Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 627 | 591 | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 627 | 591 | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Muži | 292 | 289 | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 335 | 302 | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 107,5 ob./km² | 17,2 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 53,4 % | 51,1 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 42,6 let | 39,4 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 20,7 % | 15,1 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 17,4 % | 19,5 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 119,3 | 77,4 | 138,0 | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 61,9 % | 65,5 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 102 | 88 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 367 | 366 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 131 | 83 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 21,8 % | 15,5 % |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Index stáří | 128,4 | 94,3 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 619 | 585 | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 600 | 537 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 603 | 613 | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Svobodných | 230 | 255 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 271 | 189 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Rozvedených | 45 | 59 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 53 | 34 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Bez víry | 303 | 260 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Věřících | 132 | 82 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 50 | 17 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | 3 | 17 | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Narození | 10 | 6 | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | 0 | -1 | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 19 | 28 | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 1 | 1 | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | 3 | 18 | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 1 | 1 | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 16 | 10 | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 10 | 7 | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 16,2 ‰ | 10,3 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | 4,8 ‰ | 28,8 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 1,6 ‰ | 1,7 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 1,6 ‰ | 1,7 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 16,2 ‰ | 12,0 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 5,83 km² | 34,39 km² | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 69,7 % | 54,6 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 16,7 % | 40,9 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 1,00 % | 0,27 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 1,89 % | 0,35 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Částí obce | 1 | 3 | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 500 tis. Kč | 0 tis. Kč | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 5 | 6 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 3 462 037 Kč | 24 157 877 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 13 099 tis. Kč | 16 557 tis. Kč | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 1 547 tis. Kč | 5 657 tis. Kč | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 17 713 tis. Kč | 30 020 tis. Kč | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | -1 626 tis. Kč | -13 890 tis. Kč | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 19 338 tis. Kč | 43 910 tis. Kč | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 797 Kč | 0 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 8,7 % | 18,8 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 5 522 Kč | 40 876 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 28 250 Kč | 50 796 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 30 843 Kč | 74 298 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 5,67 % | 5,43 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 22 | 21 | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 19 | 25 | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 4,40 % | 6,20 % | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 135 subjektů | 146 subjektů | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 83 subjektů | 78 subjektů | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 61,5 % | 53,4 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Subjektů | 134 | 152 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 21,4 | 25,7 | 17,1 | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Adresních míst | 240 | 195 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 19 | 6 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 184 | 164 | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 233 | 223 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 80 | 104 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 108 | 54 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Kamna | 25 | 44 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 201 | 188 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 2 | 2 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 179 | 2 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 0 | 2 | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 0 | 0 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 0 | 2 | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 0,00 | 3,48 | 2,78 | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 7,9 % | 3,1 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 55 | 18 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| S maturitou | 149 | 78 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Jen základní | 69 | 77 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 11,0 % | 4,0 % |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 30 | 26 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 60 | 60 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| ZUŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Mateřské školy | 1 | 1 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 26 | 19 | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Žáků základních škol | 25 | 23 | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Základní školy | 1 | 1 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 0 | 0 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Lékárny | 0 | 0 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Gynekologové | 0 | 0 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 72,8 % | 59,9 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 70,3 % | 61,7 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 30,5 % | 26,3 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 72,4 % | 47,2 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 33,5 % | 30,1 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 11,9 % | 10,7 % | - |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 10 | 50 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Exekucí | 53 | 253 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 1 b. | 9 b. | - | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 0 | 0 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 0 | 0 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 15,9 ‰ | 84,6 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 267 osob | 213 osob |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 208 osob | 158 osob |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 36 osob | 24 osob |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | -231 osob | -189 osob |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 51 osob | 66 osob |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 120 | 78 | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 50,0 % | 40,0 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 2 | 5 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 0 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Památné stromy | 0 | 0 |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 542 kg | 864 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 160 kg | 412 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 126 kg | 125 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 337,9 t | 495,8 t | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 100,1 t | 236,7 t | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 14,5 t | 39,6 t | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 0,0 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 67,4 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 78,6 t | 71,5 t | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Papír | 25,8 t | 21,8 t | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Plast | 22,5 t | 31,7 t | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 6,9 t | 15,4 t | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Kov | 23,4 t | 2,6 t | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 142,1 t | 144,8 t | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Textil | 2,5 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Daskabát | Huzová | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 0,2 t | 1,4 t | |
| Vybavenost obce | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace s ČOV | ano | ano |
| Plyn | ano | ne |
| Kulturní dům | ano | ne |
| Kostel | ano | ano |
| Chráněná příroda | Daskabát | Huzová |
|---|---|---|
| Geopark |
|
|
| Obvod ORP | Olomouc | Šternberk |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 42,1 % | 47,4 % |
| Naděje dožití při narození - muži | 76,7 let | 75,1 let |
| Naděje dožití při narození - ženy | 83,0 let | 82,6 let |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 2,2 nocí | 2,2 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 31,3 % | 17,7 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 3,7 | 1,2 |