Porovnání obou obcí ve všech ukazatelích, které o nich máme. U každého je uvedené období - pokud se u obou stran liší, je to označené, aby se čísla nesrovnávala naslepo.
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel | 591 | 619 | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| K 1. 1. | 591 | 619 | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Muži | 289 | 324 | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Ženy | 302 | 295 | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 17,2 ob./km² | 124,2 ob./km² | 138,4 ob./km² | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl žen | 51,1 % | 47,7 % | 50,8 % | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Průměrný věk | 39,4 let | 45,1 let | 43,3 let | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Senioři 65+ | 15,1 % | 21,6 % | 20,8 % | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Děti 0-14 let | 19,5 % | 14,1 % | 15,1 % | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index stáří | 77,4 | 154,0 | 138,0 | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Věk 15-64 let | 65,5 % | 64,3 % | 64,1 % | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Dětí 0-14 let | 88 | 95 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Ve věku 15-64 | 366 | 383 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Ve věku 65+ | 83 | 139 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Podíl seniorů | 15,5 % | 22,5 % |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Index stáří | 94,3 | 146,3 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Střední stav | 585 | 623 | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Sčítání 2021 | 537 | 617 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Obyvatel při sčítání | 613 | 624 | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Svobodných | 255 | 240 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Ženatých a vdaných | 189 | 273 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Rozvedených | 59 | 61 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Ovdovělých | 34 | 42 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Bez víry | 260 | 229 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Věřících | 82 | 205 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Římských katolíků | 17 | 97 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Přírůstek obyvatel | 17 | 4 | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Narození | 6 | 7 | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Přirozený přírůstek | -1 | 1 | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Přistěhovalí | 28 | 20 | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Rozvody | 1 | 1 | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Saldo migrace | 18 | 3 | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Sňatky | 1 | 3 | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Vystěhovalí | 10 | 17 | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Zemřelí | 7 | 6 | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Porodnost | 10,3 ‰ | 11,2 ‰ | 7,1 ‰ | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Přírůstek na 1 000 | 28,8 ‰ | 6,5 ‰ | 0,6 ‰ | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Rozvody na 1 000 ob. | 1,7 ‰ | 1,6 ‰ | 1,9 ‰ | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Sňatky na 1 000 ob. | 1,7 ‰ | 4,9 ‰ | 3,9 ‰ | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Úmrtnost | 12,0 ‰ | 9,6 ‰ | 10,4 ‰ | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Rozloha | 34,39 km² | 4,98 km² | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zemědělská půda | 54,6 % | 89,6 % | 53,1 % | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Lesy | 40,9 % | 0,0 % | 34,0 % | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Vodní plochy | 0,27 % | 1,15 % | 2,18 % | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Zastavěno | 0,35 % | 2,33 % | 1,73 % | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Částí obce | 3 | 1 | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Dluh obce | 0 tis. Kč | 0 tis. Kč | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Projekty EU 2014-2020 | 6 | 6 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko |
|---|---|---|---|
| Výdaje projektů EU | 24 157 877 Kč | 28 334 586 Kč | 600 469 124 785 Kč |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Daňové příjmy | 16 557 tis. Kč | 14 281 tis. Kč | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Dotace | 5 657 tis. Kč | 1 098 tis. Kč | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Příjmy rozpočtu | 30 020 tis. Kč | 18 533 tis. Kč | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Saldo rozpočtu | -13 890 tis. Kč | -414 tis. Kč | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Výdaje rozpočtu | 43 910 tis. Kč | 18 946 tis. Kč | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Dluh na obyvatele | 0 Kč | 0 Kč | 5 825 Kč | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl dotací | 18,8 % | 5,9 % | 18,9 % | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko |
|---|---|---|---|
| EU projekty na ob. | 40 876 Kč | 45 775 Kč | 79 370 Kč |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Příjmy na obyvatele | 50 796 Kč | 29 940 Kč | 48 930 Kč | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Výdaje na obyvatele | 74 298 Kč | 30 608 Kč | 47 568 Kč | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 5,43 % | 2,51 % | 5,05 % | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 21 | 10 | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Uchazeči o práci | 25 | 10 | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Nezaměstnanost | 6,20 % | 1,99 % | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Uchazečů na místo | 3,1 | 2,0 | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Registrovaných | 146 subjektů | 148 subjektů | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Aktivních | 78 subjektů | 87 subjektů | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Podíl aktivních | 53,4 % | 58,8 % | 61,6 % | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Subjektů | 152 | 147 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Subjektů na 100 ob. | 25,7 | 23,7 | 17,1 | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Adresních míst | 195 | 263 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Čísel evidenčních | 6 | 0 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Domů při sčítání | 164 | 224 | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Obydlených bytů | 223 | 233 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Dálkové vytápění | 104 | 37 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Vlastní kotel | 54 | 166 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Kamna | 44 | 17 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Voda z vodovodu | 188 | 148 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Bez vodovodu | 2 | 1 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Plyn ze sítě | 2 | 188 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Dokončené byty | 2 | 1 | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Byty v bytových domech | 0 | 0 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Byty v rodinných domech | 2 | 1 | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Bytů na 1 000 ob. | 3,48 | 1,63 | 2,78 | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko |
|---|---|---|---|
| Čísla evidenční | 3,1 % | 0,0 % | 13,4 % |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Vysokoškoláků | 18 | 85 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| S maturitou | 78 | 153 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Jen základní | 77 | 46 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Podíl VŠ | 4,0 % | 16,3 % |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Míst v MŠ | 26 | 30 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Míst v ZŠ | 60 | 48 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Míst na SŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| ZUŠ | 0 | 0 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Mateřské školy | 1 | 1 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Dětí v mateřských školách | 19 | 19 | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Žáků základních škol | 23 | 38 | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Základní školy | 1 | 1 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Zdravotnická zařízení | 0 | 0 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Praktičtí lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Lékárny | 0 | 0 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Dětští lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Zubní lékaři | 0 | 0 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Gynekologové | 0 | 0 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Dětští lékaři na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Gynekologové na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Lékárny na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Praktici na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Zubaři na 10 000 ob. | 0,0 | 0,0 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - sněmovna | 59,9 % | 73,5 % | 69,0 % | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - prezident | 61,7 % | 73,0 % | 70,3 % | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - kraje | 26,3 % | 35,7 % | 33,3 % | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - obce | 47,2 % | 62,7 % | 48,1 % | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Účast - Evropa | 30,1 % | 42,6 % | 36,8 % | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko |
|---|---|---|---|
| Účast - Senát | 10,7 % | 27,0 % | - |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Osob v exekuci | 50 | 15 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Exekucí | 253 | 121 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Index soc. vyloučení | 9 b. | 0 b. | - | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Zařízení soc. služeb | 0 | 0 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Domovy pro seniory | 0 | 0 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko |
|---|---|---|---|
| V exekuci na 1 000 ob. | 84,6 ‰ | 24,2 ‰ | 76,0 ‰ |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Vyjíždějící | 213 osob | 284 osob |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Vyjíždějící za prací | 158 osob | 228 osob |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Přijíždějící | 24 osob | 35 osob |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Saldo dojížďky | -189 osob | -249 osob |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Pracují v obci | 66 osob | 78 osob |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Adres se 100 Mbit/s | 78 | 252 | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Pokrytí 100 Mbit/s | 40,0 % | 95,8 % | 73,4 % | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Kulturní památky | 5 | 3 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Národní kulturní památky | 0 | 0 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Památné stromy | 0 | 0 |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Odpad na obyvatele | 864 kg | 282 kg | 414 kg | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Směsný na obyvatele | 412 kg | 5 kg | 205 kg | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | Česko | |
|---|---|---|---|---|
| Tříděný na obyvatele | 125 kg | 146 kg | 69 kg | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Komunální odpad | 495,8 t | 173,6 t | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Směsný odpad | 236,7 t | 2,9 t | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Objemný odpad | 39,6 t | 18,6 t | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Stavební odpad | 0,0 t | 0,0 t | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Cíl pro třídění | 50,8 % | 88,4 % | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Tříděný sběr | 71,5 t | 89,7 t | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Papír | 21,8 t | 9,1 t | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Plast | 31,7 t | 13,7 t | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Sklo | 15,4 t | 6,9 t | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Kov | 2,6 t | 60,1 t | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Bioodpad | 144,8 t | 57,6 t | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Textil | 0,0 t | 0,8 t | |
| Ukazatel | Huzová | Loučany | |
|---|---|---|---|
| Nebezpečný odpad | 1,4 t | 0,0 t | |
| Vybavenost obce | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Vodovod | ano | ano |
| Kanalizace s ČOV | ano | ano |
| Plyn | ne | ano |
| Kulturní dům | ne | ano |
| Kostel | ano | ano |
| Chráněná příroda | Huzová | Loučany |
|---|---|---|
| Geopark |
|
- |
| Obvod ORP | Šternberk | Olomouc |
|---|---|---|
| Podíl dětí narozených mimo manželství | 47,4 % | 42,1 % |
| Naděje dožití při narození - muži | 75,1 let | 76,7 let |
| Naděje dožití při narození - ženy | 82,6 let | 83,0 let |
| Průměrný počet přenocování na hosta | 2,2 nocí | 2,2 nocí |
| Podíl zahraničních hostů | 17,7 % | 31,3 % |
| Přenocování hostů na obyvatele | 1,2 | 3,7 |