (3,7 %) Ženy 55-59 let: 86 (3,6 %) 55-59 Muži 50-54 let: 102 (4,3 %) Ženy 50-54 let: 84 (3,5 %) 50-54 Muži 45-49 let: 141 (5,9 %) Ženy 45-49 let: 125 (5,2 %) 45-49 Muži 40-44 let: 116 (4,9 %) Ženy 40-44 let: 102 (4,3 %) 40-44 Muži 35-39 let: 72 (3,0 %) Ženy 35-39 let: 55 (2,3 %) 35-39 Muži 30-34 let: 67 (2,8 %) Ženy 30-34 let: 65 (2,7 %) 30-34 Muži 25-29 let: 57 (2,4 %) Ženy 25-29 let: 47 (2,0 %) 25-29 Muži 20-24 let: 56 (2,4 %) Ženy 20-24 let: 62 (2,6 %) 20-24 Muži 15-19 let: 83 (3,5 %) Ženy 15-19 let: 75 (3,1 %) 15-19 Muži 10-14 let: 100 (4,2 %) Ženy 10-14 let: 93 (3,9 %) 10-14 Muži 5-9 let: 62 (2,6 %) Ženy 5-9 let: 58 (2,4 %) 5-9 Muži 0-4 let: 47 (2,0 %) Ženy 0-4 let: 62 (2,6 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel území po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Obrys je Česko: kde přečnívá, má území v té skupině méně lidí než průměr. Sčítání 2021, obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Firmy a organizace

Téma firmy a organizace →
Subjektů
950
0 proti červenci 2026
srpen 2026
35,0
ČR 17,1
červenec 2026

Struktura podnikání

srpen 2026
Vzniklo za 12 měsíců
47
Zaniklo za 12 měsíců
15
Má zaměstnance
36,8 %
z 511 subjektů se známou velikostí

Obory podnikání

  • Velkoobchod a maloobchod; opravy a údržba motorových vozidel 165 17,4 %
  • Profesní, vědecké a technické činnosti 144 15,2 %
  • Stavebnictví 112 11,8 %
  • Informační a komunikační činnosti 61 6,4 %
  • Ostatní činnosti 58 6,1 %
  • Činnosti v oblasti nemovitostí 57 6,0 %
  • Zpracovatelský průmysl 55 5,8 %
  • Doprava a skladování 54 5,7 %
  • Administrativní a podpůrné činnosti 41 4,3 %
  • Ubytování, stravování a pohostinství 40 4,2 %
  • Kulturní, zábavní a rekreační činnosti 31 3,3 %
  • Zemědělství, lesnictví, rybářství 31 3,3 %
  • Ostatní 60 6,3 %

Právní formy

  • Podnikající fyzická osoba tuzemská 601 63,3 %
  • Společnost s ručením omezeným 270 28,4 %
  • Zahraniční fyzická osoba 21 2,2 %
  • Spolek 18 1,9 %
  • Akciová společnost 15 1,6 %
  • Společenství vlastníků jednotek 5 0,5 %
  • Družstvo 5 0,5 %
  • Pobočný spolek 4 0,4 %
  • Příspěvková organizace zřízená územním samosprávným celkem 2 0,2 %
  • Městská část, městský obvod 1 0,1 %
  • Ostatní 8 0,8 %

Stáří subjektů

  • Do 3 let 107 11,3 %
  • 3-10 let 230 24,2 %
  • 10-20 let 251 26,4 %
  • 20-30 let 181 19,1 %
  • Více než 30 let 181 19,1 %

Velikost podle zaměstnanců

  • Bez zaměstnanců 323 34,0 %
  • 1-9 zaměstnanců 126 13,3 %
  • 10-49 zaměstnanců 46 4,8 %
  • 50-249 zaměstnanců 16 1,7 %
  • Neuvedeno 439 46,2 %

Nemovitosti a výstavba

Téma nemovitosti a výstavba →
895
sčítání 2021
316
sčítání 2021
444
sčítání 2021
35
sčítání 2021
794
sčítání 2021
0
sčítání 2021
786
sčítání 2021
576
sčítání 2021
598
sčítání 2021
240
sčítání 2021
29,3 %
ORP 33,7
sčítání 2021

Volby a politika

Téma volby a politika →
80,5 %
+0,9 proti 2021
ORP 71,4 · ČR 69,0
2002-2025
2025
84,9 %
+5,8 proti 2018
ORP 73,2 · ČR 70,3
2013-2023
2023
62,1 %
+3,8 proti 2022
ORP 46,0 · ČR 48,1
2002-2026
2026
50,9 %
+6,6 proti 2019
ORP 42,6 · ČR 36,8
2004-2024
2024
31,4 %
+0,9 proti 2020
ORP 22,2
2019-2026
2026

Výsledky voleb

Všechny volby →

Obce 2026

účast 62,0 %
STAN: 56,0 % SNK: 24,6 % ODS+NK: 19,4 %
  • STAN 56,0 %
  • SNK 24,6 %
  • ODS+NK 19,4 %

10 933 platných hlasů · 1 okrsek

Senát 2026 - 1. kolo

účast 61,3 %
David Smoljak: 54,9 % Dagmar Pecková: 25,2 % Radek Žalud: 10,2 % Bedřich Laube: 6,1 % Darina Batyiová: 3,6 %

962 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Senát 2026 - 2. kolo

účast 31,3 %
David Smoljak: 76,0 % Dagmar Pecková: 24,0 %

538 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Sněmovna 2025

účast 80,5 %
SPOLU: 37,5 % ANO: 17,7 % STAN: 15,7 % Piráti: 13,0 % AUTO: 6,9 % SPD: 4,9 % Ostatní: 4,4 %

1 319 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Evropský parlament 2024

účast 50,9 %
KDU+ODS+TOP 09: 33,9 % ANO: 13,9 % STAN+SLK: 13,4 % Piráti: 10,6 % AUTO+PŘÍSAHA: 7,6 % ČSNS+KSČM+SD-SN: 5,6 % Ostatní: 15,0 %

841 platných hlasů · 1 okrsek · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 1. kolo

účast 82,8 %
Petr Pavel: 53,4 % Andrej Babiš: 20,8 % Danuše Nerudová: 13,4 % Pavel Fischer: 7,6 % Marek Hilšer: 1,9 % Jaroslav Bašta: 1,4 % Ostatní: 1,6 %
  • Petr Pavel 53,4 % +2,3
  • Andrej Babiš 20,8 % +0,7
  • Danuše Nerudová 13,4 % -1,1
  • Pavel Fischer 7,6 % 0,0
  • Marek Hilšer 1,9 % -0,3
  • Jaroslav Bašta 1,4 % -1,4
  • Karel Diviš 1,2 % +0,1
  • Tomáš Zima 0,4 % -0,2

1 402 platných hlasů · 2 okrsky · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 2. kolo

účast 84,9 %
Petr Pavel: 80,2 % Andrej Babiš: 19,8 %
  • Petr Pavel 80,2 % +3,8
  • Andrej Babiš 19,8 % -3,8

1 617 platných hlasů · 2 okrsky · odchylka proti kraji

Hlasy se sčítají z volebních okrsků, procenta jsou podíl z platných hlasů v území.

Zastupitelstvo zvolené v roce 2026

11 mandátů

STAN

6 mandátů · 56,0 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Mgr. Milada Voborská 54 1. 633
Bc. Leona Táborská 56 2. 612
Pavel Hřebík 52 3. 566
Tomáš Maršál 43 4. 586
Jiří Vlček 53 5. 545
Libor Vrabec 71 6. 580

STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ

SNK

3 mandáty · 24,6 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
RNDr. Miloš Kužvart 65 4. 274
Jiří Rejka 51 1. 270
Ing. Michal Novák 56 2. 250

SATALICE SOBĚ

ODS+NK

2 mandáty · 19,4 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Ing. Ivo Fiala 62 1. 231
Ing. Martin Höfler 46 2. 226

ODS, Sportovci a Nezávislí

Zvolení zastupitelé podle výsledků voleb 2026, podíl je z hlasů pro všechny kandidátky v obci. Hlasy u jmen jsou preferenční (křížky u kandidáta). Pozdější změny (odstoupení, nastoupení náhradníka) v datech voleb nejsou.

Data po letech

25 let
Rok Obyvatel Muži Ženy Narození Zemřelí Přir. přírůstek Přistěh. Vystěh. Saldo Celkem
2024 2 715 1 370 1 345 - - - - - - -
2023 2 707 1 360 1 347 - - - - - - -
2022 2 603 1 309 1 294 - - - - - - -
2021 2 424 1 242 1 182 - - - - - - -
2020 2 587 1 362 1 225 - - - - - - -
2019 2 551 1 344 1 207 - - - - - - -
2018 2 519 1 338 1 181 - - - - - - -
2017 2 515 1 330 1 185 - - - - - - -
2016 2 526 1 352 1 174 - - - - - - -
2015 2 500 1 336 1 164 - - - - - - -
2014 2 470 1 293 1 177 - - - - - - -
2013 2 427 1 256 1 171 - - - - - - -
2012 2 453 1 301 1 152 - - - - - - -
2011 2 383 1 269 1 114 - - - - - - -
2010 2 393 1 277 1 116 - - - - - - -
2009 2 271 1 158 1 113 - - - - - - -
2008 2 186 1 097 1 089 - - - - - - -
2007 2 057 1 023 1 034 - - - - - - -
2006 2 002 974 1 028 - - - - - - -
2005 1 906 939 967 - - - - - - -
2004 1 768 865 903 - - - - - - -
2003 1 556 763 793 - - - - - - -
2002 1 435 694 741 - - - - - - -
2001 1 336 645 691 - - - - - - -
2000 1 317 615 702 - - - - - - -

Mapa

obec a její sousedé

Hranice: Český statistický úřad, Registr sčítacích obvodů, stav k 1. 7. 2026, zjednodušeno · zdroje a licence

Umístění a členění

Mezi všemi územími

45. z 57

percentil 21. - 21 % území je menších

Zdroje dat: ČSÚ · Volby.cz · ČÚZK · zdroje dat a licence