Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 5 436 | 6 757 | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 5 436 | 6 757 | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Muži | 2 714 | 3 224 | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 2 722 | 3 533 | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 185,4 ob./km² | 265,9 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 50,1 % | 52,3 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 42,4 let | 44,8 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 18,8 % | 22,7 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 15,6 % | 13,7 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 120,7 | 165,7 | 138,0 | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 65,6 % | 63,6 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 822 | 974 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 3 237 | 4 198 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 966 | 1 419 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 19,2 % | 21,5 % |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Index stáří | 117,5 | 145,7 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 5 513 | 6 796 | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 5 025 | 6 591 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 4 955 | 7 248 | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Svobodných | 2 143 | 2 669 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 1 891 | 2 608 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Rozvedených | 654 | 795 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 312 | 491 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Bez víry | 2 833 | 3 502 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Věřících | 606 | 817 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 88 | 205 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | -211 | -35 | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Narození | 34 | 32 | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -16 | -37 | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 276 | 198 | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 11 | 14 | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | -195 | 2 | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 27 | 34 | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 471 | 196 | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 50 | 69 | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 6,2 ‰ | 4,7 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | -38,8 ‰ | -5,2 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 2,0 ‰ | 2,1 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 4,8 ‰ | 5,0 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 9,1 ‰ | 10,2 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 29,32 km² | 25,41 km² | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 15,7 % | 66,7 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 73,6 % | 16,8 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 0,89 % | 1,52 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 1,59 % | 3,35 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Částí obce | 2 | 4 | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 0 tis. Kč | 48 312 tis. Kč | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 10 | 35 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 54 965 090 Kč | 332 535 852 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 144 472 tis. Kč | 184 278 tis. Kč | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 30 093 tis. Kč | 46 049 tis. Kč | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 215 956 tis. Kč | 301 841 tis. Kč | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | 1 512 tis. Kč | -62 332 tis. Kč | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 214 444 tis. Kč | 364 173 tis. Kč | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 0 Kč | 7 150 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 13,9 % | 15,3 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 10 111 Kč | 49 214 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 39 727 Kč | 44 671 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 39 449 Kč | 53 896 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 3,70 % | 4,03 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 145 | 181 | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 35 | 104 | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 0,87 % | 2,33 % | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 0,6 | 0,9 | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 994 subjektů | 1 444 subjektů | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 440 subjektů | 906 subjektů | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 44,3 % | 62,7 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Subjektů | 1 003 | 1 456 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 18,5 | 21,5 | 17,1 | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Adresních míst | 1 063 | 1 947 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 164 | 252 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 669 | 1 407 | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 2 226 | 2 875 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 1 018 | 1 307 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 699 | 1 268 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Kamna | 343 | 161 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 2 026 | 2 132 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 3 | 9 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 1 485 | 2 499 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 20 | 3 | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 0 | 0 | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 10 | 3 | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 3,54 | 0,44 | 2,78 | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 15,4 % | 12,9 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 372 | 761 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| S maturitou | 1 260 | 1 823 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Jen základní | 604 | 731 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 8,9 % | 13,5 % |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 190 | 298 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 890 | 1 260 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| ZUŠ | 1 | 1 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Mateřské školy | 1 | 3 | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 177 | 261 | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Žáků základních škol | 609 | 1 031 | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Základní školy | 1 | 3 | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 14 | 40 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 4 | 8 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Lékárny | 2 | 3 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 1 | 2 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 2 | 5 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Gynekologové | 1 | 1 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 1,8 | 3,0 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 1,8 | 1,5 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 3,7 | 4,4 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 7,4 | 11,8 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 3,7 | 7,4 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 63,7 % | 68,6 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 66,8 % | 69,8 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 28,4 % | 32,5 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 45,2 % | 48,4 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 30,4 % | 35,7 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 11,5 % | 27,8 % | - |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 305 | 284 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Exekucí | 1 479 | 1 366 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 9 b. | 5 b. | - | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 0 | 1 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 0 | 0 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 56,1 ‰ | 42,0 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 1 676 osob | 2 021 osob |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 1 462 osob | 1 687 osob |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 1 079 osob | 3 142 osob |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | -597 osob | 1 121 osob |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 1 280 osob | 1 948 osob |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 1 053 | 1 946 | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 99,1 % | 99,9 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 4 | 13 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 1 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Ubytovací zařízení | 1 | 2 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Památné stromy | 1 | 0 |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 279 kg | 395 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 143 kg | 137 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 74 kg | 84 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 1 576,2 t | 2 685,2 t | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 809,2 t | 927,8 t | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 262,3 t | 394,0 t | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 291,0 t | 326,3 t | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 40,6 % | 57,2 % | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 420,1 t | 571,5 t | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Papír | 156,2 t | 209,2 t | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Plast | 138,6 t | 193,1 t | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 108,1 t | 142,3 t | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Kov | 17,2 t | 27,0 t | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 64,9 t | 709,8 t | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Textil | 17,1 t | 41,3 t | |
| Ukazatel | Holýšov | Přeštice | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 2,6 t | 6,4 t | |
| Vybavenost obce | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace | ano | ne |
| Kanalizace s ČOV | ano | ano |
| Plyn | ano | ano |
| Sběrný dvůr | ano | ano |
| Dům s pečovatelskou službou | ano | ano |
| Kino | ano | ano |
| Kulturní dům | ano | ano |
| Informační centrum | ano | ano |
| Středisko volného času | ano | ano |
| Kostel | ano | ano |
| Koupaliště | ne | ano |
| Zařízení sociálních služeb | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Chráněné bydlení | - | 1 |
| Chráněná příroda | Holýšov | Přeštice |
|---|---|---|
| Geopark | - |
|
| Obvod ORP | Stod | Přeštice |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 53,0 % | 53,5 % |
| Naděje dožití při narození - muži | 75,9 let | 77,0 let |
| Naděje dožití při narození - ženy | 81,6 let | 83,1 let |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 2,7 nocí | 2,7 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 22,2 % | 11,9 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 0,2 | 0,6 |