Městská část

Praha-Suchdol

Kraj Hlavní město Praha

Obyvatel 2024 7 058
Kód RÚIAN
547271
Poloha
50,1377, 14,3742

Městská část Praha-Suchdol má 7 058 obyvatel a mezi srovnatelnými územími je na 28. místě z 57. Za poslední rok jich přibylo o 2,5 %. Podle sčítání 2021 tu žilo víc seniorů než dětí (na sto dětí připadalo 115 lidí nad 65 let) a vysokoškolské vzdělání mělo 41,1 % obyvatel starších patnácti let.

Vývoj počtu obyvatel

2000-2024
4 877 5 517 6 158 6 798 7 439 2000 2000: 5 090 obyvatel 2001: 5 259 obyvatel 2002: 5 458 obyvatel 2003: 5 740 obyvatel 2004 2004: 5 770 obyvatel 2005: 5 583 obyvatel 2006: 5 806 obyvatel 2007: 5 962 obyvatel 2008 2008: 6 167 obyvatel 2009: 6 473 obyvatel 2010: 6 699 obyvatel 2011: 6 576 obyvatel 2012 2012: 6 667 obyvatel 2013: 6 689 obyvatel 2014: 6 868 obyvatel 2015: 7 023 obyvatel 2016 2016: 7 099 obyvatel 2017: 7 151 obyvatel 2018: 7 206 obyvatel 2019: 7 225 obyvatel 2020 2020: 6 964 obyvatel 2021: 6 481 obyvatel 2022: 6 749 obyvatel 2023: 6 884 obyvatel 2024 2024: 7 058 obyvatel

Metodika

Obyvatelstvo

Téma obyvatelstvo →
7 058
+174 proti 2023 2000-2024
2024
3 481
+114 proti 2023 2000-2024
2024
3 577
+60 proti 2023 2000-2024
2024
50,7 %
−0,4 proti 2023 2000-2024
2024
1 117
sčítání 2021
4 438
sčítání 2021
1 284
sčítání 2021
18,8 %
ORP 18,4
sčítání 2021
115,0
ORP 119,9
sčítání 2021
6 888
+103 proti 2023 2001-2024
2024
Další ukazatele (8)
6 839
sčítání 2021
3 231
sčítání 2021
2 524
sčítání 2021
618
sčítání 2021
393
sčítání 2021
3 461
sčítání 2021
1 615
sčítání 2021
279
sčítání 2021

Odpověď na náboženskou víru byla ve sčítání 2021 dobrovolná a neuvedlo ji 25,8 % lidí (1 763 z 6 839), takže počty bez víry a věřících nedají dohromady počet obyvatel. U rodinného stavu chybí do počtu obyvatel 73 nezjištěných. Sčítání navíc počítá obvyklý pobyt, evidence obyvatel trvalé bydliště - proto je za rok 2021 v tabulce 6 481 obyvatel, zatímco sčítání jich napočítalo 6 839.

Věková pyramida

Sčítání 2021
Muži
3 375
49,3 % obyvatel
Ženy
3 464
50,7 % obyvatel
Senioři 65+ na 100 dětí
115
Česko 127
2 % 2 % 4 % 4 % Muži 90+ let: 18 (0,3 %) Ženy 90+ let: 29 (0,4 %) 90+ Muži 85-89 let: 36 (0,5 %) Ženy 85-89 let: 63 (0,9 %) 85-89 Muži 80-84 let: 52 (0,8 %) Ženy 80-84 let: 86 (1,3 %) 80-84 Muži 75-79 let: 123 (1,8 %) Ženy 75-79 let: 166 (2,4 %) 75-79 Muži 70-74 let: 160 (2,3 %) Ženy 70-74 let: 197 (2,9 %) 70-74 Muži 65-69 let: 157 (2,3 %) Ženy 65-69 let: 197 (2,9 %) 65-69 Muži 60-64 let: 177 (2,6 %) Ženy 60-64 let: 157 (2,3 %) 60-64 Muži 55-59 let: 197 (2,9 %) Ženy 55-59 let: 182 (2,7 %) 55-59 Muži 50-54 let: 208 (3,0 %) Ženy 50-54 let: 202 (3,0 %) 50-54 Muži 45-49 let: 260 (3,8 %) Ženy 45-49 let: 285 (4,2 %) 45-49 Muži 40-44 let: 296 (4,3 %) Ženy 40-44 let: 326 (4,8 %) 40-44 Muži 35-39 let: 225 (3,3 %) Ženy 35-39 let: 236 (3,5 %) 35-39 Muži 30-34 let: 215 (3,1 %) Ženy 30-34 let: 219 (3,2 %) 30-34 Muži 25-29 let: 266 (3,9 %) Ženy 25-29 let: 232 (3,4 %) 25-29 Muži 20-24 let: 230 (3,4 %) Ženy 20-24 let: 201 (2,9 %) 20-24 Muži 15-19 let: 177 (2,6 %) Ženy 15-19 let: 147 (2,2 %) 15-19 Muži 10-14 let: 230 (3,4 %) Ženy 10-14 let: 194 (2,8 %) 10-14 Muži 5-9 let: 185 (2,7 %) Ženy 5-9 let: 182 (2,7 %) 5-9 Muži 0-4 let: 163 (2,4 %) Ženy 0-4 let: 163 (2,4 %) 0-4 muži ženy

Podíl z obyvatel území po pětiletých skupinách, muži vlevo, ženy vpravo. Obrys je Česko: kde přečnívá, má území v té skupině méně lidí než průměr. Sčítání 2021, obyvatelstvo s obvyklým pobytem.

Firmy a organizace

Téma firmy a organizace →
Subjektů
2 405
0 proti červenci 2026
srpen 2026
34,1
ČR 17,1
červenec 2026

Struktura podnikání

srpen 2026
Vzniklo za 12 měsíců
114
Zaniklo za 12 měsíců
19
Má zaměstnance
27,4 %
z 1 208 subjektů se známou velikostí

Obory podnikání

  • Profesní, vědecké a technické činnosti 445 18,5 %
  • Velkoobchod a maloobchod; opravy a údržba motorových vozidel 378 15,7 %
  • Ostatní činnosti 231 9,6 %
  • Stavebnictví 188 7,8 %
  • Zpracovatelský průmysl 187 7,8 %
  • Činnosti v oblasti nemovitostí 170 7,1 %
  • Informační a komunikační činnosti 147 6,1 %
  • Ubytování, stravování a pohostinství 91 3,8 %
  • Vzdělávání 82 3,4 %
  • Kulturní, zábavní a rekreační činnosti 79 3,3 %
  • Administrativní a podpůrné činnosti 74 3,1 %
  • Doprava a skladování 59 2,5 %
  • Ostatní 134 5,6 %

Právní formy

  • Podnikající fyzická osoba tuzemská 1 490 62,0 %
  • Společnost s ručením omezeným 571 23,7 %
  • Spolek 106 4,4 %
  • Zahraniční fyzická osoba 80 3,3 %
  • Společenství vlastníků jednotek 50 2,1 %
  • Akciová společnost 44 1,8 %
  • Pobočný spolek 20 0,8 %
  • Družstvo 10 0,4 %
  • Obecně prospěšná společnost 5 0,2 %
  • Veřejná obchodní společnost 4 0,2 %
  • Ostatní 25 1,0 %

Stáří subjektů

  • Do 3 let 261 10,9 %
  • 3-10 let 509 21,2 %
  • 10-20 let 669 27,8 %
  • 20-30 let 481 20,0 %
  • Více než 30 let 485 20,2 %

Velikost podle zaměstnanců

  • Bez zaměstnanců 877 36,5 %
  • 1-9 zaměstnanců 281 11,7 %
  • 10-49 zaměstnanců 43 1,8 %
  • 50-249 zaměstnanců 6 0,2 %
  • 250 a více zaměstnanců 1 0,0 %
  • Neuvedeno 1 197 49,8 %

Nemovitosti a výstavba

Téma nemovitosti a výstavba →
2 757
sčítání 2021
1 607
sčítání 2021
836
sčítání 2021
113
sčítání 2021
2 557
sčítání 2021
4
sčítání 2021
1 976
sčítání 2021
2 354
sčítání 2021
1 791
sčítání 2021
447
sčítání 2021
41,1 %
ORP 33,7
sčítání 2021

Volby a politika

Téma volby a politika →
78,7 %
+2,1 proti 2021
ORP 71,4 · ČR 69,0
2002-2025
2025
79,5 %
+1,5 proti 2018
ORP 73,2 · ČR 70,3
2013-2023
2023
57,6 %
+3,1 proti 2022
ORP 46,0 · ČR 48,1
2002-2026
2026
48,7 %
+2,5 proti 2019
ORP 42,6 · ČR 36,8
2004-2024
2024
29,0 %
2020

Výsledky voleb

Všechny volby →

Obce 2026

účast 57,6 %
SNK: 53,8 % ODS+NK: 25,4 % SNK: 20,7 %
  • SNK 53,8 %
  • ODS+NK 25,4 %
  • SNK 20,7 %

36 901 platných hlasů · 5 okrsků

Sněmovna 2025

účast 78,7 %
SPOLU: 33,7 % Piráti: 18,3 % ANO: 17,0 % STAN: 16,3 % AUTO: 4,7 % SPD: 4,4 % Ostatní: 5,6 %

3 537 platných hlasů · 5 okrsků · odchylka proti kraji

Evropský parlament 2024

účast 48,7 %
KDU+ODS+TOP 09: 32,5 % STAN+SLK: 14,8 % ANO: 12,8 % Piráti: 11,2 % AUTO+PŘÍSAHA: 8,4 % ČSNS+KSČM+SD-SN: 4,1 % Ostatní: 16,2 %

2 164 platných hlasů · 5 okrsků · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 1. kolo

účast 78,1 %
Petr Pavel: 52,4 % Andrej Babiš: 17,0 % Danuše Nerudová: 15,5 % Pavel Fischer: 8,6 % Jaroslav Bašta: 2,4 % Marek Hilšer: 1,9 % Ostatní: 2,2 %
  • Petr Pavel 52,4 % +1,4
  • Andrej Babiš 17,0 % -3,1
  • Danuše Nerudová 15,5 % +0,9
  • Pavel Fischer 8,6 % +1,0
  • Jaroslav Bašta 2,4 % -0,4
  • Marek Hilšer 1,9 % -0,4
  • Karel Diviš 1,4 % +0,3
  • Tomáš Zima 0,8 % +0,3

3 500 platných hlasů · 5 okrsků · odchylka proti kraji

Prezident 2023 - 2. kolo

účast 79,5 %
Petr Pavel: 79,7 % Andrej Babiš: 20,3 %
  • Petr Pavel 79,7 % +3,3
  • Andrej Babiš 20,3 % -3,3

3 544 platných hlasů · 5 okrsků · odchylka proti kraji

Hlasy se sčítají z volebních okrsků, procenta jsou podíl z platných hlasů v území.

Zastupitelstvo zvolené v roce 2026

15 mandátů

SNK

8 mandátů · 53,8 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
David Skála 38 1. 1 412
Mgr. Markéta Novák Arazimová 50 2. 1 346
Ing. Petr Hejl 67 3. 1 292
Ing. Věra Štěpánková, MBA 58 4. 1 340
Ing. Václav Vik 65 5. 1 328
Ing. Gabriela Lněničková, MBA 47 6. 1 344
Ing. Ondřej Imlauf 47 7. 1 342
PhDr. Tomáš Opočenský 67 8. 1 289

SDRUŽENÍ OBČANŮ SUCHDOLA (SOS)

ODS+NK

4 mandáty · 25,4 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Marek Bor 51 1. 737
Ing. et Ing. Tomáš Pivoňka, Ph.D. 33 2. 704
Doc. Ing. Helena Bínová, Ph.D. 71 3. 648
Ing. Jan Honek 61 4. 660

Sdružení občanů pro rozvoj Suchdola, SORS

SNK

3 mandáty · 20,7 %
Zastupitel Věk Pořadí Hlasů
Ing. Bc. Radim Fišer 37 1. 564
Ing. Jakub Kadlec 55 2. 531
Ing. Aleš Máca 41 3. 534

Suchdol Srdcem

Zvolení zastupitelé podle výsledků voleb 2026, podíl je z hlasů pro všechny kandidátky v obci. Hlasy u jmen jsou preferenční (křížky u kandidáta). Pozdější změny (odstoupení, nastoupení náhradníka) v datech voleb nejsou.

Data po letech

25 let
Rok Obyvatel Muži Ženy Narození Zemřelí Přir. přírůstek Přistěh. Vystěh. Saldo Celkem
2024 7 058 3 481 3 577 - - - - - - -
2023 6 884 3 367 3 517 - - - - - - -
2022 6 749 3 276 3 473 - - - - - - -
2021 6 481 3 211 3 270 - - - - - - -
2020 6 964 3 421 3 543 - - - - - - -
2019 7 225 3 571 3 654 - - - - - - -
2018 7 206 3 565 3 641 - - - - - - -
2017 7 151 3 536 3 615 - - - - - - -
2016 7 099 3 478 3 621 - - - - - - -
2015 7 023 3 472 3 551 - - - - - - -
2014 6 868 3 380 3 488 - - - - - - -
2013 6 689 3 284 3 405 - - - - - - -
2012 6 667 3 277 3 390 - - - - - - -
2011 6 576 3 241 3 335 - - - - - - -
2010 6 699 3 268 3 431 - - - - - - -
2009 6 473 3 141 3 332 - - - - - - -
2008 6 167 2 986 3 181 - - - - - - -
2007 5 962 2 885 3 077 - - - - - - -
2006 5 806 2 847 2 959 - - - - - - -
2005 5 583 2 740 2 843 - - - - - - -
2004 5 770 2 847 2 923 - - - - - - -
2003 5 740 2 860 2 880 - - - - - - -
2002 5 458 2 650 2 808 - - - - - - -
2001 5 259 2 568 2 691 - - - - - - -
2000 5 090 2 449 2 641 - - - - - - -

Mapa

obec a její sousedé

Hranice: Český statistický úřad, Registr sčítacích obvodů, stav k 1. 7. 2026, zjednodušeno · zdroje a licence

Umístění a členění

Mezi všemi územími

28. z 57

percentil 52. - 52 % území je menších

Zdroje dat: ČSÚ · Volby.cz · ČÚZK · zdroje dat a licence