Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 17 025 | 15 238 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 17 025 | 15 238 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Muži | 8 075 | 7 284 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 8 950 | 7 954 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 363,2 ob./km² | 452,3 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 52,6 % | 52,2 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 44,1 let | 43,2 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 22,7 % | 21,7 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 14,5 % | 15,9 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 156,2 | 136,6 | 138,0 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 62,8 % | 62,3 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 2 540 | 2 409 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 10 301 | 8 865 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 3 528 | 3 262 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 21,6 % | 22,4 % |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Index stáří | 138,9 | 135,4 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 17 009 | 15 230 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 16 369 | 14 536 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 16 436 | 13 940 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Svobodných | 6 874 | 6 138 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 6 186 | 5 367 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Rozvedených | 2 112 | 1 960 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 1 135 | 1 014 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Bez víry | 7 913 | 7 517 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Věřících | 3 385 | 2 801 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 916 | 559 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | -18 | 6 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Narození | 124 | 99 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -65 | -48 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 706 | 694 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 22 | 24 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | 47 | 54 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 52 | 53 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 659 | 640 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 189 | 147 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 7,3 ‰ | 6,5 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | -1,1 ‰ | 0,4 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 1,3 ‰ | 1,6 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 3,1 ‰ | 3,5 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 11,1 ‰ | 9,7 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 46,87 km² | 33,69 km² | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 51,0 % | 53,3 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 29,4 % | 20,3 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 1,79 % | 4,73 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 3,11 % | 4,27 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Částí obce | 15 | 9 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 0 tis. Kč | 0 tis. Kč | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 71 | 52 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 1 334 258 612 Kč | 400 356 982 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 466 231 tis. Kč | 399 830 tis. Kč | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 159 655 tis. Kč | 63 069 tis. Kč | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 726 650 tis. Kč | 508 444 tis. Kč | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | -12 899 tis. Kč | -88 401 tis. Kč | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 739 549 tis. Kč | 596 845 tis. Kč | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 0 Kč | 0 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 22,0 % | 12,4 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 78 371 Kč | 26 274 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 42 681 Kč | 33 367 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 43 439 Kč | 39 168 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 3,12 % | 5,86 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 354 | 580 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 269 | 470 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 2,28 % | 4,79 % | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 0,3 | 2,2 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 4 316 subjektů | 4 153 subjektů | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 2 705 subjektů | 2 686 subjektů | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 62,7 % | 64,7 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Subjektů | 4 339 | 4 234 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 25,5 | 27,8 | 17,1 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Adresních míst | 2 733 | 3 575 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 148 | 46 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 2 133 | 3 093 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 7 067 | 6 462 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 4 666 | 2 945 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 1 577 | 2 643 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Kamna | 386 | 437 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 6 314 | 5 807 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 5 | 10 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 2 898 | 5 251 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 89 | 40 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 83 | 30 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 6 | 10 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 5,22 | 2,63 | 2,78 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 5,4 % | 1,3 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 2 557 | 2 697 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| S maturitou | 5 084 | 4 339 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Jen základní | 1 414 | 1 178 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 18,5 % | 22,2 % |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 758 | 594 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 2 539 | 2 306 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 2 718 | 2 380 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| ZUŠ | 1 | 1 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Mateřské školy | 6 | 3 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 684 | 530 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Žáků základních škol | 2 326 | 2 119 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Základní školy | 5 | 5 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 121 | 105 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 14 | 15 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Lékárny | 9 | 7 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 4 | 5 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 17 | 16 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Gynekologové | 3 | 6 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 2,3 | 3,3 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 1,8 | 3,9 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 5,3 | 4,6 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 8,2 | 9,8 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 10,0 | 10,5 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 70,3 % | 74,3 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 71,9 % | 75,3 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 34,1 % | 37,5 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 44,2 % | 53,1 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 37,2 % | 43,0 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 19,1 % | 25,4 % | - |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 756 | 589 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Exekucí | 3 927 | 2 637 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 8 b. | 10 b. | - | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 11 | 8 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 1 | 1 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 44,4 ‰ | 38,7 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 3 737 osob | 3 702 osob |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 3 182 osob | 3 161 osob |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 7 910 osob | 4 693 osob |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | 4 173 osob | 991 osob |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 6 056 osob | 4 724 osob |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 2 633 | 2 891 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 96,3 % | 80,9 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 23 | 28 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 1 | 2 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Lůžek k ubytování | 503 | 2 549 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Ubytovací zařízení | 10 | 45 | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Památné stromy | 3 | 10 |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 398 kg | 519 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 232 kg | 294 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 52 kg | 61 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 6 791,0 t | 7 911,1 t | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 3 958,7 t | 4 475,2 t | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 775,6 t | 445,9 t | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 297,5 t | 1 895,5 t | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 36,7 % | 43,9 % | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 890,0 t | 926,1 t | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Papír | 372,4 t | 373,4 t | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Plast | 263,3 t | 262,1 t | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 197,7 t | 249,4 t | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Kov | 56,5 t | 41,2 t | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 511,9 t | 1 813,8 t | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Textil | 98,0 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Benešov | Poděbrady | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 0,4 t | 19,0 t | |
| Vybavenost obce | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace s ČOV | ano | ano |
| Plyn | ano | ano |
| Sběrný dvůr | ano | ano |
| Dům s pečovatelskou službou | ano | ano |
| Kino | ano | ano |
| Kulturní dům | ano | ano |
| Informační centrum | ano | ano |
| Středisko volného času | ano | ano |
| Kostel | ano | ano |
| Koupaliště | ano | ano |
| Zařízení sociálních služeb | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Sociální poradny | 4 | 2 |
| Centra sociálně rehabilitačních služeb | 1 | 1 |
| Domovy pro seniory | 1 | 1 |
| Stacionáře denní | - | 2 |
| Azylové domy | 1 | - |
| Chráněné bydlení | - | 1 |
| Domy na půl cesty | 1 | - |
| Noclehárny | 1 | - |
| Nízkoprahová denní centra | 1 | - |
| Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež | 1 | - |
| Sociálně terapeutické dílny | - | 1 |
| Obvod ORP | Benešov | Poděbrady |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 44,0 % | 51,6 % |
| Naděje dožití při narození - muži | 77,2 let | 77,3 let |
| Naděje dožití při narození - ženy | 82,9 let | 82,1 let |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 2,3 nocí | 4,1 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 17,0 % | 10,9 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 4,9 | 9,3 |
| Okres | okres Benešov | okres Nymburk |
|---|---|---|
| Průměrný věk matky při narození prvního dítěte | 29,1 let | 29,1 let |
| OSVČ s hlavní činností na 1 000 obyvatel | 69,0 | 61,1 |
| Kupní cena rodinných domů za m² | 56 708 Kč/m² | 52 299 Kč/m² |
| Kupní cena bytů za m² | 61 395 Kč/m² | 63 560 Kč/m² |
| Průměrný starobní důchod | 21 581 Kč | 21 605 Kč |
| Starobní důchodci na 100 obyvatel | 22,5 % | 19,1 % |