Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 6 679 | 7 464 | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 6 679 | 7 464 | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Muži | 3 246 | 3 686 | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 3 433 | 3 778 | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 153,2 ob./km² | 205,4 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 51,4 % | 50,6 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 45,9 let | 42,8 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 24,6 % | 19,2 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 12,6 % | 14,0 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 195,6 | 137,3 | 138,0 | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 62,8 % | 66,8 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 893 | 998 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 3 805 | 4 433 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 1 591 | 1 385 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 25,3 % | 20,3 % |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Index stáří | 178,2 | 138,8 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 6 654 | 7 423 | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 6 289 | 6 816 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 6 717 | 7 004 | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Svobodných | 2 380 | 2 759 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 2 569 | 2 661 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Rozvedených | 751 | 810 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 556 | 545 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Bez víry | 2 886 | 2 860 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Věřících | 1 243 | 1 596 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 407 | 432 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | 10 | 81 | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Narození | 29 | 63 | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -41 | -2 | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 283 | 477 | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 13 | 17 | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | 51 | 83 | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 19 | 19 | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 232 | 394 | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 70 | 65 | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 4,4 ‰ | 8,5 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | 1,5 ‰ | 10,9 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 1,9 ‰ | 2,3 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 2,8 ‰ | 2,6 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 10,5 ‰ | 8,8 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 43,60 km² | 36,34 km² | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 54,2 % | 67,0 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 29,1 % | 9,4 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 5,83 % | 10,65 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 2,38 % | 2,90 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Částí obce | 9 | 9 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 0 tis. Kč | 49 829 tis. Kč | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 26 | 45 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 129 492 723 Kč | 304 657 108 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 179 500 tis. Kč | 192 356 tis. Kč | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 64 126 tis. Kč | 57 208 tis. Kč | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 301 654 tis. Kč | 312 243 tis. Kč | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | 37 092 tis. Kč | -6 653 tis. Kč | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 264 562 tis. Kč | 318 896 tis. Kč | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 0 Kč | 6 676 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 21,3 % | 18,3 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 19 388 Kč | 40 817 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 45 165 Kč | 41 833 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 39 611 Kč | 42 725 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 3,63 % | 3,67 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 157 | 216 | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 146 | 180 | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 3,12 % | 2,91 % | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 2,3 | 2,0 | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 1 291 subjektů | 1 538 subjektů | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 806 subjektů | 918 subjektů | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 62,4 % | 59,7 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Subjektů | 1 298 | 1 543 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 19,4 | 20,7 | 17,1 | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Adresních míst | 1 858 | 2 072 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 50 | 72 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 1 504 | 1 752 | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 2 792 | 2 902 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 1 574 | 1 170 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 872 | 1 126 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Kamna | 134 | 234 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 2 310 | 2 526 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 8 | 3 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 2 031 | 1 815 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 11 | 4 | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 0 | 0 | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 9 | 4 | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 1,65 | 0,54 | 2,78 | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 2,7 % | 3,5 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 717 | 763 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| S maturitou | 1 824 | 1 738 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Jen základní | 685 | 765 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 13,3 % | 13,1 % |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 280 | 284 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 1 216 | 1 044 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 750 | 1 227 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| ZUŠ | 1 | 1 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Mateřské školy | 2 | 2 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 240 | 255 | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Žáků základních škol | 823 | 902 | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Základní školy | 3 | 4 | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 41 | 31 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 8 | 7 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Lékárny | 3 | 2 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 2 | 1 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 6 | 3 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Gynekologové | 3 | 3 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 3,0 | 1,3 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 4,5 | 4,0 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 4,5 | 2,7 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 12,0 | 9,4 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 9,0 | 4,0 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 71,1 % | 69,2 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 72,2 % | 70,1 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 34,6 % | 37,4 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 48,0 % | 48,4 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 36,0 % | 36,4 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 43,0 % | 42,8 % | - |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 240 | 326 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Exekucí | 1 106 | 1 789 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 6 b. | 12 b. | - | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 3 | 3 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 1 | 1 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 35,9 ‰ | 43,7 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 1 031 osob | 1 445 osob |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 762 osob | 1 147 osob |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 2 749 osob | 2 357 osob |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | 1 718 osob | 912 osob |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 2 577 osob | 2 601 osob |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 1 852 | 2 068 | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 99,7 % | 99,8 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 41 | 40 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 0 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Lůžek k ubytování | 408 | 427 | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Ubytovací zařízení | 5 | 6 | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Památné stromy | 3 | 4 |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 457 kg | 435 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 164 kg | 235 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 99 kg | 37 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 3 047,6 t | 3 208,1 t | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 1 093,2 t | 1 735,6 t | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 325,0 t | 449,1 t | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 109,8 t | 17,9 t | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 58,8 % | 44,5 % | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 662,7 t | 276,3 t | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Papír | 235,4 t | 111,2 t | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Plast | 126,8 t | 74,5 t | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 121,7 t | 80,7 t | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Kov | 178,8 t | 9,9 t | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 813,2 t | 680,9 t | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Textil | 0,0 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Blatná | Vodňany | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 0,0 t | 0,8 t | |
| Vybavenost obce | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace | ano | ne |
| Kanalizace s ČOV | ano | ano |
| Plyn | ano | ano |
| Sběrný dvůr | ano | ano |
| Dům s pečovatelskou službou | ano | ano |
| Kino | ano | ano |
| Kulturní dům | ano | ano |
| Informační centrum | ano | ano |
| Středisko volného času | ano | ano |
| Kostel | ano | ano |
| Koupaliště | ano | ano |
| Zařízení sociálních služeb | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 1 | 1 |
| Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež | 1 | 1 |
| Chráněné bydlení | 1 | - |
| Domovy se zvláštním režimem | - | 1 |
| Obvod ORP | Blatná | Vodňany |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 52,5 % | 43,8 % |
| Naděje dožití při narození - muži | 75,7 let | 75,6 let |
| Naděje dožití při narození - ženy | 80,8 let | 81,2 let |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 3,5 nocí | 2,2 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 15,4 % | 10,7 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 2,5 | 1,4 |