Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 4 258 | 4 824 | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 4 258 | 4 824 | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Muži | 2 096 | 2 371 | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 2 162 | 2 453 | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 147,0 ob./km² | 41,4 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 50,8 % | 50,8 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 44,0 let | 41,9 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 21,7 % | 16,9 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 14,3 % | 12,6 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 152,2 | 133,7 | 138,0 | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 64,0 % | 70,5 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 622 | 656 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 2 495 | 2 886 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 882 | 759 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 22,1 % | 17,6 % |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Index stáří | 141,8 | 115,7 |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 4 242 | 4 691 | |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 3 999 | 4 301 |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 4 166 | 4 209 | |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Svobodných | 1 560 | 1 869 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 1 664 | 1 545 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Rozvedených | 473 | 552 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 291 | 282 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Bez víry | 2 068 | 2 146 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Věřících | 580 | 650 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 134 | 121 |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | 51 | -65 | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Narození | 22 | 32 | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -31 | -28 | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 195 | 554 | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 11 | 8 | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | 82 | -37 | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 18 | 23 | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 113 | 591 | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 53 | 60 | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 5,2 ‰ | 6,8 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | 12,0 ‰ | -13,5 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 2,6 ‰ | 1,6 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 4,3 ‰ | 4,7 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 12,5 ‰ | 12,8 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 28,96 km² | 116,48 km² | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 62,2 % | 54,6 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 23,7 % | 33,8 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 1,93 % | 3,03 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 2,31 % | 1,30 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Částí obce | 9 | 22 | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 0 tis. Kč | 0 tis. Kč | |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 17 | 20 |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 77 515 169 Kč | 586 612 476 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 111 803 tis. Kč | 182 233 tis. Kč | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 31 042 tis. Kč | 17 580 tis. Kč | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 159 446 tis. Kč | 229 660 tis. Kč | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | 3 546 tis. Kč | 14 640 tis. Kč | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 155 900 tis. Kč | 215 020 tis. Kč | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 0 Kč | 0 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 19,5 % | 7,7 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 18 205 Kč | 121 603 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 37 446 Kč | 47 608 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 36 613 Kč | 44 573 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 3,92 % | 4,44 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 114 | 158 | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 62 | 143 | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 2,10 % | 3,79 % | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 0,6 | 0,2 | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 960 subjektů | 880 subjektů | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 552 subjektů | 458 subjektů | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 57,5 % | 52,0 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Subjektů | 967 | 877 |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 22,7 | 18,2 | 17,1 | |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Adresních míst | 1 627 | 1 153 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 324 | 137 |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 1 103 | 821 | |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 1 604 | 1 737 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 553 | 956 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 714 | 456 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Kamna | 213 | 121 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 1 036 | 1 361 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 14 | 8 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 1 264 | 819 |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 66 | 25 | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 0 | 0 | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 66 | 0 | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 15,69 | 5,11 | 2,78 | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 19,9 % | 11,9 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 473 | 270 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| S maturitou | 996 | 962 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Jen základní | 448 | 626 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 14,0 % | 7,4 % |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 127 | 182 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 768 | 600 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 939 | 405 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| ZUŠ | 1 | 1 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Mateřské školy | 1 | 1 |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 120 | 129 | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Žáků základních škol | 625 | 411 | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Základní školy | 2 | 1 | |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 29 | 31 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 5 | 6 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Lékárny | 2 | 2 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 2 | 2 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 4 | 4 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Gynekologové | 1 | 1 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 4,7 | 4,1 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 2,3 | 2,1 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 4,7 | 4,1 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 11,7 | 12,4 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 9,4 | 8,3 |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 71,2 % | 62,4 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 72,4 % | 65,5 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 34,6 % | 26,3 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 55,8 % | 46,0 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 33,2 % | 28,8 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 16,8 % | 17,4 % | - |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 150 | 367 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Exekucí | 760 | 1 678 |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 4 b. | 6 b. | - | |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 1 | 2 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 1 | 2 |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 35,2 ‰ | 76,1 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 1 224 osob | 780 osob |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 1 060 osob | 591 osob |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 1 378 osob | 4 286 osob |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | 154 osob | 3 506 osob |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 1 129 osob | 1 836 osob |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 1 625 | 994 | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 99,9 % | 86,2 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 20 | 20 |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 0 |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Ubytovací zařízení | 1 | 4 | |
| Ukazatel | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Památné stromy | 1 | 4 |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 411 kg | 283 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 141 kg | 121 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 98 kg | 55 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 1 730,6 t | 1 383,7 t | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 592,1 t | 590,5 t | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 410,2 t | 209,0 t | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 0,0 t | 94,0 t | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 47,9 % | 56,1 % | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 410,6 t | 266,6 t | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Papír | 168,0 t | 92,8 t | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Plast | 128,3 t | 109,2 t | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 100,6 t | 60,1 t | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Kov | 13,7 t | 4,4 t | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 119,6 t | 223,0 t | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Textil | 14,5 t | 3,0 t | |
| Ukazatel | Blovice | Bor | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 6,4 t | 1,8 t | |
| Vybavenost obce | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace | ano | ano |
| Kanalizace s ČOV | ano | ano |
| Plyn | ano | ano |
| Sběrný dvůr | ano | ano |
| Dům s pečovatelskou službou | ano | ne |
| Kino | ne | ano |
| Kulturní dům | ano | ano |
| Informační centrum | ne | ano |
| Středisko volného času | ano | ne |
| Kostel | ano | ano |
| Koupaliště | ano | ne |
| Zařízení sociálních služeb | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 1 | 2 |
| Chráněná příroda | Blovice | Bor |
|---|---|---|
| Geopark |
|
- |
| Obvod ORP | Blovice | Tachov |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 47,6 % | 55,7 % |
| Naděje dožití při narození - muži | 76,7 let | 74,4 let |
| Naděje dožití při narození - ženy | 80,7 let | 80,4 let |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 2,3 nocí | 2,5 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 18,5 % | 80,3 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 1,4 | 5,6 |
| Okres | okres Plzeň-jih | okres Tachov |
|---|---|---|
| Průměrný věk matky při narození prvního dítěte | 28,6 let | 27,3 let |
| OSVČ s hlavní činností na 1 000 obyvatel | 50,4 | 38,5 |
| Kupní cena rodinných domů za m² | 45 411 Kč/m² | 45 828 Kč/m² |
| Kupní cena bytů za m² | 51 213 Kč/m² | 45 366 Kč/m² |
| Průměrný starobní důchod | 21 531 Kč | 21 207 Kč |
| Starobní důchodci na 100 obyvatel | 19,6 % | 19,1 % |