Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 4 824 | 3 522 | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 4 824 | 3 522 | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Muži | 2 371 | 1 710 | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 2 453 | 1 812 | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 41,4 ob./km² | 397,1 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 50,8 % | 51,4 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 41,9 let | 42,9 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 16,9 % | 21,6 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 12,6 % | 17,2 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 133,7 | 125,4 | 138,0 | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 70,5 % | 61,2 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 656 | 641 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 2 886 | 2 127 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 759 | 683 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 17,6 % | 19,8 % |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Index stáří | 115,7 | 106,6 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 4 691 | 3 504 | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 4 301 | 3 451 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 4 209 | 2 950 | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Svobodných | 1 869 | 1 353 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 1 545 | 1 576 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Rozvedených | 552 | 324 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 282 | 189 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Bez víry | 2 146 | 2 085 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Věřících | 650 | 410 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 121 | 96 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | -65 | 28 | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Narození | 32 | 23 | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -28 | -6 | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 554 | 127 | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 8 | 11 | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | -37 | 34 | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 23 | 18 | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 591 | 93 | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 60 | 29 | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 6,8 ‰ | 6,6 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | -13,5 ‰ | 8,0 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 1,6 ‰ | 3,1 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 4,7 ‰ | 5,1 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 12,8 ‰ | 8,3 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 116,48 km² | 8,87 km² | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 54,6 % | 53,0 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 33,8 % | 32,3 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 3,03 % | 1,89 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 1,30 % | 4,45 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Částí obce | 22 | 2 | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 0 tis. Kč | 0 tis. Kč | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 20 | 5 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 586 612 476 Kč | 50 774 080 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 182 233 tis. Kč | 80 747 tis. Kč | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 17 580 tis. Kč | 5 848 tis. Kč | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 229 660 tis. Kč | 93 282 tis. Kč | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | 14 640 tis. Kč | 9 087 tis. Kč | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 215 020 tis. Kč | 84 195 tis. Kč | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 0 Kč | 0 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 7,7 % | 6,3 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 121 603 Kč | 14 416 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 47 608 Kč | 26 486 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 44 573 Kč | 23 905 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 4,44 % | 3,53 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 158 | 78 | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 143 | 53 | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 3,79 % | 2,33 % | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 0,2 | 4,4 | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 880 subjektů | 919 subjektů | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 458 subjektů | 601 subjektů | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 52,0 % | 65,4 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Subjektů | 877 | 928 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 18,2 | 26,3 | 17,1 | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Adresních míst | 1 153 | 1 461 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 137 | 189 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 821 | 922 | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 1 737 | 1 321 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 956 | 389 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 456 | 776 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Kamna | 121 | 63 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 1 361 | 1 174 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 8 | 4 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 819 | 1 035 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 25 | 11 | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 0 | 0 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 0 | 11 | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 5,11 | 3,15 | 2,78 | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 11,9 % | 12,9 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 270 | 649 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| S maturitou | 962 | 958 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Jen základní | 626 | 299 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 7,4 % | 23,1 % |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 182 | 134 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 600 | 520 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 405 | 0 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| ZUŠ | 1 | 1 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Mateřské školy | 1 | 1 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 129 | 117 | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Žáků základních škol | 411 | 483 | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Základní školy | 1 | 1 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 31 | 8 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 6 | 2 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Lékárny | 2 | 0 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 2 | 1 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 4 | 1 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Gynekologové | 1 | 0 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 4,1 | 2,8 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 2,1 | 0,0 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 4,1 | 0,0 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 12,4 | 5,7 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 8,3 | 2,8 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 62,4 % | 74,9 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 65,5 % | 77,0 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 26,3 % | 33,7 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 46,0 % | 56,5 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 28,8 % | 38,7 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 17,4 % | 15,7 % | - |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 367 | 77 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Exekucí | 1 678 | 343 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 6 b. | 1 b. | - | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 2 | 0 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 2 | 0 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 76,1 ‰ | 21,9 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 780 osob | 1 495 osob |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 591 osob | 1 238 osob |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 4 286 osob | 581 osob |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | 3 506 osob | -914 osob |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 1 836 osob | 592 osob |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 994 | 1 457 | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 86,2 % | 99,7 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 20 | 3 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 0 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Ubytovací zařízení | 4 | 1 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Památné stromy | 4 | 0 |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 283 kg | 440 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 121 kg | 157 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 55 kg | 78 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 1 383,7 t | 1 537,8 t | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 590,5 t | 548,5 t | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 209,0 t | 222,6 t | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 94,0 t | 394,2 t | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 56,1 % | 56,3 % | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 266,6 t | 271,7 t | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Papír | 92,8 t | 109,1 t | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Plast | 109,2 t | 98,6 t | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 60,1 t | 64,0 t | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Kov | 4,4 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 223,0 t | 485,2 t | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Textil | 3,0 t | 6,9 t | |
| Ukazatel | Bor | Zruč-Senec | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 1,8 t | 2,1 t | |
| Vybavenost obce | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace | ano | ano |
| Kanalizace s ČOV | ano | ano |
| Plyn | ano | ano |
| Sběrný dvůr | ano | ano |
| Kino | ano | ne |
| Kulturní dům | ano | ano |
| Informační centrum | ano | ne |
| Středisko volného času | ne | ano |
| Kostel | ano | ne |
| Zařízení sociálních služeb | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 2 | - |
| Chráněná příroda | Bor | Zruč-Senec |
|---|---|---|
| Geopark | - |
|
| Obvod ORP | Tachov | Nýřany |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 55,7 % | 46,0 % |
| Naděje dožití při narození - muži | 74,4 let | 76,7 let |
| Naděje dožití při narození - ženy | 80,4 let | 82,5 let |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 2,5 nocí | 2,5 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 80,3 % | 23,5 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 5,6 | 1,2 |
| Okres | okres Tachov | okres Plzeň-sever |
|---|---|---|
| Průměrný věk matky při narození prvního dítěte | 27,3 let | 29,0 let |
| OSVČ s hlavní činností na 1 000 obyvatel | 38,5 | 54,5 |
| Kupní cena rodinných domů za m² | 45 828 Kč/m² | 53 583 Kč/m² |
| Kupní cena bytů za m² | 45 366 Kč/m² | 52 138 Kč/m² |
| Průměrný starobní důchod | 21 207 Kč | 21 594 Kč |
| Starobní důchodci na 100 obyvatel | 19,1 % | 20,6 % |